MHP'li Öztürk'ten Maski Açıklaması

15 Kasım 2017
393 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, "MASKİ, yaptığı altyapı ve teknolojiye ilişkin devasa yatırımlar ile adından iftiharla bahsedilen saygıdeğer bir kurumdur" dedi.

MHP Manisa İl Başkanı Erkan ÖztürkManisa'nın sularının mikroplu olduğu yönünde kamuoyunda yer alan iddialar üzerinde açıklama yaptı.

Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "
Söz konusu iddialar kapsamında özetle bazı ilçelerin içme suyunun mikroplu olduğu ve MASKİ'nin gerekli tedbirleri almadığı hususları ileri sürülmektedir.

İleri sürülen iddiaların asılsız olduğu ortaya koyan en temel unsur, MASKİ tarafından tam analiz raporlarının kamuoyu ile paylaşılmış olduğudur.

Diğer bir deyişle MASKİ, bölgedeki tek akredite laboratuvar olan 
İzmir Halk Sağlığı Laboratuvar tarafından düzenlenen ve Manisa'nın 14 ilçesinin içme sularına ilişkin olan biyolojik ve kimyasal değerlendirme raporlarını kamuoyu ile paylaşmıştır.

Öte yandan MASKİ'nin 
Türkiye çapında -emsalleriyle mukayese edildiğinde- çalışkanlığı, üretkenliği ve disiplini ile öne çıkan bir kurum olduğunu unutmamak gerekir.

MASKİ, yaptığı altyapı ve teknolojiye ilişkin devasa yatırımlar ile adından iftiharla bahsedilen saygıdeğer bir kurumdur.

Bu noktada endişemiz, "halk sağlığına dikkat gösterme" perdesi arkasına gizlenen bazı emeller ile çalışkan ve üretken bir kurum olan MASKİ'ye beyhude bir şekilde ithamlarda bulunulmasıdır.

Unutmamak gerekir ki, toplum sağlığının korunması ve iyileştirilmesi sürecinde çok önemli bir görevi icra eden MASKİ, zamanlaması manidar olan asılsız eleştiriler ile yıpratılmamalı; saygıdeğerliği ile öne çıkan bu kurumun faaliyetlerinin sekteye uğratılmasına çalışılmamalıdır" 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber