MHP Yozgat Şeker Fabrikası Satışını TBMM Gündemine Taşıdı.

24 Şubat 2018
487 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Yozgat İl Teşkilatı, Yozgat Sorgun Şeker Fabrikasının satışına karşı çıktı. Yaşanması muhtemel sıkıntılar hakkında bilgi vermek için MHP Başkanı Ethem Sedef, Sorgun İlçe başkanı Zafer Yusuf Kutlusoy ile birlikte Ankara’da bir dizi girişimde bulunuldu.

MHP Yozgat İl Teşkilatı, Yozgat Sorgun Şeker Fabrikasının satışına karşı çıktı. Bira fabrikasının özelleştirilmesi sonucu Yozgat ekonomisinin büyük bir darbe yediğini, kamunun tek yatırımı olan Şeker fabrikasının satılması ile çiftçinin, çalışanların ve Şeker sayesinde ayakta duran birçok sektörün olumsuz etkileneceğine dikkat çeken MHP Başkanı Ethem Sedef, Sorgun İlçe başkanı Zafer Yusuf Kutlusoy ile birlikte Ankara’da bir dizi girişimde bulundu. 

Sorgun Şeker-İş sendika başkanı Turgut Gözübüyük’ün de katıldığı ziyaretler ile satışa karşı kamuoyu oluşturuldu.  MHP Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Celal Adan ve Şefkat Çetin’i ziyaret ederek konu hakkında bilgilendiren Yozgat heyetinin çabaları sonucu,  konu ile yakından ilgilenen Genel başkan yardımcılarının direktifi ile MHP grup başkan vekili Erhan Usta meclis kürsüsünden Milliyetçi Hareket Partisi'nin bu satışa karşı olduğunu söyleyerek konuyu TBMM gündemine taşıdı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber