MHP'li Arzu Erdem'den sözleşmeli öğretmen çağrısı

23 Aralık 2017
519 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, dün gerçekleşen genel kurulda, PICTES'te görevli sözleşmeli öğretmenlere dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü'ne bağlı Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi'nde  (PICTES) görev yapan 6 bin öğretmen bulunuyor.

KPSS VE MÜLAKATLA SEÇİLDİLER, PROJE BİTİNCE İŞSİZ KALACAKLAR

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve mülakatla göreve gelmelerinin yanında, Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ve hizmet içi eğitimlerle tam donanımlı hale getirilmiş olan 6 bin öğretmen PICTES bittiğinde işsiz kalacak.

PICTES'in bitiş tarihi 2018 Ağustos ayı olarak belirlendi. Proje sonunda işsiz kalacak öğretmenler, proje sonunda sözleşmeli öğretmenliğe MEB bünyesinde sözleşmeli öğretmenliğe devam edebilmeyi talep ediyor.

MHP, MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

Proje bazlı sözleşmeli öğretmenlerin sesini MHP milletvekili Arzu Erdem, duydu. Dün gerçekleşen genel kurulda söz alan Erdem, PICTES'de görevli sözleşmeli öğretmenler için şu ifadeleri kullandı:

"TÜRK MİLLETİNİN KALBİNİN ZENGİNLİĞİ"

"3,5 milyon Suriyeli mülteci geldi. Her ne kadar bunlara "misafir" desek de misafirin kalıcılığı...Yani, süre olarak "misafir" dememek gerekiyor artık, ülkemize yerleştiler. Bu anlamda, Türk milletinin yine kalbinin zenginliği, mazlumun yanında olma isteği, tabii ki, gerçekten büyük önem arz etmekte.

"PROJE BİTİMİNDE ÖĞRETMENLERE SAHİP ÇIKILMALI"

Bunlarla ilgili eğitim veren, emek veren öğretmenlerimiz var. Öğretmenlerimizin, Suriyeli öğrencilerle ilgili, özellikle Türk eğitim sistemine entegrasyonunun sağlanması, projelerde görev yapan 6 bin KPSS ve mülakatla atanmış öğretmene proje bitiminde sahip çıkılması gerekiyor; orada da yine, mutsuz bir kitlenin oluşmasına yol açmamak gerekiyor."

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber