MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın 15- 21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası Mesajı

13 Mart 2014
1481 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Birleşmiş Milletlerin 15 Mart 1985 tarihinde Tüketici Evrensel Bildirgesi’ni ilan etmesi ile 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü olarak kabul edilmiştir. Temel gereksinmelerin karşılanması, sağlık ve güvenliğin korunması, seçme, bilgilendirme, eğitilme, tazmin edilme, temsil edilme ve sağlıklı bir çevrede yaşama hakları gibi konularda toplumun bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Ülkemizde tüketici hakları, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un yürürlüğe girdiği 1995 tarihinden sonra yasal bir düzenleme çerçevesinde, evrensel bir boyut kazanmıştır. 76 milyonluk Türkiye nüfusunun yüzde 59’nun yoksul olduğu dikkate alındığında devletin tüketicileri korumasının gereği ortaya çıkmaktadır. Ancak maalesef Türkiye’de tüketicilerimiz yani milletimiz esas vurgunu devletten, AKP iktidarından yemektedir. AKP hükümetinin yönetim anlayışı yolsuzluk ve rüşvetten geçtiğinden devletin tüm organları vatan evlatları değil, Bakan evlatları için seferber edilmektedir. Tüketici güveninin ve daha önemlisi de genel ekonomik durum beklentisinin dibe vurduğu Türkiye’de, malesef milletimiz kendini AKP’den korumak durumunda kalmaktadır. Milletimizin alım gücü düşerken yandaşın cepleri dolmakta, gelir dağılımındaki adaletsizlik rekor üstüne rekor kırmaktadır. Her geçen gün iktidarın yeni bir yalanının ve talanının öğrenilmekteyken Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler de milletimizden aldığımız güç ile bunların hesabını sormak için 30 Mart’ı sabırsızlıkla beklemekteyiz.
 
Bu düşüncelerle, milletimizin adalete kavuştuğu, tükenmediğimiz ve tüketilmediğimiz yarınlar dileklerimle, 15- 21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftasını kutlar, saygılarımı sunarım.
 
 
Dr. Sinan OĞAN
 MHP Iğdır Milletvekili
Haber:

Ahmet Gencehan Babi

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber