MHP'Lİ AYHAN'DAN BABACAN'A ELEŞTİRİ

09 Ekim 2015
871 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli milletvekili adayı Emin Haluk Ayhan, "Ak deyip de şeffaflık ve yolsuzluklarla mücadele konusunda belli bir duruş ortaya koymazsanız, bu bir beka meselesi haline gelir" diyen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ı eleştirerek devleti yöneten ekonomiden sorumlu kadronun birbiriyle çeliştiğini iddia etti. Ayhan, "Bir taraftan yolsuzlukların araştırılması gerektiğini söylüyor, bir taraftan da 17- 25 Aralık yolsuzlukları ortaya çıktığında mecliste yapılan oylama malum" diye konuştu.

MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk ile birlikte Doğan Haber Ajansı'nın Denizli Bürosu'nu ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, 7 Haziran seçim süreci ile 1 Kasım seçim sürecinin farklı olduğunu söyledi. Ayhan, "1 Kasım öncesi ülkenin sıkıntısı büyük. Kaos ortamı var, şehitlerimiz geliyor, AKP vesayet altında olduğundan Başbakan Davutoğlu bağımsız karar alamıyor. Hem devleti hem hükümeti Cumhurbaşkanı yönetiyor. İç ve dış politikada sıkıntılar büyük" dedi.

Muhalefetin 7 Haziran seçimleri öncesi verdiği vaatleri, hükümetin sıraladığını söyleyen Emin Haluk Ayhan, "Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 7 Haziran seçimleri öncesi Denizli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalara gitti ve işçilere, 'Bunlar bu asgari ücreti veremez. Patronlar batar. İşçiler işsiz kalır' dedi.
Oysa AKP, bütün Türkiye'de olduğu gibi Denizli'de de avanta ekonomisini uyguluyor. Ben TBMM'ye araştırma önergesi verdim. Denizli'de imar rantlarının kimlere gittiğinin, bunların nasıl elde edildiğinin çok net bir şekilde ortaya çıkarılması lazım" dedi.

Ekonomiyle ilgili bakanların sözlerinin birbirleriyle çeliştiğini belirten Ayhan, Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin açıklamalarının birbiriyle örtüşmediğini kaydetti. Emin Haluk Ayhan, "Zeybekci, 'Ekonomide dolar alanın eli yanar' demişti.

2013'ten bu yana dolar yüzde 50 arttı. Yılbaşından bu yana yüzde 25'in üzerine çıktı. Çok net bir şekilde söyleyebiliriz, bu avanta ekonomisinde kirli network, faizler, enerji ve inşaat sektörü yer alıyor. İktidar ve yandaşları bundan nemalanıyorlar. Dolar alanın eli nasıl yandı görüyoruz. Birileri büyük vurgun yaptı" diye konuştu.

'BABACAN PATAGONYA'NIN BAŞBAKAN YARDIMCISIYMIŞ GİBİ DAVRANIYOR'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "AK deyip de şeffaflık ve yolsuzluklarla mücadele konusunda belli bir duruş ortaya koymazsanız, bu bir beka meselesi haline gelir" diyen eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ı eleştirdi. Ayhan şunları sözledi:

"Ekonomide çıta olarak Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ı kullanmak istiyorlar. Sayın Babacan'ın ifadelerine baktığımız zaman çok sıkıntılı olduğunu görüyoruz. Sanki, Türkiye'de başbakan yardımcısı değil, Patagonya'nın başbakan yardımcısıymış gibi davranıyor.

Bir taraftan yolsuzlukların araştırılması gerektiğini söylüyor, bir taraftan da 17-25 Aralık yolsuzlukları ortaya çıktığında mecliste yapılan oylama malum. Ekonomi yönetiminin senkronize olmadığını, birbiriyle yakın hareket içinde olmadıklarını görüyoruz.

Cumhurbaşkanının damadı, Ali Babacan'ın ekonomide çıta olamayacağını söyledi. Çünkü, onun ekonomik başarısının arkasında güçlü bir kamu maliyesinin olduğunu, güçlü bir kamu maliyesinin arkasında da, güçlü bir siyasi iradenin, yani Cumhurbaşkanının olduğunu beyan ediyor. Devleti yöneten ekonomik kadro birbiriyle çelişiyor.

Yolsuzluklarla, genel anlamda ekonomiye nasıl mayın döşendiğini çok net bir şekilde görüyoruz. Faizler, enerji, perakende ticaret konusunda AKP'nin ekonomiye büyük ölçüde mayın döşediğini, büyük sıkıntıların ortaya çıkacağını net bir şekilde ifade etmek lazım."

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber