MHP, İsviçre'de seçim çalışmalarına start verdi

08 Mart 2015
975 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İsviçre'de genel seçim çalışmalarına start verdi. İsviçre Türk Federasyonu, başkanlık divanı ve genel idare kurulu dün akşam bir araya gelerek MHP adına İsviçre'deki kampanya çalışmalarını yürüteceğini duyurdu.

YOLSUZLUKLARIN HESABI SORULACAK

Zürih şehrinde yapılan programda konuşan İsviçre Türk Federasyon Genel Başkanı İrfan Okutan, ülkedeki gurbetçilere seslenerek oy kullanma çağrısında bulundu. Konuşmasında 17 ve 25 Aralık operasyonlarına değinen İrfan Okutan, 7 Haziran genel seçimlerinde yolsuzlukların hesabının sorulacağını vurguladı.  Okutan, "Kendi yolsuzluklarını örtmek için algı operasyonları yapıyorlar ve dünyanın dört bir tarafındaki Türk okullarını kapattırmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

 

Genel idare kurulu üyelerine konuşan Okutan, AKP iktidarının ülkeyi ve toplumu böldüğünü vurguladı. "AKP'liler kendilerinden başkalarını Müslüman olarak bile görmüyor ve düşmanca davranıyor. Öbür taraftan bakıyorsunuz ki PKK-AKP ortaklığı öne çıkıyor. AKP, Türkiye Cumhuriyeti'ni tarihinde ilk kez PKK'ya teslim etmiştir" diyerek Türk insanının buna müsaade etmeyeceğini vurguladı.

Seçim sürecinde tarafsız basının önemini vurgulayan İsviçre Türk Federasyonu başkanı, "Türkiye'de satılmış bir basın var. Bunun İsviçre'ye yansımamasını ümit ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber