MHP'li Akçay'dan CHP'ye sert sözler

20 Aralık 2017
273 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay CHP'li sözcülerin eleştirilerine sert bir şekilde cevap verdi. Akçay "MHP'yi 'makbul muhalefet'diyerek suçlayan CHP Türkiye düşmanlarının ve terör örgütlerinin partisi haline gelmiştir. MHP'nin tek ödülü büyük Türk milletinin sevgisidir, desteğidir. Bizim Türk milletinin dışında hiçbir odağa bağlılığımız yoktur" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay CHP'li sözcülerin 'makbul muhalefet'yakıştırmasına sert bir dille cevap verdi. MHP'li Akçay "Terör örgütlerinin kondüktörlüğü vazifesini boynuna takan CHP içerisine düştüğü hazin durumu MHP karşıtlığıyla örtmeye çalışmaktadır. Terör örgütleriyle yek vücut olan CHP bu sevdasını gizleyemez hale gelmiş, mecliste bölücülük yapılmasına destek olmuştur. CHP'li sözcüler cevap versin, bu terör sevdası doğal mı yoksa küresel güçlerin dayatması mı?" dedi.

 

 "CHP Okyanus ötesi ve Kandil'in siyasetini yürütüyor" 

 

CHP'nin kendisini siyaseten MHP'nin karşısında fakat terör örgütlerinin yanında konumlandırdığını ifade eden Akçay, "Mecliste muhalefet hakkını milletten değil bölücü örgüt PKK ve FETÖ'den yana kullanması hangi muhalefet anlayışına sığmaktadır? İmralı canisinin taleplerini kanun teklifi, meclis araştırma komisyonu önergesi, soru önergesi olarak verirken kimlerin takdirini arıyordunuz? Mitinglerde FETÖ sanıklarını alkışlatırken nereye selam gönderiyordunuz? Bu faaliyetleriyle CHP'nin hedefi Türk düşmanlarını, terör örgütlerini iktidar yapmaktan öte değildir. CHP Okyanus ötesi ve Kandil'in siyasetini yürütüyor." dedi.

 

 "CHP'nin boynunda FETÖ ve PKK Yancılığının Yaftası Var" 

 

Akçay açıklamasına şöyle devam etti: "PKK ve FETÖ yancıları, sizin boynunuzda FETÖ ve PKK yancılığının, hamiliğinin yaftaları var. Şimdi de belediyelerinizin yolsuzlukları boynunuza asıldı. MHP, muhalefeti sizden mi öğrenecek? Nerede Türkiye'nin aleyhine, hükümetin aleyhine, cumhurbaşkanının aleyhine bir durum var, sarılıyorsunuz. Kriptoların, yabancı servislerin suflelerine borazanlık yapıyorsunuz. Bizim, yani MHP'nin siyaset, sorumluluk, milli hassasiyet anlayışına sizin ne aklınız, ne ahlakınız, ne vicdanınız erişemez." 

 

 "CHP milli güvenlik sorunu haline geliyor" 

 

 "Türk düşmanı kime söz söylesek CHP rahatsız oluyor. FETÖ ve PKK ile mücadeleye destek veriyoruz diyoruz, CHP rahatsız oluyor. Milli iradenin tecelligahı, Türk milletinin birlik ve beraberliğinin simgesi olan mecliste bölücü söylemlerekarşı çıkıyoruz, CHP ifade özgürlüğü diyor.  PKK ve FETÖ'nün kondüktörlüğüne soyunarak mecliste terörist söylemlerearka çıkanların hangi katarlara vagon olduğunu Türk milleti çok iyi bilmektedir. CHP bu haliyle bir milli güvenlik sorunu haline gelme yolundadır." 

 

 "Muhalefet Anlayışı Terör Sözcülüğüyle Kısıtlı Olanlar MHP'nin Duruşunu Anlayamaz" 

 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin ülkücülüğünü hiçbir siyasi pazarlığa alet etmediğini ve etmeyeceğini belirten Akçay açıklamasına şöyle devam etti: "Bunu en iyi bilenlerden birisi de CHP'dir. 7 Haziran sonrasında kırmızı plaka dediler, kırmızı çizgilerimizi hatırlattık. Başbakanlık önerdiler, milletin vermediğini siz nasıl veriyorsunuz ikazında bulunduk. Koltuk diyenlere; bayrak dedik, millet dedik, vatan dedik, devlet dedik.
 

CHP, MHP'nin muhalefetini ve milli mukavemetini anlayamaz. MHP Türk milletinin takdir ettiği muhalefet görevini 36 milletvekili ile en etkili şekilde icranın, milli bekamıza, milli tezlerimize, milli hedeflerimize destek vermek için her mücadele ve fedak‰rlığı yerine getirmenin gayretindedir. Hükümete desteğimiz destek terörle mücadelenin başarıya ulaşması içindir. Hükümete desteğimiz dış politikada elinin zayıf olmaması içindir. Hükümete desteğimiz küresel ve bölgesel ablukaya karşı milli ruhu sağlam ve diri tutmak, Türkiye'nin köşeye sıkışmasını engellemek içindir." 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber