MHP’Lİ ADAN GAZİANTEP’İN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI

27 Temmuz 2017
310 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Gaziantep’in sorunlarına ilişkin Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Celal Adan verdiği önergede Gaziantep’in katlanarak büyüyen sorunları olduğunu ve bu acil sorunların giderilmesinin çok büyük önem arz ettiğini ifade etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan verdiği önergede Başbakan Binali Yıldırıma şu soruları yöneletti;

1- Gençlerimiz kötü alışkanlıklarından uzak tutmak, ayrıca sağlıklı yaşayabilmeleri amacıyla sportif faaliyetlerde bulunmaları önemlidir. Ancak Gaziantep en az spor tesisi bulunan iller arasındadır.
Eğitim ve sporun üst seviyelerde olduğu ülkeler sanayi ve ticaret yönünden de daha üst seviyelerdedir. Bu noktadan yola çıkarak Gaziantep’e yakışır tesislerin yapılması, her branşa hitap eden açık ve kapalı spor alanlarının yapılması söz konuş mudur?
Eğer bu yönde bir çalışmanız var ise ne zaman gerçekleşecektir?

2- Türkiye’nin 6. Büyük ihracat şehri olan Gaziantep, 2006 yılından beri dünya ve ülke gündemindeki değişikliklerden dolayı her geçen gün daralmaktadır. Gaziantep sanayisinin bu dar boğazından çıkması için başta savunma sanayisi olmak üzere ileri teknoloji ürünlerinin Gaziantep’te üretilmesi için gerekli izinlerin ve finans sisteminin oluşturulması gerekmektedir. Bu alanda yaptığınız çalışmaları açıklarmısınız?

3- Suriye’den gelen vatandaşlarla birlikte Gaziantep’te eğitim, barınma, sağlık, güvenlik, terör ve daha birçok alanlarda sorunlar meydana gelmiş durumdadır. Bu olumsuz durumun giderilmesi bakımından bugüne kadar yaptığını ve bundan sonrada yapmayı düşündüğünüz çalışmalar hangileridir?

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber