MHP'li Yalçın'dan Akşener'e Sert Sözler

01 Mart 2018
321 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan Akşener'e sert sözler: Pensilvanya Kardinalinin sözcüsü ve memuru, Terbiye Bağına Destursuz Giren Yeni Oluşum Müdiresi

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, "son dönemde bırakın bir siyasetçiyi ya da kadını az çok aile terbiyesi almış birine bile yakışmayacak üsluplarla açıklamalarda bulunan Meral Akşener'e" sert sözlerle cevap verdi. 
 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Cumhur İttifakı, FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine karşı mill” mutabakat ihtiyacının bir sonucudur. Bu gelişmeden rahatsız olan İP'in siyasi başterzisi, makarasındaki FETÖ ipini zımnen kabullenmiştir." dedi.

 

MHP'li Yalçın, Meral Akşener'in seviyesiz ve sakil ifadelerle MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye dil uzatmasına tepki gösterdi. Yalçın, "Okyanus ötesinin projesi olan Müdire Hanım, daha ilk makul eleştiride tahammülsüzlüğünü ve hoşgörüsüzlüğünü ortaya koymuştur. " Cümbüş İttifakı "nı duyunca aklına geleni sayan İplilerin bu etkisiz elemanı, ağzını bozmak için aradığı fırsatı bulmuş gibi hücuma geçmiştir. Pensilvanya Kardinalinin sözcüsü ve memuru şayet " Cümbüş ittifakı " yakıştırmasını beğenmediyse kendisine; " Darbe İttifakı ", " FETÖ Muhipleri İttifakı " veya " Yurtta Sulh İttifakı " gibi alternatif isimleri de tavsiye edebiliriz." dedi.

 

SEMİH Yalçın, "Müdire Hanım'ın çok kolay tahriklere kapıldığı ve her an zıvanadan çıkmaya müsait olduğu su yüzüne çıkmıştır. Bu gidiş kendisi için " iyi " gidiş değildir, bu yol " iyi " yol değildir. Haddini hududunu bilmez bu yeni oluşum müdiresi, siyasette daha çok testi kırmadan, kendisine nasihatte bulunmak elzem olmuştur: Terbiye kavramının cinsiyeti yoktur ve herkesi içine alır. Terbiye bağına destursuz girip bağbanı hırpalamaya kalkana dersini mülkün asıl sahipleri verir." açıklamasında bulundu.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, seçim ittifakı teklifine ilişkin eleştirilere yönelik, "Cümbüş ittifakını duyunca aklına geleni sayan İplilerin etkisiz elemanı, ağzını bozmak için aradığı fırsatı bulmuş gibi hücuma geçmiştir." ifadelerini kullandı.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti ve MHP milletvekillerinin imzasıyla TBMM'ye sunulan seçim ittifakı teklifine ilişkin eleştirilere cevap verdi.

Semih Yalçın'ın açıklaması şu şekilde: 

 

 "Yeni oluşumun pek heveskar müdiresi, politikada ipe sapa dair bütün söylem, benzetme ve kıyaslamaları üzerine alınmakta, bütün şimşekleri paratoner gibi üzerine çekmektedir. Müdire Hanım, ne giriş cümlesi ne de perde gazeli okumakta, destursuz politika sahnesine dalmaktadır." değerlendirmesinde bulunan Yalçın, seviyesiz ve sakil ifadelerle Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye dil uzatılmasına tepki gösterdi.

 

Yalçın, açıklamasına şöyle devam etti:

fi567sb120sa120sl264 " Okyanus ötesinin projesi olan Müdire Hanım, daha ilk makul eleştiride tahammülsüzlüğünü ve hoşgörüsüzlüğünü ortaya koymuştur. 

 

" Cümbüş İttifakı "nı duyunca aklına geleni sayan İplilerin bu etkisiz elemanı, ağzını bozmak için aradığı fırsatı bulmuş gibi hücuma geçmiştir.

 

Pensilvanya Kardinalinin sözcüsü ve memuru şayet " Cümbüş ittifakı " yakıştırmasını beğenmediyse kendisine; " Darbe İttifakı ", " FETÖ Muhipleri İttifakı " veya " Yurtta Sulh İttifakı " gibi alternatif isimleri de tavsiye edebiliriz.

 

Cumhur İttifakı, FETÖ başta olmak üzere bilumum terör örgütlerine karşı mill” mutabakat ihtiyacının bir sonucudur. Bu gelişmeden rahatsız olan İP'in siyasi başterzisi, demek ki makarasındaki FETÖ ipini zımnen kabullenmiştir. 

 

 

İPİN UCU KİMİN ELİNDE

Mezkur müennesin Sayın Genel Başkanımızın Türk Siyasetindeki eylemlerine aklı ermez. Sadece bir tanesini hatırlatmak gerekirse o da; kendinde liderlik vehmeden bu hanımefendinin ve açtığı politika dükk‰nının ipliği yakında pazara çıkarmasıdır. Bu sayede millet, İPin ucunun kimin elinde olduğunu ve bu hanımın makarasındaki ipi kimin ürettiğini görmüştür. 

 

İP makarasına milleti dolamak isteyen hanım; " Terbiye " kelimesinin anlamını hoyratça kullanarak gerçek yüzünü ve kıratını göstermiş, Allah'ın kadınlara verdiği incelikten nasibini almamış bir terbiye mahrumu olduğunu en kaba ifadelerle ifşa etmiştir.

 

Böylece Müdire Hanım'ın çok kolay tahriklere kapıldığı ve her an zıvanadan çıkmaya müsait olduğu su yüzüne çıkmıştır.

 

BU YOL " İYİ " YOL DEĞİL 

 

Bu gidiş kendisi için " iyi " gidiş değildir, bu yol " iyi " yol değildir. 

Haddini hududunu bilmez bu yeni oluşum müdiresi, siyasette daha çok testi kırmadan, kendisine nasihatte bulunmak elzem olmuştur:

Terbiye kavramının cinsiyeti yoktur ve herkesi içine alır. Terbiye bağına destursuz girip bağbanı hırpalamaya kalkana dersini mülkün asıl sahipleri verir.

 

SİYASET; SEVİYE İSTER, TERBİYE İSTER

 

Adabımuaşeret bilmeyen, siyasetin hukukuna tecavüz eder.

Siyaset; 

Edep ister, üslup ister.

Seviye ister, terbiye ister.

Ehliyet ister, liyakat ister.

Herkes için incelik ve hoşgörü, kadınlar için de hanımefendilik ister.

Büyüklerine saygı göstermeyen, muhataplarından söz ederken diline hakim olamayan; dil iklimine buyur edilmez.

Edep bilmeyenin edep sergilemesi, biçarenin ilaç üretimi gibidir.

 

HADSİZİN ÇİZMEYİ AŞMASI CAHİLE ÜMİT VERİR

 

Terbiyeden nasibini almayanın başkasına terbiye dersi vermeye kalkması, cehalet alametidir.

Cahil sohbetini kelam, densiz gıybetini selam bilir.

Hadsizin çizmeyi aşması cahile ümit verir. 

Huysuzun gönül meskenine tecavüzü, gönül ehline eziyet verir. 

Bülbülün çektiği dili belasından, serçenin öttüğü nasipsizliktendir. 

Hesaplı hesapsız, ölçülü ölçüsüz, yerli yersiz her şeye tepki veren; hüsrana uğrar. Yol yordam bilen, usul erk‰n bilen; her hana uğrar.

 

Politika; önüne gelenin meslek edineceği, üzerinde yürüyeceği bir yol değildir. 

Siyaset yolunda kutlu yük taşıyan kervanın önüne çıkan yaya bezirg‰n, kervanın altında kalıp ezilir.

Kutlu yük taşıyan kervanı taşlayan; ya uğru, ya nasipsiz, ya mecnun ya da meczuptur.

Eğer haramilikse maksadı; varını yoğunu yitirmezse de istikametini, yolunu kaybeder.

 

MÜDİRE HANIM'A ÖĞÜTLER

Müdire Hanım'ın, son olarak şu üç küpeyi ömür boyu kulağına takmasını öğütlüyoruz: 

- İyi görüneceğine iyi ol

- İyilik istiyorsan önce sen iyi ol.

- Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol." 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber