Memleketi yangın yerine çeviriyorsunuz

06 Nisan 2016
686 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP’li Erdoğan: 1.5 Ton bomba Mermer Karakolunun önüne gelinceye kadar niye seyrettiniz?.... Malumlarınız üzere, 7 Hazirandan bu yana verdiğimiz şehit sayısı 400'ü geçti. Bunlar geride ana bıraktı, baba bıraktı, bacı bıraktı, kardeş bıraktı, eş bıraktı, çocuk bıraktı, hatta geriye doğmamış bebekler kaldı.”

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu Tasarısı’nın görüşülmelerine TBMM ‘de devam edildi.MHP Grubu adına konuşan MHP Muğla Milletvekili Erdoğan ile AKP'li Milletvekili arasında tartışmaların da yaşandığı görüşmelerde Erdoğan “eşitlik” konusuna dikkat çekici bir yaklaşımda bulundu. 

Konuşmasında “Maalesef, Sayın Cumhurbaşkanı Anayasa Mahkemesinin kararını tanımıyor, Anayasa Mahkemesinin kendisini de tanımıyor, Anayasa Mahkemesine saygı da duymuyor. Anayasayı tanımayan bakanlarımız var. Mahkeme kararlarını uygulamayan bakanlarımız var. Böyle bir ortamda bu kurul gerçekten insan hakları ve eşitlik meselesine hangi çözümleri bulabilecek? Yoksa, bu kurumun ve kurulun görevi, yukarıda saydığımız hukuksuzlukları meşrulaştırmak mı olacaktır?” ifadelerine yer yeren Erdoğan şunları söyledi: “Bugün 9 şehidimiz var, Allah onlara ve bugüne kadar devletimizin birliği ve bekası için can vermiş bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Yine, GATA gazilerimizle dolu, Cenabı Allah gazilerimize şifa versin. Malumlarınız üzere, 7 Hazirandan bu yana verdiğimiz şehit sayısı 400'ü geçti. Bunlar geride ana bıraktı, baba bıraktı, bacı bıraktı, kardeş bıraktı, eş bıraktı, çocuk bıraktı, hatta geriye doğmamış bebekler kaldı.”

Tartışma Tutanaklara Yansıdı


Erdoğan’ın konuşması sırasında AKP sıralarından yapılan sataşmalar ortamı gerdi. 

Tartışmalar tutanaklara şu şekilde yansıdı: “Bütün bu olanlardan sonra hâlâ ne olduğunu bir türlü öğrenemediğimiz, neyi nasıl çözeceğini bilmediğimiz, "çözüm" adlı çözülme sürecini savunanlar, size soruyorum: Şehitlerimizin geriye bıraktığı emanetlerinin diğer çocuklarla eşitliğini bu kurum nasıl sağlayacak? O çocuklar bir gün babasının kapıyı çaldığında babasının boynuna sarılması konusundaki o çocukların eksikliğini kim, nasıl giderecek?

İBRAHİM AYDEMİR (Erzurum) - Tamam da bu mücadele verilmesin mi, ne olsun?

ERKAN AKÇAY (Manisa) - Onlar insan değil mi?

MEHMET ERDOĞAN (Devamla) - Buraya kadar, o 1,5 ton bomba Mermer Karakolunun önüne gelinceye kadar niye seyrettiniz?

ERKAN AKÇAY (Manisa) - Utanmıyor musun laf atmaya? Sus da dinle bari!

BAŞKAN - Sayın milletvekilleri…

MEHMET ERDOĞAN (Devamla) - Hiç olmazsa dinleyin ya, hiç olmazsa dinleyin. Memleketi yangın yerine çeviriyorsunuz, ondan sonra iki dakika dinlemeye sabredemiyorsunuz.

İBRAHİM AYDEMİR (Erzurum) - Ne bağırıyorsun? Dinliyoruz.

BAŞKAN - Sayın Erdoğan, lütfen Genel Kurula hitap eder misiniz.

MEHMET ERDOĞAN (Devamla) - Laf atmak göreviniz. E, gel kendin konuş, kendin ne isteyeceksen onu konuş burada.

ERKAN AKÇAY (Manisa) - Sayın Erdoğan, devam et, devam et.

BAŞKAN - Sayın Erdoğan, lütfen, rica ediyorum Genel Kurula doğru konuşun.

MEHMET ERDOĞAN (Devamla) - O çocukların bir gün babasıyla birlikte pikniğe gidememesinin eksikliğini kim nasıl giderecek? Bunları herkesin düşünmesini istiyoruz. Eskiden ülkemizde bir aileden bir delikanlı asker ise o terhis oluncaya kadar diğer kardeşleri askere alınmazdı. Son günlerde emniyetin normal zamanda bir araya getirmediği aynı aileden birden çok polis memuru, emniyet görevlisi aynı noktaya görevlendirilerek aynı noktada hedef hâline gelmesi sağlanmaktadır.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber