MHP'li Karakaya, Başbakan Yıldırım'a Şehir Hastanelerini Sordu

11 Mayıs 2017
465 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, Türkiye genelinde aralarında Adana ve Mersin'in de bulunduğu çeşitli illerde kurulan 29 şehir hastanesini TBMM'ye taşıdı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, Türkiye genelinde aralarında Adana ve Mersin'in de bulunduğu çeşitli illerde kurulan 29 şehir hastanesini TBMM'ye taşıdı. Karakaya Mersin'deki önceki aylarda hizmete giren, Adana'da ise Eylül ayında açılması planlanan şehir hastaneleriyle ilgili önergesinde Başbakan Binali yıldırm'ın yanıtmalası istemiyle şu soruları sordu.
 
"Toplam projelerde yatırım tutarı içindeki kamunun payı yüzde kaçtır? Toplam projelerde özel sektörü temsilen kaç firma bulunmaktadır? Şehir hastanelerinin tamamını özel sektör mü işletecektir, işletme süresi kaç yıl olacaktır? Projeler için yapılan borçlanma tutarı ne kadardır? Hazine bu tutarın ne kadarına garantör olmuştur? Projelerin konumlandırıldığı araziler kime, kimlere aittir? Bahse konu araziler kamuya aitse, ücretsiz mi verilmiştir? Şehir hastanelerinin açıldığı yerlerde, mevcut kamu hastaneleri kapatılacak mıdır, yoksa hizmete devam edecek midir?"
 
ÖDENECEK KİRA NE KADAR?
 
Mevlüt Karakaya'nın önergesindeki ayrıca şu sorular yer aldı: 
 
"Mevcut kamu hastaneleri kapatılacaksa eğer; sahip olduğu araç-gereç ve ekipmanları, teknik cihaz ve donanımları ne yapılacaktır? Sahip olunan kadrolu, sözleşmeli personelin durumu ve bunların tümünün sosyal hakları ne olacaktır? Şehir hastanelerinin her birinin toplam maliyeti ve bu hastanelere ödenecek yıllık ve toplam kira bedelleri ne kadardır, toplamda ödenecek kira bedelleri yatırım tutarının yüzde kaçıdır? Şehir hastanelerini işleten firmalara vergi ve harçlardan muafiyet sağlanacak mıdır?"

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber