Ana Sayfa > SİYASET

MHP SAKARYA İL BAŞKANI SORDU “MUHATAPLARDAN NEDEN SES YOK?”
26 Ekim 2017
Bu haber 320 kez okundu
Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya il başkanı Muhammed Levent Bülbül haftalık olağan basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

29 EKİM KUTLU OLSUN

Toplantının başında yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet bayramı ile ilgili mesajlar veren il başkanı Bülbül

“Kuruluşunun 94. Yılında hür ve bağımsız şekilde hayatına devam eden devletimize milletimize daha nice doksan yıllar, yüz yıllar, bin yıllar nasip olur diye ümit ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşunda emeği geçen canlarını feda eden hizmetleri ile tarihe geçen bütün şahsiyetleri ve aziz şehitlerimizi başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere saygı ve minnetle yad ediyoruz.”

Cumhuriyetimizi ve onunu kuruluşunu hafife alan hiçbir anlayışın Türk milletinin içerisinde itibar görmesinin mümkün olmayacağını ifade eden Bülbül,

“Türk milleti için çok büyük öneme sahip olan bu devletin kuruluş felsefesine ve ruhuna aykırı ve ona düşmanca tavır içerisinde olanların Türk milleti tarafından hakkıyla değerlendirileceğini ve Allah’ın izniyle bu milletin ne aklında ne fikrinde ne geleceğinde yer bulamayacağını bir kez daha buradan dile getirmek istiyorum. ”dedi.

ZİYA GÖKALP’İ UNUTMADI

İl başkanı, “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda devletimizin Cumhuriyetimizin fikri temellerinin atılmasında büyük emeği olan büyük Türk milliyetçisi, sosyolog, fikri ve dava adamını ölümün 93. Yılında rahmet ve minnetle yad ediyorum” diyerek Ziya Gökalp’i andı.

KERKÜK GELİŞMELERİ MEMNUNİYET VERİCİ

İl başkanı Kerkük meselesine değindi;

“Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde olan en önemli meselelerden bir tanesi Kerkük ve Kuzey Irak’taki ortam ve siyasi durumdur. Bu hususlarda Türkiye Cumhuriyeti’ni dikkatli olmak, tarihten gelen sorumluluklarımızı da göz önüne alarak sıkı bir şekilde gelişmeleri takip etmek ve bu konuya müdahil olmak yönünde taleplerde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi, 25 Eylül sözde referandumu sonrası Irak’ın kuzey bölgesinde ortaya çıkan durumun 2003 yılından önceki siyasi duruma denk gelecek bir hal almasını büyük memnuniyetle karşılamıştır.

Oradaki devlet kurma hayalleri içerisinde olan emperyalizmin o bölgedeki maşalarını, kökeni ve mezhebi ne olursa olsun çok uzun bir süre büyük bir sükûnete ve hayal kırıklığına sürüklemiştir. İnşallah Türkmenlerin ve Türk milletinin de aleyhine olabilecek bu girişimin sonuçsuz kalması onlara tarihten gelen bir gerçeği hatırlatmakla kalmamış, gelecekte girişecekleri benzer eylemlere de bir daha tevessül edilmemesi noktasında çok önemli mesaj vermiştir.

Son gurup toplantısında genel başkanımızın ifade ettiği üzere Kerkük Irak’ın toprak bütünlüğü içerisinde değerlendirilmesi gereken bir meseledir. Biz bunu önemsiyoruz ve Irak’ın toprak bütünlüğü anlayışı içerisinde bu durumun çözülmesini talep ediyoruz. Türk ve Türkmen şehri olan Kerkük’ün de tarihi gerçek ve demografik yapı itibari ile özel bir statüye kavuşturulmasını, bunun özenli ve hakkaniyet çerçevesinde yapılmasını sayın genel başkanımız yine aynı gurup toplantısında belirtmiştir.

Burada ifade etmek gerekir ki bizim özel statü talebimiz batının veya emperyalist güçlerin özel statü talepleri gibi değildir. Bunun merkezinde Türk ve Türkmen şehri Kerkük anlayışı yatmaktadır. Bu anlayışın olduğu yerde hiçbir emperyalist hayal ve kötü niyetli tavır burada var olamayacaktır.

ABD ADINA ÇALIŞANLAR

İl başkanı son dönemde ABD ile ilişkileri değerlendirdi;

“Son dönemde ABD ile vize krizi ile artan gerginlik sizin de yakından takip ettiğiniz gibi ABD’nin bir telefonun iade edilmesi hususunda verdiği nota ve yine bu süreçte Osman Kavala ve Şaban Kardaş isimli şahısların gözaltına alınmasıyla devam eden gelişmeler ABD ile olan ilişkilerimizi gerginliğin tavan noktasına erdirmiştir.

Anlaşılıyor ki bu kişiler ABD ile beraber çok farklı ilişkilerin içerisine girmiş veya girdiği ciddi şüpheler uyandıran kişilerdir. Bu ilişkilerle, ortaya çıkacak gerçekler Türkiye’nin güvenliği ve geleceği açısından önemli hususlardır. Sayın genel başkanımızın dediği gibi bu konuların sonu nereye varıyorsa varsın araştırılıp Türkiye Cumhuriyetine kim zarar vermişse hukuk çerçevesinde cezalandırılmasını talep ediyoruz. “

TÜRK MİLLETİNİN DÜŞMANLIĞINI TALEP ETMEKTEN HERKES KAÇINSIN

İl başkanı Bülbül ABD’nin uzun zamandır Türkiye’ye karşı dostane tavırlar içinde olmadığını söyledi;

“İŞİD/DEAŞ adlı terör örgütünden başka bir terör örgütüne PKK’ya geçen Rakka’da katil başı Apo posterlerinin asılması ABD tarafından kınandı. Bizim bu kınamayı Türk milleti olarak “bakın ABD bunu kınadı nasıl güzel bir dostuz” dememizi bekliyorlar galiba. Burada ABD’den bir dostluk görmediğimiz ve bu coğrafyada Türk milletinin geleceği için dostane tavırlar olmadığı gibi, düşmanca tavırlar gördüğümüz ve bu hususlarda adeta bizi köşeye sıkıştırırcasına yaptığı hamlelerin Türk milleti tarafından dikkatten kaçmadığını belirtmek isterim. Özellikle 15 Temmuz sonrası gerçekleşen hadiselerin terörist başı Öcalan’ın ve aynı zaman FETÖ başı Gülen’in iadesi ile ilgili süreçlerde ABD’nin takındığı tavırlar Türkiye’ye dost olmadıklarını açıkça göstermiştir.

Biz binlerce tırla beslediği PKK/PYD/YPG’yi orada bizim başımıza bela edecek olan ABD’nin bu tavrının dostluğa değil düşmanlığa yönelik olarak gelecekte bize çok önemli sıkıntılar yaratacak gelişmeler olduğunu ifade etmek istiyoruz. Türk milletinin sevgisini kazanmak çok önemlidir ama düşmanlığını hiç kimsenin talep etmemesi bu konuda düşmanlığından kaçınılması gerekir diye düşünüyoruz. Kimse kendini çok yükseklerde çok güçlü görmesin bu coğrafyada Türk milletinden bağımsız hiçbir işin gerçekleşmeyeceğini herkesin bilmesini istiyoruz.”

VİLAYET KURUMLARI KAMPÜS PROJESİ

Devlete ait hizmet binalarının yerleri ile ilgili yıllardır yaşanan sıkıntıların çözülmesi için proje önerisini tekrarlayan Bülbül, sessiz kalan muhataplara seslendi;

Arkadaşlar geçen hafta Sakarya’da özellikle devlet dairelerimizin, adalet sarayımızın yeri ve konumu ile ilgili mevcut sıkıntıları dile getirmiştik.

Sakarya’nın merkezinde 130 dönümlük bir arazi bulunduğunu ve bu arazinin Savunma Bakanlığı’na ait olduğunu, ağır bakım fabrikası olarak geçen bu arazinin dört merkez ilçenin tam merkezinde bulunan bir konumda ve bütün Sakarya’nın mülki sınırları değerlendirildiğinde merkez ve ulaşım açısından büyük kolaylık arz etmesi dolayısı ile yeni yapılacak adliyenin, vilayet binasının emniyet müdürlüğünün bu arazi içerinse inşa edilmesini, bu arazinin bu binaların inşası için gayet yeterli olduğunu, bunun etrafında bölge adliye mahkemesinin vergi dairesinin ve ileride yapılacak olan Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binasının birbirine komşu ve çok yakın oluşunun Sakaryalılar açısından büyük memnuniyet oluşturacağını belirtmiştim.

Tekrar etmek isterim ki Sakarya’ya bunu yapacak kişi gerçekten hayırla yad edilecektir.

Bu konuda gerek yerel yönetimlerin gerekse şehrin merkezi yönetiminde söz sahibi olabilecek milletvekillerimizin ve iktidarın bu konuda desteğinin temin edilmesinin büyük önem arz ettiğini yine geçen hafta ifade etmiştim. Bunun hilafında bir projeyi sunabileceğimiz böyle bir merkezde arazi yok. Bu araziyi görmezden gelip bu yapıları şehrin 35-40 km ötsene taşımak hatta şuan yapılan Kuzey Marmara Otoyolu’nun ötesine taşımak, bu meselelerin 40-50 yıl süre ile bir daha açılmasını imkânsız hale gelmesi demek olacaktır.

SAKARYALILAR BU ÇİLEYİ ÇEKMEK İSTEMİYORLAR

Proje ile Sakarya halkının rahata kavuşacağını belirten Bülbül durumu şu şekilde izah etti;

“Sakaryalılar bu çileyi çekmek istiyorlarsa ben bir şey demiyorum. Fakat burada gerçekleştirilebilecek olan bir şey var, bu hizmet binaları şehir merkezindeki bu araziye yapıldığı taktirde Sakaryalı binaların birbirine yakın olacağı için daha rahatlıkla ulaşabilecek ve kolaylıkla hizmet alabilecektir.

Şehrimizde ulaşım sıkıntısının hat safhaya çıktığı bu günlerde günümüz teknoloji ve mimarı imkânlarıyla böyle yerlerin yapılması Sakarya ya katma değer olarak geri dönecektir.

Bugün Sakarya’da bu problemi her şekilde yaşıyoruz, bugün gidiş geliş toplam 35 km tutan mesafede, valilik, adliye ve diğer birimler yer almakta Sakaryalı buraya ulaşmakta büyük bir eziyet çekmektedir. Biz Camili’de mevcut binaların boşaltılması ile oraları terk edelim anlayışında değiliz. Orayla ilgili teklifimiz; konuşulan ikinci üniversitenin kampüs binasının mevcut vilayet ve adliye binalarının dönüştürülmesi ile değerlendirilebileceği kanaatindeyiz. O bölgeye bu şekilde daha fazla hareketlilik geleceğini düşünmekteyiz.

Bu şehrin hizmet alanlarının merkezde yer alması son derece doğrudur ve isabetli bir çalışma olacaktır. MHP olarak gerek siyasi partileri gerek STK’ları bu meseleye eğilmeye davet ediyoruz. Mesele önemlidir. Adalet Sarayı’nın yine Camili tarafına yapılması noktasında çalışmalar şuan devam ediyor. Vilayet aynı yerde kalırsa adalet sarayının yenisi oraya yapılırsa Sakaryalı bu sıkıntılarla 50 yıl daha boğuşmak zorunda kalacaktır.”

MUHATAPLARDAN NEDEN SES YOK?

Geçen hafta da bu ihtiyacı ve çözüm önerisini dile getirdiğini belirten Bülbül başka bir durum mu var diye sordu;

“Geçen hafta bunu dile getirmiş olmamıza rağmen hala bu 130 dönümlük arazi ile ilgi dişe dokunur bir yanıt gelmemiştir. Şimdi bende şunu merak ediyorum bu 130 dönümlük arazi ile ilgili başka bir hesap ya da başka bir düşence mi vardır da kimse bu işi değerlendirme noktasına dahi almıyor.

Bu arazi valilik ve adliye gibi ihtiyaçlar için savunma bakanlığından talep edilirse izin alınabileceğini biliyoruz. Bugün ki koşullarda bunun yapılabileceğini biliyoruz. O zaman soruyorum niye yapılamıyor isabetsiz bir tercihimdir, bundan daha isabetli ne yapılabilir oraya, bu konuda ilgili ve muhataplardan bir açıklama bekliyoruz. Sakarya’da illa şehrin dışına bu işleri taşımak marifet olmaz. Bu konuyu lütfen gündemde tutalım arkadaşlar. Yoksa Sakaryalı üç dört vasıta ile buralara ulaşmak için çaba sarf eder durur. “

DEPREM SONRASI YATIRIMLAR DOĞRU YAPILMADI

Şehirn yatırımlarının deprem sonrasında düzgün planlanmadığı söyleyen Bülbül şunları ekledi;

“Mevcut yerlerin bu şekilde kalması için gerekli yatırımlar zamanında yapılmış olsaydı belki bunu bu şekilde bugün ifade etmezdik. Depremden itibaren geçen süreç Sakarya için iyi değerlendirilememiştir. Bakın geçen hafta yine dile getirdik hafif raylı sistemin Sakarya’da trafik yoğunluğunu ulaşımda kaybedilen zamanları telafi edecek bir iş olarak hafif raylı sistemden bahsettik.

Büyükşehir belediye başkanı buna olumsuz bakmadığını fakat bunu maliyet hesabından bahsetmişler. Daha önceki yıllarda da hep öne sürdükleri şey budur. Oysa buralar hizmet noktalarıdır. Kamu yararının olduğu işlerde doğrudan kar mantığıyla hareket etmek doğru değildir. Bu yatırımı yapmak ve sonrasında Sakarya’nın gelişimini takip etmek gereklidir. Şuan ki taşınan yolcu sayısından hareketle bu hesabı yapmak doğru değildir. Bugün özel aracı ile yolculuk yapanların neden bunu tercih ettiğini ve yarın kolay erişim sağlandığında özel araç sayısının düşüp bu kişilerin hafif raylı sistemle toplu taşımaya yöneleceğini hesap etmek gereklidir. Sakarya’da trafiğin rahatladığı ve ulaşım sıkıntısının ortadan kalktığı yerde sadece yolcu sayısından değil özel araçlarla yapılan yolculuktan doğan kayıpların milli servet noktasındaki kayıplarında yarın geri gelebileceğini ve azalacağını düşünmek gerekir ve buna dair Sakarya’da buna dair atılım yapılması gereklidir. “

SAKARYA TRAFİK SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Sakarya’da yaşanan trafik sorununu dile getiren Bülbül çözüm önerisi karşı üretilen bahanelerin yersiz olduğunu kalem kalem izah etti;

“Bugün Düzce’de ve Kocaeli’de hafif raylı sistem çalışmaları hızla yürümektedir. Sakarya 1 milyon nüfuslu bir büyükşehir olarak bu şehrin merkezine hafif raylı sistemi hak etmektedir. Sakarya nüfuzu 100 bini aşkın üniversiteyi aşmış bir üniversite şehridir. Doğu batı istikametinde kuzey güney istikametinde Sakarya’ya yapılacak bu raylı sistem Sakarya için büyük bir hizmet olacaktır ve bunu yapanları biz Sakaryalı olarak alkışlayacağız bağrımıza basacağız. Fakat bunu geçiştirmek önümüzdeki yönetim dönemlere havale etmek Sakarya’ya yapılacak bir iyilik değildir. Önümüzdeki yerel seçimler 2019’dadır.Sakarya’nın bunu bekleyecek durumu yoktur trafik şişmiştir, ulaşım büyük problemdir Sakaryalı çok kısa mesafelere dahi ulaşmakta problem çekmektedir. Biz okyanusta değil derelerde boğuluyoruz. Bununla birlikte Sakarya tam bir büyükşehir hüviyetine erişecektir. Bu çalışmalar Sakarya için önelidir ve büyükşehir belediyesinin de bu hizmeti verebilecek gücü vardır.”

YAĞMUR YAĞAR ISLANIRIZ

Her yağmurda Sakarya caddelerinin ve kaldırımlarının geçilemez bir vaziyet aldığını söyleyen Bülbül şikayetleri diler getirdi;

“Son olarak bugün yağmur yağdı görüyorsunuz, yağmur yağınca bütün arkadaşlarımızdan özellikle bayan arkadaşlardan “kaldırımlarda yürümekte dahi zorluk çekiyoruz” diye şikâyet söz konusu oluyor. Kaldırımlarda bulunan boşluklar oluşan su birikintileri üzerinizin kirlenmesine sebep olacak şekilde durumlar oluyor yağmur yağdığında bunların kontrol edilerek önlemlerin alınması mümkün dahilinde olduğunu düşünüyoruz. Su giderlerinin su oluklarının kaldırımların yağmur yağdığında gözlemlenerek ortadan kaldırılmasını yerel yönetimlerden talep ediyoruz.

 

Değerli Basın Mensupları aracılığı ile tüm Sakarya halkına saygılarımı sunarım.”
millifikirFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
MHP'li Akçay'dan CHP'ye Tepki15 Mart 2018
'CHP’NİN HANGİ TAKLALARI ATTIĞI HAFIZALARDA ÇOK TAZEDİR'15 Mart 2018
Türk Milleti Sandıkta Değerlendirmeyi Yapacaktır15 Mart 2018
CHP BİLİNÇLİ ŞEKİLDE MHP DÜŞMANLIĞI YAPIYOR14 Mart 2018
MHP'li Akçay, Meclis'teki kavgayı yorumladı: CHP başlattı14 Mart 2018
CHP şimdiden havlu attı13 Mart 2018
Meclis kulisi karıştı!13 Mart 2018
'İSTİKLAL MARŞIMIZI HER TÜRK VATANDAŞI AYNI AŞKLA SÖYLEMEYE DEVAM EDECEKTİR'12 Mart 2018
Bir Destanın Şiiri: İstiklal Marşı12 Mart 2018
MHP'den "çocuk istismarında iyi hal uygulanmasın" önerisi11 Mart 2018
CHP'li Özel'in iddiası son derece çiğ, gerçek dışı ve yalan bir iddiadır 09 Mart 2018
Cinsel istismar yapan kamudan atılsın09 Mart 2018
CHP'li Özgür Özel'in Açıklamaları Yalan09 Mart 2018
MHP'den CHP'nin randevu talebine ret08 Mart 2018
BİZ "ÜLKE" DİYORUZ, ONLAR "İLKE" DİYOR07 Mart 2018
Cumhur İttifakında Sadece AK Parti ve MHP Olacak.07 Mart 2018
GİZLİ VE KİRLİ PAZARLIKLAR İDDİASINA SERT YANIT 05 Mart 2018
"BİR İDİK BİN OLDUK, ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜK"03 Mart 2018
MHP'li Yalçın'dan Akşener'e Sert Sözler01 Mart 2018
Kirli pazarlıklarla değil, Aleni çıksınlar meydana26 Şubat 2018
MHP Akçakoca Teşkilatı Parti Binasını Zeytin Dalı ile Süslediler.25 Şubat 2018
MHP İl Başkanı Karataş ; "Birlik ve bütünlüğümüz Türk düşmanlarına korku salmaktadır." 25 Şubat 2018
MHP'li Yalçın ; CHP "Aç kedi misali, şimdi cumhur ittifakını eleştirmektedir"25 Şubat 2018
CUMHUR İTTİFAKI CHP'NİN EZBERLERİNİ BOZDU24 Şubat 2018
Üç parti (CHP-HDP-İP) bir araya gelsinler, "darbe ittifakını" kursunlar24 Şubat 2018
CHP Siyaseti Kahvehane Dırdırı Sanıyor 23 Şubat 2018
MHP İl BaşkanıTaşdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne Tepki22 Şubat 2018
Mevlüt Karakaya, ittifaklı oy pusulasını kamuoyu ile paylaştı.22 Şubat 2018
İzmirli Kadınlar, Mehmetçik İçin Boyunluk Ördü22 Şubat 2018
MHP STK'ları Önemsiyor22 Şubat 2018
MHP Malatya İl Başkanı Avşar'dan Sendika Ziyaretleri22 Şubat 2018
Şehit ve Gazi Yakınları ve Uzman Erbaşların Sorunları 22 Şubat 2018
Hadım mutlaka şart21 Şubat 2018
İTTİFAKTA SÖZ MECLİSİN21 Şubat 2018
MHP Aybastı'dan Ordu Büyükşehir Belediyesine istek ve talepler!21 Şubat 2018
10 maddede ittifakın şifreleri20 Şubat 2018
MHP ÇEŞME’ DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.19 Şubat 2018
İTTİFAK MECLİS'E GİDİYOR19 Şubat 2018
Erdoğan-Bahçeli görüşmesi Sona Erdi 18 Şubat 2018
MHP’Lİ KURT “İYİ PARTİ MHP’DEN OY ALAMAZ”18 Şubat 2018
CHP, tabanına da, ülkeye de ihanet içerisindedir17 Şubat 2018
MHP'Lİ YALÇIN'DAN SORULAR 15 Şubat 2018
'Yılmaz sen kendini FETÖ'ye kaça sattın?'15 Şubat 2018
"TANAP'a imza atmamız tarihi olaydı"15 Şubat 2018
''MHP TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR''15 Şubat 2018
“Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.”14 Şubat 2018
MHP'nin 49'uncu Kuruluş Yıldönümü...11 Şubat 2018
Çölaşan’daki illet belirtileri, artık paranoid şizofreniyle birlikte seyretmektedir 09 Şubat 2018
Başkan Avşar İş Adamlarını Ağırladı.07 Şubat 2018
MHP Muş İl Başkanı Demir'in, Afrin Değerlendirmesi07 Şubat 2018
Erhan Usta, "Güçlü olmak için birlik beraberlik içinde olmak durumundayız.04 Şubat 2018
Durmaz: MHP Bu Ülkenin Kuruluş Felsefesine Sahip Çıkan Partidir04 Şubat 2018
Prof. Dr. Aydın: "Bu Operasyon Sadece Afrin ve Münbiç ile Kalmayacak"04 Şubat 2018
Adan;Türkiye, bugün son 300 yılın en güçlü devleti, en büyük milli birlik ve beraberliği içindedir."04 Şubat 2018
Erkan Akçay: Afrin Bu Meselenin Başlangıcıdır01 Şubat 2018
MHP Kocaeli'den Afrin Desteği!01 Şubat 2018
Bahçeli: Terör Yuvalarını Temizlemek Mecburiyet01 Şubat 2018
MHP İl Başkanı Adem Kar: "MHP Devleti ve Milleti İçin Vardır.31 Ocak 2018
Celal Adan Afrin'de Türk Milletinin Varlığının Devamı Noktasında Bir İrade Ortaya Konulmuştur...29 Ocak 2018
MHP Erzurum İl Başkanı Karataş: "Gezmediğimiz Bucak, Görmediğimiz Vatandaş Kalmayacak"29 Ocak 2018
MHP: Asgari Ücretin Brüt Tutarından Daha Az Geliri Olanlar Elektrik Ücreti Ödemesin29 Ocak 2018
MHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı Şehitler İçin Mevlid Okuttu.28 Ocak 2018
Karakaya;"SORUNLAR ARAŞTIRILMALI, ÇÖZÜM BULUNMALI"28 Ocak 2018
İzzet Ulvi Yönter, "Hain FETÖ darbe teşebbüsünde biz bekamıza sahip çıktık." 28 Ocak 2018
Celal Adan: Afrin'de Türk Milletinin Varlığının Devamı Noktasında Bir İrade Ortaya Konulmuştur28 Ocak 2018
İsmet Büyükataman: "Türk milleti mazluma sığınak, zalime ateştir"27 Ocak 2018
Ünlü;Ülküsüzler Anlayamaz25 Ocak 2018
MHP Çorlu Afrein'deki Askerlerimiz İçin Koç Kesip Dua Etti25 Ocak 2018
MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan,"Allah Türk askerine üstün başarılar versin."25 Ocak 2018
Kadın Girişimcilerden Başkan Akın'a Ziyaret25 Ocak 2018
MHP Sivas İl Yönetimi Sivasspor'u Ziyaret Etti.25 Ocak 2018
Adan;"MHP, BU ÜLKENİN ÇİMENTOSUDUR"21 Ocak 2018
Bahçeli'nin 6 Sene Önce ki "Afrin" Öngörüsü Tescillendi.21 Ocak 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk;Milli ittifak Türk milletinin karar ve iradesidir.18 Ocak 2018
MHP Silopi İlçe Başkanı Ökten'den Engelli Çocuğa Tekerlekli Sandalye17 Ocak 2018
MHP'den Kadınlara "Emeklilik" Hamlesi17 Ocak 2018
İlçe Başkanı Öksüz'den Ülkü Ocaklarına Ziyaret16 Ocak 2018
Avşar, "Bizim için siyaset, bir doğruyu, doğru zamanda, doğru yerde, doğru şekilde söylemek ve yapmaktır. 16 Ocak 2018
ZİHNEN FELÇ OLMUŞ İNSANLAR16 Ocak 2018
'2019'da Türkiye'de 3. bir dönem başlayacak'15 Ocak 2018
MHP'li Semih Yalçın'dan Seçim İttifakı Tartışmalarına İlişkin Açıklama13 Ocak 2018
MHP Grup Başkanvekili Usta: "Türkiye'nin Çok Ciddi Reform İhtiyacı Var"13 Ocak 2018
AÇIK ÖĞRETİME MHP AYARI11 Ocak 2018
Adan;'MHP'nin duruşu; dosta güven, düşmana korku vermiştir'11 Ocak 2018
MHP'li Akçay;CHP'nin başına MHP gibi büyük bir taş düşmüştür" dedi. 11 Ocak 2018
MHP'li Taşdoğan; "Uyuşturucu kullanma yaşı 10'a kadar düştü"11 Ocak 2018
MHP Malatya İl Başkanlığından , Taşeron İşçilere Destek.11 Ocak 2018
Avşar; Devlet Bahçeli'ye yönelik eleştirilere tepki gösterdi. 11 Ocak 2018
MHP Bursa İl Başkanı Topçu Emeklileri Dinledi10 Ocak 2018
BAHÇELİ-ERDOĞAN ZİRVESİ SONA ERDİ.10 Ocak 2018
İzmir'de Bin 200 Kişi MHP'ye Katıldı09 Ocak 2018
MHP Lideri Bahçeli: "Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden geriye dönüş Hz. Nuh'un cep telefonu kullanması kadar hayal mahsulüdür"09 Ocak 2018
MHP'li Akpınar: "Liderimizin Yanındayız"09 Ocak 2018
MHP Malatya İl Başkanı Avşar'dan Bahçeli'nin Kararına Tam Destek09 Ocak 2018
Par;Herkes Zamanında Ülkücü Hareketi Anlamalı ve Buna Göre Değerlendirmeli...09 Ocak 2018
MHP aday göstermeyecek..08 Ocak 2018
MHP Ereğli İlçe Başkanı Demirtürk'ün Hastane Ziyareti06 Ocak 2018
Çorum MHP'den İran Açıklaması07 Ocak 2018
Çorum MHP'den İran Açıklaması07 Ocak 2018
Bodrum'da 150 Kişi, MHP'ye Katıldı06 Ocak 2018
MHP kimsesiz çocuklara sahip çıkıyor06 Ocak 2018
MHP Grup Başkanvekili Usta'dan Taşeron Açıklaması06 Ocak 2018
Bahçeli'den Çok Sert Afrin Çıkışı: Taş Üstünde Taş, Baş Üstünde Baş Bırakmayın!06 Ocak 2018
Adana'da Bahçeli heyecanı05 Ocak 2018
MHP İl Başkanı Topçu;Bölgede liman, antrepo veya rafineri hazırlıkları var mıdır? 05 Ocak 2018
Eğitim-Bir-Sen'den Bilecik MHP'ye Ziyaret04 Ocak 2018
ASKİ, 2017 yılında yapılan yatırım miktarlarını açıkladı04 Ocak 2018
MHP'den Ordu İçin Soru Önergesi01 Ocak 2018
MHP Myk Üyesi Pınarbaşı: "Khk Açıktır. 31 Aralık 2017
Gaziantep Dernekler Konfederasyonundan Devlet Bahçeli Ziyareti31 Aralık 2017
MHP'li Kaya'dan Mehmet Akif Ersoy'u Anma Mesajı26 Aralık 2017
MHP KULA İLÇE TEŞKİLATINDAN CHP İL BAŞKANI BALABAN’A TEPKİ26 Aralık 2017
Atila Kaya’ya ne olmaktadır? Neden rahatsız olmuştur?" 26 Aralık 2017
MHP 81 İlde Teşkilata "Cumhur İttifakını" Anlatacak 26 Aralık 2017
MHP, 2017’yi değerlendirdi; “İzmit’te sürpriz parti biziz” 26 Aralık 2017
Sözlü: "Milliyetçi ve Üretken Belediyeciliği Hakim Kılıyoruz"26 Aralık 2017
Siyasetçi,Ayrıştırıcı Değil Bütünleştirici Olmalıdır.25 Aralık 2017
MHP'li Yönter, Uzman Çavuşların Kadro Sorununa Dikkat Çekti25 Aralık 2017
Erhan Usta, Ankara Karadenizliler Derneği Etkinliğinde Hamsi Şöleninde 24 Aralık 2017
"TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDUNUZ"24 Aralık 2017
“SARIKAMIŞ HAREKÂTI BİR YİĞİTLİK DESTANIDIR”23 Aralık 2017
“Her Şeyin Arkasında Menfaat Yatıyor” 23 Aralık 2017
Bilinmelidir ki, akıl yaşta değil, baştadır. 23 Aralık 2017
Başkan Avşar Muhtarların Sorunlarını Dinledi22 Aralık 2017
MHP Kilis'den Hastane Açıklaması22 Aralık 2017
İNSANLAR O TOPRAKLARI VATAN YAPMIŞLAR 22 Aralık 2017
MHP'den Mustafa Tuna hakkında şok iddia!22 Aralık 2017
Devletin Yanında Saf Tutmak Boynumuzun Borcu21 Aralık 2017
MHP'li Akçay'dan CHP'ye sert sözler20 Aralık 2017
Özel;3 Yıllık Görev Süresini Değerlendirdi.19 Aralık 2017
DEVLET BAHÇELİ’YE ÖZEL BOZKURT İŞARETLİ KILIÇLI BASTON18 Aralık 2017
Aybastı MHP Yönetiminden Ülkü ve Birlik Kahvatısı.17 Aralık 2017
MHP İstanbul İl Başkanı Karataş, Beykoz’da muhtarlarla buluştu17 Aralık 2017
Mustafa Kalaycı: "Yerli Otomobil Yatırımı İçin En Uygun Yer Konya"16 Aralık 2017
Avukatlarımızın da önemli sorunları var15 Aralık 2017
Kudüs Mukaddesatımızın Namusudur13 Aralık 2017
"İlla bir şey yapacaksanız nitelikle uğraşın"13 Aralık 2017
MHP İL BAŞKANI BIYIK TOPLU İSTİFA İDDİALARINA CEVAP VERDİ.11 Aralık 2017
Erşat Salihi'den Kudüs Açıklaması09 Aralık 2017
Türkiye'de Kudüs protestosu08 Aralık 2017
ABD'Yİ KINIYORUZ 08 Aralık 2017
ABD'nin Kudüs Kararına Tepki07 Aralık 2017
VATAN MÜCADELESİNE KENETLENMİŞ GENÇLERİMİZİ MAĞDUR ETMEYELİM 07 Aralık 2017
Sertan Duran"Seçme ve seçilme hakkı kutsaldır"05 Aralık 2017
Bahçeli, "Bizim tarafımız Türkiye'dir, tarafsızlık namussuzluktur."05 Aralık 2017
MHP'li Kadın Milletvekillerinden Kılıçdaroğlu Tepkisi03 Aralık 2017
Biz Söyleyeceğimizi Söyledik02 Aralık 2017
EGEM Platformu MHP Vekili Parsak’ı ziyaret etti01 Aralık 2017
CHP'nin Sözcüleri Sayın Genel Başkanımızın Adını Ağızlarına Alırken...29 Kasım 2017
Sayın Başbakan zaten her şeyi söylemiş.29 Kasım 2017
Başbakan Binali Yıldırım'dan "MHP ile ittifak" açıklaması29 Kasım 2017
Büyükataman: Arınç, Türk siyasetinin pinokyosu27 Kasım 2017
Suriye'de kantonlaşmaya çalışanlar çözüme müdahil olamaz 24 Kasım 2017
"12 Mart, 12 Eylül ve 15 Temmuz'un Arkasında Kimlerin Olduğunu Biliyoruz"22 Kasım 2017
ŞEHİT AİLELERİNDEN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET21 Kasım 2017
Küfürbaz Beyaz TV'den kovuldu20 Kasım 2017
BİZLER BU ŞEHRE SEVDALIYIZ 20 Kasım 2017
Emin Çölaşan tetikçi gazeteciliğin iflah olmaz bir numunesidir 20 Kasım 2017
Nato Tatbikatında Atatürk’ün Hedef Seçilmesi18 Kasım 2017
"CHP'NİN KARIN AĞRISI ARTIYOR"18 Kasım 2017
'MHP İLE HER TÜRLÜ ADIMI ATMAYA VARIZ'17 Kasım 2017
Bahçeli'nin açıklamasını çok önemsiyoruz15 Kasım 2017
MHP'li Akçay, 'Paradise belgeleri'için MASAK'ı işaret etti15 Kasım 2017
Kahraman'dan Bahçeli'ye ziyaret15 Kasım 2017
ÇEKMEKÖY MHP´DEN ´BÜYÜK KATILIM´ GECESİ13 Kasım 2017
Bülent Avşar;“Söz konusu vatan ve millet ise her daim devletimizin yanındayız”13 Kasım 2017
Mübaşirlere yapılan haksızlık giderilmeli13 Kasım 2017
İyi demekle iyi olunmuyor…12 Kasım 2017
"CHP, MHP SENDROMU YAŞIYOR"10 Kasım 2017
Atatürk'ün cenazesinden hiç görülmeyen fotoğraflar10 Kasım 2017
Devlet erkanı Anıtkabir'de Atatürk'ü andı10 Kasım 2017
10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI10 Kasım 2017
MHP BOLU İL BAŞKANI ADEM EVCİL’DEN 10 KASIM MESAJI10 Kasım 2017
İş Kazalarında Avrupa Birincisiyiz09 Kasım 2017
HEM FAİL HEM MAĞDUR SIFATLILARA;05 Kasım 2017
Doğalgaz indiriminden faydalanmak diğer iller kadar bizimde hakkımızdır02 Kasım 2017
MHP'Lİ YALÇIN'DAN TBMM BAŞKANLIĞINA SORU ÖNERGESİ01 Kasım 2017
Partimize saldıranların kafası 'İYİ'01 Kasım 2017
“Kılıçdaroğlu’nun yaptığını boş bir meydan okuma”31 Ekim 2017
MHP'den İP'li Aytun Çıray'a sert tepki31 Ekim 2017
"Gözlüklerini al şantiyeye gel"31 Ekim 2017
GMİS; MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüştü 31 Ekim 2017
MHP, Ziya Gökalp'i Meclis'te andı27 Ekim 2017
MHP'li Birtürk: "Meral Akşener, MHP'yi Bölmek İçin Yapılan Bir Projedir"26 Ekim 2017
Bir Oyun Varsa Bununda Kokusu Çıkacaktır26 Ekim 2017
"Vatan aşkının cinsiyeti olmaz." 25 Ekim 2017
SAMSUN MHP İL BAŞKANI’NDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEPKİ24 Ekim 2017
YÖNTER; UZMAN ÇAVUŞLARIN SORUNLARINI BAŞBAKANA DA SORDU24 Ekim 2017
"ORTAK ÇALIŞMA YÜRÜTEREK ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ" 22 Ekim 2017
'SEVDAMIZ VATAN, SEDAMIZ MİLLET VE DEVLETTİR'20 Ekim 2017
Uzman çavuşlarımızın elinden tutmak en temel görevimiz20 Ekim 2017
İKTİDAR PARTİSİ KAÇAK GÜREŞMEMELİDİR..19 Ekim 2017
'KAPI YOK Kİ KİLİT OLALIM'19 Ekim 2017
Samanlı; "Muhtarlar bizim için mahallemizde güveni temsil eden kişilerdir”19 Ekim 2017
Tuna, "Bu millet ebediyete kadar yaşasın diye iktidarın yanındayız.19 Ekim 2017
“Üniversite sınavı kaldırılmalı”19 Ekim 2017
Davutoğlu çamura battı19 Ekim 2017
Perfüzyon teknikerlerinin önündeki engeller kaldırılsın19 Ekim 2017
Evlilik akdi devlet eliyle yapılmalı18 Ekim 2017
Tehdit devam ediyor18 Ekim 2017
'Sen kim, Genel Başkanımıza sataşmak ve saldırmak kim?'18 Ekim 2017
Davutoğlu stratejik derinlik altında zekâyı, milli menfaati, öngörüyü derinlere gömmüş, yok etmiştir.18 Ekim 2017
Bazı insanların müftülüklerde nikah kıydırmasını saygıyla karşılamak gerekir18 Ekim 2017
MHP Lideri Bahçeli’den Deniz Baykal’a geçmiş olsun mesajı18 Ekim 2017
Başkan Sözlü'den İçişleri Bakanlığı'na çağrı17 Ekim 2017
DEVLETİN BEKAASI İÇİN 16 Ekim 2017
MHP, Büyük Bir Uyanışa Öncülük Yaptı15 Ekim 2017
HAZIMSIZLIKTIR, AYIPTIR, ÇİRKİNDİR13 Ekim 2017
Devlet Gayretli Ama Yetersiz 12 Ekim 2017
Tokat'taki Su Baskınlarının Sebebi O Projeler mi?12 Ekim 2017
MHP’Lİ SENİRLİ, ANTALYA VALİSİNİ GÖREVE ÇAĞIRDI…11 Ekim 2017
MHP'li Günal'dan 'Vize' Açıklaması10 Ekim 2017
YÜCEL BULUT'TAN KASET KUMPASI AÇIKLAMASI!09 Ekim 2017
Jeotermal Enerjiye Yapılan Zam09 Ekim 2017
Bahçeli;84'ü Söylesek Çılgına Dönecek09 Ekim 2017
Başkan Sözlü'den Bahçeli'ye Kerkük ve Musul Plakaları09 Ekim 2017
MHP'li Yalçın'dan Perinçek'e sert cevap07 Ekim 2017
“Akıl Dışıdır Ve Karşılığı Yoktur”05 Ekim 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ GÖRÜŞTÜ05 Ekim 2017
'Satılmışlık, bunların genlerinde vardır'05 Ekim 2017
MHP'li Başkan Vergili’den Akşener’e ’28 Şubat’ Göndermesi04 Ekim 2017
Başkan Ergün CNN'in 'Yeşil Doğa'sına Konuk Oldu02 Ekim 2017
Başkan Ergün Aşure Dağıttı Hayır Duası Aldı02 Ekim 2017
SEÇİM BARAJININ DÜŞÜRÜLMESİ TARTIŞILABİLİR02 Ekim 2017
Mecliste Liderler Zirvesi01 Ekim 2017
''BAYRAĞIMIZIN İNMEMESİ HEPİMİZİN ORTAK GAYESİDİR''01 Ekim 2017
Karaman’da Ülkücüleri buluşturan yoğun katılımlı program01 Ekim 2017
Bahçeli'nin tavsiyeleri erken uyarı sistemidir29 Eylül 2017
Tokat'taki bozkurtlar Bahçeli'den emir bekliyor.29 Eylül 2017
Başkan Tutar'dan 'Uyuşturucuya Hayır' Kampanyasına Destek29 Eylül 2017
MHP Melikgazi Teşkilatından Toplu Taşıma Zamlarına Tepki Geldi29 Eylül 2017
MHP'li Cemal Enginyurt: "Kimse Kerkük'ü Türklerden Alamaz"28 Eylül 2017
Sarıveliler'de MHP İlçe Teşkilatından Öğrencilere Kırtasiye ve Giysi Yardımı28 Eylül 2017
Akçay, "Meclisi yoğun bir yasama yılı bekliyor." 27 Eylül 2017
BAHÇELİ;"MİLLİ BİLİNCİN UYANMASI ÇOK ÖNEMLİ"26 Eylül 2017
Bahçeli;Barzani Ağır Bedel Ödeyeceği Yolculuğu Başlattı26 Eylül 2017
Marmara Bölgeden Önemli Ziyaret25 Eylül 2017
TÜRKİYE 'YANKEE'NİN YANCISI BARZANİ'NİN ZULMÜNE DUR DEMELİ24 Eylül 2017
'TÜRKİYE’NİN BEKASI İÇİN HER ŞEYİ GÖZE ALABİLECEĞİZ'24 Eylül 2017
UŞAK MHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ24 Eylül 2017
Meclis'te Sürpriz Zirve: Başbakan, CHP ve MHP Liderleriyle Görüştü24 Eylül 2017
Gideni çift görüyorlar, geleni hiç görmüyorlar23 Eylül 2017
Başkan Sözlü: "Bizim İçin Kerkük Türklüktür, Şah Damarımızdır"23 Eylül 2017
Balıkesir MHP'den Referandum Tepkisi23 Eylül 2017
SİYASİ DEPREM;İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş istifa etti .22 Eylül 2017
TEKİN'DEN İSTİFA EDEN 5 MECLİS ÜYESİ İLE İLGİLİ ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA22 Eylül 2017
Öztürk, "Kerkük'ü Fitneyle Oyuna Getirmek İsteyenler Her Kim Olursa Olsun Apaçık Düşmanımızdır.22 Eylül 2017
MHP Grup Başkanvekili Usta: "Tezkereye Destek Vereceğiz"22 Eylül 2017
Meclis Irak ve Suriye için olağanüstü toplanıyor21 Eylül 2017
MHP'li Ersoy: "Yer Fıstığı Destekleme Kapsamına Alınmalı"21 Eylül 2017

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH