MHP, TBMM'yi Azerbaycan'a destek vermeye çağırdı

05 Nisan 2016
896 Haber Okunma   0 Haber Yorum

TBMM'deki Gensoru görüşmeleri öncesinde söz alan Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, " Ermenistan, 1994 yılından beri Azerbaycan'a bağlı Dağlık Karabağ'ı işgal etmektedir.

Ermenistan'ın 1 Nisan'dan bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda 15 Azerbaycan Türk'ü şehit olmuştur.  Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunan siyasi partileri, bu haklı davasında dost ve kardeş Azerbaycan'ın yanında olduğunu bildiren bir ortak açıklama yapmaya davet ediyorum." dedi.

 

MHP Grup Başkanvekili AKÇAY'ın Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarını TBMM'deki siyasi partilerin ortak mutabakat metni yayınlayarak kınamasına yönelik teklifine diğer siyasi partilerden cevap gelmemesi dikkat çekti. 

 

 TBMM'de Grubu bulunan partileri Ermenistan'a karşı ortak bildiriye imza atmaya davet ediyoruz.

 

TBMM'de Grubu bulunan siyasi partileri Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı saldırılarını kınamaya davet eden Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, " 1991 yılında Azerbaycan'a bağlı Dağlık Karabağ'ı işgal eden Ermenistan, 1994 yılında Dağlık Karabağ'ın tamamını işgal etmiştir. Ermenistan bu işgali sırasında 20 binden fazla Azerbaycan Türk'ünü şehit ederken on binlerce Azerbaycan Türk'ünü de göçe zorlamıştır.

 

Ermenistan 1994 yılında Azerbaycan'la imzaladığı ateşkesi çeşitli dönemlerde bozmuştur. Son olarak 1 Nisan 2016 tarihinde Ermenistan'ın saldırısı sonucu aralarında sivillerin de bulunduğu 12 Azerbaycanlı şehit olmuştur. Azerbaycan'ın iyi niyet göstergesi olarak 2 Nisan 2016 tarihinde bölgede tek taraflı ateşkes ilan etmesine rağmen Ermenistan'ın saldırısı sonucu 4 Nisan 2016 tarihinde 3 Azerbaycan askeri daha şehit olmuştur.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunan siyasi partileri, bu haklı davasında dost ve kardeş Azerbaycan'ın yanında olduğunu bildiren bir ortak açıklama yapmaya davet ediyorum. Bu düşünceyle de siyasi parti gruplarına bir ortak açıklama yapma konusunda çağrıda bulunuyorum." dedi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber