MHP'Lİ MEVLÜT KARAKAYA'DAN ADANA ÇAĞRISI!

24 Haziran 2016
820 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanıtlamasın istediği önergede; ormancılığın geliştirilmesi, köylünün desteklenmesi, Adana’ya yatırım yapılması çağrısında bulundu.

Çukurova çiftçisi, başarısı ve çalışkanlığıyla devletinden destek almayı hak etmektedir. Adana’ya yapılan yatırım Türkiye’ye yapılan yatırımdır. Adana kaybederse,  hepimiz kaybederiz, Türkiye kaybeder

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Adana çiftçisi kaybederse hepimiz kaybederiz” dedi.

NÜFUSLA BİRLİKTE GIDA TALEBİ DE ARTIYOR

MHP’li Karakaya, Adana’nın önemli sorunlarını ve çözüm önerilerini Meclis gündemine taşımaya devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından cevaplandırılması talebiyle soru önergesi veren Karakaya, “Ülkemizin nüfusu giderek artmakta ve buna bağlı olarak gıda talebimiz de yükselmektedir. Her alanda kendine yetebilen ve gelişimini sürdürebilen bir konumda olabilmemiz için artan gıda talebimizi kendi topraklarımızda, kendi çiftçilerimizle ve kendi ürünlerimizle karşılamak zorundayız.” ifadesini kullandı.

ADANA’DA SULANMAYAN ARAZİ KALMAMALI

Adana’nın ise ülkemizde tarımın ve zirai üretimin lokomotifi konumunda olduğuna işaret eden Karakaya, şunları söyledi:

“Birçok tarımsal ürünün üretiminde Türkiye birincisi olan Çukurova çiftçisi, başarısı ve çalışkanlığıyla devletinden destek almayı hak etmektedir. Adana’ya yapılan yatırım Türkiye’ye yapılan yatırımdır. Adana çiftçisi kaybederse hepimiz kaybederiz. Bu sebeple bir an önce Adana’ya yeni baraj, gölet, sulama tesisleri, hidroelektrik santral tesisleri gibi yatırımlar yapılmalıdır. Bunun yanında ağaçlandırma ve ormancılık projeleri hayata geçirilmeli, içme suyu temin tesisleri kurulmalıdır. Adana’da sulanmayan arazi kalmamalıdır. Yeni mesire alanları ve şehir ormanları tesis edilerek erozyon ve taşkınlar önlenmelidir. Adana’mızda yaşayan orman köylülerimiz unutulmamalı, desteklenmelidir”

ADANA İÇİN YÖNELTİLEN SORULAR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, önergesinde şu sorulara cevap aradı:

“Adana’ya yapılması planlanan baraj ve gölet projeleri var mıdır; nelerdir? Hangi bölgelere yapılacaktır? Kapasiteleri nedir? Adana’da yürütülen ağaçlandırma ve ormancılık tesisi çalışmaları nelerdir? Bu çalışmalar ne zaman tamamlanacaktır? Adana’da yaşayan orman köylülerinin yerinde kalkındırılmalarına yönelik yürütülen bir faaliyet var mıdır?”

ulkucumedya

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber