MHP'Lİ AYHAN: AKP'NİN ZİKZAKLARININ TÜRKİYE'YE FATURASI GİDEREK AĞIRLAŞMAKTADIR

11 Şubat 2016
714 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, "AKP'nin hatalarının ve zikzaklarının Türkiye'ye faturası giderek ağırlaşmaktadır" dedi.

Ayhan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Hükümet'in Suriye konusundaki dış politikasını eleştirerek, "Suriye'de güçlü Esad yönetimi ve Kürt devletinin, 4 parçalı Kürdistan'ın bir ayağı daha oluşturulurken AKP'nin dış politikası silinmiştir" ifadesini kullandı.

Suriye konusunda ABD ve Rusya'nın projeksiyonlarının benzer olduğunu belirten Ayhan, "ABD ve Rusya, PYD'ye, Türkiye sınırına paralel ve stratejik öneme sahip bir alanda devlet kurdurma niyetlerini dillendirmektedirler" değerlendirmesinde bulundu.

Ayhan, "Ülkemiz böyle kritik bir dönemden geçerken, AKP maalesef çözülmüşlük sendromuna tutulmuştur. AKP içinde kazan kaynamaya, hatta sular kazan dairesinden kamaralara doğru yükselmeye başlamıştır" diye konuştu.

Ekonomik verilerin de iyi olmadığını savunan Ayhan, enflasyonun yükselişinin engellenemediğini ve sanayide iflas erteleme başvurularının çığ gibi büyüdüğünü ileri sürdü.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki olaylara da değinen Ayhan, şunları kaydetti:

"Ok yaydan çıktı. Güneydoğu'da meydana gelen rezaleti kimse üstlenmek istemiyor. Milli birlik ve dayanışmayı tesis edeceğini ifade edenler, bunu nasıl bozduklarını da açıklamak zorundadırlar. AKP'nin hatalarının ve zikzaklarının Türkiye'ye faturası giderek ağırlaşmaktadır. Böyle bir dönemde sistem tartışmasının başlatılması da siyasi istikrarsızlıktan başka bir şeye katkı sağlamayacaktır."

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber