MHP’Lİ GÜNAL SONUNDA HDP’LİLERE PATLADI!

12 Şubat 2016
772 Haber Okunma   0 Haber Yorum

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki Sağlık Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde, HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım ile MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal arasında tartışma yaşandı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki Sağlık Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde, MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal ile HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım arasında tartışma yaşandı.
Komisyonda Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 2016 yılı bütçesinin görüşülmesine devam ediliyor.
HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, Güneydoğu'da yaşanan sağlık sorunları hakkında güvenlik güçlerinden haber alındığını savunarak, "6 aydır bölgede müesses nizam yok.
Kaymakamlarınız mahçup. Talimatları yerine getirmeyenler var. Valileri dinlemiyorlar. Ambulans şoförünün teröristlerce vurulduğu açıklandı. Bir de kardeşini, eşini dinleyelim.

Komisyon kuralım, gidelim, hiç öyle söylemiyorlar" dedi. Cizre'de yaşanan sorunla ilgili Bakanlık bürokratlarıyla görüştüklerini aktaran Yıldırım'ın, "Film, 30 Ocak saat 13.00'te koptu. Polislerin oraya yaptığı saldırıların çığlıkları var elimizde.
Bunun tamamını dinletme çabasında olacağız" ifadeleri üzerine, AK Parti milletvekilleri tepki gösterdi. Yıldırım, Cizre'de ölü sayısıyla ilgili farklı haberler yayınlandığını belirterek, "İnfaz yapıldı.
İki ayrı binanın bodrum katında 60 kişi infaz edildi. Diyalog yoluyla sorunu sizinle çözmeye çalıştık. Cizre Devlet Hastanesine gittiniz. Biz de gidelim.

Pazartesi günü hastaneye giden güvenlik güçleri, sağlık çalışanlarını odaya kilitliyor, cenazeler oraya getiriliyor" diye konuştu. Büyük bilgi kirliliği ve manipülasyon olduğunu öne süren Yıldırım, "100 bin kişilik kenti 60-70 gün dünyaya kapatırsanız, her türlü bilgi kirliliği olur.
Güvenlik ile demokrasi arasında denge gözetilmedi, sivil insanlar korunmadı. 'Hendekler olsun' diye bir şey söylemem, savunmam. 6-7 aydır orada hendek var, silahlı örgüt mensupları var.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilmeden, Cizre'ye ne zaman gayri nizami harp güçleri yığıldı, ölümler başladı. Dün itibarıyla 467 sivil öldü" ifadelerini kullandı. AK Partili milletvekillerinin "eli silahlı kaç kişi öldürüldü?" diye laf atması üzerine Yıldırım, 20 Temmuz'dan sonra yaşanan ölümlere sebep olanların tamamını kınadığını belirtti.

MHP'li Günal ile HDP'li Yıldırım Arasında Tartışma!

Yıldırım'ın ardından MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal da söz alarak, kendisinin de vali ve kaymakamlardan memnun olmadığını belirtti. Şimdikilerden değil, öncekilerden şikayetçi olduğunu ifade eden Günal, "Askere, jandarmaya yetki vermeyip, karakola hapseden valilerden ben de şikayetçiyim.

Burası Bütçe Komisyonu, gidin hükümetle, kiminle görüşecekseniz. Sayın Yıldırım'a da size de söylüyorum Sayın Bakan" dedi. Yıldırım, Günal'a, "Bana söyleyemezsiniz Sayın Günal. Siz sadece kendi konuşma içeriğinizden sorumlusunuz. Benim ne konuşacağımı siz söyleyemezsiniz" diye tepki gösterdi.

Günal da bağırarak, "Dinleyeceksin, dinleyeceksin, dinleyeceksin" derken, Yıldırım da "Ben istediğim gibi konuşabilirim. Kimse benim konuşmama istikamet belirleyemez" diye konuştu.

Günal'ın yanında oturan TBMM İdare Amiri ve MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, yerinden kalkarak Yıldırım'a yöneldi. Günal da Yılmaz'ı tutarak yerine oturmasını istedi. Bu sırada CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu yerinden kalkarak Günal ve Yıldırım'ın arasına girdi ve tartışmayı engellemeye çalıştı.

Komisyon Başkanı Bilgiç, ara verilmesini isteyen üyelere, "Siz müdahale etmeyin, Sayın Günal ne yapacağını bilir" diyerek milletvekillerinin yerine oturmasını istedi. Tartışmanın ardından Günal, elindeki kitapçığı masasına fırlatarak, şunları söyledi: "Bu ne be? Her gün konuşuyorlar, hiçbirinizin sesi çıkmıyor. Burada bütçe konuşuyoruz.

Gidin nerede konuşacaksınız, Dolmabahçe'de mi konuşacaksınız, Kobani'ye 29 Ekim'de 'asker gönderdik' diye mi soyunacaksınız, şimdi bunu söylemeyin arkadaşlar. Biz bunu söylerken hepiniz bakıyordunuz. Her gün, her gün aynı şey. Ben bıktım bunları dinlemekten. Burada bütçe konuşuyoruz.

Neyiniz varsa gidin konuşun, vali ile emniyet müdürü ile konuşun. Kaç senedir orada olurken kimsenin çıtı çıkmıyordu. Dolmabahçesi, Habur'u, Oslo'su olurken güllük gülistanlık...

Bizim söylediğimiz haklı çıktı. Şu olmuş, bu olmuş. Neden olmuş, kim kazdı hendekleri? Ben mi kazdım, kaymakam mı kazdı? Varsa bir pazarlığınız gidin yapın. Yoksa da emniyet güçleri görevini yapsın."
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber