Ana Sayfa > SİYASET

MHP’li Sadir Durmaz’dan yerel seçim açıklaması
03 Aralık 2018
Bu haber 583 kez okundu
Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin tüm kurum ve kurallarıyla kökleşmesi ve yerleşmesi birincil önceliğimiz. Bu zaruret görüşmelerin tekraren devamında önemli bir faktör oldu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Habertürk’ten Kübra Par, MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile konuştu. “Bu seçimde MHP’nin oylarını daha da artıracağız” diyen Durmaz, AK Parti ile yürütülen Cumhur İttifakı – işbirliği sürecine ilişkinse, “Görüşmeleri bütün iyi niyetimizle sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için düşündüğü iddia edilen Mansur Yavaş için “MHP’den ayrılırken gerekçesi ‘partiyi CHP’leştirdiniz’ olmuştu, şimdi CHP’nin adayı olmaya çalışıyor” dedi.

MHP ve AK Parti olarak 31 Mart yerel seçimlerinde ittifak yapmayacağınızı açıklamıştınız ama geçtiğimiz hafta Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bir araya gelerek yeniden ittifak kararı aldılar. MHP tek başına seçime girerse elindeki şehirleri de kaybedeceği kaygısı mı duydu, yoksa AK Parti kritik şehirleri kaybederse Cumhur İttifakı’nın zarar göreceğinden mi endişe etti? Hangi düşüncelerle tekrar ittifaka karar verdiniz?

MHP olarak biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kurulması, yerleşmesi ve kökleşmesi açısından bugüne kadar üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirdik. Bu kez de Cumhur İttifakı iradesi hâkim geldi. 24 Haziran seçimleri sonrasında bizim deyişimizle ‘Zillet’ ittifakını oluşturan partilerin koro halinde sistem değişikliğini dillendirmeleri Türkiye’yi bir krize kaosa, yönetemeyen bir ülke haline dönüştürme riskini barındırıyordu. Türkiye henüz 15 Temmuz darbesinin yıkıcı sonuçlarını bertaraf ediyorken yeniden ‘yönetemeyen bir ülke’ konumuna gelmek ülkemiz açısından telafisi imkânsız zararlar doğurabilir. Sayın Genel Başkanımız 24 Haziran’da ortaya çıkan millet iradesine paralel bir sonucun, yerel seçimlerde de ortaya çıkması gerekliliğine işaret etmişti. Bu konuda haklı çıktı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin tüm kurum ve kurallarıyla kökleşmesi ve yerleşmesi birincil önceliğimiz. Bu zaruret görüşmelerin tekraren devamında önemli bir faktör oldu. İki partinin genel seçimde aldığı yüzde 50’nin üzerindeki oy oranının, bu seçimde de aynı şekilde ittifakın oranı olarak seçime yansıması en büyük beklentimiz…

İttifak yapma teklifi AK Parti tarafından mı geldi yoksa Sayın Bahçeli mi fikir değiştirdi?

Sayın Cumhurbaşkanı’nın davetinin ardından Sayın Genel Başkanımızın, “Gündemi davet sahibi belirler” şeklindeki açıklaması ve sonrasında Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘Gündemimizde yerel yönetimlerde ittifak konusu olacak’ beyanları yeni bir çalışma sürecini başlattı…

Referandum sürecinden erken seçim kararı alınmasına kadar Devlet Bahçeli özellikle son dönemde Türkiye siyasetine yön veren isim oldu. “Yerelde ittifak yok” açıklamasından sonra MHP’nin özellikle büyük şehirlerde güçlü adaylar çıkaracağını açıklaması ve örneğin Melih Gökçek isminin MHP’nin potansiyel adayı olarak geçmesi AK Parti’yi endişelendirmiş olabilir mi? Bu anlamda oyun kurucunun yine Sayın Bahçeli olduğunu söyleyebilir miyiz?

Sadece yerel seçime indirgemek haksızlık olur. Sayın Genel Başkanımızın çok büyük bir siyasi birikime sahip olduğunu ve ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’ ilkesini her türlü siyasi beklentinin ve mülahazanın önüne koyduğunu bütün Türkiye biliyor. Ülkenin ihtiyaç duyduğu, demokrasinin kilitlendiği her süreçte Genel Başkanımız, ortaya çıkarak, o kilitleri açmak ve o süreçleri aşmak adına çok ciddi müdahaleleri oldu. Söz konusu ülkenin geleceği ise siyaset üstü bir yaklaşımla konuları ele alabileceğine dair sayısız örnek verilebilir. 2007 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri buna en güzel örnektir. Buradan bakıldığında MHP ittifak içerisinde yer alsın veya almasın, her zaman Türk siyasetinin mihenk taşlarından, 50 yıllık siyasi birikime sahip olan en köklü partilerinden birisidir. Sadece bu süreçle ilgili değil, Allah korusun, Türkiye ne zaman ihtiyaç duyarsa, Türk milleti adına Genel Başkanımızın aynı tavrı sürdüreceğinden hiçbir kuşkumuz yok.

23 Ekim’deki grup toplantısında MHP’li kurmayların Sayın Bahçeli’nin “İttifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz” sözlerini büyük bir coşkuyla karşıladığına şahitlik etmiştik. Yeniden ittifak kararı MHP içinde nasıl karşılandı?

İttifakın kesintiye uğramasına neden olan gelişmeler herkesin gözü önünde cereyan etti. MHP’nin haklı duruşu bütün dava arkadaşlarımız tarafından taktirle karşılandı. Bugün de duruşumuzda herhangi bir esneme ya da değişiklik söz konusu değil. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tartışmaya açılmasını önlemek ve yerelde de genele aykırı bir iradenin ortaya çıkması halinde yaşanabilecek sorunların önüne geçmek bakımından bu ittifakın Türk milletinin yararına ve hayrına olacağına inanıyoruz.

Aslında ittifakın bozulduğu günlerde MHP’nin oylarının bu süreçte artacağı iddia ediliyordu. “Ekonomideki gidişat gibi nedenlerden dolayı AK Parti’den uzaklaşan seçmen MHP’ye geçecek” yorumları yapılıyordu…

Bütün yerel seçimlere baktığınız zaman genel seçimlerin çok daha üzerinde oy aldığımızı görebilirsiniz. Bu seçimde de beklentimiz öyle, oylarımızı daha da artıracağız…

Peki yeniden ittifak kararı karşısında, “Seçime tek başımıza girelim, daha iyi sonuç alırız” diyen kimse olmadı mı?

Bizde hiçbir itiraz söz konusu olmadı, olmaz da…

Ya AK Parti içerisinde bu ittifakı istemeyenlerin, bozmaya çalışanların olduğu iddiaları?

Bu konuyla ilgili değerlendirme yapmam etik olmaz.

CHP ve İYİ Parti’nin ittifak görüşmelerine başlaması AK Parti ve sizin ittifak konusundaki kararınızı yeniden gözden geçirmenize neden oldu mu?

Hiçbir şekilde kararımızda bir tesiri olmadı. Esasen son dönemde CHP’nin bir kapıdan HDP ile diğer kapıdan İP ile ortaklaşarak yürüttüğü süreç millet tarafından yakından izleniyor. Sayın Genel Başkanımızın ifadeleriyle; ‘Dağdan kovduğumuz teröristleri belediye meclis üyesi olarak karşımıza çıkartma gayretlerine’ milletimiz hiçbir şekilde prim vermeyecektir. Bu nedenle sağduyulu, aklıselim CHP tabanının da CHP’nin HDP ile kol kola yürüttüğü bu süreçten rahatsız olduklarını yakından biliyor, takip ediyoruz. Son dönemde yapılan anketlerde iyice erimeye başladığı ortaya çıkan CHP’nin diğer yediği İP’in, HDP’nin desteğiyle belediye başkanlığı kazanma iştah ve isteği karşılık bulmayacak, bu seçim girdikleri son seçim olacaktır.

“İKİ PARTİNİN TEŞKİLATLARINI ORTAK AMACA YÖNELTECEĞİZ”

Şu anda ittifak görüşmeleri hangi aşamada? Kaç şehirde ortak aday çıkarılabilir? Kaç şehir veya ilçede AK Parti aday çıkarmayarak MHP adaylarını destekler?

İttifak görüşmeleri son derece samimi bir yaklaşımla devam ediyor. Henüz sonuçlanma aşamasına gelmediği için bu konuda bir değerlendirme yapmam doğru olmaz.

MHP’nin güçlü olduğu bazı şehirlerde gösterilen adaylarınızı AK Partililerin pek desteklemediği iddiaları var. Özellikle MHP’nin Osmaniye, Adana ve Isparta adaylarına AK Partililerin sıcak bakmadığı iddiaları doğru mu? Bu anlamda teşkilatlar arasında bir gerilim var mı?

5 yıllık sürede mevcut belediye başkanlarıyla diğer partiler arasında zaman zaman görüş ayrılıkları ortaya çıkabilir, bu son derece normaldir. Asıl olan, oradaki teşkilatları ortak amaca yöneltmektir, bu konuda da herkes üzerine düşeni yapacaktır.

“Bazı şehirlerde bir sıkıntı varsa da çözeriz” mi diyorsunuz?

Bunlar süreç içerisinde ortak amaca yöneltmek suretiyle çözülecek şeyler.

Peki, açıklanmış adaylardan değişenler olabilir mi?

Adaylarımızı büyük bir hassasiyetle ince eleyip sık dokuyarak özenle tespit ediyoruz.

CHP ve İYİ Parti, bu hafta görüşmelere bir ara verdiklerini açıkladılar. AK Parti ile MHP arasındaki görüşmelerde de böyle bir tıkanıklık yaşanması ihtimali var mı?

Şu aşamada pek görünmüyor, görüşmeleri bütün iyi niyetimizle sürdürüyoruz. Umut ederiz ki böyle bir sorun yaşamayalım.

MHP teşkilatları AK Parti ile ortak bir kampanya yürütecek mi? O anlamda stratejilerinizi belirlediniz mi?

Geçen seçimde her parti kendi kampanyasını yürütmüştü. Bu konuda konuşmak için şu an erken ama bunun takdiri genel başkanımıza ait.

AK Parti Ankara ve İzmir adayını açıkladı. İstanbul için de Binali Yıldırım isminin kesinleştiği söyleniyor. MHP olarak bu isimlerin belirlenmesini nasıl karşıladınız? AK Parti İzmir ve Ankara adaylarını belirleme sürecinde sizinle istişarede bulundu mu?

Sayın Genel Başkanımız AK Parti’nin bu illerde dilediği isimleri aday gösterebileceğini ifade etmişlerdi. Her birisi Türk siyasetine mâl olmuş kıymetli isimlerdir.

‘MANSUR YAVAŞ MHP’DEN AYRILIRKEN GEREKÇESİ ‘PARTİYİ CHP’LİLEŞTİRDİNİZ’ OLMUŞTU,
ŞİMDİ CHP’NİN ADAYI OLMAYA ÇALIŞIYOR!’

İYİ Parti ve CHP’nin Ankara’da Mansur Yavaş üzerinden tartıştığını artık kamuoyu biliyor. Mansur Yavaş MHP kökenli bir isim. Mansur Yavaş üzerinden yürüyen tartışmalara ne diyorsunuz? Ankara’da, sizin de destekleyeceğiniz eski bakan Mehmet Özhaseki’nin mi şansı daha fazla olur, yoksa CHP-İYİ Parti ortak adayı olarak girerse Mansur Yavaş’ın mı?

Mansur Bey’in hiçbir koşulda şansı olmadığını düşünüyorum. Şöhreti kendisinin çok önünde olan bir konuma taşındı. Bizden ayrılırken en önemli gerekçesi, “Partiyi CHP’lileştirdiniz” olmuştu. Yani “Partiyi CHP’lileştirdiniz” dedi ama şimdi CHP’nin adayı olmaya çalışıyor. Burada CHP’nin acziyeti söz konusu; kendi tabanından, kendi anlayışından aday yapabileceği kimsenin kalmadığı anlaşılıyor. Mansur Bey, “Rozetsiz” diyerek esasında aday olduğu partiyi dışarıda bırakmaya çalışıyor. “Rozetsiz”in tek karşılığı bağımsız aday olmaktır. En iyi rozetsizlik bağımsızlıktır, Mansur Bey de bunu deneyebilir. CHP hakkındaki o değerlendirmesinin yanı sıra, Mansur Bey’e oy vereceklerin, CHP’nin bir taraftan HDP ile arka bahçe siyaseti yürüttüğünü, öbür taraftan da İYİ Parti ile buluştuğunu da bilmesi gerekiyor. Yani her ikisini bu süreçte ortaklaştırmaya çalışıyor. Mansur Bey’in bizim tabanımızdan kesinlikle hiçbir destek görmeyeceğine bütün samimiyetimle inanıyorum.

Eğer ittifak yeniden başlamasaydı, MHP’nin Ankara’da gerçekten Melih Gökçek’i aday gösterme ihtimali var mıydı?

Melih Bey gerçekten değer verdiğimiz, önemli hizmetleri dokunmuş bir siyaset adamı. Şüphesiz, bu yönüyle değerlendirildiğinde, Melih Bey de başka arkadaşlarımız da üzerinde durduğumuz, çalıştığımız arkadaşlardı.

“İTTİFAK YAPILAN YERLERDE PARTİ OYLARI BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE GÖRE HESAPLANACAK”

Üç büyükşehirde MHP’nin aday göstermemiş olması totalde MHP’nin oylarını negatif etkiler mi?

Etkilemez. Meclis üyeliklerinde her partinin kendisine verilen oylar dikkate alınacak. Partinin aldığı oy meclis üyelikleri oyu olacağı için büyükşehirlerde aday göstermemenin böyle bir sonucu olmaz.

Peki, oy hesaplamaları nasıl yapılacak? Cumhurbaşkanlığı seçiminde, pusulalarda ortak alana basılan oylar daha sonra dağıtılmıştı. Şimdi ittifak yapılan şehirlerde MHP oylarının totali nasıl hesaplanacak?

Dediğim gibi, 30 büyükşehirde de belediye meclis üyelikleri için partilere verilen oylar temel alınacak.

Belediye meclis üyelerinde AK Parti’nin kontenjanından giren adaylarınız olur mu?

Belediye meclis üyeliklerinde ortaya çıkan sonuç partilerin kendi oylarını göstereceği için böyle bir değerlendirmemiz olmadı.

MHP yerel seçimde nasıl bir kampanya yürütecek? Sayın Devlet Bahçeli büyük mitingler yapacak mı yoksa geçen seçimde olduğu gibi seçmenle bire bir temas stratejisi mi izlenecek?

Her zaman olduğu gibi en iyi sonucu almak için tüm hazırlıkları yaptık. Güçlü bir kampanya yürüteceğimizden de hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Seçimlere dönük yaptırdığınız kamuoyu araştırmaları var mı?

Kamuoyunun nabzını tutacak her türlü çalışmayı yaptırıyoruz. Teşkilat temayülü başta olmak üzere vatandaşımızın beklentisine uygun, partimize yakışır, ehliyet ve liyakat sahibi adaylarla bu seçimlerin en güçlü çıkışını yapacak olan parti MHP olacak.

AF YASASI VE ‘ANDIMIZ’ YORUMU:
“SÜRECE YAYILARAK ÇÖZÜLEBİLECEK HUSUSLAR”

Kamuoyunun af yasası olarak bildiği ama sizin “Ceza indirimi” olarak adlandırdığınız düzenleme ve Danıştay’ın öğrenci andı kararı AK Parti ile MHP arasında iplerin gerilmesine neden olmuştu. Bu konuları şimdilik rafa mı kaldırdınız, yoksa görüş ayrılığı devam mı ediyor?

Seçim beyannamemizde ne söylemişsek arkasında olduğumuzu Sayın Genel Başkanımız ifade etmişti. Bunlar sürece yayılarak çözülebilecek hususlar.

AK Parti tarafından bu iki konuda olumlu bir adım ya da işaret geldi mi?

Adalet Bakanı ceza indirimleriyle ilgili olarak “Biz de bir çalışma yapıyoruz” diye bir açıklama yapmıştı. Henüz o çalışma somut olarak ortaya çıkmadı. Bunlar zaman içerisinde değerlendirilecektir.

Peki, ittifakın yeniden başlaması için sizden, “Önce bunları çözelim” talebi geldi mi?

İttifakın yeniden başlaması Sayın Cumhurbaşkanı’nın daveti üzerine gelişti. Bizim Sayın Özhaseki ile görüşmelerimiz yerel seçimlerle sınırlıdır.

Bu seçimden sonra artık uzunca bir süre seçim yok. Cumhur İttifakı sizce ne kadar sürer?

Türkiye’nin bekasını, geleceğini ilgilendiren her konuda Cumhur İttifakı aktif bir şekilde, yerli ve milli anlayışın temsilcisi olarak devam eder. Zaten daha önceden hem Sayın Genel Başkanımız hem de Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda kapsamlı değerlendirmeler yapmışlardı. Bu anlayışın hâkim olacağını düşünüyorum. 
(HABERTÜRK)Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Muharrem Varlı: Bu sorun, Türkiye’nin sorunudur!29 Mayıs 2020
"KAMPLAŞMAYA DEĞİL KUCAKLAŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR"28 Mayıs 2020
Erdoğan ve Bahçeli Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda27 Mayıs 2020
CHP siyasi istikrarsızlık ve kaos yaratmak istiyor24 Mayıs 2020
Ersoy'dan TYP'liler için soru önergesi23 Mayıs 2020
MHP Lideri Bahçeli, kurulan gizli şer ittifaklarını ...21 Mayıs 2020
Osmanağaoğlu: Bu alçaklara cesaret veren Tunç Soyer'in ta kendisidir21 Mayıs 2020
Çapın nispetinde konuş Taha Akyol Efendi19 Mayıs 2020
Emre Kınay, Hacivat ile Karagöz oyununda “zenne” rolü üstlenmelidir19 Mayıs 2020
Ankara'da bir'SU'istimal var"18 Mayıs 2020
Değerlerimiz, panzehirimiz18 Mayıs 2020
"Meşrubatlardaki şeker miktarı azaltılmalı"18 Mayıs 2020
Sayın Bahçeli’ye iftira etmek, iblislerin işidir17 Mayıs 2020
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ YAPTIĞINIZ HER YANLIŞIN KARŞISINDA OLACAKTIR16 Mayıs 2020
Bizim aklımız hep Adana'dır!15 Mayıs 2020
Yenilenen parka Karamanoğlu Mehmet Bey heykeli15 Mayıs 2020
ALLAH ISLAH ETSİN14 Mayıs 2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye teşekkür11 Mayıs 2020
MHP'de taban yoktur, dava arkadaşlarımız vardır; tavan yoktur, Ülkücü şuur hâkimdir11 Mayıs 2020
CHP-HDP-İP ve satılık kalemler döviz manipülasyonlara çanak tutmaktadır11 Mayıs 2020
MHP'li Yalçın'dan hain fitnecilere net mesaj09 Mayıs 2020
'HER ŞEY BİTMİŞ DEĞİL'04 Mayıs 2020
Öztürk Tarihi Çerikli Camisi’nin peşini bırakmıyor04 Mayıs 2020
Unutmayacağız, unutturmayacağız02 Mayıs 2020
AVCI’DAN 3 MAYIS MESAJI!..02 Mayıs 2020
CHP’nin oyunlarını bir bir bozmaya devam edeceğiz01 Mayıs 2020
Yönter: Özgür Özel siyasetin maskarasıdır!01 Mayıs 2020
Umarım kulağına küpe olur Fatih efendi30 Nisan 2020
Akçay: CHP; tam bir şeytanlık yapıyor30 Nisan 2020
CHP'li Özel'e: Ülkücü Hareket sana haddini bildirmeyi bilir!29 Nisan 2020
CHP'nin içine HDP kaçmış29 Nisan 2020
MHP’den Fatih Altaylı ve Habertürk TV’ye sert tepki29 Nisan 2020
Yalçın: İP’li Akşener kahkahalar atarak kurtulamaz29 Nisan 2020
İSMAİL OK - YAZILI BASIN AÇIKLAMASI28 Nisan 2020
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı'ndan İmamoğlu'na suç duyurusu25 Nisan 2020
Millî Meclisin hamuru, mayası millettendir23 Nisan 2020
“SİYASİ ŞOV YERİNE SAMİMİYETLE HALKA YARDIM YAPSALAR KİMSE ENGELLEMEZ”22 Nisan 2020
Büyükataman'dan CHP'li Özel'e: PKK’nın, FETÖ’nün sözcüsü olmayı ne zaman bırakacaksınız?21 Nisan 2020
“BAŞKANLAR, MECLİS ADINA SÖZ VEREMEZ”21 Nisan 2020
KORONAVİRÜS DOLAYISIYLA MAĞDURİYET ARTMIŞTIR20 Nisan 2020
Milliyetçi Hareket senin ufkunun alamayacağı derecede büyüktür17 Nisan 2020
’İnsanlık Doğal Hayat İle Olan İlişkilerini Yeniden Gözden Geçirmeli!’’16 Nisan 2020
MHP’li belediyelerin talep ve isteklerini iletti15 Nisan 2020
Erdoğan’dan , Bahçeli’ye teşekkür14 Nisan 2020
Bahçeli, ceza infaz düzenlemesi için Genel Kurul'da14 Nisan 2020
Kimse virüs üzerinden fırsatçılık yapmasın13 Nisan 2020
Bakan Soylu'dan MHP Lideri Bahçeli’ye teşekkür telefonu13 Nisan 2020
Bahçeli'den Süleyman Soylu açıklaması13 Nisan 2020
“GECEYİ GÖRDÜK, GÜNEŞİ DE GÖRECEĞİZ”08 Nisan 2020
Türk polisi olmak07 Nisan 2020
infaz düzenlemesine ilişkin ...06 Nisan 2020
İftira atan İP Müdiresi asıl karantinaya alınması gereken kişidir05 Nisan 2020
infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi31 Mart 2020
Fendoğlu , kayısı çekirdeği vurgusu31 Mart 2020
''BİZ BİZE YETERİZ''31 Mart 2020
MHP ilçe başkanına bıçaklı saldırı29 Mart 2020
"Ceza indirimi teklifimiz, toplumun büyük beklentisine cevap vermektedir"28 Mart 2020
Şu Günlerde Bile İstismar Peşinde Olan Zavallı Birisin23 Mart 2020
"Üreticilerin evine kapanma şansı yok"22 Mart 2020
MHP'den belediyelere koronavirüs genelgesi20 Mart 2020
Vatandaşlara talimatlara uyulması çağrısı20 Mart 2020
Yönter, uzman çavuşlarımızın haklarını almakta kararlı13 Mart 2020
Yönter'den TBMM'ye uzman çavuşlar için kadro teklifi09 Mart 2020
MHP'den İnternet haber siteleri için kanun teklifi 08 Mart 2020
İsmet Büyükataman’dan Yeniçağ Gazetesi’ne Çok Sert Cevap05 Mart 2020
Semih Yalçın: Ümit Özdağ'ın gerçek yüzünü gösterme zamanı geldi05 Mart 2020
Büyükataman'dan Akşener'e "milliyetçilik" tepkisi04 Mart 2020
Sofulu Çöplüğü Meclis gündeminde!01 Mart 2020
MHP Lideri Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüştü27 Şubat 2020
Aycan, kamuda optisyen istihdam edilmesi gerek25 Şubat 2020
İyi Parti’de milliyetçiliğin ‘m’si bile yok!24 Şubat 2020
Büyük lokma ye, büyük laf etme23 Şubat 2020
Şahin'den İzmirlilere Fethi Sekin teşekkürü22 Şubat 2020
İstikrarsızlaştırma çabaları, beka meselesinin önemli bir boyutudur19 Şubat 2020
Bahçeli'den Güreş Federasyonu Başkanı'na tebrik18 Şubat 2020
İP'de istifa 17 Şubat 2020
“Kuşatmayı yaracağız!”17 Şubat 2020
Büyükataman'dan Özgür Özel'e sert cevap12 Şubat 2020
CHP ateşle oynamaktadır12 Şubat 2020
MHP'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki!11 Şubat 2020
Cumhur İttifakı'ndan rahatsız olanlar var10 Şubat 2020
Kamil Aydın'dan AKPM'ye 'çifte standart' tepkisi09 Şubat 2020
Akıncı’nın onuru varsa istifa etmelidir09 Şubat 2020
Önkibar'a: Sen medya klozetisin08 Şubat 2020
CHP haysiyet celladı olmuş08 Şubat 2020
CHP, Türkiye düşmanlarının sözcüsü olmuştur08 Şubat 2020
Özgür Özel kimin yancısı?07 Şubat 2020
CHP , zararlı cemiyet hâline gelmiştir06 Şubat 2020
Batı’nın korkusu yersiz değildir, Çünkü Bozkurtlar geliyorlar!31 Ocak 2020
Devletin ve hükümetin itibarsızlaştırılması hedefleniyor31 Ocak 2020
MHP'li Öztürk: "Ülke genelinde üreten belediyecilik modelini uyguluyoruz"27 Ocak 2020
ESBALDER,Sazak'a 'katil misina ağlarla' ilgili 40 sayfalık rapor ve fotoğraf sundu27 Ocak 2020
Enver Altaylı camiamız için dalından kopmuş bir yaprak dahi değildir24 Ocak 2020
Öztrak'ın iddiaları Yalan ve iftiradan ibarettir21 Ocak 2020
Bahçeli personeliyle kahvaltıda buluştu21 Ocak 2020
MHP'li Yalçın'dan Rıza Zelyut'a açık mektup21 Ocak 2020
Akçay'dan CHP sözcüsüne FETÖ tepkisi20 Ocak 2020
Mehmet Ay'dan Bünyamin Avcı'ya iadeiziyaret!17 Ocak 2020
Başkan Ergün MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye projelerini sundu17 Ocak 2020
TOGG heyeti, MHP Lideri Bahçeli'yi ziyaret etti17 Ocak 2020
"Esnafın prim gün sayısı indirilmelidir"15 Ocak 2020
MHP’li Yalçın: İP, Bir Zamanlar Çukurova dizisindeki Gafur gibi hakir ve ezik...15 Ocak 2020
CHP’nin siyasetteki vaziyeti içler acısıdır14 Ocak 2020
CHP önce kendi içinde FETÖ komisyonu kursun10 Ocak 2020
MHP’li Osmanağaoğlu Başkan Soyer’i hedef aldı: 'KARANLIK İRADENİN YARDAKÇISI'10 Ocak 2020
Şer nerede CHP orada10 Ocak 2020
“Beş Ocak ruhuna ihtiyacımız var!”10 Ocak 2020
CHP, FETÖ’cülerin umut ışığı olmuş10 Ocak 2020
Kanun teklifi ve soru önergeleri06 Ocak 2020
MHP’li Avcı’dan TEMSA hamlesi!03 Ocak 2020
Parlamenterler Derneği’nden Ahmet Davutoğlu’na tepki!03 Ocak 2020
MHP kaymakam ziyareti03 Ocak 2020
Türkiye Libya’ya barış ve huzurun tesisi için gidecek02 Ocak 2020
MHP Libya tezkeresini destekleyecektir30 Aralık 2019
MHP’den Yeniçağ ve Murat İde’ye sert ifadeler30 Aralık 2019
ANTEP FISTIĞI ÜRÜN DESTEĞİNİ HAKETMEKTEDİR30 Aralık 2019
“Birlikte başarabiliriz”30 Aralık 2019
CHP , 6 OKUN 4’ÜNÜ KIRMIŞ25 Aralık 2019
Milletvekili Taşdoğan,Antep fıstığı üreticilerinin desteklenmesi, ekonomik ve sosyal bir yatırımdır22 Aralık 2019
"Vatana, millete ve devlete sahip çıkmak vazifemizdir"20 Aralık 2019
TÜRKİYE KIZIL ELMA ÜLKÜSÜYLE KURULDU20 Aralık 2019
Cumhur İttifakı tehditlere karşı kalkan oluşturmuştur20 Aralık 2019
Türk kimliği büyük bir şereftir20 Aralık 2019
"Türkiye'nin yeni partiye ihtiyacı yok"19 Aralık 2019
Geçmişleri geleceklerine kefil olamayan siyasi garabetlerin...18 Aralık 2019
Akdeniz'de "oldubitti" hesaplanıyor16 Aralık 2019
Türkiye bölgesinde ilteber devlettir16 Aralık 2019
Egemenliğimiz bizim namusumuzdur16 Aralık 2019
MHP'li Enginyurt'tan CHP'li Özel'e çakar tepkisi12 Aralık 2019
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ CEMAL ÇETİN BAŞKANIMIZIN TBMM BÜTÇE KONUŞMASI11 Aralık 2019
İnsanı yaşat ki devlet yaşaşın11 Aralık 2019
Tarımsal Danışmanlığı TBMM gündemine taşıdı.09 Aralık 2019
TBMM'de bütçe görüşmeleri başladı09 Aralık 2019
Özalp Kaymakamından MHP’ye ziyaret 07 Aralık 2019
Avcı'dan Karalar'a "hizmet" çağrısı06 Aralık 2019
Haberal: Yenikent ilçe olsun06 Aralık 2019
Anlaşma ile Doğu Akdeniz jeopolitiği lehimize değişiyor06 Aralık 2019
Taytak: Göç sorununu en derinden yaşayan ülkeyiz06 Aralık 2019
Fendoğlu, Malatya'nın taleplerini dile getirdi05 Aralık 2019
Fikrî ahlaksızlığı ayyuka çıkmış mendeburdur02 Aralık 2019
Rifat Serdaroğlu’na: Sen kaç paralık adamsın?30 Kasım 2019
Mustafa Kalaycı, Bakan Mehmet Cahit Turhan’a sorular yöneltti29 Kasım 2019
AMANOS TÜNELİ PROJESİNE DESTEK28 Kasım 2019
ÜNİVERSİTELERİMİZ BİLGİ VE TEKNOLOJİ ÜRETİM MERKEZLERİ HÂLİNE GETİRİLMELİ27 Kasım 2019
Türk milletinin erken seçime ihtiyacı yoktur22 Kasım 2019
İP Beştepe’den bakanlık dilenir hale geldi21 Kasım 2019
MHP'li Yalçın, Yargı Eli birgün Rahmi Turan'ında yakasını toplayacaktır21 Kasım 2019
Başkan AVCI’dan Ortak irade çağrısı, mağdur işçileri de sevindirelim!20 Kasım 2019
AB, Kıbrıs konusunda karar merci olamaz19 Kasım 2019
Türk milletine biçilen kefen, her seferinde yırtılıp atılmıştır19 Kasım 2019
MHP'Lİ ERDEM'DEN KANUN TEKLİFİ…07 Kasım 2019
Vatandaş istedi, Milletvekili Özdemir Meclise taşıdı04 Kasım 2019
Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli önderliğinde yol aldı30 Ekim 2019
Türkiye artık yolu açılan ülke olmaktan çıktı 27 Ekim 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye ziyaret23 Ekim 2019
Kılıçdaroğlu ucuz yalana sarıldı22 Ekim 2019
ABD ve Türkiye'den 13 maddelik ortak açıklama18 Ekim 2019
Bu şerefsiz ifadeleri ayaklarımızın altına alıp çiğniyoruz13 Ekim 2019
SEVİYESİZ İTHAMLAR09 Ekim 2019
YÖNETİMDE İSTİKRAR, TEMSİLDE ADALET"01 Ekim 2019
Sorunlardan çıkış yolu milli birliği korumak30 Eylül 2019
'Beraberce felaketlere karşı direneceğiz'30 Eylül 2019
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kutlaması30 Eylül 2019
Sen kim, Ülkücüler kim! Edebinle otur29 Eylül 2019
Semih Yalçın: CHP, ayak bağı olmaya memur edilmiş bir partidir28 Eylül 2019
TUNÇ SOYER, PKK’YA KUCAK AÇMAKTADIR27 Eylül 2019
Kendisi zillet ittifakının “cücük ortağı” 25 Eylül 2019
MHP'li Yalçın'dan Akşener'e: Ülkücülerin elleri yakanda olacak25 Eylül 2019
Semih Yalçın'dan gazeteci Balbay'a sert tepki22 Eylül 2019
MHP'den esnafa "Siftah bizden bereket Allah'tan" ziyareti22 Eylül 2019
Başkan Kılıç'tan Ankara çıkarması22 Eylül 2019
Başkan Erdoğan;"Hep beraber yarım asırlık ulu çınarın altında buluşalım"22 Eylül 2019
Cumhur İttifakı, bir koalisyon ortaklığı değildir. 17 Eylül 2019
Aşure ikramı15 Eylül 2019
Şehidin ismi kütüphanede yaşatılacak13 Eylül 2019
MHP'li Sözlü'den Karalar'a 'Hodri Meydan'10 Eylül 2019
Kaftancıoğlu'nu savunan Akşener'e sert tepki09 Eylül 2019
Hüseyin SÖZLÜ'nün basın toplantısına davet09 Eylül 2019
"Hafızası olan millet ayakta kalır"09 Eylül 2019
MHP'li Aycan: "İdamı isteyen tek partiyiz"05 Eylül 2019
Semih Yalçın: ''CHP hastadır"31 Ağustos 2019
“Kapitalist zihniyetle Adana hizmet alamaz”29 Ağustos 2019
Milletçe mücadele şart28 Ağustos 2019
"Malazgirt Zaferi, Türkiye Cumhuriyetinin bir harcıdır"26 Ağustos 2019
"Türk Adaleti en ağır cezayı verecektir" 25 Ağustos 2019
'Teyakkuzda olacağız'24 Ağustos 2019
MHP'li Yalçın'dan Gül ve Davutoğlu’na sert tepki!20 Ağustos 2019
Yanlışta ısrar etmek, helak olmaya koşmaktır16 Ağustos 2019
MHP’DEN HAZZETMEYEN SATILIK UŞAKLAR16 Ağustos 2019
SANCAKLI: MHP TÜRKİYE’NİN SİGORTASIDIR13 Ağustos 2019
Ülkü Ocakları'ndan haydut çıkmaz 05 Ağustos 2019
Çarşaf listeleri adeta “Yurtta Sulh Konseyi”nin isimlerinden ibarettir04 Ağustos 2019
Parlamenterler Derneği Genel Başkanı Bukan: Bahçeli’nin çağrısı iyi değerlendirilmeli.02 Ağustos 2019
MURAT KAÇAK SONUNDA PATLADI. “AYIPTIR, GÜNAHTIR”31 Temmuz 2019
MHP'li Arkaz: Sivas’a Laf Söylemek Tarihe İhanettir 31 Temmuz 2019
Arzumuz Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerine dönmeleri30 Temmuz 2019
Tarsus Ülkü Ocakları Başkanımız yalnız değildir.26 Temmuz 2019
MHP üzerindeki oyunlara dikkat : Fitneçağ’ın İçyüzü25 Temmuz 2019
"Tarafsız basın demokrasinin yaşam damarlarındandır"25 Temmuz 2019
Yalçın, ‘‘Fitneçağın mümessili höykürmüş daha da ötesi hırlamış.’’ 24 Temmuz 2019
MHP verdiği sözü tuttu23 Temmuz 2019
Büyükataman'dan Fitneci Yeniçağ'ın yazarına sert tepki23 Temmuz 2019
“ÖNCE KİRLİ ALGI ÜRETİP SONRA KIYIM YAPILIYOR”22 Temmuz 2019
‘İstikamet Kızıl Elma’ diyen askerden Bahçeli’ye ziyaret20 Temmuz 2019
''ASIL MAKSADINI GİZLİYOR''19 Temmuz 2019
Başkan Gündoğdu'dan 15 Temmuz Mesajı16 Temmuz 2019
Özgür Özel'in niyeti üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir." 11 Temmuz 2019
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a sert tepki11 Temmuz 2019
AKŞENER’İN İFTİRALARINA SERT CEVAP10 Temmuz 2019
'Fitne' uyarısı09 Temmuz 2019
Avcı: Hedef saptırmak ayıptır çirkindir!07 Temmuz 2019
MHP Merkez İlçe yöneticilerinden Belediye Başkanı Arı'ya ziyaret07 Temmuz 2019
Bahçeli'nin liderliği kitap oldu07 Temmuz 2019
MHP'li Yalçın'dan Mehmet Yakup Yılmaz'a: Siz bir psikiyatra görünün!04 Temmuz 2019
İP’in ucuz siyaset şovu . . . 03 Temmuz 2019
Akçay: İP kimliksiz kumpanyadır!22 Haziran 2019
Vay politika kokarcası vay!22 Haziran 2019
MHP'den İP'li Akşener'e tepki!22 Haziran 2019
MHP İstanbul'un kılcal damarlarına girdi21 Haziran 2019
23 Haziran öncesi MHP'den önemli açıklama!20 Haziran 2019
İstanbul sevdamız, istikbalimiz, bekamızdır19 Haziran 2019
ASARCIK'TA YOLLAR YENİLENİYOR18 Haziran 2019
MHP’nin Mitili, CHP’nin Fitilini Tutuşturdu 18 Haziran 2019
Eğitim, siyasi şaşılığı ve bilgi yüklü merkepliği değiştirmiyor 18 Haziran 2019
İstanbul ehil ellere teslim edilecektir11 Haziran 2019
CELAL ADAN: MİTİL ATILMIŞ DURUMDA 10 Haziran 2019
MHP İSTANBUL’A MİTİLİ ATTI, CHP’NİN FİTİLİ TUTUŞTU10 Haziran 2019
MHP'li Yalçın'dan Dede Cevabı: Neden Oltaya Geldi07 Haziran 2019
Büyükataman: İstanbul seçimi Türkiye için hayati bir seçim halini aldı06 Haziran 2019
Zillet ittifakının adayı koca İstanbul’u satamayacak01 Haziran 2019
İstanbul “dağdan gelenlerin” bağdakini kovmasına müsaade etmeyecek 31 Mayıs 2019
Bahçeli'nin 'beka' vurgusu seçmende karşılık buldu29 Mayıs 2019
Tunceli Belediyesi Komünist Başkana Edirne Ülkü Ocaklarından Sert Tepki 26 Mayıs 2019
TÜRKİYE DÜNDEN DAHA GÜÇLÜDÜR, DAHA BÜYÜKTÜR16 Mayıs 2019
CHP YSK'nın 'red' kararını malzeme olarak kullanacak15 Mayıs 2019
Açılıma Saçılıma Geçit Vermeyiz14 Mayıs 2019
'Ey CHP, titre ve kendine dön'09 Mayıs 2019
'Türk milleti bu tiyatroyu daha önce izledi'09 Mayıs 2019
CHP'nin maskesi, sefalet ve perişanlığı önleyemeyecektir09 Mayıs 2019
CHP’nin şirazesi kaymıştır08 Mayıs 2019
MHP'den YSK'nin kararının ardından ilk açıklama07 Mayıs 2019
YSK : İSTANBUL'DA SEÇİMLER YENİLENİYOR06 Mayıs 2019
MHP'li Yalçın'dan, Oya Baydar'a sert sözler!06 Mayıs 2019
"Hadiseyi farklı kavramaya çalışmak düpedüz kötü niyet içeren, çirkin bir tutumdur"05 Mayıs 2019
Atatürk’e hakaret eden yazar bozuntusuna ve alkışlayanlara tepki 02 Mayıs 2019
Önceliğimiz daima Türkiye'dir01 Mayıs 2019
TAŞDOĞAN’DAN MACRON’A SERT TEPKİ01 Mayıs 2019
“BAŞKA PARTİNİN MUTLULUĞUNDAN MUTLU OLAN BİR PARTİ!”30 Nisan 2019
"Türkiye kendi iradesine sahip ülkedir"30 Nisan 2019
MHP'li Feti Yıldız : YSK ve af açıklaması28 Nisan 2019

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH