MHP İl BaşkanıTaşdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne Tepki

22 Şubat 2018
373 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Türk Tabipler Birliğinin Türklükle yakından, uzaktan alakası olmadığını söyledi.

Taşdoğan, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Taşdoğan, Türk Tabipler Birliğ'nin Zeytin Dalı Harekatı'nı kastederek 'Savaş bir halk sağlığı sorunudur'dediklerini öne sürerek tepki gösterdi. Taşdoğan, şunları söyledi

Başında Türk ibaresi bulunan ve Türklükle yakından uzaktan alakası olmayan, bölge halkını zulümden kurtarmak için düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nı kastederek 'Savaş bir halk sağlığı sorunudur' diyen Türk Tabipler Birliği ile ilgilidir. Zaten uzun yıllardır tabiplikle de alakalarını kesmişlerdi. Terör sevici bir grubun odağı haline gelmişlerdi. Bu birliğin kanunun 7'nci Maddesinde 'Bir tabip odası sınırları içinde sanatını serbest olarak icra eden tabipler bir ay içinde o il veya bölge tabip odasına üye olmak ve üyelik görevlerini yerine getirmekle yükümlüdür' demektedir. Yani bu madde kamu çalışanları dışında kalan özel şirketlerde, muayenehanelerde ve özel hastanelerde doktorluk yapan birçok hekimi Tabipler Birliği'ne üye olmaya zorlamaktadır. Birçok doktor arkadaşımız kuruluş amacından saparak terör örgütlerinin taşeronu haline gelen bu birliğe üye olmak istememekte ya da üyelikten ayrılmak istemektedir. Bu madde bir an önce değiştirilmelidir.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber