Ana Sayfa > SİYASET

NEDEN ERKEN SEÇİM KARARI ALINDI?
24 Nisan 2018
Bu haber 278 kez okundu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Semih Yalçın, 3 Kasım 2019 seçimlerinin yerel seçimlerden önceye alınmış olmasının, muhtemel kayıp ve riskleri ortadan kaldıracağını söyledi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SEMİH Yalçın, "Seçimlerin 24 Haziran'da yapılacak ve yeni yönetim modelinin bir an önce hayata geçirilecek olması, bütün art niyetleri bitirecek ve hain emelleri boşa çıkaracaktır. Diğer taraftan Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtları ile toplumda yükselen milliyetçilik ve Cumhur İttifakına duyulan güven fevkalade önemlidir. Türkiye ile asimetrik ilişkiler sürdürmeye alışkın Batılı ülkelerden erken seçim kararı üzerine gelen tepkiler, Sayın Genel Başkanımızın erken seçim çıkışıyla bir değil birçok oyunu birden bozduğunu ayan beyan gözler önüne sermiştir." dedi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Semih Yalçın "3 Kasım 2019 seçimlerinin yerel seçimlerden önceye alınmış olması, muhtemel kayıp ve riskleri ortadan kaldıracaktır. Bu gerçeklerin ışığında denilebilir ki cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bir an önce hayata geçirilmesi ülkenin yararına olacaktır" dedi.

 Erken seçim kararını gazetemiz ORTADOĞU'ya değerlendiren Yalçın şunları kaydetti:

"Türk siyasi hayatının son 21 yılına damgasını vuran MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, özellikle Türkiye'nin kader çizgisine yön veren 2011 Seçim Döneminden itibaren müessir ve dominant bir politikacı olarak temayüz etmiştir.

Sayın Devlet Bahçeli, söz konusu süreçte bilge devlet adamı hüviyetini öne çıkararak büsbütün tayin edici ve gündem belirleyici bir rol üstlenmiştir. 

15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi sonrasındaysa Türkiye'nin geleceğine dair alınan kararlara vaziyet eden Sayın Devlet Bahçeli, bu suretle MHP'nin muazzam özgül ağırlığını fazlasıyla hissettirmiştir.

Tarih, Sayın Genel Başkanımızı Türkiye'nin ve Türk milletinin kaderini emperyalist rüzgârların sürüklemesine engel olmak üzere kararlı ve cesur siyasi girişimlere imza atan güçlü bir lider olarak kaydedecektir.

Sayın Genel Başkanımızın, 21. yüzyılda yıldızı parlayan Türkiye'ye yönelik iç ve dış tehditlerin giderek büyümesi karşısında etkin bir siyasi aktör olarak yaptığı tarihî çıkışlardan sonuncusu, 3 Kasım 2019'da yapılması hükme bağlanan Cumhurbaşkanı Seçimi ve Genel seçimlerin erkene alınması olmuştur.

Sayın Devlet Bahçeli; uluslararası aktörlerin Türkiye'yle ilgili manipülasyonlarına güçlü bir cevap vermek, bu manipülasyonların politika, toplum ve ekonomi üzerindeki muhtemel zararlarını ortadan kaldırmak üzere harekete geçmiş, seçim tarihinin öne alınması için hükümete teklifte bulunmuştur.

 

''BİLHASSA POLİTİKADAKİ KRİPTO FETÖ'CÜLER HENÜZ AYIKLANAMAMIŞTIR''

İçeride ve dışarıdaki gelişmelerle 3 Kasım 2019 tarihine giden hayli uzun sürecin, birtakım belirsizliklere ve tartışmalara yol açtığını gören Sayın Devlet Bahçeli; seçimlerin gündemden düşmesive belirsizliğin ortadan kalkmasının, Türkiye'nin hayrına olacağını düşünmüştür.

Sayın Genel Başkanımız, ayrıca bu tablodan yararlanmak için çaba gösteren FETÖ'nün ve yardakçılarının daha fazla zaman kazanmasına fırsat tanınmaması için de seçimlerin öne alınmasında fayda mülahaza etmiştir.

Çünkü siyaset ve iş çevrelerinde hâlâFETÖ muhipleri vardır.

Bilhassa politikadaki kripto FETÖ'cüler henüz ayıklanamamıştır.

Bahse konu kripto FETÖ'cülerhâlâ el altından FETÖ savunması yapmaktadır ve bazıları kimi çevrelerce korunmaktadır.

Üstelik Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin defalarca ikaz etmesine, çağrıda bulunmasına rağmen FETÖ'nün siyasi ayağı da istenen manada henüz deşifre edilememiştir.

Erken seçimle bir an evvel Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin hayata geçirilmesi siyasi iktidara zaman kazandırmakla kalmayacak,FETÖ'nün siyasi ayağının temizlenmesi için bir vesile teşkil edecektir.

 

''3 KASIM 2019'A KADAR BU TERAZİ BU SIKLETİ ÇEKMEYECEKTİR''

Aksi takdirde temizliğin gecikmesi pek çok alanda farklı ve tehlikeli dinamiklerin oluşmasına yol açacaktır.

Türkiye'nin ve bölgenin hatta dünyanın gündemi kurşun gibi ağırdır.

3 Kasım 2019'a kadar bu terazi bu sıkleti çekmeyecektir.

Zaman kaybından, mevcut tehdit ve tehlikelerin savuşturulmasında geç kalınmasından en büyük zararı ülke görecektir.

Dolayısıyla MHP Lideri takdire şayan bir ileri görüşlülükle seçimlerin öne alınarak 26 Ağustos 2018 günü yapılması teklifinde bulunmuş ve Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan da bu teklifi uygun bulmuştur.

Neticede iki lider arasında varılan mutabakatla erken seçimde karar kılınmış, ancak tarih biraz daha erkene alınarak Cumhurbaşkanı Seçimiyle Genel Seçimlerin 24 Haziran 2018'de yapılması nihai olarak kararlaştırılmıştır.

Erken seçim kararı alınmakla 3 Kasım 2019'a kadar geçen sürede uluslararası aktörlerin Türkiye aleyhinde yürüteceği faaliyet ve kampanyaların önüne geçilmiştir.

Bu aktörlerin uluslararası alandaki Türkiye gündemini sulandırma ve Türk demokrasisiyle ilgili aleyhte algı operasyonlarını arttırması engellenmiştir.

Özellikle Türkiye'nin bütünlük ve bekası açısından hayati önem taşıyan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin zaman kaybedilmeksizinmeriyete girmesi için erken seçim kararıyla devasa bir adım atılmıştır.

Zira Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Cumhuriyet tarihimizdeki en önemli yönetim reformu, şartlara ve gelişmelere cevap veren en dinamik demokratik tercihtir.

Bahse konu reformun mimarı, söz konusu tercihin muhatabı büyük Türk milletidir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi; artan tehditlere karşı milletin sinesinden doğan milli bir mukavemet, bekamız üzerinde oynanan oyunlara karşı yine milletin varlığından doğrulan müteyakkız ve mümtaz bir muvaffakiyettir.

 

''CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ ARTIK CUMHURUN NAMUSUNA EMANETTİR''

16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen halkoylamasıyla Türk milleti tarihin akış ve ilerleyişini kutlu bir seçimle değiştirmiştir.

İç ve dış odakların art niyetli karşı çıkışlarına, garez dolu itirazlarına, mesnetsiz ve maksatlı tepkilerine rağmen, milletimiz yüzde 51,4'lük destekle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tertemiz iradesiyle kabul ve teyit etmiştir.

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden 641 gün sonra sistemsel ihtiyaç karşılanmış, konu kapanmıştır.

Hiçbir dış telkin, hiçbir iç dayatma, hiçbir baskı ve gözdağı işe yaramamış, milletin iradesine ipotek koyamamıştır. 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi artık cumhurun namusuna emanettir.

Cumhur İttifakı ise bu namusu muhafazaya tarih huzurunda karar ve söz vermiş beka temelli ahlaki ve siyasi uzlaşmanın mutlak bir mahsulüdür.

16 Nisan halkoylamasını müteakiben, yeni hükümet sistemininAnayasa gereği yürürlüğe giren üç ayağı olmuştur.

Bunlardan birincisi, Cumhurbaşkanının partili olmasıdır. 

Sayın Erdoğan'ın Adalet ve Kalkınma Partisine üye olup arkasından yapılan büyük kongrede genel başkanlığa seçilmesiyle bu aşama tamamlanmıştır.

İkincisi Hâkimler Savcılar Kurulu'nun yeniden tanzim ve seçimidir. 

Bu da 2017 yılında bir takvim çerçevesinde temin edilmiştir.

Üçüncü olarak halkoylamasına konu olan kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren Askerî Yargıtay, Askerî Yüksek İdare Mahkemesi ve Askerî Mahkemelerin kaldırılmasıdır.

Bu üçüncü safha da icra edilerek geride bırakılmıştır.

Şimdi sırayı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bütünüyle hayata geçirilmesi, kurum ve kurallarıyla yerleşmesi almıştır.

Bugün itibariyle 3 Kasım 2019'a 564 gün, yani 18 ay 15 gün kalmıştır.

Anlaşılacağı üzere önümüzde uzun bir süre, yorucu ve yıpratıcı bir süreç vardır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerinde fitne üreten, dedikodu imal eden, kriz ve kaosa gel gel yapan yerli ve yabancı mihrakların son dönemlerde faaliyetlerine hız verdikleri bellidir, belgelidir.

Bölgesel risk ve tehlikeler öngörülmesi, önüne geçilmesi, ön alınması gittikçe zorlaşan kaotik ve karmaşık bir yapıya bürünmüştür.

Özellikle Suriye odaklı 3. dünya savaşı bile konuşulmuş, emperyalizm yeni numaralarıyla sınırlarımızın hemen dibine postu sermiştir.

Terör saldırıları kesintisiz, ara ve mola vermeksizin sürmektedir.

Millî güvenliğimize yönelik karanlık senaryolar, yeni saldırı planları devrededir.

Zayıf anımız, rehavete düşmemiz kollanmaktadır.

 

''KARŞIMIZDA SOKAKLARDA OTURAN BİR ANA MUHALEFET VARDIR''

Ülkemiz aleyhine kurgulanan, bununla da kalmayıp tedavüle sürülen siyasi ve ekonomik operasyonlar günbegün derinlik, etkinlik ve ivme kazanmaktadır.

Döviz, faiz, sıcak para üzerinden Türk milleti ambargoya alınmaktadır.

Türkiye yüksek risk ve tehditlerin yörüngesinde, çekim alanındadır.

Ana muhalefet partisi CHP, yanına yöresine aldığı ipsiziyle sapsızıyla, PKK'sıyla FETÖ'süyle, HDP ve diğer rejim ve millet muhalifleriyle komplo peşindedir.

Devleti kurduğunu söyleyen CHP, siyasi köklerinden savrulup devlete kafa tutmak, daha vahimi devleti sokakta eritmek için kolları sıvamıştır.

Karşımızda sokaklarda oturan bir ana muhalefet vardır.

CHP'li yöneticilerin PKK'lılara methiyeler düzmesi de siyasi kopuş ve dağılıştır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen hayata geçmeden, malum ve melun odaklar tarafından; devamlı yargılanmakta, karalanmakta, hasar alması için eşzamanlı faaliyetler yürütülmektedir.

Türkiye'nin bu ağırlığın altında daha fazla kalması, 3 Kasım 2019'a kadar sabırla dayanması, geldiğimiz bu aşamada mümkün, makul ve münasip değildir.  

Türkiye'nin sistem tartışmalarıyla boğulmak istendiği bugünkü şartlar altında, 3 Kasım 2019'a kadar istikrar ve denge halinde ulaşması her geçen gün zorlaşmaktadır.

Siyasette 24 saat bile uzun bir müddetken bu oldukça uzun seçim sürecine giden yolda toplumsal ve siyasi dinamikleri olumsuz etkileyen çok sayıda faktör öne çıkacaktır.

Malum olduğu üzere iktidar partisi ile varılan uzlaşma neticesinde MHP, yerel seçimler hariç olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve milletvekili genel seçimlerinde Cumhur İttifakının iki ortağından biri olmuştur.

Türkiye'nin bekası açısından, Cumhur İttifakıyla hâsıl olan millî mutabakatın korunması elzemdir.

Bu çerçevede ittifakın selameti ve seçimlerde başarıya ulaşılması açısındantoplumsal ve siyasi dinamikleri tayin eden unsurlar dikkatle takip ve analiz edilmiş, bunların muhtemel sonuçları hesaplanarak atılacak adımlar elde edilecek verilere göre belirlenmiştir.

Seçimlerin 3 Kasım 2019'da yapılmasının artıları ve eksileri analiz edilerek seçim sürecinde ve sonucunda; kontrol edilemeyen, beklenmedik birtakım gelişmelerin ortaya çıkması ihtimalideğerlendirilmiştir.

Seçim sürecine tesir eden faktörlerin başında; Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası ilişkileriyle bunların sosyal, siyasi ve askerî yansımaları gelmektedir.

Bir diğer tayin edici ögeyse ekonomik göstergeler ve hükümetin ekonomi alanında alacağı tedbirlerdir. 

Siyasi dengeler ve bunlarla doğrudan ilintili toplumsal dinamikler de bahse konu unsurlar arasında yer almaktadır.

Bir başka önemli ve müessir unsur ise uluslararası aktörler tarafından yönlendirilen göç trafiği ve nüfus hareketleridir.

Türkiye'nin komşuları ve Batı dünyasıyla ilişkilerinde son yıllarda belirgin bir dönüşüm gerçekleşmiş; bilhassa ABD, Fransa ve Almanya gibi güçlü ülkelerle kurulan ilişkilerin kapsam ve niteliği değişmeye başlamıştır.

Batılı ülkelerle artık eşitler arası münasebet kurulmasından yana olan Türkiye, bunu sağlamak üzere bağımsızlık yanlısı adımlar atmıştır.

Çünkü gerek bölgesinde gerekse uluslararası alanda güçlü ülkelerce etrafına çizilip durulan hudutlar, Türkiye'ye dar gelmeye başlamıştır.

ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerse Türkiye ile yıllardır süregelen asimetrik ilişkinin devamından yana olduklarını her vesileyle belli etmişler; ülkemizin, biçtikleri rolün dışına çıkmasını engellemeye çalışmışlardır.

 

ÜLKE MENFAATİ AÇISINDAN GENEL SEÇİMLERİN ÖNE ALINMASINI ZORUNLU KILAN SEBEPLER 

Erken seçimin gündeme alınmış olmasının ne derece isabetli bir karar olduğunu ortaya koyan çok sayıda gösterge bulunmaktadır. 

Bu çerçevede öncelikle ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerin Türkiye ve bölgeyle ilgili politikaları dikkatle takip ve analiz edilmiştir.

(1)-Soğuk Savaş sonrasında husule gelen belirsizlik ortamından yararlanarak Orta Doğu'da hazırlıksız yakalanmış ülkelerin topraklarını yeni bir sömürge fırsatçılığıyla işgal eden ABD, bölgesel çıkarları ve güvenliğine doğrudan tehdit oluşturduğuna bakmaksızın Türkiye'yi hedeflerinin önünde engel olarak görmeye başlamıştır. 

Son yıllarda belirgin şekilde Batı dünyasının yörüngesinden çıkarak bağımsız politikalar takip etme eğilimine giren Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada etkin bir güç olması kabullenilememektedir.

Batı dünyasında ülkemiz hakkında giderek büyüyen rahatsızlık ve hazımsızlığın sebeplerinden biri de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hayata geçtiğinde güçlü bir yönetim modeli teşekkül edeceği ve Türkiye'nin Batı'nın uydusu olmaktan büsbütün uzaklaşacağı gerçeğidir. 

Son yıllarda ABD'nin ve AB ülkelerinin Türkiye'ye dönük olumsuz tutumlarının,Batılı politikacıların dozu giderek artan Türkiye aleyhtarlığının arka planında buhusus yatmaktadır.

Bu yüzden uzunca zamandır Batı'da Türkiye'ye yönelik politikaların ortak paydası, Ankara'nın bağımsızlıkçı, bölgesinde etkin politikalarının etkisizleştirilmesi ve ülkemizin önünün kesilmesidir.

Meseleye buradan bakınca ABD'nin Suriye'de neden Türkiye ile beraber hareket etmeye yanaşmadığı daha iyi anlaşılmaktadır.

Bu sebepledir ki Amerika Birleşik Devletleri hem Suriye konusunda hem de Türkiye'yle öteki alanlardaki ilişkilerinde kontrollü bir gerginlik, sıkıştırma siyaseti takip etmektedir.

Washington yönetimi, bu yolla Türkiye'nin üzerinde baskı oluşturmaya tabiri caizse bizi hizaya getirmeye çalışmaktadır.

ABD; Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hayata geçirilmesiyle Türkiye'nin bağımsız, egemen ve müessir politikalarının kalıcı hâle geleceğini, Ankara'nın bölgede attığı kararlı adımlarla elde ettiği kazanımları geri dönülmez şekilde sağlamlaştıracağını bilmektedir.

O bakımdan başını ABD yönetiminin çektiği uluslararası aktörler, 3 Kasım 2019 Seçimlerini yaptırmamak için bölgede Türkiye'nin başını ağrıtacak pürüz ve sorunlar çıkarmanın yolunu aramışlardır. 

ABD dışişleri bakanlığı sözcüsü Heather Nauert'ın Türkiye'de erken seçim kararı alınmasından sonraki açıklamasında şunları dile getirmiştir:

"Olağanüstü hal döneminde seçimleri düzenleme kabiliyetleri hakkında endişelerimiz var. Elbette özgür ve adil seçimler görmek isteriz, ama burada bir endişe var" diyerek ağzındaki baklayı çıkarmıştır.

 

''ABD'NİN AMACI ÜZÜM YEMEK DEĞİL BAĞCIYI DÖVMEK OLDUĞU BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKMIŞTIR''

Türkiye'nin varlığına ve bütünlüğün yönelin FETÖ darbe girişimi karşısında NATO'da müttefiki olduğu Türkiye adına hiçbir olumlu açıklama bile yapmayan ve aksine FETÖ elebaşına ve FETÖ'cüleri koruyup kollayan ABD'den gelen bu açıklama Washington'ın niyetlerini açık etmiştir.

ABD'nin amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Son günlerde konuşulan bölgesel savaş senaryolarının kısmen gerçekleşmesi de Türkiye'yi doğrudan etkileyeceği için, bu durum iç politikada da bazı adımlar atılmasını, mesela uzak bir tarihte yapılması takdirinde seçimlerin ertelenmesini gündeme gelme ihtimali yüksekti. 

Hatta bölgesel konjonktür, 24 Haziran'a alınan seçimlerinbile ertelemesine ve seçim takviminin yenidenuzak bir tarihi esas alarak değiştirmesine yol açabilme riskini barındırmaktadır.

Bu tablo karşısında seçimlerin bir an önce yapılarak fiilî konumdaki mevcut işleyişe çekidüzen verilmesi, Türkiye'nin yoluna sağlam bir hükümet sistemi ve millî mutabakatın ivmesiyle devam etmesi kaçınılmaz görünmektedir.

Zaten Anayasa değişikliğiyle belirlenen önceki seçim takvimi de mevcut konjonktürde uzun bir süreyi içine aldığı ve çok yüksek risk taşıdığı için değiştirilmiştir.

Cumhurbaşkanı seçimiyle Genel Seçimlerin 3 Kasım 2019 Seçimlerinde yapılmış olması, 1,5 yıldan fazla bir süre beklenmesi demektir ki mevcut şartlarda bu vakit kaybıanlamına gelmektedir.

Ayrıca bu Türkiye'nin, bölgenin ve dünyanın mevcut koşullarında hayli fazla riski göze almak anlamına gelmektedir. 

Oysa Türkiye için vakit nakittir ve müteselsil iç ve dış tehdit ve tehlikeler karşısında en doğrusu seçimlerin erkene alınması olmuştur.

Türkiye'nin, bölgenin ve dünyanın sıcak gündemi; bu oldukça uzun müddet zarfında seçimlerin selameti ve güvenliği açısından bazı tehlike ve mahzurlara kapı aralama potansiyeli taşıdığı için MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından riskli bulunmuştur.

Her ne kadar seçimlerin 24 Haziran'da yapılacak olması siyasette kısıtlı bir zaman dilimine işaret ediyor olsa da bazı adımları atmak için önümüzdeki 2 ay iyi değerlendirilerek hızlı, planlı ve programlı hareket edildiği takdirde öncelikle uyum yasalarının tamamlanması için yeterli adımlar atılması mümkündür.

Bu sayede muhtemel kazalara karşı erken seçimle tedbir alınmış olmaktadır.

3 Kasım 2019'a kadar uzanan sürede 1,5 yılı aşkın uzun sürede uluslararası güçler Türkiye'yi karıştırmak ve iç politik dengeleri bozmak ve seçimleri sabote etmek için harekete geçebilir. 

Bu bağlamda Batılı istihbarat ajanları sabotaj, suikast gibi eylemler düzenleyerek içeride kaos yaratmaya çalışabilir.

Bu yapılırken hem PKK, hem IŞİD, hem de kripto FETÖ unsurları kullanılabilir.

Ayrıca FETÖ ile yapılan mücadelede örgüt mensuplarının hâlâ çok sayıda kripto unsurunun devlet kademelerinde gizlendiği ve bunların tamamının temizlenemediği bilinmektedir.

Son alarak sadece Silahlı Kuvvetlerde 3 bin kripto FETÖ'cüsubay tespit edilmiş ve bunların ordudan ayıklanması için kanun hükmünde kararname hazırlığına başlanmıştır.

Bu rakam, FETÖ'nün hâlihazırda yeni bir kalkışmaya cüret edebilecek unsurlarının ordu bünyesinde yuvalanmış bulunduğunu ve tehlikenin henüz geçmediğini gözler önüne sermektedir.

(2)- Burada, ana muhalefet partisi CHP'ye bir parantez açılmalıdır.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğluplanlı bir şekilde uluslararası güçlerle paralel hareket etmiş, bilinçli bir gerginlik politikası takip etmiştir.

CHP, mümkün mertebe MHP ile şiddetli polemiğe girmekten kaçınsa da Cumhurbaşkanına yönelik olumsuz algı çalışması yürütmüş, dozu giderek artan ölçüde karalama kampanyası yapmıştır. 

Kılıçdaroğlu'nun sanatçılara hakarete varıncaya kadar şedit bir üslupla sürdürdüğü kampanyaların hedefi, toplumsal dinamikleri sarsarak iç dengelerin kontrolünü zorlaştırmak ve seçimlerin yapılmasının engellenebileceği kaos ortamının hazırlanmasına katkıda bulunmaktır.

Kılıçdaroğlu; bir yandan 3 Kasım 2019 Seçimlerine hazırlanıyor gözükürken diğer yandan da 3 Kasım'ın meşruiyetini tartışmalı hâle getirmek, seçim sürecini sabote etmek ve baltalamak için çaba göstermiştir.

Kendi cumhurbaşkanı adayını bile belirlemekte, ittifak yapıp yapmayacağına karar vermekte zorlanan bir CHP'nin bir oyun kurucudan çok oyunbozan ve ortalığı karıştıran mevkide bulunması ve yapıcı değil yıkıcı roller üstlenmesi manidardır.

Seçimin gereklerine odaklanması gerekirken 19 aya varan süreyi kara propagandalarla geçirmeyi yeğleyen CHP, erken seçim kararıyla hazırlıksız ve hatta açıkta yakalanmıştır.

CHP'nin şaşkınlığı ve muhalif cephenin derbederliği bile erken seçim kararındaki isabeti ortaya sermektedir.

(3)- Göç olgusu ve mülteciler sorunu da uluslararası güçler ve Türkiye'nin bölgesel politikalarından rahatsız olan ülkeler tarafından Türkiye'ye baskı aracı olarak kullanılmakta, ekonomik problem kaynağı olarak beslenmektedir.

 

''TÜRKİYE'NİN BU KONUDA TAŞIDIĞI YÜK, KAPASİTESİNİN ÜZERİNDEDİR''

Buna en çarpıcı örnek, Afganistan'dan Türkiye'ye göçmen akınının İran üzerinden vuku bulmasına Tahran yönetiminin göz yummasıdır.

Bölgede mülteci hareketlerinden en çok etkilenen ülkenin Türkiye oluşu, sadece hükümetlerin insani politikalarıyla açıklanamaz. 

Türkiye'nin bu konuda taşıdığı yük, kapasitesinin üzerindedir.

Mülteciler sorunu giderek büyüyen, Türkiye'yi sadece ekonomik açıdan değil, kültürel ve siyasi açıdan da olumsuz etkileyecek bir tehdide dönüşme istidadı göstermektedir.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
ATAM; Yeriniz, Türk Milletinin Kalp Otağındaki Tahttır11 Kasım 2018
Avcı: MHP Dünyada tektir, benzeri yoktur!07 Kasım 2018
Hapiste yatanın tek duası...06 Kasım 2018
"BU NE PERHİZ"02 Kasım 2018
CHP’YE “AKP AYARI”01 Kasım 2018
CUMHURİYET BİZ BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ!30 Ekim 2018
CHP siyaseti çıkar ilişkisi olarak görüyor30 Ekim 2018
Enginyurt; (Af İçin) İnşallah Müjdeli Netice Alınacak30 Ekim 2018
Başkan Avcı’dan ‘29 Ekim’ mesajı29 Ekim 2018
Andımızı, Türk Milletinin hafızasından çıkaramayacaksınız27 Ekim 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu Samsun'da26 Ekim 2018
BAHÇELİ 29 EKİM RESEPSİYONUNA KATILMAYACAK26 Ekim 2018
İttifaksız yerel seçimler bölücülere ve şer ittifakına yarayacak26 Ekim 2018
"Çocuk İcrası" ve Ortak Velayet ile İlgili Kanun Teklifi26 Ekim 2018
MHP’li Akçay’dan EYT açıklaması25 Ekim 2018
OLCAY KILAVUZ'DAN ENGİN ALTAY AÇIKLAMASI25 Ekim 2018
CHP Kirli siyaseti parti misyonu haline getirdi25 Ekim 2018
Çakal, siyasi sübyancı, adileşme…25 Ekim 2018
‘Altay ayağını denk alsın’24 Ekim 2018
Kadınlar için doğum borçlanması talebi24 Ekim 2018
MHP lideri Bahçeli: ORTADOĞU'nun siyasetimize katkısı büyük24 Ekim 2018
Türklük yaşadıkça İslam da var olacaktır.23 Ekim 2018
SEMİH YALÇIN'DAN AKP SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK'E CEVAP!22 Ekim 2018
Türkiye’yi İsrail’e benzeten HDP’li vekile MHP’den sert tepki17 Ekim 2018
Bünyamin Avcı’dan ‘Önce Adana’ mesajı08 Ekim 2018
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı :“Anadolu ebedî Türk’ün yurdu!”01 Eylül 2018
MHP'li Fendoğlu: "Türk Milleti Her Türlü Zorluğun Üstesinden Gelecek Bir Millettir"15 Ağustos 2018
Fendoğlu, İş Adamlarıyla Buluştu15 Ağustos 2018
MHP'li Akçay'dan Transfer Açıklaması15 Ağustos 2018
MHP'li Büyükataman: Koray Aydın, şimdiki Genel Başkanı için “FETÖ'nün organize ettiği hanım” diyen kişidir .13 Ağustos 2018
HAYATİ ARKAZ MHP'YE GEÇTİ: 'BENİM İÇİN ONURDUR'13 Ağustos 2018
Avcı : Zalimin Doları varsa Türk’ün de imanı var13 Ağustos 2018
KORAY AYDIN’IN ‘BAHÇELİ’ GAFINA SEMİH YALÇIN’DAN İLK TEPKİ29 Temmuz 2018
MHP'li Yalçın'dan Teşkilata 'Askıda Ekmek' Mektubu28 Temmuz 2018
MHP’DEN EMEKLİLİKDE YAŞA TAKILANLAR İÇİN KANUN TEKLİFİ27 Temmuz 2018
MHP’li Haberal’dan ABD’ye tepki27 Temmuz 2018
MHP Lideri Bahçeli: İnanıyorum ki, ‘askıda ekmek’ projesi tüm yurt sathında karşılık bulacak !27 Temmuz 2018
FINDIK HASADINA BAŞLARKEN27 Temmuz 2018
Avcı;“FETÖ'YE GÜNAH MI ÇIKARDIN, HİMMET Mİ VERDİN?27 Temmuz 2018
MHP'li Fendoğlu'nun Basın Bayramı Mesajı24 Temmuz 2018
Başkan Avcı’dan 24 Temmuz mesajı…24 Temmuz 2018
İP'DE HAYAL KIRIKLIĞI HAKİM24 Temmuz 2018
MHP'li Büyükataman'dan Çıray'a tepki24 Temmuz 2018
Ahmet Özyürek:Seçmen Rahat Ulaşsın Diye Ofis Açtı21 Temmuz 2018
MHP'DEN AKŞENER'E SUÇ DUYURUSU16 Temmuz 2018
CAMADAN: “TÜRK HALKI CANINI VERİR VATANINI VERMEZ”15 Temmuz 2018
BAHÇELİ: İYİ PARTİLİLER İMTİHANDAN GEÇTİ15 Temmuz 2018
AK PARTİ BUNU HİÇ BEKLEMİYORDU! KAYBETTİ14 Temmuz 2018
AK Parti ve MHP'li Vekiller Hizmet İçin Sosyal Medyadan Telefon Numaralarını Paylaştı14 Temmuz 2018
Devlet BAHÇELİ isteseydi İktidar olamazmıydı 13 Temmuz 2018
Bahçeli'den Kabine Yorumu10 Temmuz 2018
Yeni Bakanların İsim Listesi Açıklandı 10 Temmuz 2018
MHP'den Meral Akşener'e Tepki09 Temmuz 2018
İP’Lİ AĞIREL DEVLET ELİ ÖPEN İKİ İSMİ DE TOPA TUTTU “İYİ PARTİ MHP DEĞİLDİR”08 Temmuz 2018
MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay'dan Nto'ya Teşekkür Ziyareti07 Temmuz 2018
CUMHUR İTTİFAKINA SAHİP ÇIKACAĞIZ06 Temmuz 2018
MHP'Lİ YALÇIN'DAN RAHMİ TURAN'A: "EŞEKTEN DÜŞEN ADAM"SIN05 Temmuz 2018
Güçlü MHP, Güçlü Türkiye'dir01 Temmuz 2018
Kanuni düzenlemeyle OHAL kaldırılabilir01 Temmuz 2018
DEVLET BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMA: İDAMSA İDAM!30 Haziran 2018
BEŞTEPE'DE "CUMHUR" ZİRVESİ27 Haziran 2018
HER İKİ YİĞİDİN YOLU KIZILELMA'DIR27 Haziran 2018
MHP'li Akçay, İnce'ye Yüklendi26 Haziran 2018
MHP’DEN İLAN: TEŞEKKÜR MESAJI (İftira, İtham, İsnat)25 Haziran 2018
''SONER YALÇIN GİBİLER KAZI KOZ GİBİ GÖSTERMEKTEN SAKINMAZLAR''22 Haziran 2018
Günay;AFYONKARAHİSARLILAR SAFINIZ BELLİ Mİ?20 Haziran 2018
Türkiye'nin parlak yarınları güçlü MHP ile inşa edilecek18 Haziran 2018
Avcı: Adana Üç Hilal ile Yeni bir tarih yazar18 Haziran 2018
Sandıklara sahip çıkın18 Haziran 2018
Bahçeli, bu akşam Star-NTV'de18 Haziran 2018
Kırgınlıkları ve küskünlükleri geride bırakmamız gerekiyor17 Haziran 2018
Devlet Bahçeli, Hep Dimdik Durdu17 Haziran 2018
BAŞARININ ARKASINDA CUMHUR İTTİFAKI VAR12 Haziran 2018
Adana’da Bahçeli heyecanı!12 Haziran 2018
Büyükataman Meşalelerle Karşılandı12 Haziran 2018
İlk turda bu işi bitirmek zorundayız 11 Haziran 2018
Cumhur İttifakı millet tarafından teveccüh görecektir11 Haziran 2018
"PKK'nın ini yerle bir olacak, bunu da herkes böyle bilsin"11 Haziran 2018
Avcı: Nobel Fedakârlık Ödülü Devlet Bahçeli’ye verilirdi10 Haziran 2018
MHP Adana’da birlik gösterisi!10 Haziran 2018
Günay;MHP TÜRKİYENİN TEMİNATIDIR.10 Haziran 2018
'Bu beyler ABD'nin, PKK'nın, FETÖ'nün davulunu çalıyor'09 Haziran 2018
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BAHÇELİ'YE : 'FİTNEYE İZİN YOK'08 Haziran 2018
Biz Emin Çölaşan’ın cemaziyülevvelini iyi biliriz 08 Haziran 2018
MHP Adana’dan “Af” hamlesi!08 Haziran 2018
MHP'li Karakaya: Türk Milleti Kandil'e Operasyonun Arkasındadır07 Haziran 2018
Bu Çok Samimi Bulunmayacak Bir Davranıştır07 Haziran 2018
Başkan: MHP Antalya'da birinci parti olursa şaşırmayın07 Haziran 2018
Yusuf Baş: 24 Haziran Türkiye’nin son şansı!07 Haziran 2018
"KONUŞTUKÇA İÇ YÜZLERİ ORTAYA ÇIKIYOR"06 Haziran 2018
"MHP, MUHARREM İNCE GİBİLERLE YAN YANA GELMEZ"05 Haziran 2018
Atilla Kaya açık açık fitne üretmeye çabalamaktadır05 Haziran 2018
İzgioğlu: Doktor Devlet Reçete MHP!05 Haziran 2018
ŞANLIURFA’DA MHP’YE KATILIM04 Haziran 2018
YAPIM VE YIKIM İTTİFAKI KARŞI KARŞIYA04 Haziran 2018
MHP'li Büyükataman'dan din görevlilerine mektup04 Haziran 2018
Yusuf Baş: Türkiye karar arifesinde03 Haziran 2018
MUAYENE ÜCRETLERİNİ KALDIRACAĞIZ03 Haziran 2018
Varlı: Koltuk hırsı olanlar MHP’yi anlayamaz03 Haziran 2018
Cemal Çetin; “TBMM’de Avrupalı Türklerin sesi olacağım“03 Haziran 2018
BEŞ BENZEMEZLER İTTİFAKI MERKEZİNDE HDP VAR02 Haziran 2018
Varlı: Allah akıl versin Fırsat vermesin!01 Haziran 2018
'MHP'ye Kürt seçmen oy vermez' ifadesi suçtur' 31 Mayıs 2018
Af çıkacak bunun geri dönüşü yok31 Mayıs 2018
KILIÇDAROĞLU, MHP’NİN PROJESİNİ ARAKLADI31 Mayıs 2018
Çakıcı, Bahçeli Görüşmesinin Detaylarını Açıkladı30 Mayıs 2018
“BEYANNAMEMİZ SOSYAL VE EKONOMİK SORUNLARA ÇÖZÜMLER GETİRİYOR”30 Mayıs 2018
Ak Partili Dağlı’dan MHP SİM’e ziyaret29 Mayıs 2018
Adanalı ‘Üç Hilal’ diyor “Cumhur İttifakı” diyor!29 Mayıs 2018
Cumhur ittifakı, milli bir yemindir29 Mayıs 2018
CAMADAN’A GENÇLERDEN YAKIN İLGİ28 Mayıs 2018
Türkiye'nin Önü Açılacaktır28 Mayıs 2018
Avcı: MHP Türk-İslam Dünyasının umudu27 Mayıs 2018
MHP Adana’da zafer bekliyor!26 Mayıs 2018
Yusuf Baş: Cumhur İttifakı milli hamledir!25 Mayıs 2018
Seçimin erkene alınmasının ...25 Mayıs 2018
İzgioğlu: “Ülkücü her rüzgârda savrulmaz!"25 Mayıs 2018
Aycan: Sayın Cumhurbaşkanı Para Politikalarına Müdahale Etmese Daha İyi Olur24 Mayıs 2018
TÜRKİYE'Yİ ÇÖKÜNTÜDEN KURTARMAMIZ LAZIM24 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli'den Alaattin Çakıcı'ya ziyaret23 Mayıs 2018
Avcı’dan ‘Sevgi, saygı, hoşgörü’ mesajı21 Mayıs 2018
Ersoy: Adanaspor ve Adana Demirspor onurumuz ve gururumuzdur21 Mayıs 2018
Avcı: Bu seçim ilk turda biter!21 Mayıs 2018
Abdurrahman Başkan'ın Basın Açıklaması;20 Mayıs 2018
Bahçeli: "Kudüs İslam'dır, Aynı Zamanda Türklüğün Derin İzlerini Taşımaktadır.20 Mayıs 2018
Taşdoğan'dan Adaylık Sevincini Annesi ile Yaşadı20 Mayıs 2018
YENİKAPI'DA ZULME LANET KUDÜS'E DESTEK MİTİNGİ18 Mayıs 2018
Edirne F Tipi Cezaevini yol yapanlar, kader mahkûmlarına sırtlarını dönmüşlerdir18 Mayıs 2018
"Kudüs Hazreti Ömer'in emanetidir"16 Mayıs 2018
KÜRŞAT YILMAZ CEZAEVİNDEN YAZDI: “DEVLET BEYİM !”16 Mayıs 2018
“CHP’NİN RAHATSIZLIĞI TERÖRİSTE AF OLMAMASI”15 Mayıs 2018
MHP'li Büyükataman'dan Koray Aydın'a cevap15 Mayıs 2018
UZMAN ÇAVUŞLARIMIZIN KADRO İSTEĞİNİ BİR KEZ DAHA DİLE GETİRDİ14 Mayıs 2018
Bahçeli'ye Çok Özel Teşekkür13 Mayıs 2018
24 HAZİRANDA KURULAN TUZAKLAR BİR BİR BOZULACAKTIR.12 Mayıs 2018
MHP’li Karakaya’dan “Vergi barışı” uyarısı! 12 Mayıs 2018
“MÜREKKEBİN AKMADIĞI YERDE KAN AKIYOR”11 Mayıs 2018
"Cumhur İttifakı Tarih Yazacak"11 Mayıs 2018
MHP'den "tamam" açıklaması10 Mayıs 2018
Karşı karşıya olduğumuz en büyük sorun yoksulluktur. 10 Mayıs 2018
'Bu talebin özü İslam düşmanlığıdır'10 Mayıs 2018
Fransa'ya Kur'an-ı Kerim tepkisi10 Mayıs 2018
Şehidimizin vasiyeti Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli tarafından yerine getiriliyor!08 Mayıs 2018
MHP’nin Seçim Müzikleri Belli Oldu 08 Mayıs 2018
Kadın memura tacizci İP çadırına takılan İP’li biri çıkmıştır 07 Mayıs 2018
"Türkiye Üzerinde Çok Açıktan Aleni Bir Hesaplar Var"06 Mayıs 2018
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ’DEN MUHARREM İNCE YORUMU04 Mayıs 2018
MHP'den CHP'ye "İnce" Mesajı04 Mayıs 2018
Bizim çatımız millettir04 Mayıs 2018
ASKER VE POLİSİMİZE HALA ÖDENMEYEN TAZMİNATLARI İVEDİ OLARAK ÖDENMELİDİR!04 Mayıs 2018
Başbuğ Alparslan Türkeş’in İstismar Edilmesine Sert Tepki 04 Mayıs 2018
BAHÇELİ: HAYIRLI UĞURLU OLSUN02 Mayıs 2018
MHP'den Fair Play Ödülü Kutlaması02 Mayıs 2018
MHP'den AKP'ye uyarı: Acele edin!01 Mayıs 2018
Bahçeli'den SP ve CHP adayları için yorum01 Mayıs 2018
BERAT KANDİLİ NEDENİYLE KUTLAMA MESAJLARI 30 Nisan 2018
Muharrem Günay MHP Afyonkarahisar Milletvekil Aday Adayı29 Nisan 2018
O Parti'nin İl ve İlçe Teşkilatları, MHP'ye Geçtiler28 Nisan 2018
GÜL, ADAY OLURSA KENDİSİNİ SIFIRLAR27 Nisan 2018
Bizim Adayımız Net Ve Belli. 26 Nisan 2018
'Büyük Türkiye'ye Giden Yol Cumhur İttifakı'ndan Geçiyor'25 Nisan 2018
MHP'Lİ AKÇAY'DAN AKPM'YE TEPKİ25 Nisan 2018
CHP gerilim yaratmak için oraya gelmiş24 Nisan 2018
23 Nisan 1920 hiçbir zaman ihmal ve inkar edilemeyecek24 Nisan 2018
'Siyaset hile ve hülle kabul etmez'23 Nisan 2018
"TÜRKİYE BEDEVİ DEVLETİ DEĞİLDİR"23 Nisan 2018
MHP'li Semih Yalçın'dan Çölaşan'a cevap23 Nisan 2018
İLK MECLİS VATAN KURTARMIŞ, DEVLET KURMUŞTUR23 Nisan 2018
MHP İl Başkanı Karataş'tan 23 Nisan Mesajı23 Nisan 2018
Sıddıkoğlu;MHP’den milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.22 Nisan 2018
Siyasetimizi İYİ Parti’ye Göre Belirlemiyoruz.21 Nisan 2018
"Ülkeyi sürekli seçim tartışmalarının içinde tutmak akılcı değil" 20 Nisan 2018
Er Meydanı Kurulmuştur19 Nisan 2018
Herkes Seçime Girsin19 Nisan 2018
TÜRKİYE ERKEN SEÇİME GİDİYOR18 Nisan 2018
Karşılıklı Alınmış Bir Karar Değil17 Nisan 2018
Afyonda Kaymak, Antep’te kebap ye ama işçi hakkı yeme.17 Nisan 2018
MHP'li Varlı'dan "Sulama Birliği" çıkışı!13 Nisan 2018
DURUŞUMUZ VE TAVRIMIZ TÜRK GENÇLİĞİNDEN YANADIR12 Nisan 2018
Türkiye, varlığını hissettirmesi gereken bir dönemdedir12 Nisan 2018
Mehmetçik'ten Bahçeli'ye "Zeytin Dalı" Hediyesi11 Nisan 2018
Amazon Heykeli Kaldırılsın, Türk Birliği Parkı Yapılsın10 Nisan 2018
Milliyetçi Hareket Partisi Yeşilyurt İlçe Kaya'nın Polis Haftası Mesajı10 Nisan 2018
MHP Bartın Teşkilatı'ndan Ziyaret10 Nisan 2018
MHP’li Karakaya’dan işsizlere destek!08 Nisan 2018
CHP SİYASİ YANKESİCİLİK PEŞİNDE08 Nisan 2018
UZMANLARA HAKSIZLIK YAPILMIŞTIR 06 Nisan 2018
CHP kendi tabirleriyle 'siyasi yankesicilik' peşinde05 Nisan 2018
MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Başbakan Yıldırım bir araya geldi03 Nisan 2018
’’Eskiye Rağbet Olsa, Bit Pazarına Nur Yağardı’’ 03 Nisan 2018
ADALET TOPLUMU VE DEVLETİ BİR ARADA TUTAR31 Mart 2018
"Türkiye Cumhuriyeti Savcılarını Göreve Davet Ediyoruz"31 Mart 2018
Cumhur İttifakı, Cumhuriyet’in iradesidir.30 Mart 2018
YEREL SEÇİMLERDE DE İTTİFAK OLACAK MI? 30 Mart 2018
"CHP'li Özgür Özel, Genel Başkanını Aptal Yerine mi Koymaktadır?"30 Mart 2018
Devlet Bahçeli 28 Nisan'da Manisa'ya Geliyor30 Mart 2018
Kimse Türkiye'nin Karşısında Duramaz29 Mart 2018
MÜHENDİSLER 'OLMAZ'DEDİ; TÜRK PİLOT YAPTI29 Mart 2018
"BU CHP TÜRKİYE'NİN İYİLİĞİNİ İSTEMİYOR"29 Mart 2018
MHP'li Topçular'dan CHP'li Şener'e sert tepki28 Mart 2018
UZMAN ÇAVUŞLARIMIZ SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİYOR!28 Mart 2018
BAYRAK TUTAN BOZKURT ANITI 26 Mart 2018
Genel Başkan, Yeni MYK Ve MDK Üyeleriyle Anıtkabir'i Ziyaret Etti.24 Mart 2018
"Milli görev" çağrısı!22 Mart 2018
Başkan Avşar'ın Şiir Günü Mesajı22 Mart 2018
MHP'li Usta'dan ABD'ye Afrin tepkisi21 Mart 2018
MHP'li Akçay'dan CHP'ye Tepki15 Mart 2018
'CHP’NİN HANGİ TAKLALARI ATTIĞI HAFIZALARDA ÇOK TAZEDİR'15 Mart 2018
Türk Milleti Sandıkta Değerlendirmeyi Yapacaktır15 Mart 2018
CHP BİLİNÇLİ ŞEKİLDE MHP DÜŞMANLIĞI YAPIYOR14 Mart 2018
MHP'li Akçay, Meclis'teki kavgayı yorumladı: CHP başlattı14 Mart 2018
CHP şimdiden havlu attı13 Mart 2018
Meclis kulisi karıştı!13 Mart 2018
'İSTİKLAL MARŞIMIZI HER TÜRK VATANDAŞI AYNI AŞKLA SÖYLEMEYE DEVAM EDECEKTİR'12 Mart 2018
Bir Destanın Şiiri: İstiklal Marşı12 Mart 2018
MHP'den "çocuk istismarında iyi hal uygulanmasın" önerisi11 Mart 2018
CHP'li Özel'in iddiası son derece çiğ, gerçek dışı ve yalan bir iddiadır 09 Mart 2018
Cinsel istismar yapan kamudan atılsın09 Mart 2018
CHP'li Özgür Özel'in Açıklamaları Yalan09 Mart 2018
MHP'den CHP'nin randevu talebine ret08 Mart 2018
BİZ "ÜLKE" DİYORUZ, ONLAR "İLKE" DİYOR07 Mart 2018
Cumhur İttifakında Sadece AK Parti ve MHP Olacak.07 Mart 2018
GİZLİ VE KİRLİ PAZARLIKLAR İDDİASINA SERT YANIT 05 Mart 2018
"BİR İDİK BİN OLDUK, ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜK"03 Mart 2018
MHP'li Yalçın'dan Akşener'e Sert Sözler01 Mart 2018
Kirli pazarlıklarla değil, Aleni çıksınlar meydana26 Şubat 2018
MHP Akçakoca Teşkilatı Parti Binasını Zeytin Dalı ile Süslediler.25 Şubat 2018
MHP İl Başkanı Karataş ; "Birlik ve bütünlüğümüz Türk düşmanlarına korku salmaktadır." 25 Şubat 2018
MHP'li Yalçın ; CHP "Aç kedi misali, şimdi cumhur ittifakını eleştirmektedir"25 Şubat 2018
CUMHUR İTTİFAKI CHP'NİN EZBERLERİNİ BOZDU24 Şubat 2018
Üç parti (CHP-HDP-İP) bir araya gelsinler, "darbe ittifakını" kursunlar24 Şubat 2018
CHP Siyaseti Kahvehane Dırdırı Sanıyor 23 Şubat 2018
MHP İl BaşkanıTaşdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne Tepki22 Şubat 2018
Mevlüt Karakaya, ittifaklı oy pusulasını kamuoyu ile paylaştı.22 Şubat 2018
İzmirli Kadınlar, Mehmetçik İçin Boyunluk Ördü22 Şubat 2018
MHP STK'ları Önemsiyor22 Şubat 2018
MHP Malatya İl Başkanı Avşar'dan Sendika Ziyaretleri22 Şubat 2018
Şehit ve Gazi Yakınları ve Uzman Erbaşların Sorunları 22 Şubat 2018
Hadım mutlaka şart21 Şubat 2018
İTTİFAKTA SÖZ MECLİSİN21 Şubat 2018
MHP Aybastı'dan Ordu Büyükşehir Belediyesine istek ve talepler!21 Şubat 2018
10 maddede ittifakın şifreleri20 Şubat 2018
MHP ÇEŞME’ DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.19 Şubat 2018
İTTİFAK MECLİS'E GİDİYOR19 Şubat 2018
Erdoğan-Bahçeli görüşmesi Sona Erdi 18 Şubat 2018
MHP’Lİ KURT “İYİ PARTİ MHP’DEN OY ALAMAZ”18 Şubat 2018
CHP, tabanına da, ülkeye de ihanet içerisindedir17 Şubat 2018
MHP'Lİ YALÇIN'DAN SORULAR 15 Şubat 2018
'Yılmaz sen kendini FETÖ'ye kaça sattın?'15 Şubat 2018
"TANAP'a imza atmamız tarihi olaydı"15 Şubat 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH