MHP'LI HALAÇOĞLU, FATIH PROJESINI SORDU

23 Ocak 2014
1242 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Fatih Projesinin aşamalarıyla ilgili soruları içeren önerge verdi.

Halaçoğlu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu yazılı soru önergesinde, şu soruların cevaplandırılmasını istedi:

"Bugüne kadar kaç dersliğe LCD Panel Etkileşimli Tahta ve internet ağ altyapısı sağlanmıştır? Dağıtılan tablet bilgisayarların yazılım programlarının yüklenmesi tamamlanmış mıdır? Dağıtılan tablet bilgisayarların güncelleştirilmesi ne kadar sıklıkta yapılmaktadır?

Adı geçen projeye ne kadar bütçe ayrılmış, bugüne kadar bütçenin ne kadarlık bölümü kullanılmıştır? 4 yıl içerisinde sadece yüzde 0,5'ine tablet bilgisayar dağıtılan yaklaşık 17 milyon öğrencimizin tamamının 1 yıl içerisinde bu projeden faydalanabileceği düşünülmekte midir? Haziran 2013'de gerçekleştirilen 10,6 milyon adet tablet alım ihalesinin değerlendirme süreci ne zaman sonlandırılarak öğretmen ve öğrencilerimize dağıtımı yapılacaktır? Kasım 2013'de 9. sınıflara dağıtılmak üzere ihalesi yapılan 675 bin adet tablet bilgisayarın dağıtımı ne zaman yapılacaktır? Proje gereği her öğretmen ve öğrencimize dağıtılacağı belirtildiği üzere, yaklaşık 19 milyon olan öğretmen ve öğrencilerimizi düşündüğümüzde projenin kaç yılda tamamlanacağı planlanmaktadır?"

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber