MHP'den Kutlu Doğum Haftası Programı

22 Nisan 2013
1221 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle tasavvuf müziği konseri sema gösterisi düzenledi.

Yoğun katılımla gerçekleşen programa Ülkü Ocakları Genel Merkez sanatçısı Kaya Kuzucu ve müzik grubu katıldı. MHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı'nın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan program Kuran'ı Kerim tilaveti, sema gösterileriyle devam etti.

Programın devamında sahne alan Kaya Kuzucu ve grubu tasavvuf musikisi konseri verdi.

Programa MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, MHP İl Başkanı Aziz Aslan, MHP MYK üyesi Mehmet Parsak, MHP Afyon eski milletvekili Mehmet Telek, MHP İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Karagöz, MHP Belediye Meclis Üyesi H.İbrahim Baykara ve çok sayıda misafir katıldı.

MHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Alper YAĞCI'nın açılış konuşmasında şunları söyledi; "Bu akşam, âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimizin, yeryüzünü şereflendirişinin 1442’nci yıldönümü idrak ediyor, bu muazzam doğuşun, bu muhteşem nurun künhüne hep birlikte vakıf olmaya çalışıyoruz. O, merhamet ve hakkaniyet doruğudur. O, şefkat, edep, ahlak ve hamiyet kubbesidir. O, iyilik, güzellik, incelik ve zarafet kıblesidir. O, haysiyetin simgesi; onurun mihveri, sevginin ve hürmetin ihtişamıdır. Resulü Ekrem Efendimiz, yaklaşık 14,5 asır evvel cahilliğin ortamına nur topu gibi inmiş, ihlâsla müzeyyen çağrılarıyla insanlığın önüne düşmüş, affın, eşitliğin ve keremin tebliğini yapmıştır. İnsan onurunu hiçe sayanlar, insana saygıyı yabana atanlar, putların ardından gidenler, kız çocuklarını diri diri mezara koyanlar O’nun sayesinde hak yolunu bulmuşlar, hakikat çizgisini keşfetmişler, rahman ve rahim olan Allah’ı tanımışlardır. Ne mutlu bizlere ki, Cenab-ı Yaratan, bütün alemleri yüzü suyu hürmetine vücuda getirdiği Efendimizin izinden gitmeyi bizlere nasip etmiştir. Bundan daha büyük bir nimet, bundan daha büyük bir inayet kesinlikle yoktur ve ebediyete kadar da olmayacaktır. Daha Peygamberlik mertebesine ulaşmadan, iyiliğin, doğruluğun ve güvenirliğin doruğu olan Yüce Elçi’nin; yozlaşmanın içinde bocalayan bir toplum yapısının çarpık inanç sistemini kırarak, cazibe ve çekim merkezi olması çok kolay olmamıştır. Doğruluğu ile insanlara örnek olduğu gibi, bu alandaki hikmetli sözleriyle de ümmetini yanlıştan ve sapkınlıktan azami derecede muhafaza etmeye çalışan yine kendisi olmuştur. Çünkü Efendimiz’de insanları ayırmayan, insanları farklılaştırmayan muazzam bir birliktelik iradesi yer almıştır."

"ZİRA MAKSAT İKİLİK DEĞİL BİRLİKTİR"

Konuşmasında "Amaç iki olmak değil birde buluşmak, biri savunmak ve birlik hukukunu sahiplenmektir" diyen Başkan Yağcı, "Aziz Peygamberimizin doğumunun üzerinden geçen yaklaşık 14,5 asra rağmen, sözleri, tavsiyeleri, yaşayış ve hayatı algılama biçimi hepimiz için çok önemli öğütler içermektedir. O’nun insanlığa tebliğ ettiği ilahi mesajların samimi bir şekilde benimsenmesini temenni ediyor, aranılan huzur ve hoşgörünün ziyadesiyle burada bulunacağına inanıyorum. Salatü selam olsun âlemlere rahmet olarak inen Efendimize. Selam olsun Peygamberimizin sevgisiyle yanıp kavrulanlara. Selam olsun Resulullah’ın şefaatine nail olacaklara. “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” temasının işlendiği bu yılki Kutlu Doğum Haftası’nın aradığımız huzur, hoşgörü, istikrar ve kardeşlik için bir dönüm noktası olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Gecenin gerçekleşmesinde maddi manevi desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza ve MHP Merkez İlçe yönetim kurulu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber