Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi
28 Kasım 2014
Bu haber 1257 kez okundu
Geçtiğimiz günlerde IŞİD terör örgütüne karşı oluşturulan uluslararası koalisyonun, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensuplarına yönelik "eğit-donat" sürecine ilişkin görüşmelerin tamamlandığı bildirilmişti ki, üzerinden çok geçmeden eğitilecek kesimler arasında peşmergenin de olduğu ortaya çıkmıştır. Söz konusu gelişmelere ilişkin olarak Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN, TÜRKSAM’ın sorularını cevaplandırdı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Peşmergenin Türkiye’de TSK tarafından eğitimi hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

 

Kamuoyuna yansıyan ilk haberlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sadece ÖSO’yu eğiteceği şeklindeydi. ÖSO’nun eğitileceği yerlerin bile ABD’li yetkililer tarafından incelendiği basına yansımıştı. Bugüne kadar bazı kaynakların kamuoyunu oyaladığı anlaşmalar tamamlanmadı gibi söylemlerden sonra AKP hükümeti yine bizleri şaşırtmamış ve şimdiki Başbakan, Eski Dışişleri Bakanı Sayın A. Davutoğlu TSK’nın peşmergeyi de eğiteceğini açıklayarak ağzındaki baklayı çıkarmış oldu.

 

Aslında en acı noktalardan biri ise, bu eğitimlerin çoktan başlamış olduğudur. Basına da yansıdığı üzere, eğitimlerin bordo bereliler tarafından zaten yapılıyormuş. Ayrıca AKP hükumeti daha önceden peşmergeyi silahlandırıyormuş. Her şeyden öte, bu TSK’nın itibar ve imajını hedef alan bir husustur. Öncelikle, yasal zemine oturtulmayan peşmerge eğitimine TSK’nın da dahil edilmesine dikkat çekilmelidir. Yöntem konusundaki açıklamalar genel çerçevenin belirlenmesine karşın her zaman olduğu gibi aceleci davranan hükümetin süreç içinde, zamanla bazı emrivakilerle karşılaşması kaçınılmaz olacaktır.

 

Peşmergenin eğit- donat kapsamında Türkiye’de eğitilmesini Türk Dış Politikası çerçevesinde nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

ÖSO ile Suriye’yi hedef alan AKP hükümetinin hedefinin şaştığı ve karmaşıklaştığı ortadadır. Zira bu eğitimlere peşmergenin de dahil edilmesi, hedefin sadece Suriye olmadığını, Irak’ı da dahil eden daha büyük bir oyunun planlandığını göstermektedir. Peşmergenin güçlenmesi ile zaten kontrolü zor olan bu bölgede başka aktörlerin de yaratılarak, bir kaos ortamı yaratılmak istenmektedir.

 

Coğrafi olarak ortaya çıkan bu kaos haritası da, Kürdistan’ın kurulmasının hedeflendiğini göstermektedir. Bu olasılıklar dikkate alındığında, buradaki hedefin sadece IŞİD olduğunu söylemek mümkün değil. Bu proje ile önce IŞİD devrilecek, ardından da Esad rejimi ve Irak hedef alınmaktadır.

 

Türk dış politikasının temel hedefi komşularının toprak bütünlüğünü sağlamak iken AKP hükumeti önceleri Barzani’nin kontrol ettiği bölgeleri ayrı bir devletmiş gibi muhatap alarak petrol anlaşmaları imzalamış, şimdi de peşmerge eğitilerek Irak’ın bölünmesine zemin hazırlanmaktadır. Türkiye’nin görevi ayrılıkları ve ayrılıkçıları desteklemek değil, komşularının toprak bütünlüğünü temin edecek çabalar harcamaktır. Ama eğer illa ki, Irak’ın bölünmesi kaçınılmaz bir durum arzedecekse de bu takdirde Türkmenlerin statüsünün garantiye alınmasını sağlayacak politikalar geliştirmektir.

 

Peşmergenin Türkiye’den geçmesine yasal olmadığı yönünde gösterdiğiniz tepkileri hatırlarsak, sizce eğit- donat kapsamında peşmerge eğitiminin dayandırıldığı hususlar nelerdir?

 

Öte yandan, Irak Anayasası’na göre peşmergeler iç güvenlik gücüdür, dış operasyon yetkisi yoktur. Irak Anayasası uyarınca da Irak Parlamentosu'nda Peşmergeler'in ülke dışına çıkmasıyla ilgili bir karar alınmadı. Hukuka aykırı, yasal dayanaktan yoksun bir süreç yaşanmaktadır. Bu bakımdan Türkiye’den geçişleri de onlara verilecek bu eğitim ve donanımlar da hukuksal zemine oturmamaktadır. Bu Irak hükümetinin iç dinamikleriyle doğrudan ilişkilidir. Bunları yapabilmek için Irak hükümetinin onayı bile alınmamıştır.  

 

 Bu bakımdan tezkere ile peşmergenin geçişini aklama çalışmaları hukuken karşılıksız ve yersizdir. Buna karşın AKP’nin bu konuda bile kamuoyunu oyaladığı ortaya çıkmıştır. Bu süreçte 450 PKK’linin Kandil’den Kobani’ye geçmesine gözünü yumuldu. Buna ek olarak, Kobani’de yaralanan PYD üyelerinin yine Türkiye’de tedavilerinin sağlanması Türkiye’deki hızla değişen gündemde tutunamadı maalesef. Şimdi de ortaya atılan “İncirlik Üssü” ve “güvenli bölge” tartışmalarının altından bordo berelilerin iki haftadır peşmergeleri eğittiği ortaya çıkmıştır. Bu bakımdan Türkiye hızla bir bilinmeze çekilirken AKP’nin attığı tüm adımlar hukuktan da şeffaflıktan da tamamen uzak olduğu tekrar tekrar kanıtlanmaktadır.

 

Peşmergeyi eğit- donat uygulamasının Türkmenlere, bölgeye ve Türkiye etkisi bakımından olası sonuçları hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

Son durumda, Irak’ta Türkmenlerle ilgili herhangi bir adım atmayan AKP hükümeti, tüm imkânlarını peşmergenin önüne sermiş durumdadır. Türkmenler de silahlanma ve eğitim talebinde bulunmuştu. Peşmergeye Türk milletinin vergisi ile hem silah hem de eğitim yardımında bulunuluyor. Biz, Türkiye’nin öncelikli olarak Türkmen kardeşlerimize yardım etmesini beklerdik.

 

Eğitilen ve donatılan tarafların kim olduklarını iyi analiz etmek gerekir. ÖSO, Esad karşıtı bir oluşumken PYD’nin daha önce de defalarca belirttiğimiz şekilde IŞİD terör örgütünden farkı yoktur. Peşmerge de Irak iç güvenlik gücüdür ve Irak’taki Türkmenler açısından zaman zaman bir tehdit unsuru bile olmuştur. Yani eğitilen ve donatılanlar sadece IŞİD’i hedef alan oluşumlar değildir, o yüzden bu yöntemle mücadele uzun vadede sadece IŞİD ile olmayacaktır. Bunun altını çizmek lazım.

 

IŞİD Türkmen kenti Telafer’i ele geçirmeden kentin üzerinde baskı yaptığında peşmerge oradaki Türkmenlerin silahlarını toplama girişiminde bulunmuştu. Türkmenler silahlarını vermeyince, peşmerge kenti savunmasız bırakarak Telafer’i savunmadan terk etmiştir. Bu da yetmezmiş gibi, peşmerge Türkmen kenti Kerkük’ü ele geçirmek istediği ortadadır. Bunlar bölgeyi takip eden herkesin görebileceği hususlardır. Bunları görmezden gelerek atılan adımlardan öyle anlaşılıyor ki, Irak iç güvenlik gücü olan peşmerge Türkiye eli ile eğitilerek ve donatılarak, Türkmen kentlerinin peşmerge eline geçmesine sebep olunacaktır. Bu bir nevi; “Türkiye eli ile besle peşmergeyi, oysun Türkmen’in gözünü, işgal etsin Türkmenlerin toprağını” olacaktır.

TÜRKSAM Başkanı ve MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın, Tayland Cezaevlerinde Tutulan 496 Uygur Türkü ve Çin’de 27 Uygur Türküne Verilen İdam Cezası Hakkındaki Röportajı27 Uygur Türkünün idam cezasına çarptırılması ve 496 Uygur Türkünün Tayland'daki hapishanelerde tutulması hakkında Dünya Uygur Kongresi Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı, Ankara Üniversite Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkin EMET tarafından TÜRKSAM Başkanı ve MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN ile yapılan röportaj:

 

  • Çin’de 27 Uygur Türküne verilen idam cezası ve 469 Uygur Türkünün Tayland’daki ceza evlerinde tutuluyor olmasına ilişkin görüşleriniz nedir?

 

Dr. Sinan OĞAN:Çin’in Doğu Türkistan üzerindeki baskıları maalesef devam etmektedir. Çin’in Uygur Türkleri üzerindeki baskıları Uygur Türkleri içine sindirmemekte ve buna itirazlarını bildirmektedir. Bu itirazlarını ise, Çin sert bir şekilde susturmak istiyor. Ama bu şekilde Uygur Türklerine baskı yaparak, onları ayaklandırarak, şiddetin içine çekerek sindirmek mümkün değildir.

 

Bu şekilde en son yaşanan hadiselerde de 27 Uygur Türküne idam cezası verilmiştir. Ayaklanmadan sonra Yarkent merkez olmak üzere İlişku kenti ile kalabalık yerleşim yerleri olan Ordanlık, Hangdi, Noçi ve Tağarçı gibi civar köyler Çin İşgal Ordusu’nun kuşatması altına alındı ve binlerce kişi tutuklanmıştı. Buralarda kuşatma devam ediyor. Bu ise Uygur Türklerini daha fazla endişelendirmektedir. Çin eğer bölgeye gerçekten barış gelmesini istiyorsa, bölgede Uygur Türklerinin yaşamasına ve hak ve özgürlüklerine saygı göstermesi gerekir.

 

Çin yönetimi eğer ki, Uygur Türklerinin kendi örf, adet ve inançlarını, dini vecibelerini rahatça yerine getirmelerine izin verirse, bunların hiçbir olmayacaktır. Oruç tutan Uygur Türkleri zorla yere yatırılıp boğazlarına su dökülüyorsa, evde Kur’an bulunduruyor diye suçlu oluyorsa ve buna karşı Uygur Türkleri sesini yükseltiyorsa, bunun karşısında verilecek ceza idam değildir. Bu cezalar ile Uygur Türkleri radikalleştirilmek istenmektedir. Zira radikalleşen Uygur Türkleri Çin için daha kolay hedef haline getirilecek ve askeri müdahale yolları açılacaktır.

 

 Buradan tüm dünyaya ve başta da AKP hükumetine sesleniyorum. Uygur Türkleri sahipsiz değildir. Başka ırktan başka kültürden olan Japonya bugün onlara sahip çıkarken Türkiye Uygur Türklerine sahip çıkmıyor. Bu vesileyle de ekleyeyim, Tayland’da aynı şekilde yüzlerce insanımız orada adeta esir konumundadır. Bunlar hala Türkiye’ye getirilebilmiş değil. Onların da aynı şekilde Türkiye’ye getirilmesi konusunda hükumet üzerine düşeni yerine getirmesi gerekmektedir. Hükumet kimseyi oyalamasın. Orada 496 tane Uygur Türkü bugün hastalıklarla boğuşuyor. Çok ağır şartlar altında ceza evinde tutuklu, belki de bunlar Çin’e geri gönderilecek ve çocuk ve kadınların da aralarında olduğu bu insanlar belki de idama mahkum edilecek. Onun için bu konukların dikkatle takip edilmesi, Tayland’daki büyükelçiliğimiz başta olmak üzere Dışişlerimizin ve hükumetin buna sahip çıkması lazım. Bu bir siyaset meselesi değil, bu bir siyaset üstü mesele, millet meselesidir. Hem Türkiye’nin hem de tüm dünyanın Uygur Türklerinin imdat sesine kulak vermesi lazım.

 

  • Sinan Bey, meclisteki Türk dünyası problemlerini dile getiren milletvekillerinden birisiniz. Türkiye Suriyeli milyonlarca kişiyi misafir ediyor. Tayland’daki Uygur Türklerinin de söylediği şu: Biz Türkiye’ye gitmek istiyoruz. Hükumetin bir çekincesi var. Çin ile ilişkileri bozarsa diye. Siz eğer gelirlerse milletvekili olduğum yerde biz onlara yer verir, bakarız demiştiniz. Sizce uluslararası hukuk anlamında eğer Türkiye’ye kabul edilirlerse Çin ile ilişkiler bozulur mu? Bunun için uluslararası alanda Uygur sivil toplum örgütlerinin üzerine düşen görev nedir?

 

Dr. Sinan OĞAN:Elbette bakarız. 2 milyon Suriyeli göçmene bakan Türk milleti 496 Uygur Türküne bakamayacak mı? Eğer devlet bakamazsa biz millet olarak bakmaya hazırız. Hükumet bunu bahane etmesin. Eğer hükumet için bahane buysa benim doğduğum şehir Iğdır’da Uygur Türklerini misafir etmeye hazırız.

 

Diğer taraftan Doğu Türkistan’ın hem Türkiye’deki hem de tüm dünyadaki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Doğu Türkistan Dernekleri, Doğu Türkistan Vakıfları ve Doğu Türkistan’ı temsil etme iddiasında olan herkesin bu meseleyi önceliklemilli bir mesele olarak görmesi gerekir. Bu meseleyi, iktidar- muhalefet meselesi olarak görmemesi gerekir. Bu davaya yapılacak en büyük kötülük,Türkiye’nin iç siyasetine malzeme haline getirilmesidir. Doğu Türkistan meselesi, Türkiye’nin siyaset üstü meselesi olmalıdır. Umarım bu mesajımdan herkes gerekli dersi çıkarır ve herkes öncelikli olarak Doğu Türkistan meselesinin barışçıl yöntemlerle çözülmesi, acil olarak 496 Uygur Türkünün Tayland’dan getirilmesi, 27 kişinin idam cezasının bir an önce durdurulması ve daha sonra oluşabilecek şiddet eylemlerinin barışçıl yöntemlerle şimdiden önünün alınması için herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır. 496 Uygur Türkü Türkiye’ye gelmek istiyorsa bunun önünde hiçbir uluslararası engel olamaz. Türkiye, Çin ile ilişkileri bozulacak diye buradaki kardeşlerime sırtını dönemez. İki milyon Suriyeli Arab’ı kabul eden Türkiye, 496 Uygur Türkünü de kabul etmelidir. Bu da Çin ile masaya oturulup gerekirse görüşülebilir. Kaldı ki, bu Çin ile ilişkileri bozacaksa, bozsun kardeşim. Çin’in de artık buraya gelecek insanların önüne demir perde çekmekten vazgeçmesi lazımdır. Türkiye ile Çin arasındaki ilişkileri doğru yönetirseniz Uygur Türkleri burada köprü görevi de görebilir. “Ne duydum ne gördüm ne de konuşuyorum” diyerek üç maymunu oynarsanız, burada tersine Çin ile ilişkiler de bozulur, oradaki Uygur Türkü vatandaşlarımız da eziyet, işkence ve idam tehditleri altında kalır. Bunların hepsi, iki bağımsız ülke gibi oturulup Çin ile de konuşulur, ne gerekiyorsa da yapılır.

 

Eğer ki birileri, Türkiye büyük bir devlettir, diyorsa; o zaman buyurup büyük bir devlet olmanın gereğini yerine getirecektir.

 

  • Son olarak, siz Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili olarak bunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getirecek misiniz, bu davanın takipçisi olmaya devam edecek misiniz?

 

Dr. Sinan OĞAN:Türk dünyasının hangi köşesinde bir öksüz varsa, dünyanın neresinde zulüm altında yaşayan bir Türk varsa, Milliyetçi Hareket Partisi ve onun milletvekili olarak da ben bu davaların takipçisiyiz. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ’nin de bu konudaki hassasiyeti son derece yüksektir ve bizlerin de bu konudaki çabaları partimizin bu anlamdaki misyonunun da bize yüklediği görev olarak gereği yapılmaktadır. Elbette, yerine getireceğiz, getiriyoruz. Ama zaman zaman biz bunları yaptığımızda Uygur Davasına sahip çıktığı iddiasında olan dernek ve vakıf temsilcileri biz Uygur davasına sahip çıktığımızda medyaya verilen bazı yanlış anlaşılmalara açık cevaplar bizlerin bu konuları gündeme getirmemizde elimizi zayıflatıyor. Biz diyoruz ki, bu konu iktidar – muhalefet meselesi değil, olmamalıdır. Ama Uygur Türklerini temsil eden bazı arkadaşlarımızın bu konuyu iktidar ve muhalefet arasına sıkıştırmaları, bu davaya zarar veriyor. Bizim de Uygur meselesini savunmamızda elimizi zayıflatıyor.

 

Benim istirhamım şudur, kimse bu davayı, Uygur meselesini iktidara yaranma meselesi veya muhalefetin tekeline koyma meselesi olarak görmesin. Bu Türk milletinin meselesidir. Bu öncelikle bir insan hakları meselesidir bir de Türk olmanın bize yüklemiş olduğu bir sorumluluk meselesidir. Bu davayı iktidar üstü, muhalefet üstü ve siyaset üstü görmek gerekir. Lütfen herkes, bu konunun sorumluluğu bilincinde olsun. Bu konular hiç kimsenin tekelinde olmadığı gibi, herkesin de bu konuda elinden ne geliyorsa yapması, eline yüzüne bulaştırmadan, iktidarıyla muhalefetiyle dernekleriyle, vakıflarıyla yapılması gerekenleri konuşabilmesi lazım. 

 

Zira Uygur Türklerine yönelik katliamlar devam ediyor:

 

1990 Barın’da,

1995 Hoten’de,

1997 Gulca’da,

2009 Urumçi’de ve

2014 Yarkent’te yapılan katliamlar sahip çıkılmadığı takdirde artarak devam edeceğe benzemektedir. Eğer ki, Türkiye’den Çin’in içişlerine karışmadan insan hakları penceresinden bakarak Uygur Türklerine güçlü bir ses, güçlü bir destek gittiği zaman Çin Uygur Türklerine yönelik katliam ve baskılarına son verecektir. Türkiye’den Gazze’nin yarısı kadar, Rabia Meydanına gönderilen desteğin yarısı kadar destek verilmesi bile yeterlidir. Ancak nedense zulüm gören Türk ise eğer Türk hükumetinin sesi soluğu çıkmıyor…

http://www.turksam.org/tr
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH