MHP'den CHP'nin randevu talebine ret

08 Mart 2018
311 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP, seçim güvenliği görüşmesi için randevu isteyen CHP'ye randevu vermedi. MHP Grup Başkanvekili Akçay yaptığı açıklamada, "CHP'nin oyunlarına ve oyalamalarına itibar etmiyoruz" dedi.

MHP, CHP'nin seçim güvenliğini görüşmek üzere kurduğu heyetin randevu talebini kabul etmedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay konuya ilişkin açıklama yaptı.

Akçay, "CHP'nin oyunlarına ve oyalamalarına itibar etmiyoruz" dedi.

CHP seçim güvenliği heyeti, partilere yaptıkları ziyaret sonrası seçim güvenliği konusunda hazırladıkları raporu sunmak üzere AK Parti Grubu'na bir ziyarette bulunacak.

 

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur ittifakının ilke ve prensiplerine bağlı olarak hareket ediyoruz.  Bu nedenle CHP'nin seçim güvenliği komisyonu adı altındaki oyalama taktiklerini kabul etmiyoruz" dedi.

 

CHP'nin seçim güvenliği adı altında kurduğu heyetin randevu talebini neden kabul etmediklerini açıklayan MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur ittifakının ilke ve prensiplerine bağlı olarak hareket ediyoruz.  Bu nedenle CHP'nin seçim güvenliği adı altındaki oyalama taktiklerini kabul etmiyoruz.Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti Cumhur ittifakını kurmuşlardır. CHP seçim güvenliği adı altında yaptığı görüşmelerle kendiörtülü ittifak arayışlarını perdelemeye çalışmaktadır. Seçim güvenliği adı altında partileri ziyaret eden CHP asıl niyetini gizlemek için şimdi de MHP'den randevu talep etmiştir." dedi.

 

CHP ÇÖZÜM YERİNE KAOS ÜRETİYOR

CHP'nin çözüm yerine Kaos öretmeye çalıştığını söyleyen MHP'li AKÇAY, "  CHP, ittifak ve seçimlerle ilgili düzenlemenin yer aldığı bu kanun teklifinin komisyon görüşmelerini engellemek için her türlü çabayı göstermiştir. Komisyonda bütün maddelerin çıkarılması için önerge vermiştir. Anayasaya aykırılık önergesi vermiştir. Ondan sonra da " teklifin noktası, virgülü dahi değişmedi" diye şikayet etmektedir. Oysa CHP bu kanun teklifinin noktasının, virgülünün değişmesi için bile önerge vermemiştir. Yani CHP her zaman yaptığı gibi çözüm üretmek yerine yine engelleyip kaos üretmeye çalışmaktadır." dedi.

 

MHP CUMHUR İTTİFAKININ İLKE VE PRENSİPLERİNE BAĞLIDIR 

CHP'nin örtülü ittifak ve oyalama taktiklerini reddettiklerini söyleyen AKÇAY, " CHP <https://www.cnnturk.com/chp>'nin seçim güvenliği heyeti adı altında partilerle görüşerek hem Cumhur ittifakına karşı örtülü ittifaklar kurmaya hem de oyalamaya çalışmaktadır.Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur ittifakının ilke ve prensiplerine bağlı olarak hareket ediyoruz.  Bu nedenle CHP'nin seçim güvenliği adı altındaki oyalama taktiklerini kabul etmiyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin iktidar sorumluluğu anlayışıyla görüşme yapması gayet doğaldır." dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber