MHP'den Mustafa Tuna hakkında şok iddia!

22 Aralık 2017
383 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP'li Seyfettin Yılmaz'ın TBMM'de açıkladığı Melih Gökçek'in ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Tuna hakkındaki yolsuzluk iddiası ortalığı karıştıdı.

MHP'li Yılmaz, görevden alınan Kadir Topbaş ve Melih Gökçek’in imar yolsuzluklarını kürsüde anlatırken, Gökçek’in yerine göreve getirilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya ait bir yolsuzluk iddiasını gündeme getirdi.

Çankaya Dikmen Tepe’nin sahibinin Mahmut Tuna’nın, Mustafa Tuna’nın ağabeyi olduğunu söyleyen Yılmaz, “İlk defa olan bir imar değişikliği yapılıyor, 15 bin 750 metrekare olan alan 23 bin 625 metrekareye çıkıyor. Buna da bir şey demiyoruz ama Ankara tarihinde olmayan bir şey oluyor” dedi.

Yılmaz “Ne oluyor? Buradan düzenleme ortaklık payı ve kamu ortaklığı payı alınmıyor yani gizli emsal 2,5; 3’e çıkıyor. Şimdi, böyle anlayışta, böyle rahat para kazanmanın olduğu bir ortamda, kamunun malını bu kadar kolay aldığınız bir ortamda siz kuzuyu kurda emanet ederseniz, bu gariban milletin, bu fakir fukara milletin hakkını kim koruyacak?” diye konuştu.

Göreve geldiği günden bu yana yaptığı icraatlarla olumlu puan alan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya ilk eleştiri ve suçlama MHP’den geldi. MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Tuna’nın ağabeyi Mahmut Tuna’ya ait inşaat şirketi için imar değişikliği yapıldığını ve 15 bin 750 metrekare yapı izni olan alanın 23 bin 625 metrekareye çıkarıldığını öne sürdü. Yılmaz TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında söz alarak şunları söyledi:

KUZU VE KURT

”Aldınız Melih Gökçek’i, getirdiniz Mustafa Tuna’yı Büyükşehir Belediye Başkanlığına… Şimdi bir belge göstereceğim. Çankaya ilçesi Dikmen Tepe’de. Kim bu yerin sahibi? Mahmut Tuna… Mahmut Tuna, Tuna İnşaatın sahibi ve Mustafa Tuna’nın ağabeyi. İlk defa olan bir imar değişikliği yapılıyor, 15 bin 750 metrekare olan alan 23 bin 625 metrekareye çıkıyor. Ama buradan, düzenleme ortaklık payı ve kamu ortaklığı payı alınmıyor yani gizli emsal 2,5; 3’e çıkıyor. Şimdi, böyle anlayışta, böyle rahat para kazanmanın olduğu bir ortamda, kamunun malını bu kadar kolay aldığınız bir ortamda siz kuzuyu kurda emanet ederseniz, bu gariban milletin, bu fakir fukara milletin hakkını kim koruyacak?”

KİMİN İMZASI VAR?

Yılmaz’dan sonra siz alan AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise ”Milletin hakkını kim yiyorsa boğazında kalsın. Buna biz de iştirak ediyoruz ve sonuna kadar arkasındayız. Behemehal bu elindeki belgelerle beraber hemen savcılığa suç duyurusunda bulunsun ki bununla alakalı yargısal süreç başlasın” dedi.
MHP’li Yılmaz ise ”Ben dava açma makamında değilim. Bugüne kadar bu imar yoğunluğu artışlarından hangi dava sonuçlanmış? Ben burada bir realiteden bahsediyorum. Bu imar düzenlemeleri yasal kılıf adı altında belediyelerin rant kapısıdır, bir zenginleşme aracıdır. Mustafa Tuna’yla ilgili söylediğim karar burada, altında kimin imzası olduğu belli. Meclis 2. Başkan Vekili Nail Çimen’in imzası var” cevabını verdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber