MHP MANİSA İL BAŞKANINDAN SERT AÇIKLAMA

02 Ekim 2016
796 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, Manisa'daki Kürdistan Sosyalist Partisi hakkında kendilerine yansıtılan eleştirilere cevap verdi. Ülkücüleri bugün göreve çağıranlar, sandıkta neden ülkücüleri hatırlamadı diyen Öztürk, ülkücü hareketi sokağa çıkmaya davet edenlere sert sözlerle tepki verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, Manisa'daki o tabeleya gelen tepkiler ve kışkırtmalar hakkında bir açıklama yaptı.
 
Bilindiği üzere Manisa'da  Kürdistan Sosyalist Partisi'nin İl Örgütü oluşturması ve tabela asması kamuoyunda yoğun biçimde eleştirilmiş özellikle sosyal medyadan bir kısım kullanıcı "ÜLKÜCÜLER NEREDE", "O TABELAYI NEDEN İNDİRMİYORLAR" şeklinde yorum ve paylaşımlarıyla bir yandan tepkilerini ortaya koyarken, bir yandan da ülkücülere yönelik bir çeşit kışkırtma ve eleştirilere yol açmışlardı.
 
İşte bu konu üzerine bir açıklama yapan Manisa İl Başkanlığı ülkücülerin bu tip kışkırtmalarla hareket etmeyeceğini ve yasal yollarla mücadelelerine devam edeceklerini bildirdi. İl Başkanı Erkan Öztürk eleştiri yapan kişilerin genelinin AKP seçmeni olduğuna da vurgu yaparak "ÜLKÜCÜLER ÖNÜNÜZE SANDIK KOYDUĞUNDA SİZLER NEREDEYDİNİZ? SEÇTİĞİNİZ AKP TÜM BUNLARA YOL AÇTI" dedi.
 
Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk'ün açıklaması şöyle: 
Lüzum Üzerine Duyuru: 
Son günlerde ki malûm tabela tüm kamuoyunu meşgul etti. Bir çok arkadaşımız yangına körükle gitti. Adeta bizden farklı tepkiler beklendi. Neden sessiz kaldığımız sorgulandı. Sert bir basın açıklaması talep edildi. Oysa ki bizi, yıllardır kavgacı bir oluşum olmakla suçlayan her kesim, ülkücü kardeşlerimi 'sokak'ta görmek istiyorlardı.  Ama unuttukları, biz 12 Eylül'ün yaralarını daha saramamışken sokağın karanlık yüzünü en iyi bilen yaşıyan ve bu vatan uğruna gönüllü şehit olanlardık... 
 
Biz yine de, gerekirse şehit oluruz. Bu tabelayı görüp beni arayan arkadaşlar; 'Nerede bu ülkücüler' diyorsunuz ya, oy verdiginiz  gün  o sandıktaydık...  Gelelim bu tabelaya... Arkadaşlar,biz yılardır ne söylüyoruz? Bu ülkede kürt sorunu yok. PKK sorunu var. Kürdistan isimli bir parti, eğer sizi rahatsız ediyorsa, sizin oy verdiginiz AKP hükümetinin izni ile faaliyete geçmiş bir partidir.

Yasal yollardan ne yapabiliriz diye bir araştırmada bulunduk. Maalesef yapılabilecek bir şey yok. Diyeceğimiz odur ki; bu partiyi araştırdığınızda PKK'nın karşısında siyaset yapmaya çalışan bir parti olduğunu idda ediyor. Şimdi, kimse biz ülkücülerden, kendine günah keçisi  aramasın. Bizim tahriklere kapılarak sokağa vereceğimiz tek bir kardeşimiz yok.

Bizler bu vatana 5000 ağabeyimizi şehit verdik. Masum rütbesiz askerlerimize karşı, acımasızca saldıran zihniyet! Buyrun işte meydan... Yasal yollardan her türlü mücadelemiz sürecek. Gerek meclis, gerek yargı. Ama kimse bizden bu kirli siyasete kurban beklemesin... 
 
M.H.P MANİSA İL BAŞKANLIĞI kaynak-biyiksizlar.co

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber