Naci Gök'ü Kaybettik, Ülkücü Hareketin Başı Sağolsun

17 Şubat 2015
1581 Haber Okunma   1 Haber Yorum

12 Eylül 1980 öncesinin efsane isimlerinden 1976-1980 yıllarının Ankara Etlik Ayvalı Ülkü Ocağı Başkanı Naci Gök, bu gece sabaha karşı vefat etti, Allah rahmet eylesin.

1976-1980 Yılları arasında Ankara Etlik Ayvalı Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan, 12 Eylül dönemini cezaevinde işkence altında geçiren Ülkücü Hareket'in bir yılmaz yiğidi daha Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Merhum Naci Gök Avşar Türklerindendi. 1959 yılında Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı, Eskiyaylacık, Eski adı Deller-Atik olan Avşar köyünde dünyaya geldi.Babası Yaşa Gök(Gambur Yaşa)'ün gece bekçiliği görevi nedeniyle Ankara Etlik Ayvalı'ya yerleştiler. Naci Etlik Ayvalı'da Ülkücü Hareket'te büyük yararlıklar gösterdi. 1976-1980 yılları arasında da, Ayvalı Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı. 

12 Eylül İhtilâl rejiminin üzerinden silindir gibi geçtiği istikbâli hebâ edilen ülkücülerden biri de Naci idi. Mamak Cezaevi'nde C-5 koğuşlarında ağır işkencelere maruz kaldı. Tahsil hayatı bitti. Cezaevinden çıktıktan sonra da Ülkü Ocakları Ankara Bölge Başkanlığı yaptı. O dönemlerde Çankaya Belediye Başkan olan Erdoğan Yavuzlar'ın sahip çıkması ile Çankaya Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü oldu. Yavuzlar'ın Belediye Başkanlığını kaybetmesinden sonra da işi sona erdi.

Dört erkek çocuğu babası olan Naci Gök, mide kanseri illetine yakalandığı son bir yıl öncesine kadar canlı, sağlıklı, dost ve arkadaşları için yüreği çarpan, Ülkücü Hareketin iktidarı için hareketin her kademesinde çalışan bir Ülküdaşımızdı.

Onu gemç yaşta kaybettik. Allah gani gani rahmet eylesin. Cezaevinden çıktığı günleden son günlerine kadar mübarek Üç Aylar'ı oruç, namaz ve zikirle geçirdi. Allah ibadetlerini kabul etsin. Onu son gününe kadar yalnız bırakmayan MHP MYK Üyesi Salih Dilek'e de dostları adına teşekkürü  borç bilirriz.

Merhum Naci Gök'Ün cenazesi bugün ikindi namazını müteakiben Ankara Karşıyaka Camii'nden kaldırılacaktır.

Yakındır hazan yar, tene harman düşer
Derdine bimarın sesin, derman düşer
Nihayetine ereriz de ömrün
Gün olur elbet cana ferman düşer…
Allah'ın rahmeti üzerinden eksik olmasın Dost Adam...                                              Behçet Kemâl Gürsoy

Yorumlar(1)
  ferit pişkin:
[18.02.2015 - 00:46]  
Başımız sağolsun allah rahmet eylesin yakınlarına. canlı iddaa
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber