Ana Sayfa > MHP HABER

MİTİLİ ATTIK TOZ TOPRAK HAVAYA KALKTI...
Flaş Haber
26 Haziran 2019
Bu haber 822 kez okundu
Bahçeli, Akşener'in İmralı iddialarına ilişkin, "İP'in başındaki şahsiyet diyor ki; 'Mitili İmralı'ya atmışlar.' Bunu söylediğine göre ya İmralı'da nöbete girmiş ya da Pensilvanya'dan sufle almıştır" dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Ülkemiz 31 Mart 2019'dan 23 Haziran 2019'a kadar geçen 84 günlük sürede İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimine kilitlenmişti. 
YSK, İBB seçimini yenilenmek kaydıyla 6 Mayıs'ta iptal etmişti. 
Hem İstanbul, hem Türkiye seçimin siyasi kampanya sürecine sahne oldu.
Çalışmalarımızı bu alanda teksif ettik. 
Bu nedenle grup toplantılarımıza ara vermiştik. 
MHP, hiçbir taahhüdünü unutmamıştır. Hiçbir vaadini ihmal ve inkar etmemiştir. Millete hizmet aşkıyla dolu bir hayat ve siyaset çizgimiz vardır. bizim çizgimizde eğrilik, yamukluk görülmemiştir. 
Yarım asrın onuruyuz. 
Müspet istikamette geliştik, büyüdük ama öz değerlerimizden kopmadık. Ülkülerimizin rotasından savrulmadık. Siyaseti adam gibi yaptık. 
Ülkemizin yörüngesinden asla çıkmadık.
23 Haziran seçimi sürecinde neye inanıyorsak, neyi doğru buluyorsak tavrımızı ve duruşumuzu buna göre belirledik. 
Tarafız ve tarzımız bilinmekteydi. Cumhur ne diyorsa ona kulak verdik. 
Cumhur İttifakı'nın hedefleri doğrultusunda gece-gündüz demedik, gerçekten üzerimize ne düşüyorsa yaptık. Müsterihiz. Hiç kimse samanlıkta iğne aramasın. 
Hiç kimse orasını burasını oynatmasın, herkes dilinin ayarına dikkat etsin. Aklına geleni işleyip, her ağacı taşlamaya yeltenmesin.
MHP İstanbul'da doğrunun, dik duruşun, tarihi mirasın, milli bekanın, milli dayanışmanın safında sağlam şekilde yerini almıştır. 
MHP, İstanbul'da Cumhur İttifakı'nın başarısı için ter dökmüş, emek vermiştir. İstanbul'a bir mitil attık gelin görün hepsi toz toprak gibi havaya kalktı. 
Malum isim ve çevreler mitilimizi duyunca militanlaştıkça militanlaştılar. 
Zavallılar nereden bilsin mitili, onların çoktan tutuşmuş fitili. Biz mitil attık, onların beti benzi attı.
MHP dediğini yaptı, sözünü tuttu. 
Özünün gereği neyse sahaya yansıttı. İstanbul'a gelmediğimizi uyduranlar, bir gece kalıp döndüğümüzü söyleyenler, iyi görünümlü kötülerdir. 
Bunlara ne söylesek beyhudedir. 
Bunları tarih ve tavzih etmek için 3 maymun metaforu bile yetmeyecektir.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 26 Haziran 2019

Değerli Milletvekilleri,
Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler,
Medyamızın Kıymetli Temsilcileri,
Türkiye ve dünya gündemindeki ana konularla ilgili kanaatlerimi paylaşmaya geçmeden evvel yüksek heyetinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.
Televizyon ekranlarından bizleri izleyen aziz vatandaşlarımıza selamlarımı iletiyorum.
Gönül ve kültür coğrafyalarımızda hayat ve varlık mücadelesi veren kardeşlerimize en iyi dilek ve temennilerimi sunuyorum.
Ülkemiz 31 Mart 2019’dan 23 Haziran 2019 tarihine kadar geçen 84 günlük süre içinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçimine kilitlenmişti.
Hatırlanacağı üzere, Yüksek Seçim Kurulu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçimini 23 Haziran 2019’da yenilenmek kaydıyla 6 Mayıs 2019’da iptal etmişti.
Bu kapsamda hem İstanbul hem de Türkiye 48 gün boyunca Büyükşehir Belediye Başkanı Seçiminin siyasi kampanya dönemine sahne oldu.
Parti olarak, 8 Mayıs 2019’da TBMM Grup Toplantımızın hemen ardından İstanbul seçimine odaklanmış, çalışmalarımızı bu alanda teksif etmiştik.
Bu nedenle grup toplantılarımıza ara vermiştik.
Hamd olsun tekraren ve azimli bir şekilde buradayız, kutlu bir buluşma anını hep birlikte yaşıyor ve buna şahit oluyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir taahhüdünü unutmamıştır.
Hiçbir sözünü, hiçbir vaadini inkar ve ihmal etmemiştir.
Ne dediysek yaparız, neyi yaptıysak sonuna kadar savunur ve sahipleniriz.
Canlı bir muhayyilemiz, cesur ve cevval bir mücadelemiz vardır.
Millete hizmet aşkıyla dolu bir hayat ve siyaset çizgimiz vardır ve bilinmektedir.
Bizim çizgimizde eğrilik, kırıklık, zikzak, yamukluk görülmemiş, görülemeyecektir.
Dün neysek bugün de oyuz. Nitekim yarım asrın onuruyuz.
Müspet istikamette değiştik, geliştik, büyüdük, ama öz değerlerimizden kopmadık, başkalaşma girdabına düşmedik.
Çıkarcılığa heves edip başka kapılara yüz sürmedik.
Çetin imtihanlardan korkup ülkülerimizin rotasından savrulmadık.
Mert olduk, metanetimizi koruduk.
Siyaseti adam gibi yaptık, ilkelerimizin yörüngesinden, ahlakın çemberinden asla çıkmadık.
23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçimi sürecinde neye inanıyorsak, neyi doğru buluyorsak, ülkemiz ve milletimiz için neyin hayırlı ve haysiyetli olduğunu düşünüyorsak tavrımızı ve duruşumuzu buna göre belirledik.
Tarafımız belliydi, tarzımız bilinmekteydi.
Hakikat neredeyse biz orada olduk.
Cumhur ne diyorsa ona kulak verdik, onun yanında durduk.
Cumhur İttifakı’nın hedefleri doğrultusunda gece demedik, gündüz demedik, of demedik, püf demedik, gerçekten de üzerimize ne düşüyorsa kararlılıkla yaptık.
Çok şükür müsterihiz.
Hiç kimse samanlıkta iğne aramasın.
Hiç kimse çalı dibi yoklamasın, keçeyi suya atmasın, orasını burasını oynatmasın.
Herkes dilinin ayarına dikkat etsin, aklına geleni işleyip her ağacı taşlamaya yeltenmesin.
Bir kümeste yemlenip diğer kümeste yumurtlayanlarla işimiz olmaz, olamaz.
Tekkede derviş olup, dışarı çıkınca keşiş rolüne soyunanlarla yolumuz çakışmaz, çakışmayacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul’da; doğrunun, dik duruşun, tarihi mirasın, milli bekanın, milli dayanışmanın ve bin yıllık kardeşliğin safında sağlam şekilde yerini almıştır.
Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul’da Cumhur İttifakı’nın başarısı için ter dökmüş, emek vermiş, mücadelesini heyecanla icra ve ifa etmiştir.
İstanbul’a bir mitil attık, gelin görün ki, alayı birden toz toprak gibi havaya kalktı.
Mitil İstanbul’da dedik, post kavgasına tutuşanlar, ucuz ve ucube pazarlıklara tutunanlar çılgına döndü, kayış kopardılar.
Malum isim ve çevreler mitilimizi duyunca, militanlaştıkça militanlaştılar, seviyesizliğin minyatürü, sevimsizliğin mihmandarı, sevgisizliğin mimarbaşı haline geldiler.
Zavallılar nereden bilsin mitili, onların tutuşmuş çoktan fitili.
Biz mitil attık, onların beti benzi attı.
Biz mitil attık, onlar mintan sandı, şaşkınlıkları misliyle arttı.
Milliyetçi Hareket Partisi dediğini yaptı, sözünü tuttu, özünün gereği neyse sahaya ve zemine yansıttı.
İstanbul’a gelmediğimizi uyduranlar, bir gece kalıp döndüğümüzü söyleyenler, neredeydiniz diye soranlar, ortalıkta yoktunuz diye gerçekleri çarpıtanlar iyi görümlü kötüler, güzel kisveli çirkinlerdir.
Bunlara ne söylesek beyhudedir.
Ne laftan anlarlar, ne yapılanları tasdik ederler, ne de baktıklarını görürler.
Bunları tarif ve tavzih etmek için üç maymun metaforu bile yetmeyecek, kafi gelmeyecektir.
Çünkü bunların kalpleri mühürlü, vicdanları düğümlü, iradeleri rehinlidir.
Fitilini Kandil terör yuvasının, Pensilvanya ihanet şebekesinin ateşlediği karanlık güruhun Milliyetçi Hareket Partisi’nin hakkını teslim etmesi dünyanın tersinden dönmesini beklemek kadar abestir, zaman kaybıdır.
Bazıları da görülmüştür ki, mitil üzerinden daha izansız, saha sivri, daha ahlaksız isnat ve iftiralara teşebbüs etmişlerdir.
Bunlar akıllarınca bizi köşeye sıkıştıracaklar, zora sokacaklar, partimizi ve siyasetimizi tartışmaya açacaklar.
İP’in başındaki şahsiyet diyor ki, “İstanbul’a mitil atacağını söyleyenler bir baktık ki mitili İmralı’ya atmışlar.”
Bir bayan gazeteci de teröristbaşının 18 Haziran 2019’da kaleme aldığı malum mektuptan önceden haberim olduğunu iddia edecek kadar gözünü ve gönlünü yalana, dolana, alçalmaya teslim etmiştir.
İP’in başındaki şahıs mitili İmralı’ya attığımızı söylediğine göre buna şahit olmuştur.
Ya İmralı’da nöbete girmiş, ya Pensilvanya’dan sufle almış, ya da aklını ve anılarını bedeli mukabilince efendilerine devretmiştir.
Milliyetçi Hareket Partisi’yle teröristler arasında en küçük bağ kurmak bile bühtan da öte İblis’in oyununa gelmek, günahkarlığa kul köle olmaktır.
Bizi hedef alarak, İmralı canisinin mektubundan medet umduğumuzu, bu mektubu aklamaya çalıştığımızı, bu mektuba zımnen göz yumduğumuzu bırakınız iddia etmeyi, akıldan geçirmek, rüyada görmek, hayalini kurmak dahi alçaklıktır, arsızlıktır.
Bizim söylediğimiz şudur:
HDP, Kandil’in aparatı ve siyasi aracısıdır.
Ha HDP, ha Kandil, bunların aralarında fark yoktur.
HDP’nin Zillet İttifakı’nın içinde olması, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına destek mesajları teröristbaşı tarafından kabul görmemiştir.
Edirne’de yatan terörist Demirtaş, İmralı’da cezasını çeken teröristbaşı ve Kandil’deki ihanet yuvası arasında yeşeren ve yayılan çelişki ve çatlaklar bir bakıma PKK’nın çözülme sürecinde olduğunun işareti olarak değerlendirilmelidir.
Öcalan canisi bile HDP’ye tarafsızlık çağrısı yapıyorsa elbette bunu görmezden, duymazdan gelemezdik.
PKK-HDP-Edirne ve İmralı arasındaki güç mücadelelerinin içeriği esasen bizi bağlamayacak, bizim meselemiz de olmayacaktır.
Ancak konu İstanbul’du.
Hesaplar İstanbul üzerine yapılmıştı.
Ne ibret verici bir gerçektir ki, teröristbaşının mektubuna ne CHP’den, ne İP’ten en ufak bir tepki gelmemiş, bu tek yumurta ikizleri çıtını bile çıkaramamışlardır.
Biz bölücüler arasındaki derin siyasi çıkar ve üstünlük kavgasının İstanbul’a yön veremeyeceğine, etki yapamayacağına,  dahası yapmaması gerektiğine inanarak 21 Haziran 2019 tarihindeki yazılı basın açıklamamızı milletimizle paylaştık.
Sözlerimizin sonuna kadar arkasındayız.
Bu açıklamamızı çarpıtarak teröristbaşının mektubuna destek ve onay verdiğimizi söylemek ayıplı ve ahlaksız bir iddiadır.
Terör ve bölücülüğü kullanıp İstanbul’un tarihi yürüyüşünü engellemek isteyen mihrakların gerçek niyet ve emellerini stratejik bir akılla deşifre etmeye çalıştık.
Teröristbaşının mektubundan siyasi fayda uman namerttir, umdu diyen namerttir, mektuptan daha önce haberdar olduğumuzu söyleyenler ise hezeyan ve hüsran bataklığında çırpınan satılık kalemlerdir.
Ayrıca teröristbaşına milli ve yerli bir özellik atfetmek rezalettir, cinayettir, hıyanettir.
İmralı’nın yolunu gözleyenler bize ne anlatıyorlar?
Açık veya örtülü PKK’ya övgüler düzüp hainleri dağlarda, kırlarda, ovalarda çiçek böcek toplayan, hakları gasp edilmiş masumlar olarak tasvir ve takdim eden kokuşmuşlar bize ne söylemeye çalışıyorlar?
Teröristbaşının mektubundan bilgimiz olduğunu söyleyenler yanımızda mıydı? Kalemden mi tutuyorlar, kâğıda mı bakıyorlardı?
Milliyetçi Hareket Partisi’nin terörizme bakışı nettir, değişmesi imkansızdır.
Biz köksüz değiliz, biz inkarcı değiliz, biz çözümcü değiliz, biz işbirlikçi değiliz.
İstanbul seçiminde HDP’yle yanak yanağa, PKK’yla kucak kucağa, FETÖ’yle arkalı önlü siyasi propaganda yapanlara hiç kimseden ses çıkmaz, tepki gelmez; buna karşılık Milliyetçi Hareket Partisi bir şey söylemeye görsün alayı birden hücum ve saldırıya geçer.
İşte siyasi trajedi budur. Saptırma böyle bir şeydir.
İmralı’ya mitil attığımızı söyleyen, partimizi küçük ortak diye küçümseyen hanımefendi, acaba sen postu nereye serdin, kimlere yoldaş oldun?
HDP’yi Kürt siyasi hareketi diyen tarif eden, partisine teröristbaşının hayranlarını dolduran, yanına aldığı eski arkadaşlarımızı kandırıp işi bittikten sonra yarı yolda sağa sola saçan vefasız, vasıfsız ve vakursuz bir şahsiyetin bize söz söylemesi yalnızca kuru gürültü, nafile çırpınıştır.
CHP’nin uydusu haline dönüşen İP’in çatısı çürüyeli, omurgası çökeli epey zaman olmuştur.
Bizim üzerimizden prim toplama gayretkeşliğinde olanların akıbetleri duvara toslamak, hüsrana uğramaktır.
Yanlış hesap dün olduğu gibi bugün de ters dönecektir.
Biz beka dedik, Türk milletinin yeminlerini, izzet-i nefsini, tarihi müktesebatını, milli ve manevi emanetlerini canımız pahasına müdafaa ettik.
Buna da seve seve devam edeceğiz.
Beka beka diyerek takaya binip İmralı’ya gittiğimizi söyleyenler MHP’nin iki cihan hasmıdır, hatıralarına ihanet eden, dava arkadaşlarımıza kara çalan siyaset madrabazlarıdır.
Yanlışa yanlış diyeceğiz.
Kötüye kötü demeyi sürdüreceğiz.
İhanetle savaşımız sonuna kadar devam edecek.
Türkiye huzura erinceye, milli varlığımız tam manasıyla esenliğe kavuşuncaya kadar durmayacağız, yılmayacağız, yorulmayacağız, mutlaka başaracağız.
Ümitsizlik kapımızdan içeri giremeyecek.
Fitne gönül duvarlarımızı geçemeyecek.
İftira ve ithamlar yüreklerimizin sıcaklığıyla eriyip gidecek.
Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz.
Biz Türkiye’yiz.
Hep birlikte Türk milletiyiz.
Diyor ya merhum Hüseyin Nihal Atsız:
Dilek yolunda ölmek Türklere olmaz tasa,
Türk’e boyun eğdirir yalnız türeyle yasa;
Yedi ordu birleşip karşımızda parlasa,
Onu kanla söndürüp parçalarız, yeneriz.
Biz Tufanı yarattık uyku uyurken batı,
Nuh doğmadan kişnedi ordularımızın atı.
Sorsan şöyle diyecek gök denilen şu çatı:
Türk gücü bir yıldırım, Türk bilgisi bir deniz.
Delinse yer, çökse gök, yansa kül olsa dört yan,
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan, tipiden, kasırgadan yılmayan,
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz…

Değerli Arkadaşlarım,
Muhterem Misafirler,
23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçimi yapılmış, nihayetinde milli iradenin tercih ve seçimi belli olmuştur.
Böylelikle Türkiye seçim bahsini kapatmıştır.
Önümüzde seçimsiz geçecek 4 uzun yıl vardır.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçiminden alınan sonuca saygımız tartışmasızdır.
Milletimiz kararını vermiştir.
İstanbullu kardeşlerimizin iradeleri tezahür etmiştir.
23 Haziran seçim sonucunun ülkemize, milletimize ve İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyorum.
Ayrıca İstanbul’da insanüstü bir gayretle çalışan arkadaşlarımı da tebrik ediyorum.
23 Haziran seçiminin hazırlık döneminde görev alan;
İstanbul Genel Koordinatörümüze,
Birinci, İkinci, Üçüncü Bölge Koordinatörlerimize,
Hemşeri harekâtı kapsamında İstanbul’da yoğun şekilde çalışan il başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, MYK-MDK üyelerimize, İstanbul il başkanımıza, ilçe başkanlarımıza, kadın kollarımıza, tüm dava arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum.
Bunun yanı sıra Sayın Cumhurbaşkanımıza, AK Partili kardeşlerime şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.
Ne mutlu bizlere ki, Türk demokrasisi güçlü vasfını bir kez daha göstermiştir.
Sandık şaibeden arındırılmış, ahlak ve yasa dışı müdahalelerden, oy hırsızlarından korunmuş ve kurtarılmıştır.
Hakikaten de kazanan Türkiye olmuştur.
Ülkemizin aleyhine yapılan kara kampanyalar 23 Haziran’da buruşturulup atılmıştır.
Tek adam iddiaları, demokrasimizin kötü gösterilme aymazlığı 23 Haziran’da emel ve iddia sahiplerini mahcup etmiş, hepsini çuvallatmıştır.
Türkiye’de demokrasi yok diyenler, hem 31 Mart seçiminden, hem de 23 Haziran seçiminden ibret almalıdır.
Haksızlık karşısında susarsak önce hakkımızı sonra da haysiyetimizi kaybederiz.
Hakkımızı alacaksak demokratik adap ve ahlak sınırlarında kalarak irademizi göstermeliyiz, ifade kudretimizi sergilemeliyiz.
Demokrasinin hakimiyeti, hukukun üstünlüğü, adaletin varlığı, milletimizi oluşturan fertlerin bir ve eşit haklara sahip olması Türkiye’nin milli ve stratejik gücüdür.
Bu gücümüze yaslanarak geleceği inşa etmeliyiz.
Bu gücümüze güç katarak karşımızdaki sorunları birer birer çözümle buluşturmalıyız.
Türkiye 23 Haziran’da dünyaya bir demokrasi dersi vermiştir.
Bundan memnuniyet duyduğumuz bariz bir gerçektir.
Ancak bize göre İstanbul ehline emanet edilmemiştir.
Bunun sonuçlarını da ilerleyen dönem ve yıllarda görmemiz kuvvetle muhtemeldir.
Seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ne yapıp yapmadığı kısa sürede belli olacaktır.
Şu hususun altını çizmek isterim ki, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bütün tasarruflarını yakinen takip edeceğiz, gerekli notlarımızı alacağız.
23 Haziran’ın neticesi ne olursa olsun, Cumhur İttifakı 31 Mart’a mührünü vurmuş, başarısını tescillemiş, 23 Haziran’da da gönüllerde olmasına rağmen istismar ve yalan siyaseti maalesef ön plana çıkmıştır.
31 Mart’tan 23 Haziran’a geçen zaman dilimi içinde pek çok şey yaşanmıştır.
6 Mayıs’tan 23 Haziran’a kadar da siyasi ortam gerildikçe gerilmiş, iftiralar, saldırgan tavırlar, tezvirata dayalı söylemler havalarda uçuşmuştur.
Sosyal medya infazları, rezil dedikodular, asılsız ve temelsiz haberler, gerçekçi olmayan mağduriyet edebiyatı 23 Haziran’ı bir nebze de olsa gölgelemiştir.
31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçiminin iptalini her fırsatta dile getirmiştik.
Çünkü usulsüzlüğe ve yolsuzluğa batmış bir seçimin hukuk kuralları ve emniyet tedbirleri çerçevesinde yenilenmesi zaruriydi.
Ne var ki CHP, YSK’nın 6 Mayıs 2019 tarihli seçim iptal kararını haksız ve kasıtlı şekilde tartışmaya açmış, ağır hakaretler eşliğinde karalamıştı.
Şu işe bakınız ki, CHP Genel Başkanı’nın dünkü grup toplantısında şayet “23 Haziran seçimi de iptal edilirse tepki göstermeyeceğim” demesi arızalı bir ironi, şirazesinden çıkan ters manyel, şımarık bir ruh halinin dile gelmesidir.
Gerçi CHP Genel Başkanı korku tünelinde bocalamaya, patinaj yapmaya, kaygı türbülansına girmeye çoktan başlamıştır.
Fakat korkunun ecele faydasının olmadığı pek çok kere görülmüştür.
Artık bundan sonra Ekrem İmamoğlu Kılıçdaroğlu’nun tepesinde keskin bir kılıç gibi sallanacak, kabuslar görmesine yol açacaktır.
Elbette onların ne yapacağı, kimin hangi koltuk hesabıyla avunduğu kendi meseleleridir.
Dileğimiz İstanbul’un iyi yönetilmesi, belediye hizmetlerinin bahanesiz ve eksiksiz sunulmasıdır.
23 Haziran seçiminin hemen ardından CHP’li Belediye Başkanı’nın teşekkür konuşması ise dikkatle analiz edilmelidir.
Bu konuşma bir belediye başkanın yapacağı konuşma değildir.
Maksadını aşan, hamaset tuzağına kapılan, siyasi hedeflerinin koordinatlarını ele veren İstanbul Belediye Başkanı, gizli gündemi doğrultusunda anlaşılan bir hazırlık içindedir.
Sanal bir devlet başkanı edasıyla, yapay bir Cumhurbaşkanı üslubuyla ahkam kesen CHP’li Belediye Başkanı’nın asıl görev ve sorumluluk alanından ziyade her yere çekilecek bir tarz ve tonda konuşma yapması bize göre tesadüfü görülemeyecektir.
İstanbul’un ehline emanet edilmesini söylerken, seçilen Belediye Başkanı’nın proje isim olduğuna vurgu yaparken aklımızın bir köşesinde hep bu düşünce hakim olmuştur.
Kulun hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır.
Aleni şekilde hesabi davrananlar milletimize egemen olan hasbiliği asla fark edemeyecekler, ilk sallantıda düşüp gideceklerdir.
İstanbul Türk milletinindir.
İstanbul Türkiye’nin özetidir.
İstanbul 566 yıllık fetih namusudur.
23 Haziran sonuçlarını yanlışa yorup şımaranlar, yolunu şaşıranlar hak ettiklerini mutlaka bulacaklardır.
“Afrin’in bedeli İstanbul oldu” diyen hainler,
“Galip HDP olmuştur” diyen köksüzler,
“HDP olarak hem kazandık hem kazandırdık” diyen kimliksizler,
“Son sözü HDP söyledi” diyen karanlık emeller,
“İstanbul seçiminin belirleyeni HDP olmuştur” diyen temelsizler bilsinler ki;
Bölücülüğünüzün “her şey çok güzel olacak” sözüyle örtüleceğini düşüyorsanız yanıldığınızı, sizleri bekleyen acıklı akıbetin de bir gün gerçekleşeceğini bu gidişle görmeniz kaçınılmazdır.
İstanbul gözbebeğimizdir.
PKK ve FETÖ’nün hükmü İstanbul’a sökmeyecektir.
Dağda kovalanan teröristler İstanbul ve diğer büyükşehir belediyelerine çöreklenemeyecek, buna devlet umuru, millet şuuru izin vermeyecektir.
Bu itibarla herkes ayağını denk almalıdır.
Durduğu yeri tekrar gözden geçirmelidir.
Siyasi paçozluğa, siyaset palyaçoluğuna müsaade olmayacaktır.
Yedi dakikada domuz eti tüketmekle övünenlerin bizim üzerimizden nefret yarışına girmeleri terbiyesizliktir.
İstanbul’a konvoyla girişimizi geriye sarıp İzmir Marşını kullanarak alaya alanlar bilmelidir ki, yedikleri haram lokmalar, kırdıkları cevizler günü geldiğinde boğazlarına duracaktır.
Cumhur İttifakı geleceğe bakmalıdır, önüne bakmalıdır, ülke meselelerine odaklanmalıdır.
İnşa edeceğimiz 2023 hedefleri için çok çalışmalıyız.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin oturması, yerleşmesi, kurum ve ilkeleriyle olgunlaşması için köklü reform ve yasal düzenlemeler süratle hayata geçirilmelidir.
Milli birlik ve beraberliğimizi sağlam esaslara bağlamak için gayret ve gaye ortaklığıyla hareket etmeliyiz.
Ağaçla uğraşmak yerine ormana sabitlenmeliyiz.
Denizden geçmişken derede çırpınmaya hakkımız olmadığını iyi bilmeliyiz.
Türkiye’nin siyasi, diplomatik ve ekonomik sorunlarını aşabilmesi için eli birliği, güç birliği içinde geleceğe uzanmalıyız.
Sorumluluklarımız fazla, görevimiz ağırdır.
Cumhur İttifakı istikbalin umudu, istiklalin uğuru, milli iradenin surudur.
Artan tehditlere kulak tıkayamayız.
Azan tehlikelere tarafsız kalamayız.
Etrafımız ateş topudur.
Türkiye kuşatma altındadır.
Seçim tartışmalarını bitirip asıl ve esas gündemi birlikte kavramalıyız.
İnanırsak başarırız, irademizi korursak 2023’de yeni bir Türk mucizesine imza atarız.
Çılgın Türklerin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.
Geçmişimiz geleceğimizin kefilidir.
Büyüyen ve büyük bir Türkiye özlemi gerçekleşmelidir.
Muasır ve müreffeh bir ülke ideali vücut bulmalıdır.
Samimiyetle istersek yaparız, cesaretle mücadele edersek karşımıza dikilen korkulukları teker teker deviririz.
Geleceğin gücü Türkiye Cumhuriyeti’dir.
Dünya üzerinde gelecekteki beşeri kuvvet büyük Türk milleti olacaktır.

Muhterem Milletvekilleri,
Bir devletin üç temel niteliği vardır.
Birinci olarak ülkesi, ikinci olarak milleti, üçüncüsü de egemenlik haklarıdır.
Bu üç unsurdan herhangi birisi olmadan devletin var olması aklen, ahlaken, siyaseten ve tarihen imkânsızdır.
Devleti devlet yapan müessir özellik ise adalettir, hukukun üstünlüğü prensibidir.
Ülkeyi, milleti ve egemenlik haklarını ayakta tutan üstüne basa basa vurgulamak isterim ki, adalettir.
Türk devlet felsefesinde adalet her şeyin önünde ve üstündedir.
Devletin küfür ile değil zulümle yıkılacağı asırların imbiğinde damıtılıp bizlere ulaşan muazzam bir öğüttür.
Adalet mülkün, yani devletin temelidir.
Bir kitleyi güruh olmaktan çıkarıp millet yapan muharrik ve muhkem güç değerler sistemidir.
Yine tarihimize bakarak söyleyecek olursak, millet şuuru olmadan devlet şuurunun hayat bulması neredeyse imkansızdır.
Devlet şuuru demek bağımsızlık demektir, egemenliğe gölge düşürmemektir.
Türkiye’nin egemenlik haklarına karşı çoklu saldırı ve siyasi oyunlar uzun bir zamandadır sahnedir.
ABD’nin S-400 hava savunma sistemi üzerinden ülkemizi tehdit etmesi, yaptırım kozunu kullanacağını hem dikte edip hem de kabaca dile getirmesi bir defa devlet olma vasfımıza hakaret ve hürmetsizliktir.
Bu kapsamda Türkiye bir yol ayrımındadır.
Ya bu tehditlere boyun eğeceğiz, asırlara meydan okuyan devlet olma vakar ve şerefimizi kaybedeceğiz, ya da S-400’leri Temmuz ayı içinde alıp belirlenen vatan topraklarına konuşlandıracağız.
Bunun başka bir seçeneği kalmamıştır.
Hassasiyeti derinleşip boyut değiştiren bu konu artık bir hava savunma sisteminden daha fazlasını ihtiva etmektedir.
ABD, açıkça devletten taviz istemekte, hatta devletimizin çözülmesini dayatmaktadır.
S-400 hava savunma sistemini alırsanız şöyle olur böyle olur tehditlerinin bizim nezdimizde geldiğimiz bu aşamada hiçbir geçerliliği ve ehemmiyeti yoktur.
ABD ister beğensin, ister beğenmesin, S-400’lerin alınması hakikaten bir var oluş meselesine dönüşmüştür.
Türkiye Cumhuriyeti’nin karar organları bellidir.
Türk milletinin iradesi üstünde bir irade tanımamız söz konusu bile edilemeyecektir.
S-40O gelecek, Türkiye’nin milli güvenliği için kullanılacaktır.
ABD Başkanı Trump’ın kriz imali, yaptırım ikmali, dünya barışını zedeleme ilkellikleri vahim bir gidişatın ispatı ve ön habercisidir.
Türkiye teslim olmamalıdır.
Türkiye taviz vermemelidir.
S-400 hava savunma sistemini almak sadece milli güvenliğimiz için değil, milli devletimiz için de vazgeçilmez bir öneme sahiptir.
ABD Başkanı, iki gün önce İran’a yeni yaptırımları açıklamıştır.
Kameraların karşısına geçip şov yapan Trump, İran’ın dini liderinin yanısıra bu ülkedeki pek çok kişiyi hedef alan yaptırım kararnamesini imzalamıştır.
ABD Başkanı iyice pervasızlaşmış, freni boşalmıştır.
İran Devrim Muhafızları’nı terör örgütleri listesine almasının ardından ilanı yapılan yeni yaptırımların bölgesel tansiyonu arttıracağı, küresel gerginlikleri tırmandıracağı açıktır.
ABD sorumsuzdur, kontrolsüzdür, duyarsızdır, saygısızdır.
Yaşanan kutuplaşma ve restleşmelerin sıcak bir çatışmaya dönüp dönmeyeceğini bugünden kestirmek kolay değilse de, gelişmelerin çok şeye gebe olduğunu görmek ve bilmek lazımdır.
Diğer taraftan Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin deniz egemenlik sahasına ve haklarına yönelik mütecaviz söz ve eylemlere her gün bir yenisi eklenmektedir.
Sabrımız taşma noktasındadır.
Özellikle Yunanistan ateşle oynamaktadır.
Bu ülkenin Başbakanı Çipras, Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetlerinde ısrar etmemizin bedeli olacağını küstahça açıklamıştır.
Topal ördek Çipras, Akdeniz ve Ege’de savaş riski var diyerek, Türkiye’yi önleyeceklerini ifade etmiş, ilaveten Kıbrıs’ta garantörlüğümüzün son bulması çağrısını yaparak zırvada zirveye çıkmıştır.
Yunan hükümeti bilmelidir ki, Akdeniz ve Ege’de önümüzü kesecek bir korsan henüz anasından doğmamıştır.
Çipras meydan okumayı bırakmalı, kendini tarihe vermelidir.
İzmir’de denize dökülen dedelerinden ders almalıdır.
Almıyorsa denize gömülmeye, denize çakılmaya, denizde yutulmaya şimdiden hazır olmalıdır.
Yunan munan bilmeyiz, gideceğimiz yere kadar gideriz, yolumuza çıkan olursa ezeriz, hiçbir şart altında hedeflerimizden vazgeçmeyiz.
Önümüzü kesenin ömrüne kast ederiz.
Parmak sallayanların parmağını keser atarız.
Türk milleti tehditle durdurulamaz, meşru yürüyüşü zorla engellenemez.
Hodri meydan, Çipras Akdeniz ve Ege’de karşımıza çıksın da nelerin olacağını, başına neyin geleceğini görsün.
Akdeniz’de görev yapan sondaj gemilerimiz faaliyetlerine cesaretle devam etmeli, hakkımız ne ise onun temini konusunda gereğini kahramanca ve fedakarca yapmalıdır.
Yiğit leventlerimiz unutulmadı, Barbaros Hayrettin Paşa bizim gönlümüzde ölmedi, bilinsin ki haçlı donanmasını hala parmağıyla işaret etmekte, denizin dibine indirmek için tetikte beklemektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle konuşmama son verirken hepinizi bir kez daha hürmet ve muhabbetle selamlıyor, başarılarla dolu bir hafta geçirmenizi diliyorum.
Sağ olun, var olun, Cenab-ı Allah’a emanet olun.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
Bahçeli, belediye başkanlarını topluyor06 Temmuz 2020
Bahçeli: Ayasofya ile ilgili ABD ve AB kaynaklı şantajlar yok hükmündedir04 Temmuz 2020
Devlet Bahçeli karar aldı, teşkilat hemen uyguladı01 Temmuz 2020
Bahçeli sosyal medya hesaplarını askıya aldı01 Temmuz 2020
Sahil şeridimizi fırsata dönüştürmek istiyoruz01 Temmuz 2020
MHP'nin 13. Olağan Kurultay sloganı belli oldu!30 Haziran 2020
Bünyamin Avcı: Lider Bahçeli'nin sözü sözümüz, yolu yolumuz30 Haziran 2020
Semih Yalçın: Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli partimizin tek adayı29 Haziran 2020
"Silivri'ye hizmette 1.yıl" toplantısı27 Haziran 2020
Adalet suçu aklamak, suçluyu temize çıkarmak değil23 Haziran 2020
Türkiye bu kepazeliği affetmeyecek22 Haziran 2020
MHP'de MYK toplantısı Lider Bahçeli başkanlığında toplandı19 Haziran 2020
Adana’da MHP’ye toplu katılım!18 Haziran 2020
“MHP, TÜRK DÜNYASININ DA MORAL GÜCÜDÜR!”18 Haziran 2020
Ayasofya üzerinde tasarruf hakkı Türk milletine aittir16 Haziran 2020
MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı tarihi açıklandı15 Haziran 2020
Yangına körükle gittikleri çok açıktır15 Haziran 2020
Ayasofya Camisi Müslüman gönüllerle buluşmalıdır14 Haziran 2020
Biz Liderimizin Yanındayız, Siz Nerdesiniz..?11 Haziran 2020
Bu yanlışın vahim sonuçları olabilecektir10 Haziran 2020
MHP’de Haziran ayı gündemi yoğun09 Haziran 2020
Ayasofya’dan çan sesi değil, Allah’ın izniyle ezan sesi yükselecektir08 Haziran 2020
MHP'li Sarıçam Belediyesi üreticilerden de dua alıyor!05 Haziran 2020
MHP'den CHP'ye maske tepkisi04 Haziran 2020
Devlet Bahçeli’den teşkilatlara 9 maddelik genelge02 Haziran 2020
Erken seçim söylemi kirli bir tertiptir01 Haziran 2020
Zulüm 1453’de başladı diyenler ve pusu kuranlar kötürüm olacaklardır29 Mayıs 2020
MHP'nin duruşu milli, misyonu küresel boyutludur!28 Mayıs 2020
Devlet Bahçeli ve MHP, birlik ve bütünlük demektir.28 Mayıs 2020
Ülkücü şehitler Türk milletinin iftihar ve irade cevherleridir26 Mayıs 2020
Milletin dertlerine “deva” olmak için çıktıkları yol, yol değildir26 Mayıs 2020
Bahçeli'den Siyasi Partiler Kanunu açıklaması: Tam destek vereceğiz24 Mayıs 2020
HER TÜRLÜ KUMPASI YIKACAĞIZ23 Mayıs 2020
İrade varsa istikbal vardır, iman varsa imkan olacaktır22 Mayıs 2020
Bahçeli muhalefetin yeni Ali Cengiz oyununu deşifre etti19 Mayıs 2020
Siyasi etik kanunu çıkarılsın19 Mayıs 2020
Bayram öncesi esnafa müjde verilsin18 Mayıs 2020
İlk adımla ilk kurşunun emaneti milli vicdanlarda hala diridir18 Mayıs 2020
"Hain Gülen’i meşrulaştırma arayışı zalimce bir oyundur"15 Mayıs 2020
Toprak vatan, dil varlıktır! İkisi de Türk milletinin onur vahasıdır14 Mayıs 2020
vekil seçmeni aradı, inandıramadı14 Mayıs 2020
KÖYE DÖNÜŞ TEŞVİK EDİLMELİDİR…14 Mayıs 2020
Bahçeli: Masa; masaldır, maval okumaktır11 Mayıs 2020
CHP küresel tefecilere, vatansız fesat yuvalarına kucak açıyor09 Mayıs 2020
Annelerimizin yetiştirdiği evlatlarla, Türklük cevheri işlenmeye devam edecek09 Mayıs 2020
Türkiye’nin çöküşünü isteyenler avuçlarını yalayacaklardır07 Mayıs 2020
Darbeci geleneğin siyaset ayağı olan CHP suçüstü yakalanmıştır05 Mayıs 2020
Davasına aidiyeti olmayanların 'Ben MHP’liyim' deme hakkı yoktur02 Mayıs 2020
Bahçeli: İhanete taşeronluk yapanlar silinip gidecek02 Mayıs 2020
MHP Lideri Bahçeli’yi katliama teşvik iftirası kimsenin haddi değildir30 Nisan 2020
Ülkücülük zamana ve zemine göre şekil değiştirmez29 Nisan 2020
Bahçeli: 'MHP Diyanet İşleri Başkanı’nın sözlerine aynen iştirak etmektedir'28 Nisan 2020
"MHP İl Teşkilatı kongreleri başlatmaya her zaman hazır"28 Nisan 2020
23 Nisan ve Ramazan mesajı24 Nisan 2020
Bahçeli, TBMM'deki 23 Nisan özel oturumuna katıldı23 Nisan 2020
Sadir Durmaz'dan MHP'li Belediyelere Ramazan Genelgesi 22 Nisan 2020
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Her çağrısı çürük, her teklifi beyhudedir22 Nisan 2020
Fırsatçı CHP yine çuvallamış, yine duvara toslamıştır20 Nisan 2020
Bahçeli'den koronavirüs Çin'de üretildi iddialarına cevap20 Nisan 2020
Bahçeli talimat verdi! Teşkilatlara uyarı 11 Nisan 2020
Bülbül: "Ya olduğunuz gibi görünün" 09 Nisan 2020
TERÖRİST AFFI GİRİŞİMLERİNE TEPKİ09 Nisan 2020
Öztürk: MHP kriz çözen partidir09 Nisan 2020
Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in fikri hür, vicdanı hür, irfanı hürdür08 Nisan 2020
Bu felaketten daha güçlü çıkacağız07 Nisan 2020
Bahçeli, AA’nın 100. yılını kutladı06 Nisan 2020
Başbuğ Alparslan Türkeş Kalbimizdesin05 Nisan 2020
Bahçeli, Başbuğ Türkeş’in kabrini ziyaret etti04 Nisan 2020
Merhum Başbuğ Türkeş'in vefat yıl dönümü ...04 Nisan 2020
Türkeş, her vatandaşımızın örnek alması gereken Türk büyüğü03 Nisan 2020
Merhum Türkeş Bey'in yaktığı meşale sönmeyecek03 Nisan 2020
Alparslan Türkeş'i ölümünün 23. yılında ...03 Nisan 2020
Alparslan Türkeş’in diktiği Fidanlar Kök Saldı03 Nisan 2020
Alınan tüm tedbirlere eksiksiz olarak uymalıyız02 Nisan 2020
Kayaalp'ten 'Biz Bize Yeteriz'01 Nisan 2020
Esnaf, SGK ve BAĞ-KUR primleri01 Nisan 2020
Saimbeyli’de kimse aç ve açıkta kalmayacak01 Nisan 2020
Vatanı korumak şerefli bir görevdir01 Nisan 2020
Sadir Durmaz'dan belediye başkanlarına mesaj01 Nisan 2020
Bahçeli: virüs dönemini atlatacağız30 Mart 2020
Türk milleti bu badireyi atlatacak, bu belayı def edecektir28 Mart 2020
MHP'den 'SaygılıOl' paylaşımı26 Mart 2020
ÜLKÜCÜ MHP’de olur.25 Mart 2020
Bahçeli: Koronavirüs ile mücadeleyi Allah'ın izniyle kazanacağız21 Mart 2020
Mümkün mertebe evde kalın19 Mart 2020
'Çanakkale Deniz Zaferi Türk Tarihinin Dönüm Noktasıdır'17 Mart 2020
Bahçeli'den koronavirüs açıklaması!17 Mart 2020
“İlham kaynağımız Atatürk olmalı!”16 Mart 2020
Liderimiz çocukların gözyaşlarını sildi...15 Mart 2020
Baki Ersoy: "Biz zalimlerin karşısında olacağız,"14 Mart 2020
“İstiklal Marşımız milli mutabakat metnidir”14 Mart 2020
“BU ESERLERİ AFYONKARAHİSAR’A KAZANDIRMALIYIZ”10 Mart 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı’na hakaret hepimize hakarettir.10 Mart 2020
Bahçeli : Durduğumuz yer Türkiye’dir06 Mart 2020
MHP MÜLTECİ ÇOCUKLARI İÇİN KREŞ YAPACAK04 Mart 2020
MHP Van Tuşba ilçe Başkanı Yahya Cancan'dan İdlib Açıklaması04 Mart 2020
''Şehitler Tepesi'' tepkisi: Sözleri vatana ihanettir03 Mart 2020
MHP sayesinde bölücü kalkışma hedefe erişememiştir02 Mart 2020
Bahçeli'den sınıra 'Göçmen Kreşi' kurulması talimatı02 Mart 2020
Üç hilâlin bir jeopolitiği vardır02 Mart 2020
“MHP VAR OLDUĞU SÜRECE BU DEVLET ÇÖKMEZ”01 Mart 2020
MHP'den teşkilatlara uyarı01 Mart 2020
“Aynı şuur ve ruhta buluşma günü!”29 Şubat 2020
Düşman görüldüğü yerde ezilmelidir28 Şubat 2020
Türk Milleti İdlib ve Libya'da onur mücadelesi yapmakta27 Şubat 2020
Karataş, İspir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu kutlamalarına katıldı26 Şubat 2020
MHP'ye sosyal medyadan istikamet çizilemez25 Şubat 2020
'Şeref aylığı tutarı herkese eşit olmalı'24 Şubat 2020
MHP'ye 350 yeni üye24 Şubat 2020
Bahçeli’den Millet Kütüphanesi’ne kitap bağışı22 Şubat 2020
Taytak başkanları Ankara’da ağırladı21 Şubat 2020
"ESAD GİTMEDEN BARIŞ GELMEZ"18 Şubat 2020
MHP Adana’da 51 yıllık onur!12 Şubat 2020
TÜRKİYE ŞAM'A GİRMELİ, ZALİMLERİ YERLE YEKSAN ETMELİDİR11 Şubat 2020
Milliyetçi Hareket vatan sevgisinin kefili08 Şubat 2020
Şan ve şerefle dolu 51 yıl...08 Şubat 2020
MHP siyasette 51 yılı geride bıraktı08 Şubat 2020
Bahçeli'den, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya istifa çağrısı!08 Şubat 2020
Bahçeli'den AB'ye sert tepki! Kepazelik ve soysuzluktur06 Şubat 2020
MHP’den CHP hakkında suç duyurusu06 Şubat 2020
Sarıçam’dan rekor kıracak proje!05 Şubat 2020
Bir ölür bin diriliriz, çünkü biz Türk milletiyiz!03 Şubat 2020
Kadın vatandır, kadın annedir!02 Şubat 2020
CHP, gizli gizli millete tuzak kurma hesabındadır02 Şubat 2020
"ADANA ÇOK ŞANSLI"01 Şubat 2020
'Bu namertlik skandal ötesidir'30 Ocak 2020
ABD ve İsrail ateşle oynamaktadır!30 Ocak 2020
Bahçeli'den deprem mesajı28 Ocak 2020
Başkan Karataş, TÜRKAV ve KAMU-SEN il temsilcileri ile görüştü.27 Ocak 2020
MHP'den "İnsanlığın Huzuru Projesi"nin hazırlık toplantısı 20 Ocak 2020
MHP Kadroları Manisa'da Vefa Yemeğinde Buluştu19 Ocak 2020
MHP'li Taşdoğan Nadir Hastalıkları meclise taşıdı19 Ocak 2020
Türkiye makûs talihini alt edecektir19 Ocak 2020
Siyasetimiz istikrarlıdır, aynen korunacaktır18 Ocak 2020
Karapıçak: "Yıl sonu itibarıyla üye sayımızı yüzde 20 artırdık"17 Ocak 2020
Bahçeli: Ona kimse İBB Başkanı demeyecek17 Ocak 2020
Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız17 Ocak 2020
LİDERE BAĞLILIK, SAYGI, VEFA VE SADAKAT’TİR16 Ocak 2020
Ezo Gelin15 Ocak 2020
İsmail Poyraz'dan İp'in ilçe başkanına sert tepki 15 Ocak 2020
MHP üzerinde hesap yapılamaz14 Ocak 2020
Başkan Çakır,Bu Memleketin Evlatları Kardeştir...13 Ocak 2020
Bahçeli uyardı! Hedeflerinde Türkiye var12 Ocak 2020
TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE09 Ocak 2020
Milli bekaya sahip çıkıyoruz08 Ocak 2020
Başbakanını biz veriyorduk, asker göndermek ne ki?07 Ocak 2020
"Türk Polisimiz ve Türk Askerimizle gurur duyuyoruz"05 Ocak 2020
Ünlü,"Hedef Kızılelma,hedef Turan ülküsüdür04 Ocak 2020
MHP KARKAMIŞ YÖNETİMİ YENİLENDİ03 Ocak 2020
“Lider Devlet Bahçeli’nin tahayyülleri dahi bizim için birer talimattır"01 Ocak 2020
Bahçeli'den CHP'ye 'Kanal İstanbul' tepkisi31 Aralık 2019
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'NİN YENİ YIL MESAJI31 Aralık 2019
Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki varlık ve egemenlik hakları sonuna kadar muhafaza edilmelidir28 Aralık 2019
MHP'den Yeni Kanal İstanbul Açıklaması: 'Şartlar Değişti'27 Aralık 2019
'BİRLİKTELİĞİ AHENGE DÖNÜŞTÜRMELİYİZ'25 Aralık 2019
Bahçeli: Bizim tarafımız Türkiye’dir25 Aralık 2019
Semih Yalçın duyurdu! MHP'de çok önemli toplantı25 Aralık 2019
KALYONCU;SU KANUNU BİR AN ÖNCE GÜNDEME ALINMALI24 Aralık 2019
Mesele rant değil, milli anttır, böyle de olmalıdır24 Aralık 2019
MHP, Vali Tutulmaz’a seslendi23 Aralık 2019
Türkiye lider ülke ve küresel bir güç olacak20 Aralık 2019
“Kastamonu İçin Bir Olduk” 19 Aralık 2019
Büyük Türk milleti, Devlet Bahçeli’nin etrafında kenetlenmeye devam edecektir18 Aralık 2019
Ülkemiz kuşatılmak istenmektedir.17 Aralık 2019
Taşdoğan'dan doktorların yurt dışı seyahat sıkıntıları için kanun teklifi17 Aralık 2019
Kadının Siyasetteki Yeri Ve Önemi15 Aralık 2019
Taşdoğan Sağlık Bakanlığı 2020 Bütçe Görüşmelerinde Önerilerini Dile Getirdi15 Aralık 2019
2023 lider ülke Türkiye’sine ulaşılacaksa, millî ve yerli duruş sayesinde ulaşılacak14 Aralık 2019
MHP’den istişare toplantısı13 Aralık 2019
MHP'li Kara: Liderimize yaraşır ve yakışır hizmetler yapmaya çalışıyoruz12 Aralık 2019
MHP'li kadınlardan kadına dair sunum12 Aralık 2019
"Bizi biz yapan tarihimiz ve kahraman ecdadımızdır"12 Aralık 2019
Kumpaslardan Medet Ummayı MHP Olarak Reddediyoruz12 Aralık 2019
Taşdoğan'dan Doktorlar İçin Kanun Teklifi06 Aralık 2019
MHP’li Sazak’tan soru önergesi06 Aralık 2019
MHP'den 'İnsanlığın Huzur Projesi'06 Aralık 2019
MHP'li Pehlivan'dan '5 Aralık Dünya Mühendisler Günü' mesajı05 Aralık 2019
MHP'den Doğu Türkistan açıklaması05 Aralık 2019
Bahçeli: Hiçbir sözümüzü unutmayacağız04 Aralık 2019
Ülkücü vakardan taviz veremeyiz03 Aralık 2019
Alevi Kardeşlerimize Yapılan Terbiyesizlik ..30 Kasım 2019
HDP, PKK’NIN MECLİSTEKİ SİYASİ AYAĞIDIR 29 Kasım 2019
Başbuğ Alparslan Türkeş 102. doğum gününde anılıyor25 Kasım 2019
Fendoğlu, Öğretmenler Günü'nü kutladı23 Kasım 2019
Diyarbakır annelerinden MHP İl Başkanlığına ziyaret23 Kasım 2019
Bahçeli'den Öğretmenler Günü mesajı23 Kasım 2019
Devlet Bahçeli: Kılıçdaroğlu zırvada rekor kırdı22 Kasım 2019
MHP Lideri Bahçeli'den EYT açıklaması19 Kasım 2019
MHP İzmir İl Başkanı ŞAHİN; Türkiye Ortak Milli Değerlerin Ülkesidir19 Kasım 2019
"Bu tempomuza ayak uyduramayanlar olursa..."17 Kasım 2019
MHP'li Sazak, engelli çocukları bakana sordu14 Kasım 2019
Liderimiz ; hiçbir tezvirata fırsat ve geçit vermeyecektir.13 Kasım 2019
Bahçeli'den ABD'ye sert tepki: Tutarsız, dengesiz13 Kasım 2019
'Devlet Bahçeli Türk Milletinin medarı iftiharıdır'12 Kasım 2019
Bahçeli'nin Atatürk sevgisinden şüphe eden alçaklara...11 Kasım 2019
Kuruluş ruhu hamdolsun ayaktadır09 Kasım 2019
Bunlar iblisin cani ajanlarıdır08 Kasım 2019
Kararı ne olursa olsun Erdoğan'ın yanındayız06 Kasım 2019
Amerikan rüyasının cenazesi kalkacaktır06 Kasım 2019
KHK faciadır demek büyük bir haksızlık ve hadsizliktir05 Kasım 2019
ABD hem sabıkalı hem de suçlu30 Ekim 2019
Bahçeli'den Cumhuriyet Bayramı mesajı28 Ekim 2019
Avcı: Yaşamak Hakkımız Yaşatmak Borcumuz!28 Ekim 2019
Cumhuriyet bayramı mesajı28 Ekim 2019
Bahçeli, "ABD'nin mektubu nezaket dışı bir olaydır. 26 Ekim 2019
'Güçlü Kadın Güçlü Türkiye'20 Ekim 2019
Muhtarlar Günü Mesajı 19 Ekim 2019
Barış Pınarı Harekatı18 Ekim 2019
MHP'den "Toplum, Kadın ve Şiddet" sempozyumu18 Ekim 2019
Türk milleti onuruna düşkün müstesna bir millettir.18 Ekim 2019
MÜSİAD Yönetiminden MHP'ye ziyaret17 Ekim 2019
MHP Adana’da Bahçeli sevinci!16 Ekim 2019
Devlet Bahçeli, istikrar demektir14 Ekim 2019
Barış Pınarı Harekatı'na destek10 Ekim 2019
Avcı: Karar Adana'mıza hayırlı olsun!10 Ekim 2019
Devlet Bahçeli : " Gazamız mübarek, zaferimiz muhkem ve mutlak olsun. "09 Ekim 2019
Aydın MHP; "Devlet; devletin başındadır"05 Ekim 2019
Kimse Dokunulamaz Değildir.04 Ekim 2019
Herkes aklını başına alsın! Türkiye sahipsiz değil04 Ekim 2019
MHP, komisyonda dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanacak04 Ekim 2019
'MHP Lideri Bahçeli'nin durumu iyi, iddialar asılsız'03 Ekim 2019
“LİDERİMİZ, DAVAMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”02 Ekim 2019
MHP 1 Ekim mesajı01 Ekim 2019
Karaman MHP'de genişletilmiş iştişare toplantısı01 Ekim 2019
Devlet Bahçeli'den İstanbul depremi mesajı27 Eylül 2019
Adana 5 ayda geriye gitti!22 Eylül 2019
MHP Karaman İl Başkanlığı görevine yeni atama21 Eylül 2019
MHP Konya İl Başkanlığına atama!21 Eylül 2019
Hilmi Durgun MHP Antalya İl Başkanlığına atandı21 Eylül 2019
Kadın ve Şiddet Sempozyumu20 Eylül 2019
Kerbela Şehitleri ve Ülkücü Şehitlere vefa!20 Eylül 2019
Gaziler vazgeçilmez kıymetlerdir!19 Eylül 2019
MHP'li Güngöralp'tan 19 Eylül Gaziler Günü mesajı19 Eylül 2019
'Ahilik kültürü Türk milletini ayakta tutan değerlerden biridir'16 Eylül 2019
Gün, birlik, dirlik ve dayanışma günüdür15 Eylül 2019
12 Eylül'ün yıl dönümü.. Şehitlere dua zalimlere beddua!15 Eylül 2019
MHP’den esnafa 'Siftah bizden Bereketi Allah’tan' ziyareti14 Eylül 2019
KAVGAMIZ ZALİMLERLEDİR14 Eylül 2019
Bahçeli, “Anaların akan gözyaşları, CHP ile HDP’yi zora sokmuştur. 14 Eylül 2019
Sıra Fırat'ın doğusuna gelmiştir14 Eylül 2019
" 12 Eylül Ülkücü Şehitlerini Anma " paneli13 Eylül 2019
12 EYLÜL AÇIKLAMASI13 Eylül 2019
CHP kendisine çeki düzen vermelidir. 12 Eylül 2019
Bahçeli'den Bayburt ve Erzincan ziyareti12 Eylül 2019
'12 Eylül’ü unutmayacağız, unutursak kanımız kurusun'12 Eylül 2019
Hiç şüphesiz tarafımız Türkiye'dir11 Eylül 2019
Hainlere Hayat Hakkı Yok08 Eylül 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den ziyaret07 Eylül 2019
SALİHLİ MİLLİ İRADENİN TEMSİLCİSİ OLMUŞTUR05 Eylül 2019
Bahçeli: Sivas Kongresi’nin şan ve şerefi Cumhur İttifakı’nındır!04 Eylül 2019

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH