MHP Myk Üyesi Pınarbaşı: "Khk Açıktır.

31 Aralık 2017
330 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP MYK Üyesi Pınarbaşı: "Khk Açıktır. Kararname, 15-16 Temmuz Olayları ile İlgilidir"

MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Başbuğ Pınarbaşı, "Kanun Hükmünde Kararname açıktır. Kararname, 15-16 Temmuz olayları ile ilgilidir. Bunda bir takım sebepler aramak, bunu bir yerlere çekmek çok iyi niyetli görünmemektedir." dedi.

Ülkü Ocakları Vakfı Çorum temsilciliği tarafından düzenlenen "Alparslan Türkeş" konulu konferansa katılmak üzere kente gelen Pınarbaşı, basın toplantısı düzenledi.

696 Sayılı KHK'nin 121. maddesi ile ilgili tartışmalara değinen MHP'li Pınarbaşı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 100 yıl sonra aynı kıskaca alınmak istediğini, ancak birilerinin buna karşı verilen mücadelenin farkında olmadığını söyledi.

Kendisinin de bir hukukçu olduğunu anımsatan Pınarbaşı, "Kanun Hükmünde Kararname açıktır. Kararname, 15-16 Temmuz olayları ile ilgilidir. Bunda bir takım sebepler aramak, bunu bir yerlere çekmek çok iyi niyetli görünmemektedir. Çünkü devletin ve milletin bu mücadelesi, hayra bir mücadeledir." dedi.

Niyet okumak yanlış

Partisinin hükumetin dış politika ve terörle mücadelesinini desteklediğini de belirten Pınarbaşı, şöyle devam etti: 

"Kanun Hükmünde Kararname de ne olduğu açıktır ama siz eğer yanlış anlamak istiyorsanız, size ne söylenirse söylensin, yanlış anlayabilirsiniz. O sizin niyetinize bağlıdır. Niyet okumaya gerek yok. Hükumet de, Milliyetçi Hareket Partisi de kanun hükmünde kararnamenin ne amaçla çıkarıldığını bilmektedir. Örgüt ve yapıların karşısında durabilmek için çıkartılmış bir kararnamedir. Yanlış anlamamak gerekir diye düşünüyorum. Her şeyden bir kötü mana çıkarmak, doğru bir şey değildir."

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber