MHP’nin seçim görselleri hazır

12 Mayıs 2018
442 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Merkezi, 24 Haziran seçimlerinde Türkiye genelinde tüm teşkilatların ve adayların kullanacağı seçim görsellerini belirledi. . . Seçim kampanyası sırasında genel merkez tarafından belirlenen slogan ve görsellerin dışına çıkılmaması istendi.

MHP Genel Merkezi, 24 Haziran seçimlerinde Türkiye genelinde tüm teşkilatların ve adayların kullanacağı seçim görsellerini belirledi. 

“Cumhur İttifakı Millet Aklı” ana sloganı altında yürütülecek kampanya çerçevesinde kullanılacak malzemeler, MHP Genel Merkezi internet sitesinde ve kampanya için oluşturulan www.cumhurittifakimilletakli.com adresinde yayınlandı. 

“Cumhur İttifakı Millet Aklı” ana sloganını tamamlayıcı sloganları ise “Geleceğin Teminatı”, “Milli Bekanın Teminatı” “Bin Yıllık Kardeşliğin Teminatı”, “Mutlu Kadın, Huzurlu Türkiye’nin Teminatı”, Güven ve Huzurun Teminatı”, “İstikrarlı Yönetimin Teminatı” olarak belirlendi. 

Seçim kampanyası sırasında adaylardan genel merkez tarafından belirlenen slogan ve görsellerin dışına çıkılmaması istendi. 

MHP’nin resmi internet sitesinde ve www.cumhurittifakimilletakli.com adresinde yer alan görsellerde, milletvekili adayları için kartvizit, afiş, kırlangıç bayrak, balıkçı bayrak, araç giydirmede kullanılacak görsellere ayrıntılı olarak yer verildi. 

33 sayfalık, "24 Haziran 2018 Genel Seçimleri Kampanya Tasarım Kılavuzu" da sitede yer aldı. 

Kılavuzda, seçim beyannamesinin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından 26 Mayıs'ta Ankara Spor Salonu'nda düzenlenecek tanıtım toplantısında açıklanacağı belirtiliyor. 

SOSYAL MEDYA Görsellerde, milletvekili adaylarının Twitter, Facebook ve İnstagram ve web sayfalarında kullanacakları grafik düzenine de yer verildi. 

Bu grafiklerin de dışına çıkılmayacak. 
Milletvekili adayları afişlerde, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile birlikte yer alacak. 
Görsellerde, örnek milletvekili adayının adı “………” olarak belirtildi. 

Giydirilecek araçların bir yüzüne MHP Lideri Bahçeli, diğer yüzüne de “……….” örneği ile milletvekili adayının resminin konuldu. 

Partinin seçim çalışmalarında kullanacağı müzik, video, afiş ve sloganların da bulunduğu kılavuzda, afiş, sloganlar ve seçim müziklerinde "Cumhur İttifakı Millet Aklı" ifadesi kullanılıyor.


 

MHP aday tespit komisyonu ön değerlendirmesini tamamladı 1815 aday adayının 89’u FETÖ bağlantısı, kadına şiddet, dolandırıcılık gibi nedenlerle elendi.

Kadına Şiddet Uygulayana MHP’de Geçit Yok

MHP aday adaylarını ince eleyip sık dokuyor. MHP’de aday adaylarını Fetö’den sızmalara karşı inceleyen hukukçuların oluşturduğu 15 kişilik komisyonun görevi sone erdi.

FETÖ ile teması olanlar listelerden çıkarıldı. Genel başkan yardımcıları E. Semih YALÇIN, Feti YILDIZ ve Genel Sekreter İsmet BÜYÜKATAMAN’ın oluşturduğu komisyon ön değerlendirmelerini tamamladı.

İlk değerlendirmelerde 89 kişi liste dışı kaldı.

MHP karısına şiddet uygulayan ancak ceza almayanları bile affetmedi liste dışı bıraktı.
Elenen 89 aday adayı FETÖ bağlantısı, kadına şiddet, dolandırıcılık gibi nedenlerle liste dışı kaldı.

MHP aday değerlendirmesinde adli soruşturmaların yanı sıra, teşkilat değerlendirmesi ve aday adaylarının sosyal medya hesapları da incelemeye alındı.

Değerlendirme komisyonu 195’i kadın 20’si engelli 1726 kişilik listeyi pazartesi günü Devlet Bahçeli’ye sunacak. Bahçeli, 600 kişilik milletvekili listesini belirleyecek.

MHP miting ve propaganda çalışmalarını sürdürüyor.

Mhp 24 haziran seçimlerinde cumhur ittifakı sloganıyla meydanlara inecek.seçim otobüsleri de aynı sloganla giydirildi.

Mhp,seçimlerde 81 ilde bilbordlarda ve afişlerde cumhur ittifakı millet aklı, milli bekanın teminatı, geleceğin teminatı sloganlarını kullanacak.

MHP 600 kişilik milletvekili listesini 21 Mayıs’ta ysk’ya teslim edecek.

MHP 26 Mayıs’ta ise ankara spor salonunda hem adaylarını tanıtacak hem de
seçim beyannamesini açıklayacak.


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:




Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*




(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket



Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber