Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam
01 Mart 2019
Bu haber 384 kez okundu
Eserleriyle her kesimden insanın gönlünde taht kuran, Türkiye’nin beğenilen sesi Mustafa Yıldızdoğan, gazetemize verdiği söyleşide sanata, yeni albüm çalışmalarına, dizi ve sinema projelerine dair birçok konuda açıklamalarda bulundu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Hakkında üretilen dedikodulara ve algı oluşturma çalışmalarına cevap veren Yıldızdoğan, “Şahsıma yapılan hakaret ve kıskançlığı affederim ama teşkilatıma ve liderime yapılan hakaretleri asla ve asla affetmem. Ülkücülüğüm, ömrümde ve göğsümde taşıdığım en değerli, en şerefli madalyadır” diye konuştu.

 Ülkücü, Türk milliyetçisi bir dünya görüşüne sahip olmanın sanat âleminde avantaj veya dezavantaj oluşturduğu durumlar var mı?

30 yıla yaklaşan sanat hayatımızda, gün geldi horlandık, gün geldi yok sayıldık ama bütün engelleri kendi büyük yalnızlığımızda, kendi gönül dünyamızda, karamsarlığa ve ümitsizliğe kapalı tutarak, üreterek, üreterek yeni umutlara yeni nağmeler yeni yürek sızıları ekleyerek bugünlere geldik. 1990’larda sanat ve sanatçıya bakış açısı bambaşkaydı.

Basın, medya hele hele televizyon kanalları ve sanatın bütün koridorları ‘sol’a sonuna kadar açıktı. Milliyetçi, muhafazakâr hele hele ülkücüye adeta mühürlüydü. Gerçi şimdi de mühür söküldü diyemem. Bunun en bariz örneği TRT… Duruşumuz, sesimiz ve eserlerimiz sanat camiasına ne kadar farklı ve ters gelse de sağ olsun milletimizin yüreğinin sesiydik. Milletimiz beni sanatçı ama kendi içinden, kendi ailesinden yani kendi gibi bildi ve bağrına bastı.

 Nasıl oldu bu?

Millet isteyince ve millet talep edince her şey olur. O zamanlar televizyon vazgeçilmez tek eğlence aracıydı. Katıldığım programda faks ve telefon ile hangi kanal, hangi program olursa olsun o gün kilitlenirdi. Bizim camiada ilk olmanın avantajıydı bu. Sanat camiası bizdeki inceliği, aşka bakışımızı insana verdiğimiz değeri, aileye ve topluma sadakatimizi ve muhabbetimizi gördüler. Mesela albüm çıkar çıkmaz ilk program, çok sevdiğim Tatlıses’in programıydı. İbrahim Tatlıses’ten sesimiz ve bestelerimiz için övgü almak bambaşka güzeldi. Benim olduğum her programda programın formatı magazin de olsa, vatan konuşulur, bayrak konuşulur ve aşk konuşulurdu. Şüphe, kuşku ile başlayan ilkler,  reyting ile üst sınıra varırdı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

“SAHTE RÜZGÂRLARA KAPILIP, BAŞKA ADRESLERDE YER ALMADIM”

O dönemde en çok ses getiren çalışmalarınız nelerdi?

”Mektup” albümü 1999’da Türkiye’de en çok satan 3 albümden biriydi. Allah rahmet eylesin Savaş Ay “A Takımı” televizyon programında ve köşe yazılarında beni en güzel anlatan yazılar yazmıştı. Yalnızca vatan, millet türküleri değil sevda, aşk şarkılarımda, fikri ve düşüncesi ne olursa olsun partili-partisiz her kesimden insan bir şarkımda kendini buldu. Bir şekilde yüreklerine dokundum, çünkü aşkın ve müziğin rengi ve adresi yoktu. Bir kere bir yüreğe dokunabilirseniz asla asla unutulmazsınız. Eğer benim ürettiğim eserleri ben değil de bir sol düşünceye sahip sanatçı üretebilseydi, yalnız Türkiye değil onu dünya tanırdı.

Bu söz, solcu ve çok başarılı bir sanatçımıza ait. Bu tarz, gönlümüzü ve nefsimizi okşayan sözleri hep duydum ve de duymaya devam ediyorum. Hele hele 15 Temmuz sonrası tepeden tırnağa, karşı mahallenin beyleri hep bir özür ile yanımıza geldiler. Değerini bilememişiz dediler. Avantajım şu ki. Bu sözleri duymak hoş ama ayaklarımı yerden kesip uçmadım ve sahte rüzgarlara kapılıp başka adreslerde aratmadım kendimi. Adresim tekti. Adresim, çıktığım günden beri doğduğum yer Ülkü Ocakları, büyüdüğüm yer Avrupa Türk Federasyonu ve olgunluk MHP…

“TÜRKİYEM ESERİ, TÜRK MİLLETİNİN RUH HALİ, GÖNÜL COŞKUSU”

 Hiç eskimeyen parça, “Türkiyem”… Stadyumlarda, evlerde, sokaklarda yankılanıyor… Keza birçok eseriniz milyonların gönlünde taht kurmuş halde. Neye bağlıyorsunuz bunu?

Tabi ki bu Allah’ın takdiri, sonsuz şükürler olsun. Böyle bir eser, her sanatçıya nasip olmaz. Burada, Türkiyem’in şairi Dilaver Cebeci’yi rahmetle anıyorum. Şiirin sihri ile, yörük gönlümün sızısı nota nota nağme olup bu melodide buluşmuş. Sanki 81 milyon insanımın her birinin yüreğinden bir parça alınıp bir demet gül yapılmış ve adına da Türkiyem denmiş gibi.  Türkiyem albümü ve eseri belki tarihe damga vurmuştur hem satış olarak hem de çeyrek asır dinlenme ve gündem olması açısından. Türkiyem türküsü, ezgisi ile sözü ile ritmi ile Türk milletinin ruh hali, gönül coşkusudur.  Güzel ve doğru olanın hasmı da çok olur. Gün geldi zaferler yaşandı. Sevinçleri doruklara çıkaran “Türkiyem”di. Gün geldi, bahtsızların kanına dokundu yasakladılar ama her gecenin bir sabahı olduğu gibi, 15 Temmuz’da demokrasi nöbetlerinde milleti ayakta ve diri yutan yine “Türkiyem”di.

Nasıl insanların, canlıların bir kaderi ve yazgıları var ise şarkıların da bir kaderlerinin olduğuna inanıyorum. Hizmetiniz ve sevdanız karşılıksız ise önce yüce Allah karşılığını veriyor sonra da millet. Türkiyem ve diğer eserlerim, yüreğimin yalnızca katresi. Milletimize ve devletimize aşkımız, bağlılığımız o kadar derin o kadar yüce ki, o kadar saf o kadar duru ki. Bu samimi duygular, samimi yüreklerle çakışınca ortaya bu manzara çıkıyor. Bir de Türkiye’min ağırlığı gibi ağır ve eğilmez dik duruşumuz bizi bir bütün yaptı. Türkiyem türküsünün yanında “Şehitler ölmez, ”Bizim memleket”, ”Kızıl elmam”, ”Yandı yürekler yandı”, ”Bu vatan kimin”, ”Ne mutlu Türk’üm diyene”, ”Gittiler” ve daha nice eserlerim bir tesadüf olmadığını ortaya koymuştur. Aynı çizgide ülkücülüğünü onur madalyonu gibi eserlerine ve yaşantısına nakşederek milletimiz ile müzikte gönüldaşlık hukuku kurduk ve inşallah son nefese kadar devam edecektir. Türkiyem eserini fazla anlatmaya gerek yok. Bir araba firmasının reklamı gibi çok iddialı olacak ama doğrudur. Ben yeni bir Türkiyem yapana kadar, en iyi türkü “Ölürüm Türkiyem”dir.

“BURADAN İLK MÜJDEYİ VERELİM…”

Albüm çalışmalarınız ne durumda? Sevenleriniz, Mustafa Yıldızdoğan’ın yeni albümüyle ne zaman buluşacak?

Artık eskisi gibi albüm çıkaran fazla kalmadı, 5-10 seneye de hiç kalmayacağını düşünüyorum. Artık dijital ortamda albüm yerine single tercih ediliyor. Tabi müzik camiasında yeni eser sıkıntısı da var. Bizim böyle bir derdimiz yok şükür. 22 albüm yaptım, bu albümlere koymadığım en az 30 albümlük eserim mevcuttur. Seçimlerden sonra her şeyi bitmiş, hazır bir single çıkaracağım. Buradan ilk müjdeyi verelim, çıkaracağımız single şiir ve inanıyorum ki aşk ile ayrılık acısı çekenler bu şiirin tiryakisi olacaklar. Albüm de arkadan gelir inşallah.

“Sevda Kuşun Kanadında” isimli dizide rahmetli Alparslan Türkeş Bey’i canlandırdığınız sahne çok beğenilmişti. Yeni projelerde yer almayı düşünüyor musunuz?

Dizi ve sinema başka bir alan ve zor bir alan. ”Reis Bey” filminden bu yana, çok beğendiğim hayran olduğum yapımcı Mesut Uçakan’ın bu dizide Rahmetli Başbuğ’un rolünü bana teklif etmesi muhteşem bir duyguydu. Bir dizide oynamak değil, Başbuğ’u canlandırmak dizlerimi titretti. Gerçekten çok beğenildi. Makyaj ile ne kadar çok benzediğim yazıldı, çizildi. Hayatımda ilk kez bir dizide oynadım. Bundan sonra da tabii olabilir. Ama çok başarılı işler olması lazım. Zaman fakirliğini üzerimizden atabilirsek sinema olur hatta olacak inşallah. Müzikte olduğu gibi sinemada da yapmak için değil yüreklere dokunmak, her izleyicinin beyninde bir soru işareti ve şimşek çakabilmek için güzel bir ekip ve son teknolojiyi kullanarak ömrüm olursa yapacağım.

“LİDERİM VE TEŞKİLATIMIN ÜSTÜNDE HİÇ KİMSE OLAMAZ”

Türkiye, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine giderken siz de yoğun konserler veriyorsunuz.  Konser verdiğiniz günün bir vefat haberine denk gelmesiyle sosyal medyada hakkınızda çeşitli eleştiriler ve yorumlar yapıldı. Bu yorumlara cevabınız olacak mı?

Şunu baştan söyleyeyim. Avrupa Türk Federasyonu teşkilatımızın organizasyonunda 25 yıldır gitmediğimiz kıta, gitmediğimiz ülke kalmadı. Her konserde söylediğim şudur. Bu davaya her kimin iğne ucu kadar emeği varsa Allah ondan razı olsun. Ahirete intikal edenlerin de Rabbim taksiratını af eylesin. Sosyal medyada bir grup tarafından organize bir şekilde yalan yanlış şeyler üretildi ve gündem yaratıldı. Neymiş efendim, ben evlendiğimde rahmetliye sığınmışım. Ben 1991 yılında evlendim. Ben rahmetliyi hayatımda ilk kez 1993’de yüz yüze gördüm. Bu yalanı kim, niye, neden, niçin çıkardı anlayamadım. Avrupa’da hiç bir zaman aynı konserde yer almadık. Avrupa’da özellikle Almanya’da bugüne dek bir araya gelmişliğimiz yoktur. Evet, Türkiye’de Ocağın turnesinde yer aldık ama özel bir muhabbet, sohbetimiz olmamıştır.

O turneleri yapan organize eden Ülkü Ocakları sunucumuz Mehmet Emin Uyartaş, en iyi bilendir. Bazı siyasilerin sosyal medya üzerinden şahsımı hedef göstererek erkân, edep öğütlemesi üzücüdür. Vefatın 4. günü, aylar önce planlanmış bir de üstüne üslük normal halk konseri değildir, aday tanıtım programıdır. Zatı muhterem, bu 4 gün zarfında yas mı tutmuştur? Hangi seçim programını iptal etmiştir merak ediyorum. Günümüz Türkiye’sinde siyaset ve sanat alanlarında fazla köşe kalmadığı için, dün orada, bugün burada, yarını meçhul fırıldaklar gibi dönenler, benim gibi 30 yıldır aynı çizgide lider, teşkilat, doktrin üçgeninde yılmadan yorulmadan ve her gün yeni yeni eserlerle yalnızca ülkücülere değil, 80 milyona hitap etmem tabii ki bazı çevreleri rahatsız ediyor. Üstüne basa basa yine söylüyorum.

Liderim ve teşkilatımın üstünde hiç kimse olamaz. Şahsıma yapılan hakaret ve kıskançlığı affederim ama teşkilatıma ve liderime yapılan hakaretleri asla ve asla affetmem. Ülkücülüğüm, ömrümde ve göğsümde taşıdığım en değerli, en şerefli madalyadır. Bu şerefi taşımak, taşıyabilmek her babayiğidin harcı değildir. Liderime ve liderin yanında olan bizlere şerefsiz diyenlerle, şereflerin en şereflisi olan hak katında görüşeceğiz. Bize düşen şudur ki; ilkelerimizden, ülkülerimizden taviz vermeden, acı değil tatlı dil ile nefret, kin değil sevgi ile gönüller kazanmaya devam edeceğiz. Bazen susmak en derin ve en anlamlı cevaptır.


Bahadır ÇobanFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH