Ana Sayfa > EKONOMİ

MHP'Lİ TANRIKULU: 2016 KAYIP YILI 2017 İSE MEÇHUL
13 Ekim 2016
Bu haber 1491 kez okundu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Orta Vadeli Programı (2017-19) eleştirirken rakamların tutarsız olduğunu öne sürdü ve Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda da orta gelir ve orta teknoloji tuzağında debelenmeye devam edeceğini iddia etti.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
OVP'de büyüme hedefinin Türkiye'nin potansiyel büyümesinin altında olduğuna dikkat çekerek, OVP'nin kamuoyuna heyecan verediğini söyledi. Tanrıkulu, "OVP'ler vizyonları ile birlikte artık ekonomi yönetiminin günah defterleri oldu. Son açıklanan OVP'nin de öncekilerden kopyala yapıştır taktiği ile yapıldığını gördük" dedi. 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, OVP'nin kendisiyle çelişen beklentileri temelsiz bir program olduğunu öne sürerek, şöyle dedi:

"Ekonomi yönetimi, OVP'nin küresel ekonomiye ilişkin tespitlerini IMF'nin dünya ekonomisine ilişkin analizlerinden almış, fakat ekonomik büyüme tahminlerini pas geçmiş. IMF Türkiye ekonomisinin 2017'de yüzde 3.0, 2018'de yüzde 3.1, 2019'da ise yüzde 3.3 büyüyeceği tahminini yaparken, OVP'yi hazırlayanlar kullandıkları pembe gözlükler ile Türkiye için 2017'de yüzde 4.4 ve sonraki yıllarda yüzde 5.0 hedefi koymuşlardır. Program dönemine ilişkin varsayımlara bakıldığında öngörüsüzlük daha da netleşiyor.

Bu varsayımların çoğu için ülke olarak yapabileceğimiz bir şey yoktur. Örneğin; küresel riskler azalmazsa, küresel büyüme artmazsa, ticaret pazarlarımızda ılımlı bir büyüme yaşanmazsa OVP'nin varsayımları yerle yeksan olacak." 

"2016 YILI CARİ AÇIK HEDEFLERİ ŞİMDİDEN TARUMAR OLDU" 

MHP'li Tanrıkulu, cari açığı geçen yıla göre arttığına dikkat çekerek, şöyle devam etti:

"Cari açık bu seviyelerdeyken, OVP'nin tahminleri hayalden öteye geçmez. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında 256 milyon dolar fazla veren cari açık bu Ağustos'ta beklentilerin çok üstünde gerçekleşti. 12 aylık cari açığımız ise -31 milyar doları aştı. Net Hata Noksan kalemine Ağustos'ta 1.9, 8 ayda 5.4 milyar dolar gizemli para girişi oldu. İlk 8 aylık döviz ihtiyacı 2015 yılında 54.3 milyar dolar iken, 2016'da bu rakam 57.5 milyar dolara yükseldi.

Yine ilk sekiz ayda turizm geliri kaybı 5.6 milyar dolara çıktı. Cari açıktaki bozulma sürerken OVP, 2016 yılı cari açık hedefleri şimdiden tarumar olmuştur. Çünkü piyasanın beklentisi cari açığın yıl sonunu -37 milyar dolarla tamamlası ve cari açık/GSYH oranının yüzde 4.5 seviyelerinde gerçekleşeceği yönünde." 

"AB'YE ÜYELİK HEDEFİ YOK" 
MHP'nin ekonomi kurmayı, OVP hazırlanırken uluslararası sermaye akımlarındaki yavaşlamanın artma eğiliminde olduğunun göz ardı edildiğini belirterek, şöyle dedi:

"En büyük dış ticaret pazarımız Avrupa ekonomisinde iyileşme çok zayıf fazda sürmekte. Şu günlerde özellikle Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin'in ve OPEC'in açıklamalarıyla, Brent Petrolün varil fiyatı ekonomi yönetiminin 2017 OVP hedeflerinin (50.7 dolar) üstünde 52.7 dolar seviyesinde seyretmekte. Durum böyleyken OVP'deki cari açık/GSYH oranının azalacağı beklentisi hiç de inandırıcı durmuyor. İşte buna benzer öngörüsüzlükler hazırlanan OVP'leri başarısız kılmaktadır.

Diğer yandan darbe girişimi, OHAL süreci, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının tutumu, terör olayları ve Suriye'deki gelişmeler bu OVP hazırlanırken dikkate alınmamış. AB'ye üye olma sürecine ilişkin hiçbir hedef bulunmamakta. Diğer yandan TÜİK'in nüfus artış projeksiyonları ortadayken OVP'de kişi başı milli geliri 80-90 dolar fazla gösterebilmek adına yıl ortası nüfus sayısı düşük tutulmuş." 

"2016 KAYIP YILI 2017 İSE MEÇHUL" 
Hedeflenen rakamların tutarsızlığı, gerçekleşenlerinse başarısızlığı gösterdiğini öne süren Tanrıkulu, yeni OVP'de yüksek cari açık, azalan toplam tasarruf, düşen ekonomik büyümeye ilave olarak yurt içinde hane halkı borçluluğu ve dış borç stokunda artış kaçınılmaz olacağını iddia etti. Kamu yatırımları ve harcamaları artırılarak büyüme ve buna bağlı olarak makro denge yaratılmaya çalışıldığını, dolar kuru tahminlerinin çok iyimser ve düşük bırakıldığını vurgulayan Tanrıkulu, şöyle konuştu:

"2017'de özel yatırımların yüzde 8 artacağı öngörüsünün nedeni OVP'de yokken, net ihracatın büyümeye 0.2 puanlık katkı sunması da tutarsızdır. 2017 yılında dolar kurundaki 3.16 TL'lik hedef, TL'nin dolar karşısında yüzde 6.6'lık değer kaybını işaret etmekte. OVP'yi hazırlayanlar bu yöntemle kişi başı gelir eşiğini aşabileceğini zannediyorlar. Ancak hedeflenen rakamlar tutarsız, gerçekleşen rakamlar doğrudur.

Ekonomimizin ihtiyacı olan döviz artan ihracat, doğrudan yabancı sermaye girişi ve turizm gelirlerinden karşılanmalı. İhracatımız ve turizm gelirlerimiz 2016'da düşerken, dışarıdan doğrudan yatırımlar küresel kriz sonrası en düşük düzeye geriledi. Bu gerilemede en büyük etken güvenlik ihtiyacı ve yatırım ortamının gerilemesi oldu. Kısacası ülkemizde istikrar kalmamış, 2016 yılı tüm başlıklarda kayıpların yaşandığı bir yıl olurken, 2017 ise meçhuldür."  

"TÜRKİYE MEVCUT İKTİDARLA ORTA GELİR TUZAĞINDA PATİNAJ YAPIYOR"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda da orta gelir ve orta teknoloji tuzağında debelenmeye devam edeceklerini söyledi. MHP'li Tanrıkulu, şöyle konuştu:

"OVP'de gelecek yıllar için hedeflenen ekonomik büyüme rakamlarına bakıldığında yine Türkiye'nin potansiyel büyümesinin altında büyüme hedeflendiği görülüyor. İktidarları döneminde tasarruf oranlarını yerlerde süründürenler, bu oranları düzelteceğini iddia etse de çelişkiler sürüyor. Zira tüketim kredilerinde kısıtlamalar kaldırılmaya başlandı, durma noktasına gelen yatırımları canlandırmak için daha önce etkili olmayan teşviklere yenileri eklenmeye başlandı.

13 yıldır gözlendiği üzere yine kalıcı reformlar ve yatırım ortamının düzeltilmesi yerine iktidar bir nevi parasal desteklerle özendirici girişimlere yöneldi. Ancak bu yöntemin bekleneni vermeyeceği geçmiş tecrübelerle ortada. OVP'de 2017 yılında vergi artışı yüzde 13.6 olarak öngörülmüş. Bu öngörünün anlamı ise vergi gelirlerinin, enflasyon ve büyüme hedeflerinin üstünde yani yüzde 2.7 daha fazla artması demektir.

Rakam olarak karşılığı ise yaklaşık 12 milyar TL'ye denk gelmektedir. Olan yine zaten zor ekonomik şartlarda geçimini sağlamaya çalışan vatandaşlarımıza olacak. Ek ve artan vergi yükleri için ekonomi yönetimi yine milletimizin cüzdanına el atacak.Verimlilik artışı sağlanamazsa hedefler kağıt üzerinde kalacak. Türkiye'de özel sektör dış borç stoku uluslararası ekonomik kuruluşların da dikkat çektiği üzere aşırı yüksek.

Özellikle kısa vadeli dış borç stoku bu anlamda dikkat çekici. Ekonomide iç talep beklenildiği gibi yüksek seviyede uyarılamayacak. Çünkü her 100 vatandaşımızdan 65'i günümüzde borçlu durumda olup gelirinin büyük bölümünü borçlarına yatırıyor. İşsizlik yükselişte ve bu durumda işsiz vatandaşlar harcamalarını fazlasıyla daraltacak. Bankacılık sisteminin mevduat/kredi rasyosu 100/122'ye ulaşmış durumdadır ve sistem kaynak sıkıntısı içindedir." 

"ÖZEL SEKTÖRÜN REKABET GÜCÜ ARTTIRILMALI"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, ekonominin daha yüksek büyüme hızlarına ulaşmasının ancak verimlilik artışını güçlendirecek politikaların hayata geçirilmesiyle sağlanabileceğini söyledi. Tanrıkulu, şöyle konuştu:

"Bunların başında da yurtiçi tasarrufların artırılarak özel yatırımların desteklenmesi, ikinci olarak doğrudan yabancı sermaye yatırımlarının ve toplam faktör verimliliğinin artırılması geliyor. Ülke olarak ekonomik bir hamle, bir sıçrama yapılmak isteniyorsa adım atılması gereken öncelikli alanlar vardır.

Bugünden ciddi ve tutarlı bir gelecek hedefi koyulacaksa yeni hedef olarak 'orta gelir ve teknoloji tuzaklarından' çıkmayı öncelikli hedef haline getiren kısa, orta ve uzun vadeli program ve planlar üzerinde durulmalı. Bu kapsamda Türkiye'nin yıllardan bu yana ihtiyacı olan ve partimizin seçim beyannamelerinde milletimize vaad ettiği yapısal reformlar hayata geçirilmeli.

Yakalanacak ekonomik ve sosyal sinerji ile 2023 yılına kadar üretime dayalı ağırlığı olan yüzde 6-7 büyümeyi elde ederek, orta gelir ve orta teknoloji tuzakları aşılabilecektir. Adım atılması gereken bir diğer alan ise ihracat pazarında çeşitlilik ve inovasyon teşvikleri ile dışsatım çekişli büyümede ısrarcı olmaktır. Aşırı borçlu özel sektörümüz halen kapasitesinin yüzde 75'ini kullanabilmekte.

Bu yüzden özel sektörün üretim ve verimliliğinin yanında rekabet gücünü artıracak politikaların biran önce hayata geçirilmesi gerekli. İstikrarını yitirmiş, güvensizlik içinde OHAL sürecini yaşayan Türkiye'de, üstüne üstlük teknolojik kısıtlamaların yaşanması yatırım ortamını zedelemekte hatta köreltmektedir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında son OVP'de 2016 ve sonrası için öngörülen hedeflerin artık kanıksandığını, hedeflerin çok iyimser kaldığını ve bir sonraki OVP'de aşağıya doğru revizelerin gerçekleşeceğini bugünden söylemek yanlış olmayacak." Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
Göngüralp’ten ekmek zammına tepki13 Ocak 2021
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM10 Ocak 2021
Türkiye finansal istikrarı sağlayacaktır18 Aralık 2020
Sancaklı: Türkiye'de bir tek siz mi varsınız?17 Aralık 2020
Tarıma ve Tarım işçisine verilen önem artırılmalı.... 11 Aralık 2020
Fendoğlu, esnafların taleplerini bakan Elvan'a iletti10 Aralık 2020
"Bütçe Kanun Teklifini destekliyoruz"07 Aralık 2020
Uyar Madencilik mağdurlarının tazminatları ödenmelidir03 Aralık 2020
Ticaret Hacminin artırılmasına yönelik soru önergesi02 Aralık 2020
Osmanağaoğlu; Ulaştırma ve Altyapı Bakanına İzmir Yatırımlarının Akıbetini Sordu20 Kasım 2020
Kalyoncu tarım bütçesini değerlendirdi06 Kasım 2020
Çiftçi, köylü ve esnafın kredi borçları da yapılandırma kapsamına alınmalı04 Kasım 2020
Bahçeli'den İzmir depremi sonrası geçmiş olsun mesajı30 Ekim 2020
Yalçın’dan CHP’ye tepki: Millet, siyaset uğruna ...29 Ekim 2020
Pamuk destekleme politikalarının . . . 05 Ekim 2020
MHP'den modern tarım çağrısı18 Eylül 2020
"Her esnaf kardeşimiz Ahi Evren'in bize emanetidir"18 Eylül 2020
Geçmiş ekonomisinin dervişleri; 'Ahiler'17 Eylül 2020
Başkan Karapıçak:  Gerçek yatırımcının önü açılmalı03 Eylül 2020
MHP Heyeti, Giresun afet bölgesine derhal intikal etti27 Ağustos 2020
MHP heyeti afet bölgesinde24 Ağustos 2020
Lütfi Kaşıkçı, zeytin ve pamuk üretimi ile ...21 Ağustos 2020
Bulut, çiftçilerin sulama sorununa dikkat çekti06 Ağustos 2020
"İndirimli tarifeler uygulanmalı"03 Ağustos 2020
Çiftçilerin Borçları Ertelensin11 Temmuz 2020
İşçinin ekmeğine dokunmayın26 Haziran 2020
BÖYLE GİDERSE ÇİFTÇİLİK BİTECEK !26 Haziran 2020
MEHMET TAYTAK'IN BASIN TOPLANTISI23 Haziran 2020
"Aracılar değil, toprağa alın teri döken çiftçiler kazanmalıdır"21 Haziran 2020
“ÇİFTÇİLERİMİZ PERİŞAN OLDU”19 Haziran 2020
Çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi ...17 Haziran 2020
TARIMIN STRATEJİK ÖNEMİNİ KORONAVİRÜS SALGINI BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYMUŞTUR 17 Haziran 2020
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ, MERSİN’İ OLUMSUZ ETKİLEMEKTEDİR09 Haziran 2020
MHP’li Varlı, üreticilerin yanında!06 Haziran 2020
"Çiftçilerimizin zararı acilen karşılanmalıdır"26 Mayıs 2020
‘’Korona esnafı daha fazla vurdu, kamu borçları seneye ertelensin’’11 Mayıs 2020
Muzlar çürümeye terk edilmemelidir08 Mayıs 2020
"Esnafın nefes alması mutlaka sağlanmalıdır"06 Mayıs 2020
Çiftçilerimiz yalnız ve sahipsiz değildir06 Mayıs 2020
"Sicil affının mutlaka gelmesi gerekiyor"02 Mayıs 2020
Esnafa Sicil Affı Getirilsin, Kolay Kredi İmkânı Verilsin25 Nisan 2020
Kaşıkçı çilek üreticileriyle bir araya geldi21 Nisan 2020
Yücel Bulut'tan süt açıklaması14 Nisan 2020
İLK GÜNDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ10 Nisan 2020
Van'da ekmeğe, koronavirüs zammı28 Mart 2020
MHP muhtaç ailelerin yardımına koştu26 Mart 2020
Karataş'tan fırıncılara tepki18 Mart 2020
“Üreticinin meselesi hepimizin meselesi” 29 Şubat 2020
Ayşe Sibel Ersoy’dan “Apiterapi” önergesi .21 Şubat 2020
“Sicil affı mutlaka çıkarılmalı”20 Şubat 2020
Depremzedelerin fatura talebini Meclise taşıdı19 Şubat 2020
Kalaycı: "Konya Metro'ya hızla kavuşacak"14 Şubat 2020
Fendoğlu, depremzede esnafa sicil affı istedi12 Şubat 2020
MHP'den yüksek konut fiyatları için araştırma önergesi24 Ocak 2020
HAKSIZ REKABET ORTADAN KALDIRILSIN16 Ocak 2020
Devlet memurunu tahkir etmek, devleti tahrip etmektir08 Ocak 2020
MHP’li Varlı zarar gören alanları inceledi03 Ocak 2020
Esin Kara, çiftçinin Tarım Kredi'ye borçlarını sordu31 Aralık 2019
“SULAMA BİRLİKLERİNİN BORÇLARI AFFEDİLMELİ”21 Aralık 2019
Kayıt dışı ekonomide yeni tedbirler alınmalı20 Aralık 2019
"Ara eleman sorunu çözülmeli"19 Aralık 2019
3600 ek gösterge beklentileri yerine getirilmeli18 Aralık 2019
2020 Merkezi Yönetim bütçe görüşmeleri09 Aralık 2019
EMD’den ‘30.Yaş’ kutlaması.08 Aralık 2019
Karakaya: KİT'ler ya asli görevlerini yapacaklar05 Aralık 2019
BÜTÇE VE ÖTESİ 02 Aralık 2019
EKONOMİMİZİ ÇÖKERTME GİRİŞİMLERİ ETKİSİZLEŞTİRMİŞTİR28 Kasım 2019
Matikçi değil yüzde 99’u gerçek emekçi08 Kasım 2019
İşçilere kıymaktan vazgeçin31 Ekim 2019
TMMOB çalışanlarının kesintileri ile ilgili soru önergesi11 Ekim 2019
Pamukta beklenmedik rekolte ve fiyat düşüklüğünün, ...03 Ekim 2019
"Devletimiz bu yaraları saracak güce ve şefkate sahiptir"23 Temmuz 2019
Sadir Durmaz'dan işçi kıyımına tepki! 19 Temmuz 2019
"Amacımız bağcıyı dövmek değildir"10 Temmuz 2019
“Dağ fare doğurdu!”30 Haziran 2019
"Konya YHT Garı ne zaman açılacak"28 Haziran 2019
Taytak, yumurta üreticilerinin sorunlarını TBMM'ye taşıdı22 Haziran 2019
İZMİR ENERJİSİNİ YENİLİYOR 31 Mayıs 2019
"Kazandığımız Belediyelerde Bütçeleme Faaliyeti Başlatacağız"09 Mart 2019
Taşdoğan, Adıyaman'ın sorununu meclise taşıdı.09 Şubat 2019
Taşdoğan'dan Bakan Pakdemirli'ye Soru Önergesi08 Şubat 2019
Afyon’da Hayvancılık Kontrol Noktası kurulsun17 Ocak 2019
Asgari Ücretlilere Ulaşım Desteği Talebi11 Ocak 2019
Vergi Ödemenin Kul Hakkı ve Milli Ödev 28 Aralık 2018
ÇİFTÇİSİNİN SIKINTISI MECLİS'TE27 Aralık 2018
Karayolu Taşımacılığı İçin Gerekli Belge Fiyatları Çok Yüksek 24 Aralık 2018
MHP’den asgari ücret açıklaması!21 Aralık 2018
“AYRIM SON BULMALI”19 Aralık 2018
“MHP’nin Sözü Senettir”11 Aralık 2018
Bütçe Millet Malıdır, Beytülmaldır .11 Aralık 2018
İP, EYT SORUNUNU TIKIYOR05 Aralık 2018
Mücadele sahtekarları03 Aralık 2018
MEZUN ÇOK, İSTİHDAM YOK!29 Kasım 2018
Taytak, Pancar Üreticisinin sorunlarını bakana sordu27 Kasım 2018
Yerli ve milli üretimimiz yok olmaktadır. 20 Kasım 2018
SURİYELİLERİN ODA VE BORSA YÖNETİCİLİĞİNİN ÖNÜNÜ KESEN YASA TEKLİFİ19 Kasım 2018
Kadro alamayan taşeron işçiler Gündeme Alınmalı 14 Kasım 2018
ŞEHİT, GAZİ VE YAKINLARINA . . . 12 Kasım 2018
MHP'li Durmaz: "Güvenli Bir Gelecek İnşası En Büyük Hedefimizdir"08 Kasım 2018
MHP'den Mevduat Önerisi08 Kasım 2018
MHP’Lİ AKÇAY ZEYTİN ÜRETİCİLERİNE DESTEK İSTEDİ07 Kasım 2018
Karataş'dan, Aydın'a Destek07 Kasım 2018
"Kayseri Milli Savunma Üretimi Konusunda Sembol Olmaya Aday Bir Şehrimizdir"02 Kasım 2018
MHP’den EYT açıklaması29 Ekim 2018
Fendoğlu'ndan Eyt Değerlendirmesi28 Ekim 2018
"ASKIDA EKMEK PROJESİ"26 Temmuz 2018
BATAKLIĞI BIRAKIP SİVRİSİNEKLERLE UĞRAŞMAK05 Temmuz 2018
Reformlar ittifak ruhu içerisinde devam edecek01 Temmuz 2018
"ÜRETEN BİR TÜRKİYE OLMALI" 21 Haziran 2018
"Bizim 24 Haziran'dan Sonra Önceliğimiz Ekonomi"10 Haziran 2018
"Enflasyon Merkez Bankasının yalnız başına çözeceği bir mesele değil"05 Haziran 2018
"Kadro Alamayan Taşeron İşçilerin Feryadı Duyulmalı"14 Mayıs 2018
GEÇİMLE İLGİLİ SIKINTILAR VAR 10 Mayıs 2018
“EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR MAĞDUR EDİLMEMELİ”06 Mayıs 2018
“İmar Ve Mülkiyet Sorunlarının Çözülebilmesi İçin” Kanun Teklifi 05 Nisan 2018
PROJELERİN BİR AN ÖNCE BİTİRİLMELERİ GEREKİYOR28 Mart 2018
"Çiftlik Bank" Araştırma Önergesi 27 Mart 2018
Kanun tasarısı KDV sistemindeki çarpıklığı düzeltmiyor23 Mart 2018
'TÜRKİYE'DE ŞEKER ÜRETİMİ MUTLAKA OLMALI'11 Mart 2018
Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde acele edilmemeli09 Mart 2018
MHP'Lİ KARAKAYA, SULAMA BİRLİKLERİNE TERCÜMAN OLDU07 Mart 2018
"2023’e Doğru Türkiye’nin Kalkınma Perspektifi”06 Mart 2018
Afyonkarahisar MHP'den İmza Kampanyasına Destek01 Mart 2018
KÖYLÜLER, ÜRETKEN, ÇALIŞKAN VE KAHRAMANDIR25 Şubat 2018
MHP Yozgat Şeker Fabrikası Satışını TBMM Gündemine Taşıdı.24 Şubat 2018
Türk Şekeri Tehdit Ediliyor22 Şubat 2018
Çorum ortalamanın çok altında kaldı22 Şubat 2018
KENTSEL DÖNÜŞÜM RANTSAL DÖNÜŞÜME KURBAN EDİLEREK VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR EDİLMEMELİDİR! 21 Şubat 2018
'VATANDAŞIN YAŞAYACAĞI KARGAŞANIN ÖNÜNE GEÇİN'20 Şubat 2018
Taksici Esnafımızın Helal Lokmasıyla Oynayan UBER Ülkemizde de Yasaklanacak mı?13 Şubat 2018
ÜLKEMİZİN FOTOĞRAFI BUDUR 26 Aralık 2017
MHP'den Gemlik Belediyesi'ne Tepki 21 Aralık 2017
TÜRK FINDIĞI YABANCI TEKELLERE TESLİM EDİLDİ 21 Aralık 2017
MHP’den Ak Belde AŞ.vergi borcu nedeniyle ihalelere giremiyor !20 Aralık 2017
TARIM, MİLLİ GÜVENLİK SEKTÖRÜDÜR 19 Aralık 2017
MHP'den 'Bütçe' Eleştirisi19 Aralık 2017
YERLİ MALI DEMEK, MİLLİ ÜRÜN DEMEKTİR.18 Aralık 2017
ÇALIŞANLARIN TAMAMI MUTSUZ18 Aralık 2017
Taşeronlar...17 Aralık 2017
TÜRK METAL SENDİKASI İŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ15 Aralık 2017
MHP'den 'büyüme' eleştirisi15 Aralık 2017
Devletimiz Büyüktür. Devlete Düşen Hak Ve Hakkaniyettir, Adalettir13 Aralık 2017
"Kurumlar lego değildir"11 Aralık 2017
'TÜRK MİLLETİ HAFIZASI OLAN BİR MİLLETTİR'11 Aralık 2017
MEVSİMLİK İŞÇİLER DE KADROYU HAK EDİYOR 09 Aralık 2017
'Çiftçi ve köylü çok zor durumdadır'07 Aralık 2017
"2017 Yılında Asgari Ücret Enflasyona Yenilmiştir." 06 Aralık 2017
MHP'DEN MECLİSE TEKLİF06 Aralık 2017
'Büyüme Kortizonlu'05 Aralık 2017
Hayvancılık, Tarımsal Üretimin Amiral Gemisidir01 Aralık 2017
“YETMEZ AMA EVET” KABİLİNDEN… 30 Kasım 2017
MHP'li Karakaya: Kooperatifçilik sahipsiz22 Kasım 2017
TARSİM'in Dolandırıldığı Doğru mu?17 Kasım 2017
'HÜKÜMET TARAFINDAN TAŞERON İŞÇİLERE VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLMELİDİR'16 Kasım 2017
'TÜTÜN İTHALATI OLMASIN, ÜRETİME DESTEK VERİLSİN'16 Kasım 2017
Afetten sonra vatandaşlarımızın yanında olamayacaksak ...16 Kasım 2017
"4 bin 995 geçici cami görevlisinın durumu ne olacak"16 Kasım 2017
Ekmek fiyatları açıklandı16 Kasım 2017
MHP Antalya Afet Bölgesinde15 Kasım 2017
'MADEN RUHSATI ÇOK, SAHADA ÜRETİM YOK'15 Kasım 2017
ASGARİ ÜCRETLİ AÇLIK SINIRININ ALTINDA14 Kasım 2017
'İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ŞARTLARI İNSANLIK DIŞIDIR'14 Kasım 2017
MHP'li Karakaya’dan Adana çağrısı12 Kasım 2017
Ekonomi büyüdükçe işsizlik artıyor12 Kasım 2017
Buğday üreticisi 20 milyar kaybetti11 Kasım 2017
“GEREKÇE BAŞTAN SAVMA YAZILMIŞ”10 Kasım 2017
'ASGARİ ÜCRETLİNİN ÜCRETİNİN TELAFİ EDİLMESİ DOĞRU BİR YAKLAŞIMDIR AMA YETERLİ DEĞİLDİR'09 Kasım 2017
MHP’Lİ AKÇAY’DAN ÜZÜM ÜRETİCİLERİNE MÜJDE09 Kasım 2017
MHP’Lİ AKÇAY’DAN AKARYAKIT ZAMLARI DEĞERLENDİRMESİ09 Kasım 2017
'ÜZÜM ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARIYLA İLGİLİ MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMALIDIR'06 Kasım 2017
MHP'den emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kanun teklifi06 Kasım 2017
MHP'li Usta: Sonuç tam bir fiyasko05 Kasım 2017
Hükümetin, çalışanlara ve emeklilere de kesenin ağzını açmalı03 Kasım 2017
"Durumumuz 2002 yılından bile daha kötü"03 Kasım 2017
Tarladaki traktörden, neden vergi alınıyor?02 Kasım 2017
Kamu Kendine Çeki Düzen Vermelidir 27 Ekim 2017
“Afetzede üreticilerin Borçlarını yapılandırın”26 Ekim 2017
ÖZEL STATÜ TAŞERON İŞÇİLERİN SORUNUNU ÇÖZMEZ25 Ekim 2017
'MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL’IN BEYANI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR'20 Ekim 2017
HÜKÜMETİN TASARRUFA GİTMESİ GEREKLİ..19 Ekim 2017
Hükümete Adana Çağrısı09 Ekim 2017
FINDIĞI KONUŞMAK İÇİN HEP GEÇ KALINIYOR 08 Ekim 2017
Taşerona Kadro Konusu Acilen Düzenlenmeli; 06 Ekim 2017
"Rekabet gücümüz yok"01 Ekim 2017
Ekonomi Yönetimindeki, Algı Yanılması mı, İllüzyon mu, Halüsinasyon mu ?07 Ağustos 2017
MİLLİ GELİRİN ADİL ŞARTLARDA, HAKKA VE HUKUKA UYGUN PAYLAŞILMALIDIR 01 Ağustos 2017
Hükümet Yanlış Bir Yoldadır.31 Temmuz 2017
FINDIK ÜRETİCİSİ MAĞDUR EDİLMESİN!26 Temmuz 2017
Gelin Görün Yaşayın! Muğla Çok Güzel25 Temmuz 2017
MHP GENEL SEKRETERİ İSMET BÜYÜKATAMAN'DAN AÇIKLAMA24 Temmuz 2017
TÜRK TELEKOM’DA BÜYÜK ZARAR KAPIDA17 Temmuz 2017
Karakaya: “Adana afet bölgesi ilan edilsin”11 Temmuz 2017
"Dünyada Suç, Bizde Serbest03 Temmuz 2017
"Maalesef Hükümet, Dimyat'a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olacağının Farkında Değil."30 Haziran 2017
YENİ BİR RANT MI?18 Haziran 2017
Elektrik abonelerinden TRT payı kaldırılmalı16 Haziran 2017
HASAT BAŞLADI FİYAT HÂLÂ YOK14 Haziran 2017
AKP Tarımı Bitirdi12 Haziran 2017
Tasarı geçerse kırmızı et gibi zeytin ithal ederiz 08 Haziran 2017
Sanayi ve Üretime Destek Tasarısı Genel Kurul'da07 Haziran 2017
MHP’li Karakaya, üreticinin sesi oldu 05 Haziran 2017
Tıbbi Atıkların Bertarafı Çok Önemli 02 Haziran 2017
MHP’li Usta, Meclis’te ‘Çay’a Değindi31 Mayıs 2017
Elektrikte Kayıp Kaçak Tepkisi31 Mayıs 2017
MHP'li Tanrıkulu'ndan, 'Zeytincilik Yasası' tepkisi 31 Mayıs 2017
İNŞAATLAR DURMA TEHLİKESİNDE 30 Mayıs 2017
"Fiyatı Erken Açıklayın, İthalat Yapmayın"29 Mayıs 2017
Çiftçilerin feryadına kayıtsız kalınmamalı14 Mayıs 2017
Türkiye'de 2 milyon 700 bin hane yardımla yaşıyor04 Mayıs 2017
Enflasyon canavarı zammı 4 ayda yuttu 04 Mayıs 2017
Pozitif Gündemle Bir Yol Haritası Hazırlanmalı 21 Nisan 2017
Enflasyon canavarı vatandaşın paçasını yakalamış durumda03 Nisan 2017
MHP’Lİ ÖZTÜRK TAŞERONA KADROYU SORDU28 Mart 2017
Turizmde borç yapılandırması ve akıllı teşviklere ihtiyacımız var 28 Mart 2017
Türkiye kaybederse Avrupa kaosa gider22 Mart 2017
HaremGebze hattı minibüs esnafının sorunları bir an önce çözülmeli'.,21 Mart 2017
Türkiye yüksek enflasyona yenik düştü04 Mart 2017
Çiftçimiz borç ekip faiz biçmekte22 Şubat 2017
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YÖNTER'İN BASIN TOPLANTISI...15 Şubat 2017
Varlık Fonu çare değil08 Şubat 2017
“Elektrik ve su faturalarındaki soygun da önlensin!”06 Şubat 2017
MHP'Lİ TANRIKULU'DAN EKONOMİK UYARI01 Şubat 2017
İŞSİZLİK SON 7 YILIN ZİRVESİNDE17 Ocak 2017
ENFLASYONDA HEDEFLER 9'UNCU KEZ BİR BAŞKA BAHARA KALDI04 Ocak 2017
ACİL EYLEM PLANINA İHTİYAÇ VAR29 Aralık 2016
YOKSULUN MİLLİ GELİRDEKİ PAYI DÜŞTÜ29 Aralık 2016
Koncuk: İnanmış İnsanın Gücü, En Büyük Güçtür28 Aralık 2016
Türk İşçisine Hak Vereceksiniz27 Aralık 2016
Tanrıkulu: Gemi Üfleyerek Yol Almıyor23 Aralık 2016
Benzinin fiyatı arttı22 Aralık 2016
Ilgaz Tüneli 26 Aralık'ta hizmete giriyor22 Aralık 2016
İKTİDARIN ATACAĞI ADIMLARA EKONOMİMİZİN İSTİKRARI İÇİN KATKI SUNMAYA HAZIRIZ12 Aralık 2016
MHP’den “İki katına çıkaralım” çağrısı!09 Aralık 2016
Asgari Ücrette Ayak Oyunu Yapıldı08 Aralık 2016
TL DOĞRU, ALTIN YANLIŞ08 Aralık 2016
Asgari ücret açlık sınırının üzerine çıkarılsın25 Kasım 2016
MHP'li Tanrıkulu: 2016 kayıp bir yıl oldu11 Kasım 2016
Biz terörizm ve teröristlerle mücadelede .....20 Ekim 2016
MHP’li Mevlüt Karakaya’dan kanatlı sektör uyarısı19 Ekim 2016
MHP'li Tanrıkulu: "İşsizlik patlamış" 18 Ekim 2016
Yardıma Muhtaç Vatandaşlarımızın Sayısı Giderek Artıyor18 Ekim 2016
ÜLKÜCÜ İŞÇİLER İŞSİZLİK RAKAMLARINA DİKKAT ÇEKTİ10 Ekim 2016
Tanrıkulu'dan Kredi Kartı Borcu Uyarısı29 Eylül 2016
Yokuş; Memurlar Hak Arama Kuyruklarına Mahkum Edildi22 Eylül 2016
MHP'Lİ TANRIKULU'NDAN TAKSİT ELEŞTİRİSİ22 Eylül 2016
YÜKSEK İŞSİZLİK NEDENİYLE SOSYAL PATLAMA RİSKİ ARTIYOR21 Eylül 2016
MHP’li Parsak, Erdoğan ile Putin görüşmesini değerlendirdi10 Ağustos 2016
Vergi affı getiriliyor ama ya düzenli ödeyenler…!05 Ağustos 2016
Esnaf ve Çiftçinin Vergi ve Prim Yükü Hafifletilmeli04 Ağustos 2016
MHP'li Parsak Patates üreticilerinin sorunlarını meclise taşıdı04 Ağustos 2016

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH