MHP'li Öztürk Türkmen katliamı için Cumhurbaşkanı'nı göreve çağırdı

21 Kasım 2015
801 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Beşar Esad yönetimindeki Suriye ordusunun Rusya ve İran desteğiyle Türkmen Dağı'nda katliam yaptığını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kardeşim dediği Esad'ı durdurmaya davet etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Öztürk, yaptığı yazılı açıklama ile 15 gündür Rus uçaklarının ağır bombardımanı ve İran'ın binlerce milis desteğiyle Türkmen Dağı'nda ilerleyen Suriye ordusunun, bölgede etkili olan Türk varlığına son vermek üzere olduğunu belirtti.

 

Öztürk, bölgede adeta bir Türkmen katliamı yapıldığının altını çizerek, "Rusya, Esad ve İran güçleri, 15 gündür Bayır Bucak'a karşı vahşi saldırılar yürütmektedir.

 

Ne yazık ki gelen haberler ise canımızı fazlasıyla yakmaktadır. Rusya, Esad ve İran güçleri, Türkmen toprağı olarak bilinen bölgede 25 bin Türkmen'i katliamla karşı karşıya bırakacak hakimiyeti kurmuştur. Suriyeli kaynaklardan edinilen bilgilere göre de Sultan Abdulhamid Tugayı'nın komutanlarından Zekeriya Abdullah ve çok sayıda Türkmen şehit olurken, yapılan hava saldırılarında da yine sivillerin hedef alındığı gözler önüne serilmiştir.

 

Bölgede adeta bir Türkmen katliamı yaşanırken, Kobani için, Fransa için hatta Kardeş dedikleri Esad için ağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere iktidar kanadından da ses çıkmamaktadır. Çocuk, genç, kadın, yaşlı demeden bombaların yağdığı, bölgede hakim olan Türk varlığının sona erdirilmek istendiği bir ortamda Süleyman Şah Türbesi'ni koruyamayan yöneticilerimiz, Türkmen kardeşlerimiz için de aynı vurdumduymaz ve başarısız tabloyu ülkemize bir kez daha yaşatmaktadır.

 

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sesleniyorum; 'Sayın Erdoğan; Kardeşim Esad'dan katil Esed haline getirdiğin Esad, bugün yanına kattığı binlerce kişilik milis güçleri ve hava desteğiyle soydaşlarımızı katlediyor. Milletimiz ise soydaşlarımıza karşı yürütülen bu katliamı durdurmak için neden suskun kaldığınızı merak ediyor. Milletimiz bugün sizden hayatınızda bir kez olsun doğru bir iş yaparak soydaşlarımızın ve Türklerin yanında olmanızı bekliyor. Mısırlı Esma için ağladığınız kadar artık Türk soyu için de üzerinize düşeni yapmanızın vakti geldi de geçiyor" ifadelerini kullandı.

  

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber