Ana Sayfa > SİYASET

MHP SAKARYA İL BAŞKANI SORDU “MUHATAPLARDAN NEDEN SES YOK?”
26 Ekim 2017
Bu haber 518 kez okundu
Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya il başkanı Muhammed Levent Bülbül haftalık olağan basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

29 EKİM KUTLU OLSUN

Toplantının başında yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet bayramı ile ilgili mesajlar veren il başkanı Bülbül

“Kuruluşunun 94. Yılında hür ve bağımsız şekilde hayatına devam eden devletimize milletimize daha nice doksan yıllar, yüz yıllar, bin yıllar nasip olur diye ümit ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşunda emeği geçen canlarını feda eden hizmetleri ile tarihe geçen bütün şahsiyetleri ve aziz şehitlerimizi başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere saygı ve minnetle yad ediyoruz.”

Cumhuriyetimizi ve onunu kuruluşunu hafife alan hiçbir anlayışın Türk milletinin içerisinde itibar görmesinin mümkün olmayacağını ifade eden Bülbül,

“Türk milleti için çok büyük öneme sahip olan bu devletin kuruluş felsefesine ve ruhuna aykırı ve ona düşmanca tavır içerisinde olanların Türk milleti tarafından hakkıyla değerlendirileceğini ve Allah’ın izniyle bu milletin ne aklında ne fikrinde ne geleceğinde yer bulamayacağını bir kez daha buradan dile getirmek istiyorum. ”dedi.

ZİYA GÖKALP’İ UNUTMADI

İl başkanı, “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda devletimizin Cumhuriyetimizin fikri temellerinin atılmasında büyük emeği olan büyük Türk milliyetçisi, sosyolog, fikri ve dava adamını ölümün 93. Yılında rahmet ve minnetle yad ediyorum” diyerek Ziya Gökalp’i andı.

KERKÜK GELİŞMELERİ MEMNUNİYET VERİCİ

İl başkanı Kerkük meselesine değindi;

“Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde olan en önemli meselelerden bir tanesi Kerkük ve Kuzey Irak’taki ortam ve siyasi durumdur. Bu hususlarda Türkiye Cumhuriyeti’ni dikkatli olmak, tarihten gelen sorumluluklarımızı da göz önüne alarak sıkı bir şekilde gelişmeleri takip etmek ve bu konuya müdahil olmak yönünde taleplerde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi, 25 Eylül sözde referandumu sonrası Irak’ın kuzey bölgesinde ortaya çıkan durumun 2003 yılından önceki siyasi duruma denk gelecek bir hal almasını büyük memnuniyetle karşılamıştır.

Oradaki devlet kurma hayalleri içerisinde olan emperyalizmin o bölgedeki maşalarını, kökeni ve mezhebi ne olursa olsun çok uzun bir süre büyük bir sükûnete ve hayal kırıklığına sürüklemiştir. İnşallah Türkmenlerin ve Türk milletinin de aleyhine olabilecek bu girişimin sonuçsuz kalması onlara tarihten gelen bir gerçeği hatırlatmakla kalmamış, gelecekte girişecekleri benzer eylemlere de bir daha tevessül edilmemesi noktasında çok önemli mesaj vermiştir.

Son gurup toplantısında genel başkanımızın ifade ettiği üzere Kerkük Irak’ın toprak bütünlüğü içerisinde değerlendirilmesi gereken bir meseledir. Biz bunu önemsiyoruz ve Irak’ın toprak bütünlüğü anlayışı içerisinde bu durumun çözülmesini talep ediyoruz. Türk ve Türkmen şehri olan Kerkük’ün de tarihi gerçek ve demografik yapı itibari ile özel bir statüye kavuşturulmasını, bunun özenli ve hakkaniyet çerçevesinde yapılmasını sayın genel başkanımız yine aynı gurup toplantısında belirtmiştir.

Burada ifade etmek gerekir ki bizim özel statü talebimiz batının veya emperyalist güçlerin özel statü talepleri gibi değildir. Bunun merkezinde Türk ve Türkmen şehri Kerkük anlayışı yatmaktadır. Bu anlayışın olduğu yerde hiçbir emperyalist hayal ve kötü niyetli tavır burada var olamayacaktır.

ABD ADINA ÇALIŞANLAR

İl başkanı son dönemde ABD ile ilişkileri değerlendirdi;

“Son dönemde ABD ile vize krizi ile artan gerginlik sizin de yakından takip ettiğiniz gibi ABD’nin bir telefonun iade edilmesi hususunda verdiği nota ve yine bu süreçte Osman Kavala ve Şaban Kardaş isimli şahısların gözaltına alınmasıyla devam eden gelişmeler ABD ile olan ilişkilerimizi gerginliğin tavan noktasına erdirmiştir.

Anlaşılıyor ki bu kişiler ABD ile beraber çok farklı ilişkilerin içerisine girmiş veya girdiği ciddi şüpheler uyandıran kişilerdir. Bu ilişkilerle, ortaya çıkacak gerçekler Türkiye’nin güvenliği ve geleceği açısından önemli hususlardır. Sayın genel başkanımızın dediği gibi bu konuların sonu nereye varıyorsa varsın araştırılıp Türkiye Cumhuriyetine kim zarar vermişse hukuk çerçevesinde cezalandırılmasını talep ediyoruz. “

TÜRK MİLLETİNİN DÜŞMANLIĞINI TALEP ETMEKTEN HERKES KAÇINSIN

İl başkanı Bülbül ABD’nin uzun zamandır Türkiye’ye karşı dostane tavırlar içinde olmadığını söyledi;

“İŞİD/DEAŞ adlı terör örgütünden başka bir terör örgütüne PKK’ya geçen Rakka’da katil başı Apo posterlerinin asılması ABD tarafından kınandı. Bizim bu kınamayı Türk milleti olarak “bakın ABD bunu kınadı nasıl güzel bir dostuz” dememizi bekliyorlar galiba. Burada ABD’den bir dostluk görmediğimiz ve bu coğrafyada Türk milletinin geleceği için dostane tavırlar olmadığı gibi, düşmanca tavırlar gördüğümüz ve bu hususlarda adeta bizi köşeye sıkıştırırcasına yaptığı hamlelerin Türk milleti tarafından dikkatten kaçmadığını belirtmek isterim. Özellikle 15 Temmuz sonrası gerçekleşen hadiselerin terörist başı Öcalan’ın ve aynı zaman FETÖ başı Gülen’in iadesi ile ilgili süreçlerde ABD’nin takındığı tavırlar Türkiye’ye dost olmadıklarını açıkça göstermiştir.

Biz binlerce tırla beslediği PKK/PYD/YPG’yi orada bizim başımıza bela edecek olan ABD’nin bu tavrının dostluğa değil düşmanlığa yönelik olarak gelecekte bize çok önemli sıkıntılar yaratacak gelişmeler olduğunu ifade etmek istiyoruz. Türk milletinin sevgisini kazanmak çok önemlidir ama düşmanlığını hiç kimsenin talep etmemesi bu konuda düşmanlığından kaçınılması gerekir diye düşünüyoruz. Kimse kendini çok yükseklerde çok güçlü görmesin bu coğrafyada Türk milletinden bağımsız hiçbir işin gerçekleşmeyeceğini herkesin bilmesini istiyoruz.”

VİLAYET KURUMLARI KAMPÜS PROJESİ

Devlete ait hizmet binalarının yerleri ile ilgili yıllardır yaşanan sıkıntıların çözülmesi için proje önerisini tekrarlayan Bülbül, sessiz kalan muhataplara seslendi;

Arkadaşlar geçen hafta Sakarya’da özellikle devlet dairelerimizin, adalet sarayımızın yeri ve konumu ile ilgili mevcut sıkıntıları dile getirmiştik.

Sakarya’nın merkezinde 130 dönümlük bir arazi bulunduğunu ve bu arazinin Savunma Bakanlığı’na ait olduğunu, ağır bakım fabrikası olarak geçen bu arazinin dört merkez ilçenin tam merkezinde bulunan bir konumda ve bütün Sakarya’nın mülki sınırları değerlendirildiğinde merkez ve ulaşım açısından büyük kolaylık arz etmesi dolayısı ile yeni yapılacak adliyenin, vilayet binasının emniyet müdürlüğünün bu arazi içerinse inşa edilmesini, bu arazinin bu binaların inşası için gayet yeterli olduğunu, bunun etrafında bölge adliye mahkemesinin vergi dairesinin ve ileride yapılacak olan Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binasının birbirine komşu ve çok yakın oluşunun Sakaryalılar açısından büyük memnuniyet oluşturacağını belirtmiştim.

Tekrar etmek isterim ki Sakarya’ya bunu yapacak kişi gerçekten hayırla yad edilecektir.

Bu konuda gerek yerel yönetimlerin gerekse şehrin merkezi yönetiminde söz sahibi olabilecek milletvekillerimizin ve iktidarın bu konuda desteğinin temin edilmesinin büyük önem arz ettiğini yine geçen hafta ifade etmiştim. Bunun hilafında bir projeyi sunabileceğimiz böyle bir merkezde arazi yok. Bu araziyi görmezden gelip bu yapıları şehrin 35-40 km ötsene taşımak hatta şuan yapılan Kuzey Marmara Otoyolu’nun ötesine taşımak, bu meselelerin 40-50 yıl süre ile bir daha açılmasını imkânsız hale gelmesi demek olacaktır.

SAKARYALILAR BU ÇİLEYİ ÇEKMEK İSTEMİYORLAR

Proje ile Sakarya halkının rahata kavuşacağını belirten Bülbül durumu şu şekilde izah etti;

“Sakaryalılar bu çileyi çekmek istiyorlarsa ben bir şey demiyorum. Fakat burada gerçekleştirilebilecek olan bir şey var, bu hizmet binaları şehir merkezindeki bu araziye yapıldığı taktirde Sakaryalı binaların birbirine yakın olacağı için daha rahatlıkla ulaşabilecek ve kolaylıkla hizmet alabilecektir.

Şehrimizde ulaşım sıkıntısının hat safhaya çıktığı bu günlerde günümüz teknoloji ve mimarı imkânlarıyla böyle yerlerin yapılması Sakarya ya katma değer olarak geri dönecektir.

Bugün Sakarya’da bu problemi her şekilde yaşıyoruz, bugün gidiş geliş toplam 35 km tutan mesafede, valilik, adliye ve diğer birimler yer almakta Sakaryalı buraya ulaşmakta büyük bir eziyet çekmektedir. Biz Camili’de mevcut binaların boşaltılması ile oraları terk edelim anlayışında değiliz. Orayla ilgili teklifimiz; konuşulan ikinci üniversitenin kampüs binasının mevcut vilayet ve adliye binalarının dönüştürülmesi ile değerlendirilebileceği kanaatindeyiz. O bölgeye bu şekilde daha fazla hareketlilik geleceğini düşünmekteyiz.

Bu şehrin hizmet alanlarının merkezde yer alması son derece doğrudur ve isabetli bir çalışma olacaktır. MHP olarak gerek siyasi partileri gerek STK’ları bu meseleye eğilmeye davet ediyoruz. Mesele önemlidir. Adalet Sarayı’nın yine Camili tarafına yapılması noktasında çalışmalar şuan devam ediyor. Vilayet aynı yerde kalırsa adalet sarayının yenisi oraya yapılırsa Sakaryalı bu sıkıntılarla 50 yıl daha boğuşmak zorunda kalacaktır.”

MUHATAPLARDAN NEDEN SES YOK?

Geçen hafta da bu ihtiyacı ve çözüm önerisini dile getirdiğini belirten Bülbül başka bir durum mu var diye sordu;

“Geçen hafta bunu dile getirmiş olmamıza rağmen hala bu 130 dönümlük arazi ile ilgi dişe dokunur bir yanıt gelmemiştir. Şimdi bende şunu merak ediyorum bu 130 dönümlük arazi ile ilgili başka bir hesap ya da başka bir düşence mi vardır da kimse bu işi değerlendirme noktasına dahi almıyor.

Bu arazi valilik ve adliye gibi ihtiyaçlar için savunma bakanlığından talep edilirse izin alınabileceğini biliyoruz. Bugün ki koşullarda bunun yapılabileceğini biliyoruz. O zaman soruyorum niye yapılamıyor isabetsiz bir tercihimdir, bundan daha isabetli ne yapılabilir oraya, bu konuda ilgili ve muhataplardan bir açıklama bekliyoruz. Sakarya’da illa şehrin dışına bu işleri taşımak marifet olmaz. Bu konuyu lütfen gündemde tutalım arkadaşlar. Yoksa Sakaryalı üç dört vasıta ile buralara ulaşmak için çaba sarf eder durur. “

DEPREM SONRASI YATIRIMLAR DOĞRU YAPILMADI

Şehirn yatırımlarının deprem sonrasında düzgün planlanmadığı söyleyen Bülbül şunları ekledi;

“Mevcut yerlerin bu şekilde kalması için gerekli yatırımlar zamanında yapılmış olsaydı belki bunu bu şekilde bugün ifade etmezdik. Depremden itibaren geçen süreç Sakarya için iyi değerlendirilememiştir. Bakın geçen hafta yine dile getirdik hafif raylı sistemin Sakarya’da trafik yoğunluğunu ulaşımda kaybedilen zamanları telafi edecek bir iş olarak hafif raylı sistemden bahsettik.

Büyükşehir belediye başkanı buna olumsuz bakmadığını fakat bunu maliyet hesabından bahsetmişler. Daha önceki yıllarda da hep öne sürdükleri şey budur. Oysa buralar hizmet noktalarıdır. Kamu yararının olduğu işlerde doğrudan kar mantığıyla hareket etmek doğru değildir. Bu yatırımı yapmak ve sonrasında Sakarya’nın gelişimini takip etmek gereklidir. Şuan ki taşınan yolcu sayısından hareketle bu hesabı yapmak doğru değildir. Bugün özel aracı ile yolculuk yapanların neden bunu tercih ettiğini ve yarın kolay erişim sağlandığında özel araç sayısının düşüp bu kişilerin hafif raylı sistemle toplu taşımaya yöneleceğini hesap etmek gereklidir. Sakarya’da trafiğin rahatladığı ve ulaşım sıkıntısının ortadan kalktığı yerde sadece yolcu sayısından değil özel araçlarla yapılan yolculuktan doğan kayıpların milli servet noktasındaki kayıplarında yarın geri gelebileceğini ve azalacağını düşünmek gerekir ve buna dair Sakarya’da buna dair atılım yapılması gereklidir. “

SAKARYA TRAFİK SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Sakarya’da yaşanan trafik sorununu dile getiren Bülbül çözüm önerisi karşı üretilen bahanelerin yersiz olduğunu kalem kalem izah etti;

“Bugün Düzce’de ve Kocaeli’de hafif raylı sistem çalışmaları hızla yürümektedir. Sakarya 1 milyon nüfuslu bir büyükşehir olarak bu şehrin merkezine hafif raylı sistemi hak etmektedir. Sakarya nüfuzu 100 bini aşkın üniversiteyi aşmış bir üniversite şehridir. Doğu batı istikametinde kuzey güney istikametinde Sakarya’ya yapılacak bu raylı sistem Sakarya için büyük bir hizmet olacaktır ve bunu yapanları biz Sakaryalı olarak alkışlayacağız bağrımıza basacağız. Fakat bunu geçiştirmek önümüzdeki yönetim dönemlere havale etmek Sakarya’ya yapılacak bir iyilik değildir. Önümüzdeki yerel seçimler 2019’dadır.Sakarya’nın bunu bekleyecek durumu yoktur trafik şişmiştir, ulaşım büyük problemdir Sakaryalı çok kısa mesafelere dahi ulaşmakta problem çekmektedir. Biz okyanusta değil derelerde boğuluyoruz. Bununla birlikte Sakarya tam bir büyükşehir hüviyetine erişecektir. Bu çalışmalar Sakarya için önelidir ve büyükşehir belediyesinin de bu hizmeti verebilecek gücü vardır.”

YAĞMUR YAĞAR ISLANIRIZ

Her yağmurda Sakarya caddelerinin ve kaldırımlarının geçilemez bir vaziyet aldığını söyleyen Bülbül şikayetleri diler getirdi;

“Son olarak bugün yağmur yağdı görüyorsunuz, yağmur yağınca bütün arkadaşlarımızdan özellikle bayan arkadaşlardan “kaldırımlarda yürümekte dahi zorluk çekiyoruz” diye şikâyet söz konusu oluyor. Kaldırımlarda bulunan boşluklar oluşan su birikintileri üzerinizin kirlenmesine sebep olacak şekilde durumlar oluyor yağmur yağdığında bunların kontrol edilerek önlemlerin alınması mümkün dahilinde olduğunu düşünüyoruz. Su giderlerinin su oluklarının kaldırımların yağmur yağdığında gözlemlenerek ortadan kaldırılmasını yerel yönetimlerden talep ediyoruz.

 

Değerli Basın Mensupları aracılığı ile tüm Sakarya halkına saygılarımı sunarım.”
millifikirFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
MHP’NİN VARLIĞI ADANA İÇİN ŞANSTIR13 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’den Binali Yıldırım açıklaması10 Aralık 2018
"İT KUDURUNCA ÖNCE SAHİBİNE SALDIRIR"10 Aralık 2018
MHP'den Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik teklifi 08 Aralık 2018
MHP'li Depboylu: “5 Aralık Kadın Hakları Günü” Hakkında Açıklama Yaptı. 05 Aralık 2018
OLCAY KILAVUZ'DAN KOCAMAZ'A: İP'İN YENİ CAMBAZI04 Aralık 2018
MHP'de pazarlık söz konusu olmaz 04 Aralık 2018
Bahçeli ile bir araya gelmemiz kaçınılmaz04 Aralık 2018
Yalçın: MHP Tüzüğü’ne ilişkin iddialar mesnetsiz ve asılsız03 Aralık 2018
MHP’li Sadir Durmaz’dan yerel seçim açıklaması03 Aralık 2018
Milli Değerlerimiz Yabancılara Teslim Edilmemelidir30 Kasım 2018
HASAN KALYONCU: MİLLİYETÇİLİK, ÇEVRECİLİKTİR!29 Kasım 2018
MHP'li Vekilden Çingene Kızı Teşekkürü29 Kasım 2018
Nişasta Bazlı Şeker, İnsan Metabolizmasına Aykırıdır.29 Kasım 2018
Başkan Ergün Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı28 Kasım 2018
Büyükataman'dan Cumhurbaşkanına Hızlı Tren Mektubu28 Kasım 2018
Ümitsiz vaka Emin Çölaşan’a26 Kasım 2018
CHP, kavganın ve kaosun adresidir. 24 Kasım 2018
“MHP, İstismar Ve Çarpıtmalara Fırsat Vermeyecektir” 23 Kasım 2018
MHP’den çocuk hakları komisyonu önerisi22 Kasım 2018
İttifak Zirvesi Görüşmesi Sona Erdi21 Kasım 2018
MHP Lideri Bahçeli: Gündemi davet sahibi belirler 20 Kasım 2018
Avcı: Adana’da üç hilal daha Güçlü dalgalanacaktır!20 Kasım 2018
MHP’NİN AF TEKLİFİ KOMİSYONU GEÇEMİYOR!16 Kasım 2018
“Atatürk’ün, gönüllerdeki Sevgisini asla silemezler”16 Kasım 2018
SAYIN DEVLET BAHÇELİ'NİN ELEŞTİRİSİ HAKLI14 Kasım 2018
ATAM; Yeriniz, Türk Milletinin Kalp Otağındaki Tahttır11 Kasım 2018
Avcı: MHP Dünyada tektir, benzeri yoktur!07 Kasım 2018
Hapiste yatanın tek duası...06 Kasım 2018
"BU NE PERHİZ"02 Kasım 2018
CHP’YE “AKP AYARI”01 Kasım 2018
CUMHURİYET BİZ BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ!30 Ekim 2018
CHP siyaseti çıkar ilişkisi olarak görüyor30 Ekim 2018
Enginyurt; (Af İçin) İnşallah Müjdeli Netice Alınacak30 Ekim 2018
Başkan Avcı’dan ‘29 Ekim’ mesajı29 Ekim 2018
Andımızı, Türk Milletinin hafızasından çıkaramayacaksınız27 Ekim 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu Samsun'da26 Ekim 2018
BAHÇELİ 29 EKİM RESEPSİYONUNA KATILMAYACAK26 Ekim 2018
İttifaksız yerel seçimler bölücülere ve şer ittifakına yarayacak26 Ekim 2018
"Çocuk İcrası" ve Ortak Velayet ile İlgili Kanun Teklifi26 Ekim 2018
MHP’li Akçay’dan EYT açıklaması25 Ekim 2018
OLCAY KILAVUZ'DAN ENGİN ALTAY AÇIKLAMASI25 Ekim 2018
CHP Kirli siyaseti parti misyonu haline getirdi25 Ekim 2018
Çakal, siyasi sübyancı, adileşme…25 Ekim 2018
‘Altay ayağını denk alsın’24 Ekim 2018
Kadınlar için doğum borçlanması talebi24 Ekim 2018
MHP lideri Bahçeli: ORTADOĞU'nun siyasetimize katkısı büyük24 Ekim 2018
Türklük yaşadıkça İslam da var olacaktır.23 Ekim 2018
SEMİH YALÇIN'DAN AKP SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK'E CEVAP!22 Ekim 2018
Türkiye’yi İsrail’e benzeten HDP’li vekile MHP’den sert tepki17 Ekim 2018
Bünyamin Avcı’dan ‘Önce Adana’ mesajı08 Ekim 2018
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı :“Anadolu ebedî Türk’ün yurdu!”01 Eylül 2018
MHP'li Fendoğlu: "Türk Milleti Her Türlü Zorluğun Üstesinden Gelecek Bir Millettir"15 Ağustos 2018
Fendoğlu, İş Adamlarıyla Buluştu15 Ağustos 2018
MHP'li Akçay'dan Transfer Açıklaması15 Ağustos 2018
MHP'li Büyükataman: Koray Aydın, şimdiki Genel Başkanı için “FETÖ'nün organize ettiği hanım” diyen kişidir .13 Ağustos 2018
HAYATİ ARKAZ MHP'YE GEÇTİ: 'BENİM İÇİN ONURDUR'13 Ağustos 2018
Avcı : Zalimin Doları varsa Türk’ün de imanı var13 Ağustos 2018
KORAY AYDIN’IN ‘BAHÇELİ’ GAFINA SEMİH YALÇIN’DAN İLK TEPKİ29 Temmuz 2018
MHP'li Yalçın'dan Teşkilata 'Askıda Ekmek' Mektubu28 Temmuz 2018
MHP’DEN EMEKLİLİKDE YAŞA TAKILANLAR İÇİN KANUN TEKLİFİ27 Temmuz 2018
MHP’li Haberal’dan ABD’ye tepki27 Temmuz 2018
MHP Lideri Bahçeli: İnanıyorum ki, ‘askıda ekmek’ projesi tüm yurt sathında karşılık bulacak !27 Temmuz 2018
FINDIK HASADINA BAŞLARKEN27 Temmuz 2018
Avcı;“FETÖ'YE GÜNAH MI ÇIKARDIN, HİMMET Mİ VERDİN?27 Temmuz 2018
MHP'li Fendoğlu'nun Basın Bayramı Mesajı24 Temmuz 2018
Başkan Avcı’dan 24 Temmuz mesajı…24 Temmuz 2018
İP'DE HAYAL KIRIKLIĞI HAKİM24 Temmuz 2018
MHP'li Büyükataman'dan Çıray'a tepki24 Temmuz 2018
Ahmet Özyürek:Seçmen Rahat Ulaşsın Diye Ofis Açtı21 Temmuz 2018
MHP'DEN AKŞENER'E SUÇ DUYURUSU16 Temmuz 2018
CAMADAN: “TÜRK HALKI CANINI VERİR VATANINI VERMEZ”15 Temmuz 2018
BAHÇELİ: İYİ PARTİLİLER İMTİHANDAN GEÇTİ15 Temmuz 2018
AK PARTİ BUNU HİÇ BEKLEMİYORDU! KAYBETTİ14 Temmuz 2018
AK Parti ve MHP'li Vekiller Hizmet İçin Sosyal Medyadan Telefon Numaralarını Paylaştı14 Temmuz 2018
Devlet BAHÇELİ isteseydi İktidar olamazmıydı 13 Temmuz 2018
Bahçeli'den Kabine Yorumu10 Temmuz 2018
Yeni Bakanların İsim Listesi Açıklandı 10 Temmuz 2018
MHP'den Meral Akşener'e Tepki09 Temmuz 2018
İP’Lİ AĞIREL DEVLET ELİ ÖPEN İKİ İSMİ DE TOPA TUTTU “İYİ PARTİ MHP DEĞİLDİR”08 Temmuz 2018
MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay'dan Nto'ya Teşekkür Ziyareti07 Temmuz 2018
CUMHUR İTTİFAKINA SAHİP ÇIKACAĞIZ06 Temmuz 2018
MHP'Lİ YALÇIN'DAN RAHMİ TURAN'A: "EŞEKTEN DÜŞEN ADAM"SIN05 Temmuz 2018
Güçlü MHP, Güçlü Türkiye'dir01 Temmuz 2018
Kanuni düzenlemeyle OHAL kaldırılabilir01 Temmuz 2018
DEVLET BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMA: İDAMSA İDAM!30 Haziran 2018
BEŞTEPE'DE "CUMHUR" ZİRVESİ27 Haziran 2018
HER İKİ YİĞİDİN YOLU KIZILELMA'DIR27 Haziran 2018
MHP'li Akçay, İnce'ye Yüklendi26 Haziran 2018
MHP’DEN İLAN: TEŞEKKÜR MESAJI (İftira, İtham, İsnat)25 Haziran 2018
''SONER YALÇIN GİBİLER KAZI KOZ GİBİ GÖSTERMEKTEN SAKINMAZLAR''22 Haziran 2018
Günay;AFYONKARAHİSARLILAR SAFINIZ BELLİ Mİ?20 Haziran 2018
Türkiye'nin parlak yarınları güçlü MHP ile inşa edilecek18 Haziran 2018
Avcı: Adana Üç Hilal ile Yeni bir tarih yazar18 Haziran 2018
Sandıklara sahip çıkın18 Haziran 2018
Bahçeli, bu akşam Star-NTV'de18 Haziran 2018
Kırgınlıkları ve küskünlükleri geride bırakmamız gerekiyor17 Haziran 2018
Devlet Bahçeli, Hep Dimdik Durdu17 Haziran 2018
BAŞARININ ARKASINDA CUMHUR İTTİFAKI VAR12 Haziran 2018
Adana’da Bahçeli heyecanı!12 Haziran 2018
Büyükataman Meşalelerle Karşılandı12 Haziran 2018
İlk turda bu işi bitirmek zorundayız 11 Haziran 2018
Cumhur İttifakı millet tarafından teveccüh görecektir11 Haziran 2018
"PKK'nın ini yerle bir olacak, bunu da herkes böyle bilsin"11 Haziran 2018
Avcı: Nobel Fedakârlık Ödülü Devlet Bahçeli’ye verilirdi10 Haziran 2018
MHP Adana’da birlik gösterisi!10 Haziran 2018
Günay;MHP TÜRKİYENİN TEMİNATIDIR.10 Haziran 2018
'Bu beyler ABD'nin, PKK'nın, FETÖ'nün davulunu çalıyor'09 Haziran 2018
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BAHÇELİ'YE : 'FİTNEYE İZİN YOK'08 Haziran 2018
Biz Emin Çölaşan’ın cemaziyülevvelini iyi biliriz 08 Haziran 2018
MHP Adana’dan “Af” hamlesi!08 Haziran 2018
MHP'li Karakaya: Türk Milleti Kandil'e Operasyonun Arkasındadır07 Haziran 2018
Bu Çok Samimi Bulunmayacak Bir Davranıştır07 Haziran 2018
Başkan: MHP Antalya'da birinci parti olursa şaşırmayın07 Haziran 2018
Yusuf Baş: 24 Haziran Türkiye’nin son şansı!07 Haziran 2018
"KONUŞTUKÇA İÇ YÜZLERİ ORTAYA ÇIKIYOR"06 Haziran 2018
"MHP, MUHARREM İNCE GİBİLERLE YAN YANA GELMEZ"05 Haziran 2018
Atilla Kaya açık açık fitne üretmeye çabalamaktadır05 Haziran 2018
İzgioğlu: Doktor Devlet Reçete MHP!05 Haziran 2018
ŞANLIURFA’DA MHP’YE KATILIM04 Haziran 2018
YAPIM VE YIKIM İTTİFAKI KARŞI KARŞIYA04 Haziran 2018
MHP'li Büyükataman'dan din görevlilerine mektup04 Haziran 2018
Yusuf Baş: Türkiye karar arifesinde03 Haziran 2018
MUAYENE ÜCRETLERİNİ KALDIRACAĞIZ03 Haziran 2018
Varlı: Koltuk hırsı olanlar MHP’yi anlayamaz03 Haziran 2018
Cemal Çetin; “TBMM’de Avrupalı Türklerin sesi olacağım“03 Haziran 2018
BEŞ BENZEMEZLER İTTİFAKI MERKEZİNDE HDP VAR02 Haziran 2018
Varlı: Allah akıl versin Fırsat vermesin!01 Haziran 2018
'MHP'ye Kürt seçmen oy vermez' ifadesi suçtur' 31 Mayıs 2018
Af çıkacak bunun geri dönüşü yok31 Mayıs 2018
KILIÇDAROĞLU, MHP’NİN PROJESİNİ ARAKLADI31 Mayıs 2018
Çakıcı, Bahçeli Görüşmesinin Detaylarını Açıkladı30 Mayıs 2018
“BEYANNAMEMİZ SOSYAL VE EKONOMİK SORUNLARA ÇÖZÜMLER GETİRİYOR”30 Mayıs 2018
Ak Partili Dağlı’dan MHP SİM’e ziyaret29 Mayıs 2018
Adanalı ‘Üç Hilal’ diyor “Cumhur İttifakı” diyor!29 Mayıs 2018
Cumhur ittifakı, milli bir yemindir29 Mayıs 2018
CAMADAN’A GENÇLERDEN YAKIN İLGİ28 Mayıs 2018
Türkiye'nin Önü Açılacaktır28 Mayıs 2018
Avcı: MHP Türk-İslam Dünyasının umudu27 Mayıs 2018
MHP Adana’da zafer bekliyor!26 Mayıs 2018
Yusuf Baş: Cumhur İttifakı milli hamledir!25 Mayıs 2018
Seçimin erkene alınmasının ...25 Mayıs 2018
İzgioğlu: “Ülkücü her rüzgârda savrulmaz!"25 Mayıs 2018
Aycan: Sayın Cumhurbaşkanı Para Politikalarına Müdahale Etmese Daha İyi Olur24 Mayıs 2018
TÜRKİYE'Yİ ÇÖKÜNTÜDEN KURTARMAMIZ LAZIM24 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli'den Alaattin Çakıcı'ya ziyaret23 Mayıs 2018
Avcı’dan ‘Sevgi, saygı, hoşgörü’ mesajı21 Mayıs 2018
Ersoy: Adanaspor ve Adana Demirspor onurumuz ve gururumuzdur21 Mayıs 2018
Avcı: Bu seçim ilk turda biter!21 Mayıs 2018
Abdurrahman Başkan'ın Basın Açıklaması;20 Mayıs 2018
Bahçeli: "Kudüs İslam'dır, Aynı Zamanda Türklüğün Derin İzlerini Taşımaktadır.20 Mayıs 2018
Taşdoğan'dan Adaylık Sevincini Annesi ile Yaşadı20 Mayıs 2018
YENİKAPI'DA ZULME LANET KUDÜS'E DESTEK MİTİNGİ18 Mayıs 2018
Edirne F Tipi Cezaevini yol yapanlar, kader mahkûmlarına sırtlarını dönmüşlerdir18 Mayıs 2018
"Kudüs Hazreti Ömer'in emanetidir"16 Mayıs 2018
KÜRŞAT YILMAZ CEZAEVİNDEN YAZDI: “DEVLET BEYİM !”16 Mayıs 2018
“CHP’NİN RAHATSIZLIĞI TERÖRİSTE AF OLMAMASI”15 Mayıs 2018
MHP'li Büyükataman'dan Koray Aydın'a cevap15 Mayıs 2018
UZMAN ÇAVUŞLARIMIZIN KADRO İSTEĞİNİ BİR KEZ DAHA DİLE GETİRDİ14 Mayıs 2018
Bahçeli'ye Çok Özel Teşekkür13 Mayıs 2018
24 HAZİRANDA KURULAN TUZAKLAR BİR BİR BOZULACAKTIR.12 Mayıs 2018
MHP’li Karakaya’dan “Vergi barışı” uyarısı! 12 Mayıs 2018
“MÜREKKEBİN AKMADIĞI YERDE KAN AKIYOR”11 Mayıs 2018
"Cumhur İttifakı Tarih Yazacak"11 Mayıs 2018
MHP'den "tamam" açıklaması10 Mayıs 2018
Karşı karşıya olduğumuz en büyük sorun yoksulluktur. 10 Mayıs 2018
'Bu talebin özü İslam düşmanlığıdır'10 Mayıs 2018
Fransa'ya Kur'an-ı Kerim tepkisi10 Mayıs 2018
Şehidimizin vasiyeti Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli tarafından yerine getiriliyor!08 Mayıs 2018
MHP’nin Seçim Müzikleri Belli Oldu 08 Mayıs 2018
Kadın memura tacizci İP çadırına takılan İP’li biri çıkmıştır 07 Mayıs 2018
"Türkiye Üzerinde Çok Açıktan Aleni Bir Hesaplar Var"06 Mayıs 2018
MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ’DEN MUHARREM İNCE YORUMU04 Mayıs 2018
MHP'den CHP'ye "İnce" Mesajı04 Mayıs 2018
Bizim çatımız millettir04 Mayıs 2018
ASKER VE POLİSİMİZE HALA ÖDENMEYEN TAZMİNATLARI İVEDİ OLARAK ÖDENMELİDİR!04 Mayıs 2018
Başbuğ Alparslan Türkeş’in İstismar Edilmesine Sert Tepki 04 Mayıs 2018
BAHÇELİ: HAYIRLI UĞURLU OLSUN02 Mayıs 2018
MHP'den Fair Play Ödülü Kutlaması02 Mayıs 2018
MHP'den AKP'ye uyarı: Acele edin!01 Mayıs 2018
Bahçeli'den SP ve CHP adayları için yorum01 Mayıs 2018
BERAT KANDİLİ NEDENİYLE KUTLAMA MESAJLARI 30 Nisan 2018
Muharrem Günay MHP Afyonkarahisar Milletvekil Aday Adayı29 Nisan 2018
O Parti'nin İl ve İlçe Teşkilatları, MHP'ye Geçtiler28 Nisan 2018
GÜL, ADAY OLURSA KENDİSİNİ SIFIRLAR27 Nisan 2018
Bizim Adayımız Net Ve Belli. 26 Nisan 2018
'Büyük Türkiye'ye Giden Yol Cumhur İttifakı'ndan Geçiyor'25 Nisan 2018
MHP'Lİ AKÇAY'DAN AKPM'YE TEPKİ25 Nisan 2018
NEDEN ERKEN SEÇİM KARARI ALINDI?24 Nisan 2018
CHP gerilim yaratmak için oraya gelmiş24 Nisan 2018
23 Nisan 1920 hiçbir zaman ihmal ve inkar edilemeyecek24 Nisan 2018
'Siyaset hile ve hülle kabul etmez'23 Nisan 2018
"TÜRKİYE BEDEVİ DEVLETİ DEĞİLDİR"23 Nisan 2018
MHP'li Semih Yalçın'dan Çölaşan'a cevap23 Nisan 2018
İLK MECLİS VATAN KURTARMIŞ, DEVLET KURMUŞTUR23 Nisan 2018
MHP İl Başkanı Karataş'tan 23 Nisan Mesajı23 Nisan 2018
Sıddıkoğlu;MHP’den milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.22 Nisan 2018
Siyasetimizi İYİ Parti’ye Göre Belirlemiyoruz.21 Nisan 2018
"Ülkeyi sürekli seçim tartışmalarının içinde tutmak akılcı değil" 20 Nisan 2018
Er Meydanı Kurulmuştur19 Nisan 2018
Herkes Seçime Girsin19 Nisan 2018
TÜRKİYE ERKEN SEÇİME GİDİYOR18 Nisan 2018
Karşılıklı Alınmış Bir Karar Değil17 Nisan 2018
Afyonda Kaymak, Antep’te kebap ye ama işçi hakkı yeme.17 Nisan 2018
MHP'li Varlı'dan "Sulama Birliği" çıkışı!13 Nisan 2018
DURUŞUMUZ VE TAVRIMIZ TÜRK GENÇLİĞİNDEN YANADIR12 Nisan 2018
Türkiye, varlığını hissettirmesi gereken bir dönemdedir12 Nisan 2018
Mehmetçik'ten Bahçeli'ye "Zeytin Dalı" Hediyesi11 Nisan 2018
Amazon Heykeli Kaldırılsın, Türk Birliği Parkı Yapılsın10 Nisan 2018
Milliyetçi Hareket Partisi Yeşilyurt İlçe Kaya'nın Polis Haftası Mesajı10 Nisan 2018
MHP Bartın Teşkilatı'ndan Ziyaret10 Nisan 2018
MHP’li Karakaya’dan işsizlere destek!08 Nisan 2018
CHP SİYASİ YANKESİCİLİK PEŞİNDE08 Nisan 2018
UZMANLARA HAKSIZLIK YAPILMIŞTIR 06 Nisan 2018
CHP kendi tabirleriyle 'siyasi yankesicilik' peşinde05 Nisan 2018
MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Başbakan Yıldırım bir araya geldi03 Nisan 2018
’’Eskiye Rağbet Olsa, Bit Pazarına Nur Yağardı’’ 03 Nisan 2018
ADALET TOPLUMU VE DEVLETİ BİR ARADA TUTAR31 Mart 2018
"Türkiye Cumhuriyeti Savcılarını Göreve Davet Ediyoruz"31 Mart 2018
Cumhur İttifakı, Cumhuriyet’in iradesidir.30 Mart 2018
YEREL SEÇİMLERDE DE İTTİFAK OLACAK MI? 30 Mart 2018
"CHP'li Özgür Özel, Genel Başkanını Aptal Yerine mi Koymaktadır?"30 Mart 2018
Devlet Bahçeli 28 Nisan'da Manisa'ya Geliyor30 Mart 2018
Kimse Türkiye'nin Karşısında Duramaz29 Mart 2018
MÜHENDİSLER 'OLMAZ'DEDİ; TÜRK PİLOT YAPTI29 Mart 2018
"BU CHP TÜRKİYE'NİN İYİLİĞİNİ İSTEMİYOR"29 Mart 2018
MHP'li Topçular'dan CHP'li Şener'e sert tepki28 Mart 2018
UZMAN ÇAVUŞLARIMIZ SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİYOR!28 Mart 2018
BAYRAK TUTAN BOZKURT ANITI 26 Mart 2018
Genel Başkan, Yeni MYK Ve MDK Üyeleriyle Anıtkabir'i Ziyaret Etti.24 Mart 2018
"Milli görev" çağrısı!22 Mart 2018
Başkan Avşar'ın Şiir Günü Mesajı22 Mart 2018
MHP'li Usta'dan ABD'ye Afrin tepkisi21 Mart 2018
MHP'li Akçay'dan CHP'ye Tepki15 Mart 2018
'CHP’NİN HANGİ TAKLALARI ATTIĞI HAFIZALARDA ÇOK TAZEDİR'15 Mart 2018
Türk Milleti Sandıkta Değerlendirmeyi Yapacaktır15 Mart 2018
CHP BİLİNÇLİ ŞEKİLDE MHP DÜŞMANLIĞI YAPIYOR14 Mart 2018
MHP'li Akçay, Meclis'teki kavgayı yorumladı: CHP başlattı14 Mart 2018
CHP şimdiden havlu attı13 Mart 2018
Meclis kulisi karıştı!13 Mart 2018
'İSTİKLAL MARŞIMIZI HER TÜRK VATANDAŞI AYNI AŞKLA SÖYLEMEYE DEVAM EDECEKTİR'12 Mart 2018
Bir Destanın Şiiri: İstiklal Marşı12 Mart 2018
MHP'den "çocuk istismarında iyi hal uygulanmasın" önerisi11 Mart 2018
CHP'li Özel'in iddiası son derece çiğ, gerçek dışı ve yalan bir iddiadır 09 Mart 2018
Cinsel istismar yapan kamudan atılsın09 Mart 2018
CHP'li Özgür Özel'in Açıklamaları Yalan09 Mart 2018
MHP'den CHP'nin randevu talebine ret08 Mart 2018
BİZ "ÜLKE" DİYORUZ, ONLAR "İLKE" DİYOR07 Mart 2018
Cumhur İttifakında Sadece AK Parti ve MHP Olacak.07 Mart 2018
GİZLİ VE KİRLİ PAZARLIKLAR İDDİASINA SERT YANIT 05 Mart 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH