Ana Sayfa > SİYASET

MHP’li Yalçın’dan İngiltere Büyükelçisine: “Shut up!”
21 Eylül 2017
Bu haber 226 kez okundu
MHP’li Semih Yalçın, MHP Lideri Bahçeli’nin açıklamalarını sindiremeyen ve küstah cevaplar veren İngiltere Büyükelçisine’ne “Shut up” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
MHP’li Semih Yalçın, MHP Lideri Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaları sindiremeyen ve küstah cevaplar veren İngiltere Büyükelçisine’ne Türkçe’de “kapa çeneni”, “kes sesini” anlamlarına gelen “Shut up” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin "ABD ve İngiltere öncelikle kendi işine bakmalı, haksız, hukuksuz ve hadsiz politik tasavvur ve tavırlarından acilen ve derhal geri dönmelidir." ifadeleri İngiliz Büyükelçisi Richard Moore'u rahatsız etti.

Katliamları, fitneleri görmezden gelen İngiliz büyükelçi, Bahçeli’nin tweetlerine küstah cevaplar verdi. İngiliz Büyükelçiye cevap MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın’dan geldi. Semih Yalçın bugün Tweetter üzerinden İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore’a cevap verdi.

Yalçın açıklamasının sonunda da Moore’a “kapa çeneni”, “kes sesini” anlamlarına gelen “Shut up” dedi. Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:

1- İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli’nin ülkesiyle ilgili sözlerine küstahça cevaplar verdi.
2- Büyükelçiden, nedamet getirip yeni açıklamalarla hatasını düzeltmesini bekledik ama görülüyor ki kendisinde hiçbir pişmanlık emaresi yok.
3- Dünya sömürgecilik tarihinde Birleşik Krallığın başat ülke olduğu gerçeğini kimse inkar edemez.
4- Musul petrolleri uğruna İngiltere’nin Orta Doğu’ya ektiği fitne ve ayrılık tohumları, Irak ve Suriye’yi kaos ormanı hâline getirmedi mi?
5- Bugün Kuzey Irak’ta Barzani’nin kalkıştığı bağımsızlık fitnesinin temelleri, vaktiyle İngilizler tarafından atılmadı mı?
6- Sayın Moore, Ortadoğu’daki sömürgelerinizden çekildiğiniz doğru ancak elinizi bölgeden çektiniz mi?
7- Perde arkasından bölgede eski alışkanlıklarınızı devam ettirdiğiniz, ABD’yi aynı yönde gayrete getirdiğiniz gerçeğini inkar mı edeceksiniz
8- ABD çağdaş sömürge politikalarıyla İngiltere’nin bölgedeki izini sürüyor. Ancak ABD kötü bir oyuncu…
9- Orta Doğu’daki kan, gözyaşı ve yıkımın sebebi, geçmişin sömürgecilik alışkanlıklarını terk etmeme hastalığıdır.
10- Artık büyükelçilerin Orta Doğu’daki paylaşım senaryolarının aktörü olduğu Birinci Dünya Savaşı yılları gerilerde kalmalıdır.
11- Sömürge siyaseti dönemi kapanmalı ve “üzerinde güneş batmayan” İngiliz imparatorluğu anlayışı da tarihe karışmalıdır.
12- İngiliz büyükelçisi, Türkiye’nin Osmanlı Devleti’nin devamı olduğunu biliyor ama eski çamların bardak olduğunu unutuyor.
13- Bölgesinde güven veren, emperyalizme karşı dimdik duran, güçlü bir Türkiye var artık.
14- Ayrıca bölge ülkeleri, sorunlarını kendi toprak bütünlükleri içinde kendileri çözer. Emperyalizmin çözüm ürettiği nerde görülmüştür.
15- Sayın büyükelçinin Türk siyasetine müdahale edebilme cesaretini anlamakta zorluk çekiyoruz.
16- Büyükelçi Moore, Sayın Genel Başkanımızdan üç defa randevu isteyip de alamadığı için mi MHP’yle söz düellosuna girmeye cüret etmektedir?
17- Bağımsızlığına düşkün Türk milletinin dirayet ve kararlılığını temsil eden MHP Liderine laf yetiştirmek, bir Büyükelçinin haddi değil.
18- Sayın Moore’a kendi anladığı dilden “Shut up!” diyoruz.

MHP'li Yalçın'dan Soner Yalçın'a açık mektup
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Sözcü gazetesi köşe yazarı Soner Yalçın'a açık mektup gönderdi.


Semih Yalçın'ın mektubu şu şekilde: Sayın Soner Yalçın, MHP ve Ülkücü Hareket hakkında son günlerde kaleme aldığınız 30 Ağustos 2017 ve 14 Eylül 2017 tarihli yazılar, bütünüyle ön yargılar, hatalar ve yanlışlarla dolu. Neresinden yakalasak elde kalmayıp tel tel dökülüyor.

Önce şu Enver Altaylı meselesinden başlayalım. Türkeş’in manevi evlatları Enver Altaylılar değil, Ülkücü gençlerdi. Alparslan Türkeş’in etrafında MİT’le veya başka istihbarat örgütleriyle irtibatı olan kimseler vardı ancak merhum, hepsinin nereden geldiğini ve hangi amaçları güttüğünü iyi bilirdi.

Enver Altaylı’nın bağlantıları da Alparslan Türkeş tarafından iyi biliniyordu.

Merhum Türkeş, onları hep gözünün önünde bulundurdu, yenilerinin tespiti için uğraşmaktansa mevcutları bilgisi ve kontrolü altında tuttu. Hatta zaman zaman partide istihbarat elemanları bulunduğunu dile getiren yakın arkadaşlarına “Eğer onları uzaklaştırırsak hiç bilmediğimiz biri partiye yerleştirilir. En iyisi malumun elimizin altında olması... Böylece bize zarar vermesini önlemek mümkün.” dediği bilinir.

Bu arada Alparslan Türkeş birtakım meşru görevler vererek istihbarat ajanlarını kullanma maharetini de gösterdi. Enver Altaylı; MHP’de parti politikalarına yön verecek, özellikle de Başbuğ Türkeş’i yönlendirecek konumda hiçbir zaman olmadı. Bu; sizin ve sizin gibi komplo teorisyenlerinin, MHP’yi istihbarat örgütlerinin kullandığı bir parti gibi gösterme heveslisi birtakım Marksist kalemlerin hüsnükuruntusudur.

Yalnız bu MİT’çilik, istihbaratçılık meselesi bazen siyasi rakipleri karalamak için iftira ve karalama vasıtası olarak da kullanıldı. MHP’de öne çıkan bazı kimseler zaman zaman rakipleri veya sevilmeyenleri tarafından MİT’çi olmakla suçlandı.

İsmi lazım değil, bir başka MHP muarızı kalem de sizden daha ileri giderek kulaktan dolma, dedikodudan ibaret bilgiler ve ön yargılarla Altaylı için şu cümleyi kuruyor: “Enver Altaylı, MHP’nin sola karşı kullanılmasında roller üstlendi!” Kuyruklu yalan! Bu iddianın; binlerce Ülkücünün katillerini saklayan, hatta onları demokrasi ve bağımsızlık kahramanı gösteren eylemci solu temize çıkarmak için uydurulduğu aşikâr. Bu iddianın bir tarafı da Alparslan Türkeş’in Türk siyasi hayatındaki önemli işlevinin yok sayılmasına dayanıyor.

Alparslan Türkeş fevkalade zeki ve karizmatik bir liderdi. Türk gençliğine, Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra en güzel fikir ve mücadele mirasını bırakarak ebediyete irtihal etti. Onun hakkındaki hükmü sizin gibi kalemini hangi ideolojiye veya mahfile tahsis ettiği bile belli olmayan kimseler değil, tarih ve Türk milleti verecek.

Merhum Ömer Lütfi Mete’nin Derin Devlet adlı eserini okumuşsunuzdur. Orada kendisiyle yapılan bir röportajda Mete, Alparslan Türkeş’in Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra yetişmiş yüksek liderlik hasletlerine sahip tek politikacı olduğunu vurgular. Siz Türkeş’in mirasını ön yargılarınızla küçültemez, asla ortadan kaldıramazsınız. Onun mirası MHP’ye ve Ülkücü Harekete aittir.

Akşener taifesinin de zaten Türkeş’in mirasına sahip çıkacak birikimi, bilgisi ve cesareti yoktur. Hanımefendi ve avenesi, Türk milliyetçiliği hareketinin fikrî önderlerini bilmediği gibi jargonundan da bihaberdir. Hareketin hafızasına ve şifrelerine de sahip değildir. Bu yüzden de kendine içinden geldiği DYP-ANAP çizgisinde bir yol seçmiştir.

Alparslan Türkeş’in resimleri ve bozkurt işareti de yasaklanmıştır. Tam da sizin istediğiniz gibi, Türkeş’in mirası reddedilmiştir. Siz bu mirası yanlış adreste aramakla kalmıyor binlerce şehit vermiş bir hareketin birikimine ve geçmişine de dil uzatıyorsunuz. Siz bu hakkı ve cüreti nereden buluyorsunuz?

Türkiye’de komplo teorisi üreten, muhayyel senaryoları gerçekmiş gibi sunan yazarlardan biri olarak ya bu istihbarat oyunlarını ve maceralarını çok seviyor ya da bu çevrelerle fazla yatıp kalkıyorsunuz! Bir yazınızda diyorsunuz ki “1969’da “Bozkurt” sembolü/amblemi, yerini ‘Üç Hilal’e bıraktı. ‘Bozkurtlar’, ‘Ülkücüler’e dönüştürüldü.” Külliyen yalan! Üç hilal partinin amblemi olarak kabul edildi ama gençlik kolları ve daha sonra da Ülkü Ocakları daima bozkurdu sembol olarak kullandı.

Etrafında hilal bulunan bozkurt… Bu sembolün fikir babası da merhum Dündar Taşer’di. Hilalli bozkurt, ayrılanların bile partiye dönmesini sağladı. Alparslan Türkeş’in Muzaffer Özdağ’ı partiden uzaklaştırdığı iddianız da gerçeği yansıtmıyor. Merhum Ahmet Er Ağabey’in anılarından da haberiniz yok galiba. Alparslan Türkeş, Muzaffer Özdağ’ı çok severdi ama ondan da çok çekti.

Muzaffer Özdağ, biri 1969’da diğeri 1971’de olmak üzere iki defa partiden istifa etti. Alparslan Türkeş ise Muzaffer Özdağ’la aralarında geçenleri hep içine attı. Üstelik Özdağ’ın 1971’deki istifası 12 Mart Muhtırasından bir gün önceydi. Netameli bir dönemde dava arkadaşlarını yüzüstü bırakarak şüpheli bir şekilde istifa etmişti. Her iki istifada da Alparslan Türkeş’in hiçbir dahli olmadı.

Özdağ’ın kendisine getirdiği suçlamaları da üzüntü ve suskunlukla karşıladı. Siz bunları nereden bileceksiniz Sayın Yalçın! Devam edelim…

Bozkurt, bugün hâlâ Ülkü Ocaklarının yegâne amblemi. Ülkücülere 1980 öncesinde Bozkurtlar deniliyordu, bugün hâlâ Bozkurtlar deniliyor. “Türkçü’ yerine ‘milliyetçi’ sıfatı tercih edildi.” ifadeniz de uydurma. Türkçülük, Türk milliyetçiliğinin kısa adıdır. Her Türk milliyetçisi Türkçüdür. “Tanrı Türk'ü Korusun!’ pankartının yerini, ‘Kanımız Aksa da Zafer İslam'ın!’ sloganı aldı.” şeklindeki hükmünüz de yanlış.

“Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin!” ifadesi Ülkücü Hareketin en çok kullandığı dualardan biridir. Hiç mi hiç terk edilmedi! “Kanımız aksa da zafer İslam’ın!” sloganı ise 12 Eylül’ün öncesindeki son dönemlerde kendini milliyetçi muhafazakâr olarak tanımlayan kitlelerin, Ülkücülerin verdiği mücadeleye desteğini kazanmak için kullanıldı. Üstelik bu sloganın kaynağı Alparslan Türkeş değil, dönemin Ülkü Ocaklı yazarçizer takımıdır.

MHP’nin ve Ülkücü Hareketin 1980 öncesi ve sonrasındaki yayın organlarını hiç incelediniz mi? Orada çıkan yazı ve analizleri hiç okumadığınız belli oluyor. Geçmişte Ülkücü Hareketin ön saflarında mücadele etmiş, entelektüel birikime sahip, hareketin jargonuna hâkim insanlarla bu konuda hasbihal etmediğiniz de anlaşılıyor.

Bula bula Taha Akyol gibi “Yeniden Millî Mücadele” çizgisinden gelme bir oportünist ve revizyonisti bulmuşsunuz. Eğer biraz araştırma zahmetinde bulunsaydınız, “Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin!” sloganının Ülkücü yayınlarda ve propaganda faaliyetlerinde bol bol kullanıldığını görecektiniz. Türk milliyetçiliğinin kısa adı olan Türkçülüğü MHP ve Ülkücülerin kodlarından silmeye sizin gibi Marksist mi, liberal mi, ulusalcı mı, enternasyonalist mi ne olduğu “meşkuk” bir yazarın gücü yetmez.

Önce Türk milliyetçiliğinin tarihini iyi araştırmalı, bugüne kadarki süreci iyi tahlil etmeli, ondan sonra hakkımızda hüküm vermeye kalkmalısınız. Beylik ve klişeleşmiş ön yargılarla Türk milliyetçiliği fikriyatını ve bu fikriyatı siyaset kurumuna taşıyarak Türkiye’ye tarihî bir hizmette bulunan Alparslan Türkeş’i asla küçültemezsiniz. Onun bıraktığı büyük mirası asla ortadan kaldıramazsınız.

“Türkeş utangaç bir Kemalist oldu. Parti binalarından Atatürk resimleri bile indirildi.” şeklindeki iddianız, MHP ve Ülkücü camia hakkında peşin hükümler ve düşmanlıktan başka beyninizde en küçük bilgi kırıntısı olmadığının en bariz delili. MHP’den Atatürk resimlerinin kaldırılması kuyruklu bir yalan. Üstelik Alparslan Türkeş, Ülkücü nesillere daima Atatürk’ün Türk milliyetçiliğini örnek göstermiştir.

Türkeş; Ülkücülerin Atatürk sevgisiyle yetişmeleri için çaba göstermiş, ona dil uzatılmasına asla izin vermemiştir. 1992’deki kopuşlar ve BBP meselesi ise tamamen farklı dinamiklerin sonucudur. 1991 Kasım’ında kurulan DYP-SHP hükûmetine Türkiye’nin hayati çıkarları için güvenoyu verilmesini isteyen Alparslan Türkeş’e birkaç milletvekili karşı çıkmış, bazı tahriklerin de sevkiyle 1992’de partiden ayrılmışlardır. Ancak bu sürecin başlangıcı Mamak Cezaevi günlerinde Alparslan Türkeş’e karşı sergilenen densizliklere kadar uzanmaktadır ve hikâyesi hayli karmaşıktır.

Mesele öyle sizin dile getirdiğiniz gibi basit değildir. Neyse… Biz bugün CHP’nin geldiği Marksist çizgiyi en çok eleştiren, Atatürk’ün devlet felsefesi hâline getirmek için çabaladığı Türk milliyetçiliğini çoktan terk ederek kurucu ilkelerinden uzaklaştığını en çok dile getiren partiyiz. Ülkücü Hareketin muhafazakâr ve dindar bir hareket olduğu gerçeği ise kategorik olarak analiz edilmesi ve değerlendirilmesi gereken geniş bir konudur.

Milliyetçiliğin, Türkçülüğün, aynı zamanda dindar olunmasına engel teşkil etmediği gerçeğinden yola çıkarak söylenecek çok şey var. Burada tafsilata girmek, konunun dışına çıkmak olur. Ayrıca sizin ön yargılarınızın, bu hususta aklıselimle ve objektif nazarlarla fikir beyan etmenize engel olacağı kanaatindeyiz. Biz yine de bir iki ayrıntıdan kısaca söz edelim.

Beyni tek yanlı ve sübjektif işleyen sizin sınıfınızdan entelektüellerle bilumum Marksistler, öteden beri Ülkücülerin Alparslan Türkeş marifetiyle dindarlaştırılarak Türkçülükten uzaklaştığını ileri sürüp duruyor. Bir zamanlar siyasal İslamcılar da milliyetçileri dinsizlikle, hatta kâfirlikle suçlarlardı. Yusuf el-Kardavi, Seyyid Kutup gibi Mısırlı yazarların eserlerini dilimize çeviren siyasal İslamcılar, onların kitaplarında yer alan bir hadis-i şerifi saptırarak genç nesilleri milliyetçilikten soğutmaya, ürkütmeye çabalarlardı. Peygamberimiz bir hadiste “Asabiyete davet eden, onun için savaşan ve ölen bizden değildir.” buyurmuştu.

Adı geçen Mısırlı yazarlara ait eserlerin Türkçe baskılarında bu hadis, “Milliyetçiliğe davet eden, onun için savaşan ve ölen bizden değildir.” diye çevrildi. Oysa kelimenin aslı milliyetçilik değil, asabiyetti. Sahabeden biri Peygamberimize asabiyetin ne olduğunu sormuş, O da “Kendi kavmin için başka kavme zulmetmendir.” cevabını vermişti. Hakikatten bihaber birçok genç, söz konusu eserleri okuyarak zehirlenmişti. Bu maksatlı çeviriler, Türk milliyetçilerine yönelik ithamların mesnedini oluşturuyordu.

Hâlbuki Türkçülük, bir başka kavme zulmetme arzusu ve iradesi üzerine bina edilmiş bir düşünce değildir. Aksine barışı, kardeşliği ve dayanışmayı esas alır. Antiemperyalist ve bağımsızlık yanlısıdır. Diğer taraftan Türk milletçiliği fikri, kan ve soy sop iddiasına değil; kültür unsuruna dayanır. Alparslan Türkeş sağlığında sürekli bunu vurgulamıştır. Türk milliyetçiliğine hizmet etmiş fikir ve bilim adamları da aynı hakikatin altını çizmiştir. Peşin hükümlü olduğunuz için Türk milliyetçiliği ve Türkçülüğün tarihi hakkında yazılan fikir eserlerini de okumuyorsunuz, sanırım.

“Bazı insanlardan nefret ederiz çünkü onları tanımayız.” sözü ne kadar da isabetli! Nasıl da sizi tarif ediyor! Devam edelim: Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk de “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir.” tarifiyle milliyetçilik anlayışını ırkçılıktan arındırdı. Atatürk, ulus devlet sürecini de aynı istikamette başlattı.

Bugünkü beka mücadelemizin temelinde, akamete uğratılmış bu sürecin yeniden ihyası gayretleri yatıyor. Özetle Türkçülük, MHP’nin fikrî birikiminin özünü oluşturuyor. Sizin bahsettiğiniz tam bağımsızlıkçı, Türkçü, birleştirici politik çizgi; sadece MHP’de var! Hakkımızdaki yalan isnatlarınızın hepsi, eski peşin hüküm ve bilgisizliklerinizden kaynaklanıyor.

Siz, “MHP, ne ‘milliyetçi’ ne de ‘antiemperyalist hareket’ oldu. Aksine, bağımsızlıkçı politik Kemalist hareketlere karşı düşmanca tavır aldı.” diyerek kargaları bile güldürecek makamdan martaval okuyorsunuz. Türkeş’in, 12 Eylül 1980 Askerî Darbesi sırasında CIA'nın kanlı oyununa getirildiğine dair teziniz de yanlış. Ancak MHP’nin, 12 Eylül Darbesi’nin yapılmasına sebep sayıldığı yolundaki hükmünüzde bir itiraf var.

MHP; 11 Eylül 1980’de, komünist örgütlerin anarşi ve terör sarmalına düşürdüğü Türkiye’nin ve Türk milletinin yegâne kurtuluş ümidi hâline gelmişti. MHP iktidara yürüyordu. Mevcut iktidarlar ve ana muhalefetlerden umudunu kesmiş olan halk, MHP’ye giderek daha çok teveccüh göstermeye başlamıştı. 12 Eylül’de askerî cunta MHP’nin yolunu kesti.

Darbeden bir süre önce Ankara’da görev yapmış olan ABD Büyükelçisi, ülkesinde 12 Eylül’den sonra yaptığı açıklamada, “Askerî darbenin en önemli başarısı, MHP’nin iktidara yürüyüşünü engellemiş olmasıdır.” demişti. MHP ve Ülkücü Hareket iliklerine kadar antiemperyalistti. Tam bağımsızlık yanlısıydı. Hâlâ da öyle…

Dün Amerikan Emperyalizmine başkaldıran, 6. Filo karşıtı gösterileriyle mangalda kül bırakmayan sözde antiemperyalist devrimcilerse bugün Washington’ın taşeronları konumunda… Küresel aktörlerin maşası oldular! Bakın şu Allah’ın işine! 21. yüzyıla girdik ama siz hâlâ bıraktığımız yerdesiniz ve gerçek dışı değerlendirmelerinizi hakikatmiş gibi satmaya devam ediyorsunuz.

Siz orada “at gözlükleriyle” yaşlanırken, bir de bakacaksınız ki Atatürk döneminde olduğu gibi Türk milliyetçiliği fikri devlet politikası hâline gelivermiş. Bir de ne göresiniz! Sizin reddedilmesinden mutlu olacağınız Alparslan Türkeş’in mirası var ya, işte o mirasa sadece MHP ve Ülkücü Hareket değil, bütün Türk milleti sahip çıkmış. Artık gidiş oraya doğru Sayın Yalçın…

Buna alışsanız, çıplak gerçeği kabullenmeye başlasanız iyi olur. Zorlanıyorsanız, biz gereken siyasi terapiye hazırız. Selamlar,


E. Semih Yalçın 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
'Siyaset hile ve hülle kabul etmez'23 Nisan 2018
"TÜRKİYE BEDEVİ DEVLETİ DEĞİLDİR"23 Nisan 2018
MHP'li Semih Yalçın'dan Çölaşan'a cevap23 Nisan 2018
İLK MECLİS VATAN KURTARMIŞ, DEVLET KURMUŞTUR23 Nisan 2018
MHP İl Başkanı Karataş'tan 23 Nisan Mesajı23 Nisan 2018
Sıddıkoğlu;MHP’den milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.22 Nisan 2018
Siyasetimizi İYİ Parti’ye Göre Belirlemiyoruz.21 Nisan 2018
"Ülkeyi sürekli seçim tartışmalarının içinde tutmak akılcı değil" 20 Nisan 2018
Er Meydanı Kurulmuştur19 Nisan 2018
Herkes Seçime Girsin19 Nisan 2018
TÜRKİYE ERKEN SEÇİME GİDİYOR18 Nisan 2018
Karşılıklı Alınmış Bir Karar Değil17 Nisan 2018
Afyonda Kaymak, Antep’te kebap ye ama işçi hakkı yeme.17 Nisan 2018
MHP'li Varlı'dan "Sulama Birliği" çıkışı!13 Nisan 2018
DURUŞUMUZ VE TAVRIMIZ TÜRK GENÇLİĞİNDEN YANADIR12 Nisan 2018
Türkiye, varlığını hissettirmesi gereken bir dönemdedir12 Nisan 2018
Mehmetçik'ten Bahçeli'ye "Zeytin Dalı" Hediyesi11 Nisan 2018
Amazon Heykeli Kaldırılsın, Türk Birliği Parkı Yapılsın10 Nisan 2018
Milliyetçi Hareket Partisi Yeşilyurt İlçe Kaya'nın Polis Haftası Mesajı10 Nisan 2018
MHP Bartın Teşkilatı'ndan Ziyaret10 Nisan 2018
MHP’li Karakaya’dan işsizlere destek!08 Nisan 2018
CHP SİYASİ YANKESİCİLİK PEŞİNDE08 Nisan 2018
UZMANLARA HAKSIZLIK YAPILMIŞTIR 06 Nisan 2018
CHP kendi tabirleriyle 'siyasi yankesicilik' peşinde05 Nisan 2018
MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Başbakan Yıldırım bir araya geldi03 Nisan 2018
’’Eskiye Rağbet Olsa, Bit Pazarına Nur Yağardı’’ 03 Nisan 2018
ADALET TOPLUMU VE DEVLETİ BİR ARADA TUTAR31 Mart 2018
"Türkiye Cumhuriyeti Savcılarını Göreve Davet Ediyoruz"31 Mart 2018
Cumhur İttifakı, Cumhuriyet’in iradesidir.30 Mart 2018
YEREL SEÇİMLERDE DE İTTİFAK OLACAK MI? 30 Mart 2018
"CHP'li Özgür Özel, Genel Başkanını Aptal Yerine mi Koymaktadır?"30 Mart 2018
Devlet Bahçeli 28 Nisan'da Manisa'ya Geliyor30 Mart 2018
Kimse Türkiye'nin Karşısında Duramaz29 Mart 2018
MÜHENDİSLER 'OLMAZ'DEDİ; TÜRK PİLOT YAPTI29 Mart 2018
"BU CHP TÜRKİYE'NİN İYİLİĞİNİ İSTEMİYOR"29 Mart 2018
MHP'li Topçular'dan CHP'li Şener'e sert tepki28 Mart 2018
UZMAN ÇAVUŞLARIMIZ SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİYOR!28 Mart 2018
BAYRAK TUTAN BOZKURT ANITI 26 Mart 2018
Genel Başkan, Yeni MYK Ve MDK Üyeleriyle Anıtkabir'i Ziyaret Etti.24 Mart 2018
"Milli görev" çağrısı!22 Mart 2018
Başkan Avşar'ın Şiir Günü Mesajı22 Mart 2018
MHP'li Usta'dan ABD'ye Afrin tepkisi21 Mart 2018
MHP'li Akçay'dan CHP'ye Tepki15 Mart 2018
'CHP’NİN HANGİ TAKLALARI ATTIĞI HAFIZALARDA ÇOK TAZEDİR'15 Mart 2018
Türk Milleti Sandıkta Değerlendirmeyi Yapacaktır15 Mart 2018
CHP BİLİNÇLİ ŞEKİLDE MHP DÜŞMANLIĞI YAPIYOR14 Mart 2018
MHP'li Akçay, Meclis'teki kavgayı yorumladı: CHP başlattı14 Mart 2018
CHP şimdiden havlu attı13 Mart 2018
Meclis kulisi karıştı!13 Mart 2018
'İSTİKLAL MARŞIMIZI HER TÜRK VATANDAŞI AYNI AŞKLA SÖYLEMEYE DEVAM EDECEKTİR'12 Mart 2018
Bir Destanın Şiiri: İstiklal Marşı12 Mart 2018
MHP'den "çocuk istismarında iyi hal uygulanmasın" önerisi11 Mart 2018
CHP'li Özel'in iddiası son derece çiğ, gerçek dışı ve yalan bir iddiadır 09 Mart 2018
Cinsel istismar yapan kamudan atılsın09 Mart 2018
CHP'li Özgür Özel'in Açıklamaları Yalan09 Mart 2018
MHP'den CHP'nin randevu talebine ret08 Mart 2018
BİZ "ÜLKE" DİYORUZ, ONLAR "İLKE" DİYOR07 Mart 2018
Cumhur İttifakında Sadece AK Parti ve MHP Olacak.07 Mart 2018
GİZLİ VE KİRLİ PAZARLIKLAR İDDİASINA SERT YANIT 05 Mart 2018
"BİR İDİK BİN OLDUK, ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜK"03 Mart 2018
MHP'li Yalçın'dan Akşener'e Sert Sözler01 Mart 2018
Kirli pazarlıklarla değil, Aleni çıksınlar meydana26 Şubat 2018
MHP Akçakoca Teşkilatı Parti Binasını Zeytin Dalı ile Süslediler.25 Şubat 2018
MHP İl Başkanı Karataş ; "Birlik ve bütünlüğümüz Türk düşmanlarına korku salmaktadır." 25 Şubat 2018
MHP'li Yalçın ; CHP "Aç kedi misali, şimdi cumhur ittifakını eleştirmektedir"25 Şubat 2018
CUMHUR İTTİFAKI CHP'NİN EZBERLERİNİ BOZDU24 Şubat 2018
Üç parti (CHP-HDP-İP) bir araya gelsinler, "darbe ittifakını" kursunlar24 Şubat 2018
CHP Siyaseti Kahvehane Dırdırı Sanıyor 23 Şubat 2018
MHP İl BaşkanıTaşdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne Tepki22 Şubat 2018
Mevlüt Karakaya, ittifaklı oy pusulasını kamuoyu ile paylaştı.22 Şubat 2018
İzmirli Kadınlar, Mehmetçik İçin Boyunluk Ördü22 Şubat 2018
MHP STK'ları Önemsiyor22 Şubat 2018
MHP Malatya İl Başkanı Avşar'dan Sendika Ziyaretleri22 Şubat 2018
Şehit ve Gazi Yakınları ve Uzman Erbaşların Sorunları 22 Şubat 2018
Hadım mutlaka şart21 Şubat 2018
İTTİFAKTA SÖZ MECLİSİN21 Şubat 2018
MHP Aybastı'dan Ordu Büyükşehir Belediyesine istek ve talepler!21 Şubat 2018
10 maddede ittifakın şifreleri20 Şubat 2018
MHP ÇEŞME’ DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.19 Şubat 2018
İTTİFAK MECLİS'E GİDİYOR19 Şubat 2018
Erdoğan-Bahçeli görüşmesi Sona Erdi 18 Şubat 2018
MHP’Lİ KURT “İYİ PARTİ MHP’DEN OY ALAMAZ”18 Şubat 2018
CHP, tabanına da, ülkeye de ihanet içerisindedir17 Şubat 2018
MHP'Lİ YALÇIN'DAN SORULAR 15 Şubat 2018
'Yılmaz sen kendini FETÖ'ye kaça sattın?'15 Şubat 2018
"TANAP'a imza atmamız tarihi olaydı"15 Şubat 2018
''MHP TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR''15 Şubat 2018
“Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.”14 Şubat 2018
MHP'nin 49'uncu Kuruluş Yıldönümü...11 Şubat 2018
Çölaşan’daki illet belirtileri, artık paranoid şizofreniyle birlikte seyretmektedir 09 Şubat 2018
Başkan Avşar İş Adamlarını Ağırladı.07 Şubat 2018
MHP Muş İl Başkanı Demir'in, Afrin Değerlendirmesi07 Şubat 2018
Erhan Usta, "Güçlü olmak için birlik beraberlik içinde olmak durumundayız.04 Şubat 2018
Durmaz: MHP Bu Ülkenin Kuruluş Felsefesine Sahip Çıkan Partidir04 Şubat 2018
Prof. Dr. Aydın: "Bu Operasyon Sadece Afrin ve Münbiç ile Kalmayacak"04 Şubat 2018
Adan;Türkiye, bugün son 300 yılın en güçlü devleti, en büyük milli birlik ve beraberliği içindedir."04 Şubat 2018
Erkan Akçay: Afrin Bu Meselenin Başlangıcıdır01 Şubat 2018
MHP Kocaeli'den Afrin Desteği!01 Şubat 2018
Bahçeli: Terör Yuvalarını Temizlemek Mecburiyet01 Şubat 2018
MHP İl Başkanı Adem Kar: "MHP Devleti ve Milleti İçin Vardır.31 Ocak 2018
Celal Adan Afrin'de Türk Milletinin Varlığının Devamı Noktasında Bir İrade Ortaya Konulmuştur...29 Ocak 2018
MHP Erzurum İl Başkanı Karataş: "Gezmediğimiz Bucak, Görmediğimiz Vatandaş Kalmayacak"29 Ocak 2018
MHP: Asgari Ücretin Brüt Tutarından Daha Az Geliri Olanlar Elektrik Ücreti Ödemesin29 Ocak 2018
MHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı Şehitler İçin Mevlid Okuttu.28 Ocak 2018
Karakaya;"SORUNLAR ARAŞTIRILMALI, ÇÖZÜM BULUNMALI"28 Ocak 2018
İzzet Ulvi Yönter, "Hain FETÖ darbe teşebbüsünde biz bekamıza sahip çıktık." 28 Ocak 2018
Celal Adan: Afrin'de Türk Milletinin Varlığının Devamı Noktasında Bir İrade Ortaya Konulmuştur28 Ocak 2018
İsmet Büyükataman: "Türk milleti mazluma sığınak, zalime ateştir"27 Ocak 2018
Ünlü;Ülküsüzler Anlayamaz25 Ocak 2018
MHP Çorlu Afrein'deki Askerlerimiz İçin Koç Kesip Dua Etti25 Ocak 2018
MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan,"Allah Türk askerine üstün başarılar versin."25 Ocak 2018
Kadın Girişimcilerden Başkan Akın'a Ziyaret25 Ocak 2018
MHP Sivas İl Yönetimi Sivasspor'u Ziyaret Etti.25 Ocak 2018
Adan;"MHP, BU ÜLKENİN ÇİMENTOSUDUR"21 Ocak 2018
Bahçeli'nin 6 Sene Önce ki "Afrin" Öngörüsü Tescillendi.21 Ocak 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk;Milli ittifak Türk milletinin karar ve iradesidir.18 Ocak 2018
MHP Silopi İlçe Başkanı Ökten'den Engelli Çocuğa Tekerlekli Sandalye17 Ocak 2018
MHP'den Kadınlara "Emeklilik" Hamlesi17 Ocak 2018
İlçe Başkanı Öksüz'den Ülkü Ocaklarına Ziyaret16 Ocak 2018
Avşar, "Bizim için siyaset, bir doğruyu, doğru zamanda, doğru yerde, doğru şekilde söylemek ve yapmaktır. 16 Ocak 2018
ZİHNEN FELÇ OLMUŞ İNSANLAR16 Ocak 2018
'2019'da Türkiye'de 3. bir dönem başlayacak'15 Ocak 2018
MHP'li Semih Yalçın'dan Seçim İttifakı Tartışmalarına İlişkin Açıklama13 Ocak 2018
MHP Grup Başkanvekili Usta: "Türkiye'nin Çok Ciddi Reform İhtiyacı Var"13 Ocak 2018
AÇIK ÖĞRETİME MHP AYARI11 Ocak 2018
Adan;'MHP'nin duruşu; dosta güven, düşmana korku vermiştir'11 Ocak 2018
MHP'li Akçay;CHP'nin başına MHP gibi büyük bir taş düşmüştür" dedi. 11 Ocak 2018
MHP'li Taşdoğan; "Uyuşturucu kullanma yaşı 10'a kadar düştü"11 Ocak 2018
MHP Malatya İl Başkanlığından , Taşeron İşçilere Destek.11 Ocak 2018
Avşar; Devlet Bahçeli'ye yönelik eleştirilere tepki gösterdi. 11 Ocak 2018
MHP Bursa İl Başkanı Topçu Emeklileri Dinledi10 Ocak 2018
BAHÇELİ-ERDOĞAN ZİRVESİ SONA ERDİ.10 Ocak 2018
İzmir'de Bin 200 Kişi MHP'ye Katıldı09 Ocak 2018
MHP Lideri Bahçeli: "Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden geriye dönüş Hz. Nuh'un cep telefonu kullanması kadar hayal mahsulüdür"09 Ocak 2018
MHP'li Akpınar: "Liderimizin Yanındayız"09 Ocak 2018
MHP Malatya İl Başkanı Avşar'dan Bahçeli'nin Kararına Tam Destek09 Ocak 2018
Par;Herkes Zamanında Ülkücü Hareketi Anlamalı ve Buna Göre Değerlendirmeli...09 Ocak 2018
MHP aday göstermeyecek..08 Ocak 2018
MHP Ereğli İlçe Başkanı Demirtürk'ün Hastane Ziyareti06 Ocak 2018
Çorum MHP'den İran Açıklaması07 Ocak 2018
Çorum MHP'den İran Açıklaması07 Ocak 2018
Bodrum'da 150 Kişi, MHP'ye Katıldı06 Ocak 2018
MHP kimsesiz çocuklara sahip çıkıyor06 Ocak 2018
MHP Grup Başkanvekili Usta'dan Taşeron Açıklaması06 Ocak 2018
Bahçeli'den Çok Sert Afrin Çıkışı: Taş Üstünde Taş, Baş Üstünde Baş Bırakmayın!06 Ocak 2018
Adana'da Bahçeli heyecanı05 Ocak 2018
MHP İl Başkanı Topçu;Bölgede liman, antrepo veya rafineri hazırlıkları var mıdır? 05 Ocak 2018
Eğitim-Bir-Sen'den Bilecik MHP'ye Ziyaret04 Ocak 2018
ASKİ, 2017 yılında yapılan yatırım miktarlarını açıkladı04 Ocak 2018
MHP'den Ordu İçin Soru Önergesi01 Ocak 2018
MHP Myk Üyesi Pınarbaşı: "Khk Açıktır. 31 Aralık 2017
Gaziantep Dernekler Konfederasyonundan Devlet Bahçeli Ziyareti31 Aralık 2017
MHP'li Kaya'dan Mehmet Akif Ersoy'u Anma Mesajı26 Aralık 2017
MHP KULA İLÇE TEŞKİLATINDAN CHP İL BAŞKANI BALABAN’A TEPKİ26 Aralık 2017
Atila Kaya’ya ne olmaktadır? Neden rahatsız olmuştur?" 26 Aralık 2017
MHP 81 İlde Teşkilata "Cumhur İttifakını" Anlatacak 26 Aralık 2017
MHP, 2017’yi değerlendirdi; “İzmit’te sürpriz parti biziz” 26 Aralık 2017
Sözlü: "Milliyetçi ve Üretken Belediyeciliği Hakim Kılıyoruz"26 Aralık 2017
Siyasetçi,Ayrıştırıcı Değil Bütünleştirici Olmalıdır.25 Aralık 2017
MHP'li Yönter, Uzman Çavuşların Kadro Sorununa Dikkat Çekti25 Aralık 2017
Erhan Usta, Ankara Karadenizliler Derneği Etkinliğinde Hamsi Şöleninde 24 Aralık 2017
"TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDUNUZ"24 Aralık 2017
“SARIKAMIŞ HAREKÂTI BİR YİĞİTLİK DESTANIDIR”23 Aralık 2017
“Her Şeyin Arkasında Menfaat Yatıyor” 23 Aralık 2017
Bilinmelidir ki, akıl yaşta değil, baştadır. 23 Aralık 2017
Başkan Avşar Muhtarların Sorunlarını Dinledi22 Aralık 2017
MHP Kilis'den Hastane Açıklaması22 Aralık 2017
İNSANLAR O TOPRAKLARI VATAN YAPMIŞLAR 22 Aralık 2017
MHP'den Mustafa Tuna hakkında şok iddia!22 Aralık 2017
Devletin Yanında Saf Tutmak Boynumuzun Borcu21 Aralık 2017
MHP'li Akçay'dan CHP'ye sert sözler20 Aralık 2017
Özel;3 Yıllık Görev Süresini Değerlendirdi.19 Aralık 2017
DEVLET BAHÇELİ’YE ÖZEL BOZKURT İŞARETLİ KILIÇLI BASTON18 Aralık 2017
Aybastı MHP Yönetiminden Ülkü ve Birlik Kahvatısı.17 Aralık 2017
MHP İstanbul İl Başkanı Karataş, Beykoz’da muhtarlarla buluştu17 Aralık 2017
Mustafa Kalaycı: "Yerli Otomobil Yatırımı İçin En Uygun Yer Konya"16 Aralık 2017
Avukatlarımızın da önemli sorunları var15 Aralık 2017
Kudüs Mukaddesatımızın Namusudur13 Aralık 2017
"İlla bir şey yapacaksanız nitelikle uğraşın"13 Aralık 2017
MHP İL BAŞKANI BIYIK TOPLU İSTİFA İDDİALARINA CEVAP VERDİ.11 Aralık 2017
Erşat Salihi'den Kudüs Açıklaması09 Aralık 2017
Türkiye'de Kudüs protestosu08 Aralık 2017
ABD'Yİ KINIYORUZ 08 Aralık 2017
ABD'nin Kudüs Kararına Tepki07 Aralık 2017
VATAN MÜCADELESİNE KENETLENMİŞ GENÇLERİMİZİ MAĞDUR ETMEYELİM 07 Aralık 2017
Sertan Duran"Seçme ve seçilme hakkı kutsaldır"05 Aralık 2017
Bahçeli, "Bizim tarafımız Türkiye'dir, tarafsızlık namussuzluktur."05 Aralık 2017
MHP'li Kadın Milletvekillerinden Kılıçdaroğlu Tepkisi03 Aralık 2017
Biz Söyleyeceğimizi Söyledik02 Aralık 2017
EGEM Platformu MHP Vekili Parsak’ı ziyaret etti01 Aralık 2017
CHP'nin Sözcüleri Sayın Genel Başkanımızın Adını Ağızlarına Alırken...29 Kasım 2017
Sayın Başbakan zaten her şeyi söylemiş.29 Kasım 2017
Başbakan Binali Yıldırım'dan "MHP ile ittifak" açıklaması29 Kasım 2017
Büyükataman: Arınç, Türk siyasetinin pinokyosu27 Kasım 2017
Suriye'de kantonlaşmaya çalışanlar çözüme müdahil olamaz 24 Kasım 2017
"12 Mart, 12 Eylül ve 15 Temmuz'un Arkasında Kimlerin Olduğunu Biliyoruz"22 Kasım 2017
ŞEHİT AİLELERİNDEN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET21 Kasım 2017
Küfürbaz Beyaz TV'den kovuldu20 Kasım 2017
BİZLER BU ŞEHRE SEVDALIYIZ 20 Kasım 2017
Emin Çölaşan tetikçi gazeteciliğin iflah olmaz bir numunesidir 20 Kasım 2017
Nato Tatbikatında Atatürk’ün Hedef Seçilmesi18 Kasım 2017
"CHP'NİN KARIN AĞRISI ARTIYOR"18 Kasım 2017
'MHP İLE HER TÜRLÜ ADIMI ATMAYA VARIZ'17 Kasım 2017
Bahçeli'nin açıklamasını çok önemsiyoruz15 Kasım 2017
MHP'li Akçay, 'Paradise belgeleri'için MASAK'ı işaret etti15 Kasım 2017
Kahraman'dan Bahçeli'ye ziyaret15 Kasım 2017
ÇEKMEKÖY MHP´DEN ´BÜYÜK KATILIM´ GECESİ13 Kasım 2017
Bülent Avşar;“Söz konusu vatan ve millet ise her daim devletimizin yanındayız”13 Kasım 2017
Mübaşirlere yapılan haksızlık giderilmeli13 Kasım 2017
İyi demekle iyi olunmuyor…12 Kasım 2017
"CHP, MHP SENDROMU YAŞIYOR"10 Kasım 2017
Atatürk'ün cenazesinden hiç görülmeyen fotoğraflar10 Kasım 2017
Devlet erkanı Anıtkabir'de Atatürk'ü andı10 Kasım 2017
10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI10 Kasım 2017
MHP BOLU İL BAŞKANI ADEM EVCİL’DEN 10 KASIM MESAJI10 Kasım 2017
İş Kazalarında Avrupa Birincisiyiz09 Kasım 2017
HEM FAİL HEM MAĞDUR SIFATLILARA;05 Kasım 2017
Doğalgaz indiriminden faydalanmak diğer iller kadar bizimde hakkımızdır02 Kasım 2017
MHP'Lİ YALÇIN'DAN TBMM BAŞKANLIĞINA SORU ÖNERGESİ01 Kasım 2017
Partimize saldıranların kafası 'İYİ'01 Kasım 2017
“Kılıçdaroğlu’nun yaptığını boş bir meydan okuma”31 Ekim 2017
MHP'den İP'li Aytun Çıray'a sert tepki31 Ekim 2017
"Gözlüklerini al şantiyeye gel"31 Ekim 2017
GMİS; MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüştü 31 Ekim 2017
MHP, Ziya Gökalp'i Meclis'te andı27 Ekim 2017
MHP SAKARYA İL BAŞKANI SORDU “MUHATAPLARDAN NEDEN SES YOK?”26 Ekim 2017
MHP'li Birtürk: "Meral Akşener, MHP'yi Bölmek İçin Yapılan Bir Projedir"26 Ekim 2017
Bir Oyun Varsa Bununda Kokusu Çıkacaktır26 Ekim 2017
"Vatan aşkının cinsiyeti olmaz." 25 Ekim 2017
SAMSUN MHP İL BAŞKANI’NDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEPKİ24 Ekim 2017
YÖNTER; UZMAN ÇAVUŞLARIN SORUNLARINI BAŞBAKANA DA SORDU24 Ekim 2017
"ORTAK ÇALIŞMA YÜRÜTEREK ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ" 22 Ekim 2017
'SEVDAMIZ VATAN, SEDAMIZ MİLLET VE DEVLETTİR'20 Ekim 2017
Uzman çavuşlarımızın elinden tutmak en temel görevimiz20 Ekim 2017
İKTİDAR PARTİSİ KAÇAK GÜREŞMEMELİDİR..19 Ekim 2017
'KAPI YOK Kİ KİLİT OLALIM'19 Ekim 2017
Samanlı; "Muhtarlar bizim için mahallemizde güveni temsil eden kişilerdir”19 Ekim 2017
Tuna, "Bu millet ebediyete kadar yaşasın diye iktidarın yanındayız.19 Ekim 2017
“Üniversite sınavı kaldırılmalı”19 Ekim 2017
Davutoğlu çamura battı19 Ekim 2017
Perfüzyon teknikerlerinin önündeki engeller kaldırılsın19 Ekim 2017
Evlilik akdi devlet eliyle yapılmalı18 Ekim 2017
Tehdit devam ediyor18 Ekim 2017
'Sen kim, Genel Başkanımıza sataşmak ve saldırmak kim?'18 Ekim 2017
Davutoğlu stratejik derinlik altında zekâyı, milli menfaati, öngörüyü derinlere gömmüş, yok etmiştir.18 Ekim 2017
Bazı insanların müftülüklerde nikah kıydırmasını saygıyla karşılamak gerekir18 Ekim 2017
MHP Lideri Bahçeli’den Deniz Baykal’a geçmiş olsun mesajı18 Ekim 2017
Başkan Sözlü'den İçişleri Bakanlığı'na çağrı17 Ekim 2017
DEVLETİN BEKAASI İÇİN 16 Ekim 2017
MHP, Büyük Bir Uyanışa Öncülük Yaptı15 Ekim 2017

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH