Ana Sayfa > SİYASET

MHP’li Sadir Durmaz’dan yerel seçim açıklaması
03 Aralık 2018
Bu haber 140 kez okundu
Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin tüm kurum ve kurallarıyla kökleşmesi ve yerleşmesi birincil önceliğimiz. Bu zaruret görüşmelerin tekraren devamında önemli bir faktör oldu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Habertürk’ten Kübra Par, MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile konuştu. “Bu seçimde MHP’nin oylarını daha da artıracağız” diyen Durmaz, AK Parti ile yürütülen Cumhur İttifakı – işbirliği sürecine ilişkinse, “Görüşmeleri bütün iyi niyetimizle sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için düşündüğü iddia edilen Mansur Yavaş için “MHP’den ayrılırken gerekçesi ‘partiyi CHP’leştirdiniz’ olmuştu, şimdi CHP’nin adayı olmaya çalışıyor” dedi.

MHP ve AK Parti olarak 31 Mart yerel seçimlerinde ittifak yapmayacağınızı açıklamıştınız ama geçtiğimiz hafta Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bir araya gelerek yeniden ittifak kararı aldılar. MHP tek başına seçime girerse elindeki şehirleri de kaybedeceği kaygısı mı duydu, yoksa AK Parti kritik şehirleri kaybederse Cumhur İttifakı’nın zarar göreceğinden mi endişe etti? Hangi düşüncelerle tekrar ittifaka karar verdiniz?

MHP olarak biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kurulması, yerleşmesi ve kökleşmesi açısından bugüne kadar üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirdik. Bu kez de Cumhur İttifakı iradesi hâkim geldi. 24 Haziran seçimleri sonrasında bizim deyişimizle ‘Zillet’ ittifakını oluşturan partilerin koro halinde sistem değişikliğini dillendirmeleri Türkiye’yi bir krize kaosa, yönetemeyen bir ülke haline dönüştürme riskini barındırıyordu. Türkiye henüz 15 Temmuz darbesinin yıkıcı sonuçlarını bertaraf ediyorken yeniden ‘yönetemeyen bir ülke’ konumuna gelmek ülkemiz açısından telafisi imkânsız zararlar doğurabilir. Sayın Genel Başkanımız 24 Haziran’da ortaya çıkan millet iradesine paralel bir sonucun, yerel seçimlerde de ortaya çıkması gerekliliğine işaret etmişti. Bu konuda haklı çıktı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin tüm kurum ve kurallarıyla kökleşmesi ve yerleşmesi birincil önceliğimiz. Bu zaruret görüşmelerin tekraren devamında önemli bir faktör oldu. İki partinin genel seçimde aldığı yüzde 50’nin üzerindeki oy oranının, bu seçimde de aynı şekilde ittifakın oranı olarak seçime yansıması en büyük beklentimiz…

İttifak yapma teklifi AK Parti tarafından mı geldi yoksa Sayın Bahçeli mi fikir değiştirdi?

Sayın Cumhurbaşkanı’nın davetinin ardından Sayın Genel Başkanımızın, “Gündemi davet sahibi belirler” şeklindeki açıklaması ve sonrasında Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘Gündemimizde yerel yönetimlerde ittifak konusu olacak’ beyanları yeni bir çalışma sürecini başlattı…

Referandum sürecinden erken seçim kararı alınmasına kadar Devlet Bahçeli özellikle son dönemde Türkiye siyasetine yön veren isim oldu. “Yerelde ittifak yok” açıklamasından sonra MHP’nin özellikle büyük şehirlerde güçlü adaylar çıkaracağını açıklaması ve örneğin Melih Gökçek isminin MHP’nin potansiyel adayı olarak geçmesi AK Parti’yi endişelendirmiş olabilir mi? Bu anlamda oyun kurucunun yine Sayın Bahçeli olduğunu söyleyebilir miyiz?

Sadece yerel seçime indirgemek haksızlık olur. Sayın Genel Başkanımızın çok büyük bir siyasi birikime sahip olduğunu ve ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’ ilkesini her türlü siyasi beklentinin ve mülahazanın önüne koyduğunu bütün Türkiye biliyor. Ülkenin ihtiyaç duyduğu, demokrasinin kilitlendiği her süreçte Genel Başkanımız, ortaya çıkarak, o kilitleri açmak ve o süreçleri aşmak adına çok ciddi müdahaleleri oldu. Söz konusu ülkenin geleceği ise siyaset üstü bir yaklaşımla konuları ele alabileceğine dair sayısız örnek verilebilir. 2007 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri buna en güzel örnektir. Buradan bakıldığında MHP ittifak içerisinde yer alsın veya almasın, her zaman Türk siyasetinin mihenk taşlarından, 50 yıllık siyasi birikime sahip olan en köklü partilerinden birisidir. Sadece bu süreçle ilgili değil, Allah korusun, Türkiye ne zaman ihtiyaç duyarsa, Türk milleti adına Genel Başkanımızın aynı tavrı sürdüreceğinden hiçbir kuşkumuz yok.

23 Ekim’deki grup toplantısında MHP’li kurmayların Sayın Bahçeli’nin “İttifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz” sözlerini büyük bir coşkuyla karşıladığına şahitlik etmiştik. Yeniden ittifak kararı MHP içinde nasıl karşılandı?

İttifakın kesintiye uğramasına neden olan gelişmeler herkesin gözü önünde cereyan etti. MHP’nin haklı duruşu bütün dava arkadaşlarımız tarafından taktirle karşılandı. Bugün de duruşumuzda herhangi bir esneme ya da değişiklik söz konusu değil. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tartışmaya açılmasını önlemek ve yerelde de genele aykırı bir iradenin ortaya çıkması halinde yaşanabilecek sorunların önüne geçmek bakımından bu ittifakın Türk milletinin yararına ve hayrına olacağına inanıyoruz.

Aslında ittifakın bozulduğu günlerde MHP’nin oylarının bu süreçte artacağı iddia ediliyordu. “Ekonomideki gidişat gibi nedenlerden dolayı AK Parti’den uzaklaşan seçmen MHP’ye geçecek” yorumları yapılıyordu…

Bütün yerel seçimlere baktığınız zaman genel seçimlerin çok daha üzerinde oy aldığımızı görebilirsiniz. Bu seçimde de beklentimiz öyle, oylarımızı daha da artıracağız…

Peki yeniden ittifak kararı karşısında, “Seçime tek başımıza girelim, daha iyi sonuç alırız” diyen kimse olmadı mı?

Bizde hiçbir itiraz söz konusu olmadı, olmaz da…

Ya AK Parti içerisinde bu ittifakı istemeyenlerin, bozmaya çalışanların olduğu iddiaları?

Bu konuyla ilgili değerlendirme yapmam etik olmaz.

CHP ve İYİ Parti’nin ittifak görüşmelerine başlaması AK Parti ve sizin ittifak konusundaki kararınızı yeniden gözden geçirmenize neden oldu mu?

Hiçbir şekilde kararımızda bir tesiri olmadı. Esasen son dönemde CHP’nin bir kapıdan HDP ile diğer kapıdan İP ile ortaklaşarak yürüttüğü süreç millet tarafından yakından izleniyor. Sayın Genel Başkanımızın ifadeleriyle; ‘Dağdan kovduğumuz teröristleri belediye meclis üyesi olarak karşımıza çıkartma gayretlerine’ milletimiz hiçbir şekilde prim vermeyecektir. Bu nedenle sağduyulu, aklıselim CHP tabanının da CHP’nin HDP ile kol kola yürüttüğü bu süreçten rahatsız olduklarını yakından biliyor, takip ediyoruz. Son dönemde yapılan anketlerde iyice erimeye başladığı ortaya çıkan CHP’nin diğer yediği İP’in, HDP’nin desteğiyle belediye başkanlığı kazanma iştah ve isteği karşılık bulmayacak, bu seçim girdikleri son seçim olacaktır.

“İKİ PARTİNİN TEŞKİLATLARINI ORTAK AMACA YÖNELTECEĞİZ”

Şu anda ittifak görüşmeleri hangi aşamada? Kaç şehirde ortak aday çıkarılabilir? Kaç şehir veya ilçede AK Parti aday çıkarmayarak MHP adaylarını destekler?

İttifak görüşmeleri son derece samimi bir yaklaşımla devam ediyor. Henüz sonuçlanma aşamasına gelmediği için bu konuda bir değerlendirme yapmam doğru olmaz.

MHP’nin güçlü olduğu bazı şehirlerde gösterilen adaylarınızı AK Partililerin pek desteklemediği iddiaları var. Özellikle MHP’nin Osmaniye, Adana ve Isparta adaylarına AK Partililerin sıcak bakmadığı iddiaları doğru mu? Bu anlamda teşkilatlar arasında bir gerilim var mı?

5 yıllık sürede mevcut belediye başkanlarıyla diğer partiler arasında zaman zaman görüş ayrılıkları ortaya çıkabilir, bu son derece normaldir. Asıl olan, oradaki teşkilatları ortak amaca yöneltmektir, bu konuda da herkes üzerine düşeni yapacaktır.

“Bazı şehirlerde bir sıkıntı varsa da çözeriz” mi diyorsunuz?

Bunlar süreç içerisinde ortak amaca yöneltmek suretiyle çözülecek şeyler.

Peki, açıklanmış adaylardan değişenler olabilir mi?

Adaylarımızı büyük bir hassasiyetle ince eleyip sık dokuyarak özenle tespit ediyoruz.

CHP ve İYİ Parti, bu hafta görüşmelere bir ara verdiklerini açıkladılar. AK Parti ile MHP arasındaki görüşmelerde de böyle bir tıkanıklık yaşanması ihtimali var mı?

Şu aşamada pek görünmüyor, görüşmeleri bütün iyi niyetimizle sürdürüyoruz. Umut ederiz ki böyle bir sorun yaşamayalım.

MHP teşkilatları AK Parti ile ortak bir kampanya yürütecek mi? O anlamda stratejilerinizi belirlediniz mi?

Geçen seçimde her parti kendi kampanyasını yürütmüştü. Bu konuda konuşmak için şu an erken ama bunun takdiri genel başkanımıza ait.

AK Parti Ankara ve İzmir adayını açıkladı. İstanbul için de Binali Yıldırım isminin kesinleştiği söyleniyor. MHP olarak bu isimlerin belirlenmesini nasıl karşıladınız? AK Parti İzmir ve Ankara adaylarını belirleme sürecinde sizinle istişarede bulundu mu?

Sayın Genel Başkanımız AK Parti’nin bu illerde dilediği isimleri aday gösterebileceğini ifade etmişlerdi. Her birisi Türk siyasetine mâl olmuş kıymetli isimlerdir.

‘MANSUR YAVAŞ MHP’DEN AYRILIRKEN GEREKÇESİ ‘PARTİYİ CHP’LİLEŞTİRDİNİZ’ OLMUŞTU,
ŞİMDİ CHP’NİN ADAYI OLMAYA ÇALIŞIYOR!’

İYİ Parti ve CHP’nin Ankara’da Mansur Yavaş üzerinden tartıştığını artık kamuoyu biliyor. Mansur Yavaş MHP kökenli bir isim. Mansur Yavaş üzerinden yürüyen tartışmalara ne diyorsunuz? Ankara’da, sizin de destekleyeceğiniz eski bakan Mehmet Özhaseki’nin mi şansı daha fazla olur, yoksa CHP-İYİ Parti ortak adayı olarak girerse Mansur Yavaş’ın mı?

Mansur Bey’in hiçbir koşulda şansı olmadığını düşünüyorum. Şöhreti kendisinin çok önünde olan bir konuma taşındı. Bizden ayrılırken en önemli gerekçesi, “Partiyi CHP’lileştirdiniz” olmuştu. Yani “Partiyi CHP’lileştirdiniz” dedi ama şimdi CHP’nin adayı olmaya çalışıyor. Burada CHP’nin acziyeti söz konusu; kendi tabanından, kendi anlayışından aday yapabileceği kimsenin kalmadığı anlaşılıyor. Mansur Bey, “Rozetsiz” diyerek esasında aday olduğu partiyi dışarıda bırakmaya çalışıyor. “Rozetsiz”in tek karşılığı bağımsız aday olmaktır. En iyi rozetsizlik bağımsızlıktır, Mansur Bey de bunu deneyebilir. CHP hakkındaki o değerlendirmesinin yanı sıra, Mansur Bey’e oy vereceklerin, CHP’nin bir taraftan HDP ile arka bahçe siyaseti yürüttüğünü, öbür taraftan da İYİ Parti ile buluştuğunu da bilmesi gerekiyor. Yani her ikisini bu süreçte ortaklaştırmaya çalışıyor. Mansur Bey’in bizim tabanımızdan kesinlikle hiçbir destek görmeyeceğine bütün samimiyetimle inanıyorum.

Eğer ittifak yeniden başlamasaydı, MHP’nin Ankara’da gerçekten Melih Gökçek’i aday gösterme ihtimali var mıydı?

Melih Bey gerçekten değer verdiğimiz, önemli hizmetleri dokunmuş bir siyaset adamı. Şüphesiz, bu yönüyle değerlendirildiğinde, Melih Bey de başka arkadaşlarımız da üzerinde durduğumuz, çalıştığımız arkadaşlardı.

“İTTİFAK YAPILAN YERLERDE PARTİ OYLARI BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE GÖRE HESAPLANACAK”

Üç büyükşehirde MHP’nin aday göstermemiş olması totalde MHP’nin oylarını negatif etkiler mi?

Etkilemez. Meclis üyeliklerinde her partinin kendisine verilen oylar dikkate alınacak. Partinin aldığı oy meclis üyelikleri oyu olacağı için büyükşehirlerde aday göstermemenin böyle bir sonucu olmaz.

Peki, oy hesaplamaları nasıl yapılacak? Cumhurbaşkanlığı seçiminde, pusulalarda ortak alana basılan oylar daha sonra dağıtılmıştı. Şimdi ittifak yapılan şehirlerde MHP oylarının totali nasıl hesaplanacak?

Dediğim gibi, 30 büyükşehirde de belediye meclis üyelikleri için partilere verilen oylar temel alınacak.

Belediye meclis üyelerinde AK Parti’nin kontenjanından giren adaylarınız olur mu?

Belediye meclis üyeliklerinde ortaya çıkan sonuç partilerin kendi oylarını göstereceği için böyle bir değerlendirmemiz olmadı.

MHP yerel seçimde nasıl bir kampanya yürütecek? Sayın Devlet Bahçeli büyük mitingler yapacak mı yoksa geçen seçimde olduğu gibi seçmenle bire bir temas stratejisi mi izlenecek?

Her zaman olduğu gibi en iyi sonucu almak için tüm hazırlıkları yaptık. Güçlü bir kampanya yürüteceğimizden de hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Seçimlere dönük yaptırdığınız kamuoyu araştırmaları var mı?

Kamuoyunun nabzını tutacak her türlü çalışmayı yaptırıyoruz. Teşkilat temayülü başta olmak üzere vatandaşımızın beklentisine uygun, partimize yakışır, ehliyet ve liyakat sahibi adaylarla bu seçimlerin en güçlü çıkışını yapacak olan parti MHP olacak.

AF YASASI VE ‘ANDIMIZ’ YORUMU:
“SÜRECE YAYILARAK ÇÖZÜLEBİLECEK HUSUSLAR”

Kamuoyunun af yasası olarak bildiği ama sizin “Ceza indirimi” olarak adlandırdığınız düzenleme ve Danıştay’ın öğrenci andı kararı AK Parti ile MHP arasında iplerin gerilmesine neden olmuştu. Bu konuları şimdilik rafa mı kaldırdınız, yoksa görüş ayrılığı devam mı ediyor?

Seçim beyannamemizde ne söylemişsek arkasında olduğumuzu Sayın Genel Başkanımız ifade etmişti. Bunlar sürece yayılarak çözülebilecek hususlar.

AK Parti tarafından bu iki konuda olumlu bir adım ya da işaret geldi mi?

Adalet Bakanı ceza indirimleriyle ilgili olarak “Biz de bir çalışma yapıyoruz” diye bir açıklama yapmıştı. Henüz o çalışma somut olarak ortaya çıkmadı. Bunlar zaman içerisinde değerlendirilecektir.

Peki, ittifakın yeniden başlaması için sizden, “Önce bunları çözelim” talebi geldi mi?

İttifakın yeniden başlaması Sayın Cumhurbaşkanı’nın daveti üzerine gelişti. Bizim Sayın Özhaseki ile görüşmelerimiz yerel seçimlerle sınırlıdır.

Bu seçimden sonra artık uzunca bir süre seçim yok. Cumhur İttifakı sizce ne kadar sürer?

Türkiye’nin bekasını, geleceğini ilgilendiren her konuda Cumhur İttifakı aktif bir şekilde, yerli ve milli anlayışın temsilcisi olarak devam eder. Zaten daha önceden hem Sayın Genel Başkanımız hem de Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda kapsamlı değerlendirmeler yapmışlardı. Bu anlayışın hâkim olacağını düşünüyorum. 
(HABERTÜRK)Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Milleti sokağa dökmek istiyorlar16 Aralık 2018
MHP’NİN VARLIĞI ADANA İÇİN ŞANSTIR13 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’den Binali Yıldırım açıklaması10 Aralık 2018
"İT KUDURUNCA ÖNCE SAHİBİNE SALDIRIR"10 Aralık 2018
MHP'den Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik teklifi 08 Aralık 2018
MHP'li Depboylu: “5 Aralık Kadın Hakları Günü” Hakkında Açıklama Yaptı. 05 Aralık 2018
OLCAY KILAVUZ'DAN KOCAMAZ'A: İP'İN YENİ CAMBAZI04 Aralık 2018
MHP'de pazarlık söz konusu olmaz 04 Aralık 2018
Bahçeli ile bir araya gelmemiz kaçınılmaz04 Aralık 2018
Yalçın: MHP Tüzüğü’ne ilişkin iddialar mesnetsiz ve asılsız03 Aralık 2018
Milli Değerlerimiz Yabancılara Teslim Edilmemelidir30 Kasım 2018
HASAN KALYONCU: MİLLİYETÇİLİK, ÇEVRECİLİKTİR!29 Kasım 2018
MHP'li Vekilden Çingene Kızı Teşekkürü29 Kasım 2018
Nişasta Bazlı Şeker, İnsan Metabolizmasına Aykırıdır.29 Kasım 2018
Başkan Ergün Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı28 Kasım 2018
Büyükataman'dan Cumhurbaşkanına Hızlı Tren Mektubu28 Kasım 2018
Ümitsiz vaka Emin Çölaşan’a26 Kasım 2018
CHP, kavganın ve kaosun adresidir. 24 Kasım 2018
“MHP, İstismar Ve Çarpıtmalara Fırsat Vermeyecektir” 23 Kasım 2018
MHP’den çocuk hakları komisyonu önerisi22 Kasım 2018
İttifak Zirvesi Görüşmesi Sona Erdi21 Kasım 2018
MHP Lideri Bahçeli: Gündemi davet sahibi belirler 20 Kasım 2018
Avcı: Adana’da üç hilal daha Güçlü dalgalanacaktır!20 Kasım 2018
MHP’NİN AF TEKLİFİ KOMİSYONU GEÇEMİYOR!16 Kasım 2018
“Atatürk’ün, gönüllerdeki Sevgisini asla silemezler”16 Kasım 2018
SAYIN DEVLET BAHÇELİ'NİN ELEŞTİRİSİ HAKLI14 Kasım 2018
ATAM; Yeriniz, Türk Milletinin Kalp Otağındaki Tahttır11 Kasım 2018
Avcı: MHP Dünyada tektir, benzeri yoktur!07 Kasım 2018
Hapiste yatanın tek duası...06 Kasım 2018
"BU NE PERHİZ"02 Kasım 2018
CHP’YE “AKP AYARI”01 Kasım 2018
CUMHURİYET BİZ BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ!30 Ekim 2018
CHP siyaseti çıkar ilişkisi olarak görüyor30 Ekim 2018
Enginyurt; (Af İçin) İnşallah Müjdeli Netice Alınacak30 Ekim 2018
Başkan Avcı’dan ‘29 Ekim’ mesajı29 Ekim 2018
Andımızı, Türk Milletinin hafızasından çıkaramayacaksınız27 Ekim 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu Samsun'da26 Ekim 2018
BAHÇELİ 29 EKİM RESEPSİYONUNA KATILMAYACAK26 Ekim 2018
İttifaksız yerel seçimler bölücülere ve şer ittifakına yarayacak26 Ekim 2018
"Çocuk İcrası" ve Ortak Velayet ile İlgili Kanun Teklifi26 Ekim 2018
MHP’li Akçay’dan EYT açıklaması25 Ekim 2018
OLCAY KILAVUZ'DAN ENGİN ALTAY AÇIKLAMASI25 Ekim 2018
CHP Kirli siyaseti parti misyonu haline getirdi25 Ekim 2018
Çakal, siyasi sübyancı, adileşme…25 Ekim 2018
‘Altay ayağını denk alsın’24 Ekim 2018
Kadınlar için doğum borçlanması talebi24 Ekim 2018
MHP lideri Bahçeli: ORTADOĞU'nun siyasetimize katkısı büyük24 Ekim 2018
Türklük yaşadıkça İslam da var olacaktır.23 Ekim 2018
SEMİH YALÇIN'DAN AKP SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK'E CEVAP!22 Ekim 2018
Türkiye’yi İsrail’e benzeten HDP’li vekile MHP’den sert tepki17 Ekim 2018
Bünyamin Avcı’dan ‘Önce Adana’ mesajı08 Ekim 2018
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı :“Anadolu ebedî Türk’ün yurdu!”01 Eylül 2018
MHP'li Fendoğlu: "Türk Milleti Her Türlü Zorluğun Üstesinden Gelecek Bir Millettir"15 Ağustos 2018
Fendoğlu, İş Adamlarıyla Buluştu15 Ağustos 2018
MHP'li Akçay'dan Transfer Açıklaması15 Ağustos 2018
MHP'li Büyükataman: Koray Aydın, şimdiki Genel Başkanı için “FETÖ'nün organize ettiği hanım” diyen kişidir .13 Ağustos 2018
HAYATİ ARKAZ MHP'YE GEÇTİ: 'BENİM İÇİN ONURDUR'13 Ağustos 2018
Avcı : Zalimin Doları varsa Türk’ün de imanı var13 Ağustos 2018
KORAY AYDIN’IN ‘BAHÇELİ’ GAFINA SEMİH YALÇIN’DAN İLK TEPKİ29 Temmuz 2018
MHP'li Yalçın'dan Teşkilata 'Askıda Ekmek' Mektubu28 Temmuz 2018
MHP’DEN EMEKLİLİKDE YAŞA TAKILANLAR İÇİN KANUN TEKLİFİ27 Temmuz 2018
MHP’li Haberal’dan ABD’ye tepki27 Temmuz 2018
MHP Lideri Bahçeli: İnanıyorum ki, ‘askıda ekmek’ projesi tüm yurt sathında karşılık bulacak !27 Temmuz 2018
FINDIK HASADINA BAŞLARKEN27 Temmuz 2018
Avcı;“FETÖ'YE GÜNAH MI ÇIKARDIN, HİMMET Mİ VERDİN?27 Temmuz 2018
MHP'li Fendoğlu'nun Basın Bayramı Mesajı24 Temmuz 2018
Başkan Avcı’dan 24 Temmuz mesajı…24 Temmuz 2018
İP'DE HAYAL KIRIKLIĞI HAKİM24 Temmuz 2018
MHP'li Büyükataman'dan Çıray'a tepki24 Temmuz 2018
Ahmet Özyürek:Seçmen Rahat Ulaşsın Diye Ofis Açtı21 Temmuz 2018
MHP'DEN AKŞENER'E SUÇ DUYURUSU16 Temmuz 2018
CAMADAN: “TÜRK HALKI CANINI VERİR VATANINI VERMEZ”15 Temmuz 2018
BAHÇELİ: İYİ PARTİLİLER İMTİHANDAN GEÇTİ15 Temmuz 2018
AK PARTİ BUNU HİÇ BEKLEMİYORDU! KAYBETTİ14 Temmuz 2018
AK Parti ve MHP'li Vekiller Hizmet İçin Sosyal Medyadan Telefon Numaralarını Paylaştı14 Temmuz 2018
Devlet BAHÇELİ isteseydi İktidar olamazmıydı 13 Temmuz 2018
Bahçeli'den Kabine Yorumu10 Temmuz 2018
Yeni Bakanların İsim Listesi Açıklandı 10 Temmuz 2018
MHP'den Meral Akşener'e Tepki09 Temmuz 2018
İP’Lİ AĞIREL DEVLET ELİ ÖPEN İKİ İSMİ DE TOPA TUTTU “İYİ PARTİ MHP DEĞİLDİR”08 Temmuz 2018
MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay'dan Nto'ya Teşekkür Ziyareti07 Temmuz 2018
CUMHUR İTTİFAKINA SAHİP ÇIKACAĞIZ06 Temmuz 2018
MHP'Lİ YALÇIN'DAN RAHMİ TURAN'A: "EŞEKTEN DÜŞEN ADAM"SIN05 Temmuz 2018
Güçlü MHP, Güçlü Türkiye'dir01 Temmuz 2018
Kanuni düzenlemeyle OHAL kaldırılabilir01 Temmuz 2018
DEVLET BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMA: İDAMSA İDAM!30 Haziran 2018
BEŞTEPE'DE "CUMHUR" ZİRVESİ27 Haziran 2018
HER İKİ YİĞİDİN YOLU KIZILELMA'DIR27 Haziran 2018
MHP'li Akçay, İnce'ye Yüklendi26 Haziran 2018
MHP’DEN İLAN: TEŞEKKÜR MESAJI (İftira, İtham, İsnat)25 Haziran 2018
''SONER YALÇIN GİBİLER KAZI KOZ GİBİ GÖSTERMEKTEN SAKINMAZLAR''22 Haziran 2018
Günay;AFYONKARAHİSARLILAR SAFINIZ BELLİ Mİ?20 Haziran 2018
Türkiye'nin parlak yarınları güçlü MHP ile inşa edilecek18 Haziran 2018
Avcı: Adana Üç Hilal ile Yeni bir tarih yazar18 Haziran 2018
Sandıklara sahip çıkın18 Haziran 2018
Bahçeli, bu akşam Star-NTV'de18 Haziran 2018
Kırgınlıkları ve küskünlükleri geride bırakmamız gerekiyor17 Haziran 2018
Devlet Bahçeli, Hep Dimdik Durdu17 Haziran 2018
BAŞARININ ARKASINDA CUMHUR İTTİFAKI VAR12 Haziran 2018
Adana’da Bahçeli heyecanı!12 Haziran 2018
Büyükataman Meşalelerle Karşılandı12 Haziran 2018
İlk turda bu işi bitirmek zorundayız 11 Haziran 2018
Cumhur İttifakı millet tarafından teveccüh görecektir11 Haziran 2018
"PKK'nın ini yerle bir olacak, bunu da herkes böyle bilsin"11 Haziran 2018
Avcı: Nobel Fedakârlık Ödülü Devlet Bahçeli’ye verilirdi10 Haziran 2018
MHP Adana’da birlik gösterisi!10 Haziran 2018
Günay;MHP TÜRKİYENİN TEMİNATIDIR.10 Haziran 2018
'Bu beyler ABD'nin, PKK'nın, FETÖ'nün davulunu çalıyor'09 Haziran 2018
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BAHÇELİ'YE : 'FİTNEYE İZİN YOK'08 Haziran 2018
Biz Emin Çölaşan’ın cemaziyülevvelini iyi biliriz 08 Haziran 2018
MHP Adana’dan “Af” hamlesi!08 Haziran 2018
MHP'li Karakaya: Türk Milleti Kandil'e Operasyonun Arkasındadır07 Haziran 2018
Bu Çok Samimi Bulunmayacak Bir Davranıştır07 Haziran 2018
Başkan: MHP Antalya'da birinci parti olursa şaşırmayın07 Haziran 2018
Yusuf Baş: 24 Haziran Türkiye’nin son şansı!07 Haziran 2018
"KONUŞTUKÇA İÇ YÜZLERİ ORTAYA ÇIKIYOR"06 Haziran 2018
"MHP, MUHARREM İNCE GİBİLERLE YAN YANA GELMEZ"05 Haziran 2018
Atilla Kaya açık açık fitne üretmeye çabalamaktadır05 Haziran 2018
İzgioğlu: Doktor Devlet Reçete MHP!05 Haziran 2018
ŞANLIURFA’DA MHP’YE KATILIM04 Haziran 2018
YAPIM VE YIKIM İTTİFAKI KARŞI KARŞIYA04 Haziran 2018
MHP'li Büyükataman'dan din görevlilerine mektup04 Haziran 2018
Yusuf Baş: Türkiye karar arifesinde03 Haziran 2018
MUAYENE ÜCRETLERİNİ KALDIRACAĞIZ03 Haziran 2018
Varlı: Koltuk hırsı olanlar MHP’yi anlayamaz03 Haziran 2018
Cemal Çetin; “TBMM’de Avrupalı Türklerin sesi olacağım“03 Haziran 2018
BEŞ BENZEMEZLER İTTİFAKI MERKEZİNDE HDP VAR02 Haziran 2018
Varlı: Allah akıl versin Fırsat vermesin!01 Haziran 2018
'MHP'ye Kürt seçmen oy vermez' ifadesi suçtur' 31 Mayıs 2018
Af çıkacak bunun geri dönüşü yok31 Mayıs 2018
KILIÇDAROĞLU, MHP’NİN PROJESİNİ ARAKLADI31 Mayıs 2018
Çakıcı, Bahçeli Görüşmesinin Detaylarını Açıkladı30 Mayıs 2018
“BEYANNAMEMİZ SOSYAL VE EKONOMİK SORUNLARA ÇÖZÜMLER GETİRİYOR”30 Mayıs 2018
Ak Partili Dağlı’dan MHP SİM’e ziyaret29 Mayıs 2018
Adanalı ‘Üç Hilal’ diyor “Cumhur İttifakı” diyor!29 Mayıs 2018
Cumhur ittifakı, milli bir yemindir29 Mayıs 2018
CAMADAN’A GENÇLERDEN YAKIN İLGİ28 Mayıs 2018
Türkiye'nin Önü Açılacaktır28 Mayıs 2018
Avcı: MHP Türk-İslam Dünyasının umudu27 Mayıs 2018
MHP Adana’da zafer bekliyor!26 Mayıs 2018
Yusuf Baş: Cumhur İttifakı milli hamledir!25 Mayıs 2018
Seçimin erkene alınmasının ...25 Mayıs 2018
İzgioğlu: “Ülkücü her rüzgârda savrulmaz!"25 Mayıs 2018
Aycan: Sayın Cumhurbaşkanı Para Politikalarına Müdahale Etmese Daha İyi Olur24 Mayıs 2018
TÜRKİYE'Yİ ÇÖKÜNTÜDEN KURTARMAMIZ LAZIM24 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli'den Alaattin Çakıcı'ya ziyaret23 Mayıs 2018
Avcı’dan ‘Sevgi, saygı, hoşgörü’ mesajı21 Mayıs 2018
Ersoy: Adanaspor ve Adana Demirspor onurumuz ve gururumuzdur21 Mayıs 2018
Avcı: Bu seçim ilk turda biter!21 Mayıs 2018
Abdurrahman Başkan'ın Basın Açıklaması;20 Mayıs 2018
Bahçeli: "Kudüs İslam'dır, Aynı Zamanda Türklüğün Derin İzlerini Taşımaktadır.20 Mayıs 2018
Taşdoğan'dan Adaylık Sevincini Annesi ile Yaşadı20 Mayıs 2018
YENİKAPI'DA ZULME LANET KUDÜS'E DESTEK MİTİNGİ18 Mayıs 2018
Edirne F Tipi Cezaevini yol yapanlar, kader mahkûmlarına sırtlarını dönmüşlerdir18 Mayıs 2018
"Kudüs Hazreti Ömer'in emanetidir"16 Mayıs 2018
KÜRŞAT YILMAZ CEZAEVİNDEN YAZDI: “DEVLET BEYİM !”16 Mayıs 2018
“CHP’NİN RAHATSIZLIĞI TERÖRİSTE AF OLMAMASI”15 Mayıs 2018
MHP'li Büyükataman'dan Koray Aydın'a cevap15 Mayıs 2018
UZMAN ÇAVUŞLARIMIZIN KADRO İSTEĞİNİ BİR KEZ DAHA DİLE GETİRDİ14 Mayıs 2018
Bahçeli'ye Çok Özel Teşekkür13 Mayıs 2018
24 HAZİRANDA KURULAN TUZAKLAR BİR BİR BOZULACAKTIR.12 Mayıs 2018
MHP’li Karakaya’dan “Vergi barışı” uyarısı! 12 Mayıs 2018
“MÜREKKEBİN AKMADIĞI YERDE KAN AKIYOR”11 Mayıs 2018
"Cumhur İttifakı Tarih Yazacak"11 Mayıs 2018
MHP'den "tamam" açıklaması10 Mayıs 2018
Karşı karşıya olduğumuz en büyük sorun yoksulluktur. 10 Mayıs 2018
'Bu talebin özü İslam düşmanlığıdır'10 Mayıs 2018
Fransa'ya Kur'an-ı Kerim tepkisi10 Mayıs 2018
Şehidimizin vasiyeti Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli tarafından yerine getiriliyor!08 Mayıs 2018
MHP’nin Seçim Müzikleri Belli Oldu 08 Mayıs 2018
Kadın memura tacizci İP çadırına takılan İP’li biri çıkmıştır 07 Mayıs 2018
"Türkiye Üzerinde Çok Açıktan Aleni Bir Hesaplar Var"06 Mayıs 2018
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ’DEN MUHARREM İNCE YORUMU04 Mayıs 2018
MHP'den CHP'ye "İnce" Mesajı04 Mayıs 2018
Bizim çatımız millettir04 Mayıs 2018
ASKER VE POLİSİMİZE HALA ÖDENMEYEN TAZMİNATLARI İVEDİ OLARAK ÖDENMELİDİR!04 Mayıs 2018
Başbuğ Alparslan Türkeş’in İstismar Edilmesine Sert Tepki 04 Mayıs 2018
BAHÇELİ: HAYIRLI UĞURLU OLSUN02 Mayıs 2018
MHP'den Fair Play Ödülü Kutlaması02 Mayıs 2018
MHP'den AKP'ye uyarı: Acele edin!01 Mayıs 2018
Bahçeli'den SP ve CHP adayları için yorum01 Mayıs 2018
BERAT KANDİLİ NEDENİYLE KUTLAMA MESAJLARI 30 Nisan 2018
Muharrem Günay MHP Afyonkarahisar Milletvekil Aday Adayı29 Nisan 2018
O Parti'nin İl ve İlçe Teşkilatları, MHP'ye Geçtiler28 Nisan 2018
GÜL, ADAY OLURSA KENDİSİNİ SIFIRLAR27 Nisan 2018
Bizim Adayımız Net Ve Belli. 26 Nisan 2018
'Büyük Türkiye'ye Giden Yol Cumhur İttifakı'ndan Geçiyor'25 Nisan 2018
MHP'Lİ AKÇAY'DAN AKPM'YE TEPKİ25 Nisan 2018
NEDEN ERKEN SEÇİM KARARI ALINDI?24 Nisan 2018
CHP gerilim yaratmak için oraya gelmiş24 Nisan 2018
23 Nisan 1920 hiçbir zaman ihmal ve inkar edilemeyecek24 Nisan 2018
'Siyaset hile ve hülle kabul etmez'23 Nisan 2018
"TÜRKİYE BEDEVİ DEVLETİ DEĞİLDİR"23 Nisan 2018
MHP'li Semih Yalçın'dan Çölaşan'a cevap23 Nisan 2018
İLK MECLİS VATAN KURTARMIŞ, DEVLET KURMUŞTUR23 Nisan 2018
MHP İl Başkanı Karataş'tan 23 Nisan Mesajı23 Nisan 2018
Sıddıkoğlu;MHP’den milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.22 Nisan 2018
Siyasetimizi İYİ Parti’ye Göre Belirlemiyoruz.21 Nisan 2018
"Ülkeyi sürekli seçim tartışmalarının içinde tutmak akılcı değil" 20 Nisan 2018
Er Meydanı Kurulmuştur19 Nisan 2018
Herkes Seçime Girsin19 Nisan 2018
TÜRKİYE ERKEN SEÇİME GİDİYOR18 Nisan 2018
Karşılıklı Alınmış Bir Karar Değil17 Nisan 2018
Afyonda Kaymak, Antep’te kebap ye ama işçi hakkı yeme.17 Nisan 2018
MHP'li Varlı'dan "Sulama Birliği" çıkışı!13 Nisan 2018
DURUŞUMUZ VE TAVRIMIZ TÜRK GENÇLİĞİNDEN YANADIR12 Nisan 2018
Türkiye, varlığını hissettirmesi gereken bir dönemdedir12 Nisan 2018
Mehmetçik'ten Bahçeli'ye "Zeytin Dalı" Hediyesi11 Nisan 2018
Amazon Heykeli Kaldırılsın, Türk Birliği Parkı Yapılsın10 Nisan 2018
Milliyetçi Hareket Partisi Yeşilyurt İlçe Kaya'nın Polis Haftası Mesajı10 Nisan 2018
MHP Bartın Teşkilatı'ndan Ziyaret10 Nisan 2018
MHP’li Karakaya’dan işsizlere destek!08 Nisan 2018
CHP SİYASİ YANKESİCİLİK PEŞİNDE08 Nisan 2018
UZMANLARA HAKSIZLIK YAPILMIŞTIR 06 Nisan 2018
CHP kendi tabirleriyle 'siyasi yankesicilik' peşinde05 Nisan 2018
MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Başbakan Yıldırım bir araya geldi03 Nisan 2018
’’Eskiye Rağbet Olsa, Bit Pazarına Nur Yağardı’’ 03 Nisan 2018
ADALET TOPLUMU VE DEVLETİ BİR ARADA TUTAR31 Mart 2018
"Türkiye Cumhuriyeti Savcılarını Göreve Davet Ediyoruz"31 Mart 2018
Cumhur İttifakı, Cumhuriyet’in iradesidir.30 Mart 2018
YEREL SEÇİMLERDE DE İTTİFAK OLACAK MI? 30 Mart 2018
"CHP'li Özgür Özel, Genel Başkanını Aptal Yerine mi Koymaktadır?"30 Mart 2018
Devlet Bahçeli 28 Nisan'da Manisa'ya Geliyor30 Mart 2018
Kimse Türkiye'nin Karşısında Duramaz29 Mart 2018
MÜHENDİSLER 'OLMAZ'DEDİ; TÜRK PİLOT YAPTI29 Mart 2018
"BU CHP TÜRKİYE'NİN İYİLİĞİNİ İSTEMİYOR"29 Mart 2018
MHP'li Topçular'dan CHP'li Şener'e sert tepki28 Mart 2018
UZMAN ÇAVUŞLARIMIZ SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİYOR!28 Mart 2018
BAYRAK TUTAN BOZKURT ANITI 26 Mart 2018
Genel Başkan, Yeni MYK Ve MDK Üyeleriyle Anıtkabir'i Ziyaret Etti.24 Mart 2018
"Milli görev" çağrısı!22 Mart 2018
Başkan Avşar'ın Şiir Günü Mesajı22 Mart 2018
MHP'li Usta'dan ABD'ye Afrin tepkisi21 Mart 2018
MHP'li Akçay'dan CHP'ye Tepki15 Mart 2018
'CHP’NİN HANGİ TAKLALARI ATTIĞI HAFIZALARDA ÇOK TAZEDİR'15 Mart 2018
Türk Milleti Sandıkta Değerlendirmeyi Yapacaktır15 Mart 2018
CHP BİLİNÇLİ ŞEKİLDE MHP DÜŞMANLIĞI YAPIYOR14 Mart 2018
MHP'li Akçay, Meclis'teki kavgayı yorumladı: CHP başlattı14 Mart 2018
CHP şimdiden havlu attı13 Mart 2018
Meclis kulisi karıştı!13 Mart 2018
'İSTİKLAL MARŞIMIZI HER TÜRK VATANDAŞI AYNI AŞKLA SÖYLEMEYE DEVAM EDECEKTİR'12 Mart 2018
Bir Destanın Şiiri: İstiklal Marşı12 Mart 2018
MHP'den "çocuk istismarında iyi hal uygulanmasın" önerisi11 Mart 2018
CHP'li Özel'in iddiası son derece çiğ, gerçek dışı ve yalan bir iddiadır 09 Mart 2018
Cinsel istismar yapan kamudan atılsın09 Mart 2018
CHP'li Özgür Özel'in Açıklamaları Yalan09 Mart 2018
MHP'den CHP'nin randevu talebine ret08 Mart 2018
BİZ "ÜLKE" DİYORUZ, ONLAR "İLKE" DİYOR07 Mart 2018
Cumhur İttifakında Sadece AK Parti ve MHP Olacak.07 Mart 2018
GİZLİ VE KİRLİ PAZARLIKLAR İDDİASINA SERT YANIT 05 Mart 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH