MHP, Kadın Cinayetlerine Tepki Gösterdi

01 Mart 2016
777 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Zonguldak MHP Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner düzenlediği basın açıklaması ile Türkiye’de son dönemde artan kadın cinayetlerine tepki gösterdi.

MHP Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner düzenlediği basın açıklaması ile Türkiye'de son dönemde artan kadın cinayetlerine tepki gösterdi. Yalçıner artık bu tip haberler duymak istemediklerini söyledi.
 
"YAŞADIĞIMIZ BU ACILARI BİR ANNE VE BİR KADIN OLARAK EN DERİNDEN HİSSEDİYORUM"
 
MHP Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner, Türkiye'de son dönemde artan kadın cinayetlerine tepki göstererek artık bu tür haberler almak istemediklerini ifade etti.
2015 Yılında 303 kadının öldürüldüğünü belirten Yalçıner bu tür olayları bir anne ve bir kadın olarak en derinden hissettiğini belirtti.
Kadına tecavüz ve kadın cinayetleri için insanların geçerli sebepler bulmaya çalıştığını söyleyen Yalçıner: "Öncelikle geçtiğimiz hafta evinde vahşice katledilen Necla Sağlam kardeşimize Allah'tan rahmet sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

Türk töresinde kadın el üstünde tutulmuş her daim onun imzası alınarak kararlar alınmıştır.
Bu değerle yetişmiş bir toplum olmamamıza rağmen Türkiye'de kadına şiddet konusunda kötü bir noktadayız.
Sadece 2015 yılında 303 kadınımız öldürüldü. Ülkemizin zor şartlardan geçtiği bu dönemlerde her gün kötü bir haberle güne uyanıyoruz.
Bir yandan şehit haberleri yüreğimizi dağlarken diğer yandan toplumsal bunalımlar, işçi ölümleri ve kadına şiddet olayları bizleri ciddi endişelere sevk ediyor. Çevre kirliliğinden teröre, insan hakları ihlallerinden işçi ölümlerine kadar geniş bir yelpazede sınıfta kalıyoruz.

Kadına şiddette ise daha kötü bir durumdayız. Ülkemiz öyle bir akıl tutulması yaşıyor ki kadın tecavüz ve cinayetleri için insanlarımız geçerli sebepler bulmaya çalışıyorlar. Gece 3'te sokağa çıktığı için tecavüze uğramak normalleştiriliyor. İnsanlık dışı bir olay dahi böyle sıradanlaştırılırken kimi sivil toplum kuruluşları ve devlet kurumları yaptıkları açıklamalar ile tepki koysalar da bunun bireysel tatminden önce geçemediği aşikardır.

Böyle hastalıklı ruhlara sahip kişiler yüzünden kadına taciz, tecavüz ve cinayet haberleri gelmesin. Haberlerde annelerin ve babaların feryatları duyulmasın. Hiçbir canlının başka bir canlının yaşam hakkını elinden alma hakkı yoktur. Biz MHP olarak bu tür meselelerden son derece rahatsız oluyoruz ve yaşadığımız bu acıları bir anne ve bir kadın olarak en derinden hissediyorum" dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber