Ana Sayfa > MHP HABER

“MHP’NİN TEMİNATI, ÜLKÜ OCAKLARINDA YETİŞEN GENÇLERDİR”
03 Haziran 2018
Bu haber 534 kez okundu
MHP İstanbul 3’üncü Bölge 4’üncü Sıra milletvekili adayı Ahmet Yiğit Yıldırım, İYİ Parti‘nin sağı bölmek için kurulan bir proje partisi olduğunu ancak anketlere yansıyan tabloya göre solu böldüğünü söyleyerek “MHP’den başka partilere oy kayabileceği düşünülemez. Oylar yerli yerinde duracaktır.” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Türkiye’nin şu anda öncelikle milli beka sorununu çözmeye çalıştığını belirten Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bu yüzden hayati önem arz ettiğini kaydetti. Yıldırım, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle amacına ulaşamayanların bu defa dışardan destekli ekonomik krizle ülkeyi dizayn etmek istediklerini dile getirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) İstanbul 3’üncü Bölge 4’üncü sıradan milletvekili adayı gösterdiği Ahmet Yiğit Yıldırım, parti içinde yıldızı parlayan genç isimlerden. 1987 İstanbul doğumlu. İyi bir eğitime ve donanıma sahip. Teknolojiyi ve ekonomiyi yakından takip ediyor. Bilgisayar yazılım firması var. Aynı zamanda Ülkü Ocakları kökenli. Ocağın 5 yıl İstanbul’da İl Başkanlığı’nı yaptı. Partisinin doktrinine hakim ve prensiplerine sıkı sıkıya bağlı. Kendisiyle Türkiye’yi, MHP’yi ve özellikle de gençliği konuştuk.

-18 Mart 2018’deki MHP’nin 12’inci Olağan Kurultayı’nda partinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeliğine getirildiğiniz. Partide bu görevi üstlenen en genç isimsiniz. Türkiye’nin gelişip kalkınmasında ve problemlerini aşmasında gençlerin rolü sizce ne olmalı? Gençlerdeki potansiyelin açığa çıkarılması için neler yapılmalı?

Sayın Devlet Bahçeli’nin takdiriyle MHP Merkez Yürütme Kurulu’nda en genç üye olmam hasebiyle büyük sorumluluklar düşmekte. Gençlik bir milletin en önemli silahı, unsurudur. Fakat yetişmiş, kendi alanında başarılı, vatanını milletini seven, vatanı milleti ve ailesi önceliği olan bir gençlik. İyi yetişmeyen; vatanını milletini sevmeyen, derslerinde işinde başarısız, uyuşturucu maddelerin kucağına düşmüş gençlik o devletin batması demektir.
İyi yetişmiş bir gençlik de, o devletin ilerde daha iyi yerlerde olacağına işarettir. Zaten Mustafa Kemal Atatürk de Cumhuriyet’i gençliğe emanet etmiş, gençlikle yola çıkmış, tek ümidim gençlik demiştir. Bu topraklarda kalıcı olmak istiyorsak gençliği en iyi şekilde yetiştirmeli ve onların devletine, milletine ve ailesine faydalı birer birey olmasını sağlamalıyız.

“MHP’NİN TEMİNATI, ÜLKÜ OCAKLARINDA YETİŞEN GENÇLERDİR”

-Orta öğrenim çağından itibaren Ülkü Ocakları’nın içindesiniz. Ocağın en önemli misyonu nedir? İstanbul İl Başkanı iken hangi ilke ve kriterleri ön planda tuttunuz?

Ülkü Ocakları, gençliği yetiştiren, gençlik üzerine kurulmuş, gençliğin devlet ve millet için ne kadar önemli olduğunu bilen; genç yaştan itibaren gençlere değer ve yetki vererek onların gelecekle alakalı çalışmalarını ortaya koyan bir kurum. MHP’nin teminatını oluşturan, Ülkü Ocakları’ndan yetişen gençlerdir.
Başbuğumuz rahmetli Alparslan Türkeş Bey, Ülkü Ocakları’nı bu misyon, gençliğin yetiştirilmesi üzerine kurmuştur. Aynı şekilde liderimiz Sayın Devlet Bahçeli de, Ülkü Ocakları’ndaki gençler için “bir siyasi partinin temsilcisi değil, Türk Milleti’nin, Türk Devleti’nin geleceğini oluşturacak gençlerdir” demiştir ve gençliğe önemli bir misyon yüklemiştir.
Tabi ki önceliğimiz ahlaklı, imanlı, vatanını milletini ailesini seven bir gençlik yetiştirmektir. Gençliğin de kendi mesleki alanında, derslerine çok başarılı olması, ne yapıyorsa yapsın o mesleği en iyi yapan olması lazım. Başarılı değilse kendisine ve topluma faydası olmaz. Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar en önemli kriterlerimizdendir. Ülkü Ocakları’ndan yetişmiştir. Her bir gencin bu şekilde yetişmesi için gayret göstermekteyiz.

“EĞİTİMDEKİ EKSİKLİKLERİ BİLİYORUZ”

-Beykent Üniversitesi’nde İngilizce İşletme, Hollanda’da iktisat okudunuz. Yine Beykent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ndeki yüksek lisansınız devam ediyor. Türkiye’deki yükseköğretim sistemini yeterli, doğru ve tam buluyor musunuz? Nerelerde aksıyor? Bunlar nasıl düzeltilebilir?

Eğitimde ciddi aksaklıklarımız var. Bunların hızlı bir şekilde giderilmesi gerekiyor. Fakat Türkiye sürekli iç çekişmelerle, kısır rekabetlerle mücadele ettiği için içerideki bir takım sorunları gidermeye maalesef gelebilmiş değil. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelmesinin temelinde de bunlar yatıyor. Eğitim sistemimiz dünyaya açılabilecek bir sistem değil şu anda maalesef. Bu eksiklikleri biliyoruz ve Meclis’te bunların giderilmesi için çaba sarf etmek istiyoruz. Ülkü Ocakları’nda sorunları giderecek birçok alternatif sistem geliştirdik zaten.

“EKONOMİK KRİZLE TÜRKİYE’Yİ DİZAYN ETMEK İSTİYORLAR”

-İşletmenin yanı sıra ekonomi eğitimi de aldınız. 24 Haziran seçimleri öncesinde en fazla konuşulan konulardan biri ekonomi. Vaatler bu yönde. Ekonomimizdeki ana sorun size göre ne ve nasıl çözümlenebilir?

Öncelikli olarak bu seçimin ana teması milli beka. Bu konuda Türkiye’nin çok ciddi sorunları var. Bunlar giderildiğinde ekonomik darboğaz ve sıkıntı çok kolay çözülecektir. 15 Temmuz hain darbe girişimiyle beraber Türkiye’ye saldırılar ciddi anlamda hız kazandı. Ekonomik bir krizle Türkiye’yi dizayn etmeye çalışıyorlar. 2000 yılındaki gibi bankaların içi boşaltılmaya çalışılıyor. Döviz kuru yükseltiliyor. İnsanlar evlerine ekmek götüremesin istiyorlar. Sorun tamamen dış bir baskıyla gerçekleştiriliyor.
Seçim öncesinde Türkiye’yi dizayn etmek isteyenlerin bir projesidir. Milli beka sorunu çözüldüğünde ekonomik sıkıntıların da kolayca çözülebileceğini düşünüyoruz. Çünkü Türkiye bölgesel bir güç olma yolunda ilerliyor.
Sınırlarının dışında operasyon yapan mazlum milletlere, soydaşlarımıza, dindaşlarımıza yardım götüren, el uzatan bir devlet. 24 Haziran sonrasında ekonomik bir sorun kalmayacağı, dövizin düşeceği, bankaların ve esnafın rahatlayacağı kanaatindeyiz. Bu kriz tamamen suni bir pompalama seçim öncesinde.

“TEKNOLOJİ ÜRETMEDEN CARİ AÇIK KAPATILAMAZ”

-Peki, sizce cari açık nasıl kapatılacak? Adil gelir dağılımı nasıl sağlanacak? İşsizliğin çözümü ne? Tarım ve hayvancılık niçin bu hallere düştü?

Teknoloji üretmeden cari açığı kapatma, ithalat-ihracat dengesini sağlama şansınız yok. Lakin şu anda Türkiye’de çok ciddi teknoloji üretilmeye başlandı. Uçak, araba yapmaya çalışıyoruz. Bilgisayar yazılımları yapıyoruz. İnsansız hava araçları çok ciddi anlamda Türkiye’ye değer kattı. Şu an onları yurt dışına satıyoruz. Gelir elde etmeye başladık. Genç beyinler var. Yazılım, kodlama dersleri veriliyor. Türkiye’de çok zeki arkadaşlarımız yetişiyor. Açığı kolaylıkla kapatabileceğimizi düşünüyoruz. Ama uçak, araba, helikopter, telefon, bilgisayar yapmadan, yazılım geliştirmeden bu açığı kapatma şansımız yok.

“GENÇLER YAZILIM VE KODLAMA BİLMEK ZORUNDA”

– Türkiye’deki yazılım teknolojisi eğitimi yeterli mi?

Yeterli değil ama başlangıç için çok iyi bir durumdayız. Özel okullar yazılım dersi verdiğini söylüyor. Gençlere şunu söylüyoruz, hangi mesleği yaparsan yap mutlaka yazılım ve kodlama bilmen lazım. Çünkü geleceğin teknolojisi bu. Birazcık matematik birazcık kodlama bilgisiyle birlikte hayal gücünüzün alabildiği yazılımları üretebiliyorsunuz. Yarın öbür gün bir F 16’nın, insansız araçların, hatta çok daha gelişmişlerinin yazılımını yapabilirsiniz. Türkiye bunun önünü açtı gibi duruyor. Gelecek yıllarda eğitim sisteminin ana maddelerinden bir tanesi olacak.

-Partinize ve liderinize sıkı sıkıya bağlı bir politikacısınız. 2016’da Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan gibi isimler MHP’de muhalif hareket başlattı. Siz bu duruma en net karşı çıkanlardan biri oldunuz. Parti yönetimine Akşener ve ekibi geçseydi neler olurdu?

Her şeyden önce Ülkücü Hareket lider-teşkilat-doktrin üçlemesine bağlı bir yapıdadır. Ülkü Ocaklarındaki gençler bu üçlemeye sıkı sıkıya bağlıdır. Ocaktaki gençler siyaset düşünmez, menfaat beklentisi yoktur, her şeyden önce başbuğumuz Alparslan Türkeş’e ve onun emanetini taşıyan liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye sıkı sıkıya bağlıdır.
Bu çizginin kaybolmaması için de 1 Kasım sürecinden sonra elinden gelen gayreti göstermiştir. Parti içinde ve dışında yapılan birçok saldırıya başkaldırmış, direnç göstermiştir. Bu saldırının partimize en az zararla atlatılmasını sağlamıştır. Eğer 1 Kasım sürecinde Fetö’cülerin ve dış destekli kişilerin desteğiyle birlikte MHP ele geçirilmiş olsaydı, 15 Temmuz hain darbe girişimi daha çok amacına ulaşacaktı ve belki de bugün burada oturmuyor olacaktık.

“MHP’DEN BİR SOL PARTİYE ASLA OY GİTMEZ”

-MHP tabanının önemli bir kısmının Akşener ve diğer muhaliflerin kurduğu İYİ Parti’ye kayacağı ileri sürülüyor. Sizce ne oranda oy gidebilir?

MHP ideolojik bir partisidir. Bir dava hareketidir. Zaten MHP’ye 1 Kasım sürecinde oy verenler bu teşkilatın dava adamlarıdır. MHP’den bir sol partiye asla oy gitmez. İYİ Parti tamamen sol eksenli bir yol izlemektedir. (Millet İttifakı) HDP’yi dışında bırakmıştır ama yine birlikte hareket ettikleri malumdur. Selahattin Demirtaş’a destek çıkmaktadır. Fakat milliyetçiler, ülkücüler bu vatanı seven insanlar, bir terör örgütü mensubuna aynı eşit mesafede davranmaz.
Demirtaş’ın hapisten çıkartılması istemine çok sert tepki göstermişlerdir. MHP’den başka partilere oy kayabileceği düşünülemez. Oylar yerli yerinde duracaktır. İYİ Parti sağı bölmek için kurulmuş bir proje partisiydi. Şu anda anket sonuçlarına göre solu bölmüş durumda. Sol da zaten bundan rahatsız. Şu anda CHP’de ciddi kaynama vardır. Bu işin CHP’yi böldüğü, İYİ Parti’den oyların nasıl geri alınacağı konuşuluyor.

“DIŞARDAN MÜDAHALEYLE HÜKÜMET DEĞİŞİKLİĞİNE MÜSAADE ETMEYEZ”

-MHP Lideri Bahçeli, AK Parti’ye ve Erdoğan’a yoğun eleştiriler yöneltirken birden destek vermeye başladı. Bunu da beka sorunuyla açıkladı. Bunu biraz açar mısınız, Türkiye nasıl bir beka sorunu yaşıyor?

Türkiye’de siyaset yaparken birbirimize kızabiliriz. Yanlışlarımızı anlatabiliriz. Geçmiş dönemde hükümetin yanlışları olmuş olabilir. Fakat giderilmiş durumda. Fetö’yle, PKK’yla ciddi anlamda mücadele ediliyor. Bunlarla mücadele eden bir partiyle ittifak yapmak bizim için sadece siyasi değil, vatanımızın, milletimizin bekası için mücadele eden bir birliktelik haline gelmiştir. Fakat diğer taraftaki grubun hala Demirtaş’ı savunması, HDP’yle söylem birliği yapması, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü hala kınayamaması, bunu bir saldırı, tehlike olarak görmemesi tabi ki dikkatlerimizden kaçmamaktadır.
Türkiye’de dışardan destekli bir ekonomik kriz çıkartılmak isteniyor. Biz dışarıdan müdahaleyle bir hükümetin değiştirilmesine asla müsaade etmeyiz. Halkımızla, milletimizle bu mücadelemizi devam ettiririz. Onun için AK Parti’yle ittifakımız sonuna kadar devam edecektir. İlk turda Cumhurbaşkanının güçlü bir şekilde seçilmesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de bu milletin teminatı olan MHP’nin güçlü bir şekilde temsil edilmesi için çalışacağız.

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ BAHÇELİ OLUŞTURDU”

-24 Haziran’da MHP Erdoğan’ı destekliyor. Peki, Erdoğan kazanırsa kuracağı kabinede yer alacak mı, almalı mı?

Öyle bir talebimiz yok. Bu ittifakı vatan ve milletimizin bu yolda ilerleyeceğini gördüğümüz için kurduk. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni zaten Sayın Devlet Bahçeli oluşturmuştur. Bugün güçlü Batılı devletler bu sistemi kullanırken demokratik, ama Türkiye’ye getirilmek istenirken sanki antidemokratik bir yapı olarak gösterilmek istenmektedir. Önceliğimiz devletin kendisini güvence altına alarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin oturması ve planlanmasıdır. Onun haricinde herhangi bir beklentimiz yoktur. Bu sistem Türkiye’ye geldiği takdirde zaten birçok tehlikeden korunmuş olacaktır. Beklenti ve siyasi amaç gütmeden bu sistemi onaylıyor ve Sayın Tayyip Erdoğan’ın güçlü bir şekilde seçilmesi için mücadele ediyoruz.

-MHP Lideri Bahçeli’nin genel af çağrısıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

İnşallah kader mahkûmlarına bir af çıkarılması için çalışma sürmektedir. Fakat bu teröristlere, devletine milletine ihanet etmişlere, çocuk istismarcılarına, kadına şiddet içinde yer alanlara, ahlaksızlık içinde bulunanlara asla bir af değil; tamamen kader mahkûmu olarak bir hata sonucu bir suç işlemiş ve affedilebilir durumda olanları kapsamaktadır. Muhalefet partileri bakıyorsunuz bütün terör örgütlerine, milletine vatanına ihanet etmişlere, Selahattin Demirtaş’a af çalışması içindeler. Bunlar bunu düşünürken, biz neden kader mahkûmu olmuş bir insanın affını düşünmeyelim.

-120 kişilik bir ekiple seçim çalışması yürüttüğünüzü biliyoruz. Tabanda neler görüyorsunuz? Ne kadar oy alabileceğinizi umuyorsunuz?

Daha önce Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı’nı yürütmem hasebiyle çok ciddi ve nitelikli bir ekibimiz var. Ekipte hukukçulardan, sosyologlardan, ekonomistlerden, siyaset bilimcilerden, sporculardan oluşan ayrı birimler var. Birimler kendi içinde alt birimler oluşturdu ve 120 kişiyi böyle tamamladı. Büyük bütçelerle kurabileceğimiz bu ekip gönüllülük esasıyla çalışıyor. Sahada MHP’nin çok güçlü olduğunu görüyoruz. Hiçbir seçimde olmadığı kadar ciddi bir teveccühle karşı karşıyayız. İlk turda Cumhur İttifakı başarıya ulaşacak ve MHP, TBMM’de büyük bir çoğunlukla temsil edilecektir.

-Son olarak vatandaşlara mesajınız nedir?

Vatandaş inşallah huzurlu olsun. Büyüyen, bölgesinde küresel bir güç olan Türkiye var. Tabi ki bu dönem sancılı geçecek. Çünkü dış güçler bizim burada güçlü olmamızı istemiyor. Onlar bizim için hamle, plan yaparken biz boş durmuyoruz. Biz de hamle ve stratejilerimizi yapıyoruz. 24 Haziran sonrasında Türkiye’de herhangi bir ekonomik kriz kalmayacak. Cumhur İttifakı’nın seçilmesi için dualarını ve oylarını bekliyoruz.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
"Gerçek Projelerle Seçimlere Gireceğiz"22 Şubat 2019
ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ADI BİR ÜNİVERSİTEYE VERİLDİ22 Şubat 2019
ÜNİVERSİTELERDE KAN DEĞİL, MÜREKKEP AKSIN!20 Şubat 2019
"HERKESTE BİR SOĞAN EDEBİYATI VAR”20 Şubat 2019
MHP 55 belediyenin tamamına talip!18 Şubat 2019
AFYON KÜÇÜLEN DEĞİL, BÜYÜYEN BİR ŞEHİR OLACAK17 Şubat 2019
İyi Parti’nin başkanları MHP saflarına katıldı!15 Şubat 2019
Cumhur ittifakı ruhundan asla ayrılmayacağız 15 Şubat 2019
"MHP sadece siyasi parti değildir" 14 Şubat 2019
Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yoktur!13 Şubat 2019
MHP’liler hiçbir yarıştan ve kavgadan kaçmaz12 Şubat 2019
“GÖNÜLLERE DOKUNMAK YETMEZ GÖNÜLLERİ FETHEDECEĞİZ”12 Şubat 2019
TAŞDOĞAN VE ENGİNYURT’TAN GÜNEYDOĞU ÇIKARMASI11 Şubat 2019
MHP lideri Devlet Bahçeli’ye 121 yıllık hediye11 Şubat 2019
“BİR ÜLKÜNÜN PEŞİNDE” ŞAN VE ŞEREFLE DOLU KOSKOCA 50 YIL "09 Şubat 2019
Devlet Bahçeli: ‘O üniversitenin adı değişiyor’09 Şubat 2019
MHP siyasette yarım asrı devirdi08 Şubat 2019
Karapıçak’tan Manifesto Gibi Açıklama08 Şubat 2019
Kars'ta ihraç edilenler geri alındı07 Şubat 2019
Ey Başları Kumda Olan Gafiller07 Şubat 2019
Topyekün kalkınacağız, ilk işimiz Yerel Yönetimler Birliği olacak07 Şubat 2019
‘Bir ülkünün peşinde 50 yıl’06 Şubat 2019
GENEL BAŞKANIMIZIN EMİR VE TALİMATLARI BAŞIMIZIN ÜSTÜNDEDİR.05 Şubat 2019
Her şey tamam! Açılış için lider Devlet Bahçeli’yi bekliyor05 Şubat 2019
Çetinkaya’dan ‘Özel İnsanlar’a yönelik sosyal projeler05 Şubat 2019
MHP Lideri Bahçeli'den 'İlber Ortaylı' açıklaması04 Şubat 2019
MHP İLÇE BAŞKANLARI İMAMOĞLU’NDA TOPLANDI03 Şubat 2019
Bak Sayın Kılıçdaroğlu…02 Şubat 2019
Semih Yalçın: ‘MHP’nin fikir noktası milli mücadeledir’02 Şubat 2019
“Projelerimiz taklit ediliyor”31 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ: İSTANBUL’DA BEKLEDİĞİMİZ ZAFERE ULAŞACAĞIZ31 Ocak 2019
Devlet Bahçeli: "31 Mart seçimleri, yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır.25 Ocak 2019
Mustafa Yıldızdoğan’a Devlet Sanatçılığı Ünvanı Verilsin19 Ocak 2019
Çetinkaya’dan dedikodulara cevap; “söz konusu bile değil!”17 Ocak 2019
“YA BEKA YA BELA”17 Ocak 2019
VATANDAŞ TALEP EDECEK, BİZ YERİNE GETİRECEĞİZ16 Ocak 2019
“ABD BAŞKANI YİNE ŞAŞIRMIŞ”15 Ocak 2019
EMEKLİDE, ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANDA KONUT SAHİBİ OLACAK13 Ocak 2019
"Türk milletinin kaderi Milliyetçi Hareket ile özdeştir"12 Ocak 2019
Bahçeli’den MYK’de ‘milli beka’ vurgusu09 Ocak 2019
Kazanan Cumhur İttifakı olacak08 Ocak 2019
“HERKES AYAĞINI DENK ALSIN”08 Ocak 2019
Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz07 Ocak 2019
Başkan Avcı: Gurur verici esin kaynağı05 Ocak 2019
Bahçeli’den MHP teşkilatına seçim genelgesi04 Ocak 2019
FİTNE PEŞİNDE KOŞANLAR KARŞILARINDA BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BULUR !01 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ'DEN YENİ YIL MESAJI31 Aralık 2018
MHP 402 adayını açıkladı30 Aralık 2018
Mehmet Taytak 2018 yılını değerlendirdi28 Aralık 2018
Bahçeli, Mehmet Akif Ersoy'u Ölüm Yıldönümünde Andı27 Aralık 2018
BU OLAY İLK KEZ YAŞANIYOR27 Aralık 2018
Bahçeli, küresel bir zirve yapılmasını da önerdi. 26 Aralık 2018
‘YER GÖK TİTREMELİDİR’22 Aralık 2018
"Vazifeye Atılmanın Vaktidir"22 Aralık 2018
Özyavuz Şanlıurfa'nın Sorunlarını TBMM'de Dile Getirdi19 Aralık 2018
MHP Gaziantep il başkanlığı yönetimine 51 yeni isim atandı18 Aralık 2018
Çorum'da MHP'ye Teveccüh Arttı"18 Aralık 2018
MHP fedakârlıkların partisidir. 17 Aralık 2018
BİZİM KAVGAMIZ, MİLLETE HİZMET KAVGASIDIR!..16 Aralık 2018
Avcı : Dilimize, dinimize, emeğimize ürünümüze sahip çıkmalıyız!16 Aralık 2018
AVCI’DAN“TUTUM,YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI’NDA ÖNEMLİ MESAJLAR16 Aralık 2018
‘Türklüğün Omurgası Türkçedir’16 Aralık 2018
“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ VE HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”13 Aralık 2018
“MESELE MİLLET MESELESİ”12 Aralık 2018
YEREL SEÇİMLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR11 Aralık 2018
HİÇBİR MAKAM VE MEVKİ SADAKATİMİZİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR11 Aralık 2018
MHP’DE 152 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DAHA BELİRLENDİ09 Aralık 2018
MHP BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR09 Aralık 2018
MHP’li vekilden iddialı çıkış!08 Aralık 2018
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI SELAHATİN DOĞAN’IN BASIN AÇIKLAMASI07 Aralık 2018
MHP’li Yalçın’dan ”Bir şarlatana cevap”07 Aralık 2018
İzmir'de MHP'li Kadınlardan Anlamlı Etkinlik06 Aralık 2018
“Cumhur İttifakı’na saygılıyız”05 Aralık 2018
Devlet Bahçeli: ‘Herkes Kaçacak Delik Arar’04 Aralık 2018
Kocamaz’a sert tepki!03 Aralık 2018
Algı Çalışmaları Bizi Etkilemez03 Aralık 2018
Aday çıkartmamak mantığa aykırı!02 Aralık 2018
Bahçeli: Görüşmeler olumlu, uzlaşılan alanlar var01 Aralık 2018
Taytak’tan partililere önemli uyarılar30 Kasım 2018
İzmir Türk Milletinin Anadolu’ya vurduğu mühür, 30 Kasım 2018
MHP’de engellilerle anlamlı buluşma29 Kasım 2018
LİDERİMİZİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ27 Kasım 2018
AVCI’DAN BAŞKANLARA TEŞEKKÜR, ERSOY’DAN “BİRLİK” MESAJI27 Kasım 2018
TEŞKİLATIMIZ CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÖNEMİNİ KAVRAMIŞTIR26 Kasım 2018
MHP’DEN YEREL SEÇİMDE SÜRPRİZ ADAYLAR25 Kasım 2018
MHP hükümet sistemini korumak için her türlü fedakarlığı yapar25 Kasım 2018
Her zafer bedel ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, 24 Kasım 2018
Bahçeli, Antalya'da Partisinin İl Binasını Açtı24 Kasım 2018
Devlet Bahçeli ‘Hiç kimse vazgeçilmez değildir’24 Kasım 2018
MHP ADANA’DA PAROLA: MUTLAK BAŞARI!22 Kasım 2018
MHP’nin Antalya kampı yarın başlıyor22 Kasım 2018
Devlet Bahçeli talimat verdi! Tüm illere gönderiliyor…22 Kasım 2018
Sadir Durmaz’dan Burhanettin Kocamaz açıklaması!20 Kasım 2018
‘Zillet ittifakının oyunlarına izin vermeyeceğiz’20 Kasım 2018
MHP’de 30 belediye başkan adayı belli oldu19 Kasım 2018
"İzmir'e Yakışan Bir Kentsel Dönüşüm "19 Kasım 2018
MHP aday adaylarından proje istiyor18 Kasım 2018
Belediyeler MHP’ye yakışır17 Kasım 2018
MHP Lideri Bahçeli’den önemli açıklama17 Kasım 2018
MHP'de Yerel Seçim Hazırlıkları16 Kasım 2018
MHP’de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu15 Kasım 2018
“ASIL HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR”13 Kasım 2018
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den af açıklaması11 Kasım 2018
“HİÇ KİMSENİN ADAYLIĞI GARANTİ DEĞİLDİR”11 Kasım 2018
“Atatürk, Türk Milletinin Ortak Değeridir.”11 Kasım 2018
ABD: Akıllarınca YPG’yi sivriltip PKK’yı sobeliyorlar.08 Kasım 2018
Devlet Bahçeli: ‘Asıl siz kimsiniz’06 Kasım 2018
"Borçsuz ve üreten bir belediye haline geldik"05 Kasım 2018
Semih Yalçın Oğuzeli'nde04 Kasım 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Kilis'te parti binasının açılışını yaptı04 Kasım 2018
Bahçeli noktayı koydu! ‘Tek başımıza katılacağız’01 Kasım 2018
MHP Adana İl yönetimi “Andımız” ile başladı!29 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den açıklama29 Ekim 2018
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor28 Ekim 2018
Türkiye Cumhuriyeti birliğini sonuna kadar koruyacak28 Ekim 2018
"Kürdistan hayallerini başlarına yıktık"28 Ekim 2018
Bahçeli'den Vekillere Talimat28 Ekim 2018
MHP’den 4 kanun teklifi24 Ekim 2018
İttifak beklentimiz, ittifak arayışımız kalmadı23 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den ‘AF’ tepkisi22 Ekim 2018
"Adı ve andı olmayan bir millet olur mu?"21 Ekim 2018
Devlet Bahçeli il başkanlarıyla bir araya geldi20 Ekim 2018
"ANDIMIZIN OKUTULMASI MÜMKÜN HALE GELMİŞTİR"20 Ekim 2018
MHP’den teşkilatlara “provokasyon” uyarısı18 Ekim 2018
Türkiye, ABD’nin 51’inci Eyaleti Falan Değildir17 Ekim 2018
Avcı'dan, Bahçeli'ye yönelik saldırılara tepki...08 Ekim 2018
Recai Yıldırım dualarla anıldı08 Ekim 2018
MHP’nin Feke’de Belediye Başkan Adayı Ahmet Sel08 Ekim 2018
SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLER İÇİN MEVLUT DÜZENLEDİ.08 Ekim 2018
‘İYİ PARTİ BUNUN ALTINDAN KALKAMAZ’30 Temmuz 2018
MHP LİDERİNDEN ABD’YE SERT TEPKİ28 Temmuz 2018
Askıda ekmek”te ilk adım Adana’dan!27 Temmuz 2018
"İlçeleri Kaderine Terk Etmeyeceğiz"26 Temmuz 2018
Aydın MHP Gazetecileri Unutmadı24 Temmuz 2018
Devlet Bahçeli'den Bedelli Açıklaması21 Temmuz 2018
Celal Adan Meclis Başkanvekili oldu16 Temmuz 2018
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü15 Temmuz 2018
Avcı: Mücadeleden asla taviz verilmemeli15 Temmuz 2018
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'DEN AF AÇIKLAMASI!14 Temmuz 2018
"15 Temmuz Tarihi Bir Hesaplaşma, Tarifsiz Bir Hıyanettir"14 Temmuz 2018
MHP'Lİ AKÇAY'DAN 15 TEMMUZ MESAJI13 Temmuz 2018
15 Temmuz Mesajı13 Temmuz 2018
DEVLETİN VE MİLLETİN BEKASI 13 Temmuz 2018
"Verdiğimiz Sözleri Yerine Getireceğiz"12 Temmuz 2018
'Başbuğ'un izinde, Lider Bahçeli'in emrindeyiz'10 Temmuz 2018
'BİR ÇOCUK GÜLERSE, DÜNYA GÜLER!'08 Temmuz 2018
Davamız, Liderimiz vazgeçilmezimizdir07 Temmuz 2018
Karakaya: Adana’nın Gönüllü Milletvekiliyim...07 Temmuz 2018
MHP Adana milletvekilleri mazbatalarını aldılar.07 Temmuz 2018
Yuvaları MHP'ye Geleceklerdir, Döneceklerdir03 Temmuz 2018
O SAVCI GÖREVİNİ EKSİKSİZ YAPMIŞTIR!02 Temmuz 2018
"CUMHUR İTTİFAKI RUHU DEVAM EDECEKTİR" 28 Haziran 2018
'MHP seçimlerden başarıyla çıkmıştır'26 Haziran 2018
MHP Lideri Bahçeli'den Kılavuz’a tebrik26 Haziran 2018
"KRİZ BEKLEYENLER ŞAŞKINA DÖNMÜŞLERDİR"25 Haziran 2018
"HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI"24 Haziran 2018
Dünyaya Türkçe Bakıyoruz. Çağı Türkçe Okuyoruz.23 Haziran 2018
TBMM içerisinde güçlü bir MHP olmasını istiyoruz. 23 Haziran 2018
"Cumhur İttifakı Sandıktan Çok Güçlü Çıkacaktır"22 Haziran 2018
CHP, HDP’yi kanatları altına almış, PKK’yla verkaça girmiştir. 21 Haziran 2018
"TÜRKİYE'Yİ CUMHUR İTTİFAKI YÖNETECEK"21 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı bu milletin milli aklıdır'21 Haziran 2018
Bu FETÖ Hareketinin Kökü Kazınmalıdır.21 Haziran 2018
‘HDP’NİN ETRAFINDA BİRLEŞİYORLAR’20 Haziran 2018
SORUNLARI BİLİYORUZ, ÇÖZÜMÜNÜ DE BİLİYORUZ..20 Haziran 2018
MHP Lideri Bahçeli Adana’da20 Haziran 2018
MHP , Türkiye'de Demokrasi Tarifini Değiştirmiştir"20 Haziran 2018
MHP Güçlü Olursa Türkiye Kazanır20 Haziran 2018
ZİLLET İTTİFAKINDAN CUMHURBAŞKANI ÇIKMAZ19 Haziran 2018
“Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın İçin MHP” 19 Haziran 2018
ALAATTİN ÇAKICI VE KÜRŞAT YILMAZ, BENİM ÜLKÜDAŞLARIMDIR!19 Haziran 2018
ÜLKÜCÜNÜN YERİ VE PARTİSİ MHP’DİR..18 Haziran 2018
"24 Haziran'da Tekrar Bayram Yaşayacağız"18 Haziran 2018
MHP Camiasını Üzen Haber!12 Haziran 2018
Bahçeli: Varlığımıza Göz Koyanların Gözünü Oyarız 10 Haziran 2018
"MHP, siyasetin parlayan yıldızı"10 Haziran 2018
MHP Ülkemizin sigortasıdır10 Haziran 2018
Gizliden İttifakın İçerisinde Olan Hdp ile mi Birlik Olacaktık10 Haziran 2018
MHP’li SAVAŞ Avşar’da “SEMİZ” Ailesine Konuk Oldu.09 Haziran 2018
SAVAŞ, Turgutlu’da Esnaf Odaları Başkanlarıyla Buluştu. 09 Haziran 2018
BAHÇELİ'DEN ÇOK SERT AÇIKLAMALAR : AKADEMİK TERÖRİSTLER...09 Haziran 2018
'İTTİFAKIN BOZULMASI İÇİN UĞRAŞIYORLAR'09 Haziran 2018
"Bu Seçimler Cumhuriyet Tarihinin En Önemli Seçimleri Olacak"09 Haziran 2018
MHP'yi dışlamak söz konusu olamaz09 Haziran 2018
Milliyetçi Hareket Varsa, Gelecek Aydınlık, Türkiye Teminat Altındadır 08 Haziran 2018
Cumhur ittifakı iş dünyamızın teminatıdır08 Haziran 2018
"MHP , Ülkenin Menfaatini Düşünen Bir Siyasi Partidir"08 Haziran 2018
Bu Seçim Türkiye İçin Bir Kader Seçimi Olacaktır"08 Haziran 2018
AKÇAY, Turgutlu’da Oda ve Dernek Başkanları İle Buluştu.07 Haziran 2018
"MHP ÜZERİNDE OYUN OYNAMAYA KALKMAYIN"07 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Laçalar, Turgutlu’da Yoğun İlgiden Memnun.07 Haziran 2018
Turgutlu’da M.Adayı Savaş’a, Yoğun Sevgi Seli.07 Haziran 2018
MHP BABA OCAĞIMIZDIR07 Haziran 2018
MHP BABA OCAĞIMIZDIR 06 Haziran 2018
MHP varsa Türkiye vardır 06 Haziran 2018
"TÜRKİYE YENİ BİR SİSTEMLE TANIŞACAK"06 Haziran 2018
MHP güçlü olursa Türkiye güçlü olur06 Haziran 2018
MHP Lideri Bahçeli'nin Katılacağı Televizyon Programları Belli Oldu05 Haziran 2018
MHP NE KADAR YÜKSEK OY ALIRSA ÜLKE O DERECE RAHAT OLACAK05 Haziran 2018
MARDİN’DE MHP’YE KATILIM..05 Haziran 2018
BU TOPRAKLARIN EVLADI MECLİS’TE SESİNİZ OLACAK04 Haziran 2018
AFTA GERİ ADIM YOK04 Haziran 2018
"15 Temmuz Ekonomik Olarak Tekrar Yaşatılabilir"03 Haziran 2018
"Emeklilikte Yaşa Takılanların Sorunlarını Çözeceğiz"03 Haziran 2018
"Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır"03 Haziran 2018
İZMİR’İN DAĞLARINDA YENİDEN ÇİÇEK AÇTIRMAK İÇİN03 Haziran 2018
MHP yoksa Türkiye tehlikededir.02 Haziran 2018
MHP’YE AŞİRET DESTEĞİ! 02 Haziran 2018
DEVLET BAHÇELİ'DEN MAHKUM YAKINLARINA MÜJDE!01 Haziran 2018
MHP, ülkenin güveni ve geleceğidir01 Haziran 2018
"ÇAKALLARIN HÜKMÜ BOZKURTLAR MEYDANA ÇIKINCAYA KADARDIR"01 Haziran 2018
Biz Güçlü Olursak, Meclis Güçlü Olur31 Mayıs 2018
MHP ZAFERİN MİMARI OLACAK31 Mayıs 2018
MHP Olarak Elimizi Taşın Altına Koyduk.31 Mayıs 2018
Millet ittifakı, şeklen bir ittifak31 Mayıs 2018
“BİR TAŞKIN VERDİK AMA SU YOLUNU BULACAK!”31 Mayıs 2018
Hata Yaptık Diyenler Her Zaman Geri Dönebilirler31 Mayıs 2018
"Türkiye Çok Başlı Sistemden Kurtulacak"31 Mayıs 2018
"Cumhur İttifakı Olarak Hedeflerimiz Büyük"30 Mayıs 2018
İP MÜDİRESİNİN SEVİYESİZ BEYANLARI30 Mayıs 2018
Cumhur İttifakı büyük ilgiyi görüyor30 Mayıs 2018
MHP Lideri Bahçeli’nin Üç Büyük Miting Programı belli oldu 30 Mayıs 2018
'Bizans Kalıntıları Bir Kez Daha Ezilecekler'29 Mayıs 2018
Karaisalı’da Yusuf Baş fırtınası!29 Mayıs 2018
Bahçeli "Yeni Bir Doğuş" Toplantıları Yapacak28 Mayıs 2018
Güçlü MHP, TBMM'de Çözüm Üretecek 28 Mayıs 2018
MHP İstanbul İl Başkanı Gür'den açıklama28 Mayıs 2018
DEVLET BAHÇELİ'DEN ÇAĞRI : "PİŞMAN OLAN VARSA KUCAKLAŞMAYA HAZIRIM"28 Mayıs 2018
VATANIMIZ ÜZERİNDEKİ KİRLİ TEZGAHLARI TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMECEĞİZ27 Mayıs 2018
MHP'den Ordu'da muhteşem iftar27 Mayıs 2018
SEÇİMDEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ27 Mayıs 2018
MHP, SAHAYA İNDİ27 Mayıs 2018
BU SEÇİMİN SÜRPRİZİ MHP OLACAK!26 Mayıs 2018
MHP VEKİL ADAYLARI PARTİLİLERLE İFTARDA BULUŞTU25 Mayıs 2018
“Ben Artık MHP’nin Bir Neferiyim” 25 Mayıs 2018
"Ederi 1 Dolarlık Şerefsizlerin Operasyonlarına Maruz Kalıyoruz"25 Mayıs 2018
MHP'YE KÜRTLERDEN TAM DESTEK25 Mayıs 2018
MHP'li Büyükataman'dan Bursa'lı Muhtarlara Mektup 25 Mayıs 2018
MHP RİZE TEŞKİLATI SEÇİM ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR.24 Mayıs 2018
SENARYO AYNI HEDEFLER FARKLI24 Mayıs 2018
USTA: 24 HAZİRAN TÜM HALKIMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN24 Mayıs 2018
MHP Adana'da İlk meşale Atatürk anıtında yakıldı!24 Mayıs 2018
MHP Kütahya Adaylarından Vali ve Belediye Başkanı'na Ziyaret24 Mayıs 2018
MHP, Antalya Milletvekili Adaylarını Tanıttı24 Mayıs 2018
Erhan Usta'dan “af” ve “Çakıcı” Değerlendirmesi 24 Mayıs 2018
24 HAZİRAN TÜM HALKIMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN23 Mayıs 2018
Cumhur ittifakı, ülkemizin geleceğini aydınlatan meşaledir23 Mayıs 2018
Amacımız Türk Milletinin Geleceğidir22 Mayıs 2018
MHP'li Yalçın'dan Yaşar Okuyan'a cevap22 Mayıs 2018
Davamızın her zaman peşindeyiz22 Mayıs 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH