MHP'li Erkan Akçay: Yiğitseniz Çıkın Birlikte O Dörtlü Fotoğrafı Verin Bakalım!

04 Mart 2019
426 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ittifak oluşturmuşlar ama birlikte resim vermekten bile imtina ediyorlar.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ittifak oluşturmuşlar ama birlikte resim vermekten bile imtina ediyorlar. Buna dahi cesaretleri yok. Yiğitseniz çıkın birlikte o dörtlü fotoğrafı verin bakalım." dedi.
 
Akçay, Manisa Büyükşehir Belediyesince Turgutlu ilçesinde yapılan Alparslan Türkeş Kavşağı'nın açılışında, Cumhur İttifakı'nın seçim için kurulan bir ittifak olmadığını söyledi.
 
Cumhur İttifakı'nın özünün ve ruhunun tamamen ülkenin bekası, istiklali, istikbali için yapılan bir ittifak olduğunu vurgulayan Akçay, şöyle konuştu:
 
"Liderler ülkelerinin kaderini temsil ederler. Bugün Türkiye'nin kaderini, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli birlikte temsil etmektedirler. Cumhur İttifakı işte budur. Kendilerine 24 Haziran'da Millet İttifakı diyenler, 31 Mart'ta bu ittifakın ismini açık açık deklare etmiyorlar.

CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ittifak oluşturmuşlar ama birlikte resim vermekten bile imtina ediyorlar. Buna dahi cesaretleri yok. Yiğitseniz çıkın birlikte o dörtlü fotoğrafı verin bakalım. İttifak yokmuş gibi davranıyorlar. Bu zillet ittifakı milletimize karşı dürüst davranmıyor, yalan söylüyorlar."
 
Akçay, 31 Mart'ın, Cumhur İttifakı'nın zaferiyle neticeleneceğini vurguladı.
 
Cumhur İttifakı'nın pazara kadar değil mezara kadar süreceğini dile getiren Akçay, "2023'te lider ülke Türkiye yolunda çok daha güçlü adımlar atılacaktır. Bugün Türkiye Cumhuriyeti hiç olmadığı kadar, tıpkı Atatürk'ün dönemindeki gibi tam bağımsız bir ülkedir. O yüzden bizi çekemiyorlar. Türkiye çok yakın bir zamanda dünyanın en önde gelen güçlü, müreffeh bir ülkesi haline gelecektir. Bunu da Cumhur İttifakı sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.
 
Açılışa, AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Dilek, MHP İlçe Başkanı Gürhan Bostan, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar katıldı.
 MHP'li Akçay:
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde katıldığı açılış programında Cumhur İttifakı'nın mertçe bir oluşum ruhundan oluştuğunu dile getirirken Millet İttifakı'nın beka meselesini hiçe saydığını ifade etti.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde katıldığı açılış programında Cumhur İttifakı'nın mertçe bir oluşum ruhundan oluştuğunu dile getirirken Millet İttifakı'nın beka meselesini hiçe saydığını ifade etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in demagoji yaptığına da dikkat çeken Akçay, "Birlikte hareket ediyorsunuz. Niye saklıyorsunuz? Çünkü bu bir zillet ittifakıdır. Aynı zamanda beka mücadelesi verdiğimiz bir dönemde maalesef, ABD'nin, Avrupa'nın, PKK'nın ve FETÖ'nün politikaları doğrultusunda hareket etmektedirler" dedi.
 
MHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in demogoji yaptığını ve gerçekleri yansıtmayan açıklamalarda bulunduğunu dile getirdi. Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin önderlik ederek kurduklarını Cumhur İttifakı'nın 'Pazar'a kadar değil mezara kadar' olduğunu vurgulayan Akçay gündeme dair açıklamalar yaparak, "Cumhur İttifakı, bir milli irade ittifakıdır, milli bir ittifaktır. Bunun siyasi parti yada seçim amacıyla yapılan bir ittifak değildir. Özü, ruhu tamamen ülkemizin bekası, istiklali, istikbali için yapılan bir ittifaktır. Kapsamı, ruhu, şumulü bellidir. Liderler ülkelerinin kaderini temsil ederler. Bugün de Türkiye'nin kaderini, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli birlikte temsil etmektedirler. Cumhur İttifakı işte budur" dedi.
 
"Cumhur İttifakı mertçe bir ittifaktır"
 
Millet İttifakı'nın millete dürüst davranmadığını dile getiren Akçay, "Peki kendilerine 24 Haziran'da Millet İttifakı diyenlerle, 31 Mart için ittifaklarının adını vurgulamaktan ve ittifak yaptıklarını açık açık deklare etmeyen 4 parti var. Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi de bir ittifak oluşturmuşlar ama birlikte resim vermekten bile imtina ediyorlar. Buna dahi cesaretleri yok. Cumhur İttifakı, delikanlıca, mertçe, yapılan açık ve şeffaf onurlu bir ittifaktır. Yiğitseniz çıkın birlikte o dörtlü fotoğrafı verin bakalım. İttifakları varmış ama sanki yokmuş gibi davranıyorlar. Yani bu zillet ittifakı milletimize karşı dürüst davranmıyor, yalan söylüyorlar" diye konuştu.
 
"Meral Akşener demagoji yapıyor"
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in demagoji yaptığını öne süren Akçay, "Meral Akşener, demagoji yapıyor. Iğdır'da biz aday çıkarmayacağız diyor. İyi de kardeşim, Iğdır'da abdest alıp, İstanbul, İzmir, Ankara ve Manisa'da günah işlenmez. Birlikte hareket ediyorsunuz. Niye saklıyorsunuz? Çünkü bu bir zillet ittifakıdır. Aynı zamanda beka mücadelesi verdiğimiz bir dönemde maalesef, ABD'nin, Avrupa'nın, PKK'nın ve FETÖ'nün politikaları doğrultusunda hareket etmektedirler. Allah'ın izniyle 31 Mart akşamı tüm Türkiye'de Cumhur İttifakı'nın zaferiyle neticelenecektir. Bu yeni sistemle, yeni ittifakta, Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi pazara kadar değil mezara kadar sürecek. 2023'te lider ülke Türkiye yolunda çok daha güçlü adımlar atılacaktır" dedi.
 
"Türkiye tam bağımsız bir ülkedir"
 
Türkiye'nin tam bağımsız bir ülke olduğunun altını çizen Akçay, şunları söyledi:
 
"Bugün Türkiye Cumhuriyeti, hiç olmadığı kadar tıpkı Atatürk'ün dönemindeki gibi, Kurtuluş Savaşı'ndan sonraki, cumhuriyeti kurduğumuz yıllar gibi, tam bağımsız bir ülkedir. O yüzden bizi çekemiyorlar. Türkiye çok yakın bir zamanda dünyanın en başta gelen güçlü, müreffeh bir ülkesi haline gelecektir. Bunu da Cumhur İttifakı sağlayacaktır. Türkiye'nin beka meselesini göz ardı ederek işi domates, biber ve patlıcanla gündemi meşgul edip kendi hain, sinsi ve zillet emellerini milletin gözünden saklamak istiyorlar."

ortadogu

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber