'MHP İLE HER TÜRLÜ ADIMI ATMAYA VARIZ'

17 Kasım 2017
365 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Şayet siyasal süreçte bloklaşma sertleşirse MHP, Ak Parti İle yan yana mücadelesini sürdürecektir' ifadelerini kullanan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerini değerlendirdi. Erdoğan, 'Milletimizin çıkarları noktasında MHP ile her türlü adımı atmaya varız' dedi.

Cumhurbaşkanıp Recep Tayyip Erdoğan "MHP ile seçim öncesi belki bir ittifak düşünülebilir" dedi. Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "MHP, Ak Parti ile sonuna kadar birlikte mücadele etmeye kararlıdır." açıklamasını değerlendirdi.

Rusya, Kuveyt ve Katar ziyaretlerini takip eden gazetecilerle Doha'da bir araya gelen Erdoğan, “Milli yerli olacak her konuda, hele hele terör örgütleriyle dayanışma içinde olan bir ana muhalefet partisi karşısında, biz yerli ve milli olarak vatanımızın çıkarları, tüm milletimizin çıkarları noktasında MHP ile her türlü adımı atmaya varız. Bu konuda tereddüdümüz dahi yoktur." dedi.

"MHP ile seçim ittifaki olabilir mi?" sorusuna da yanıt veren ve olaya ekonomik - mali istikrar açısından bakılması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Bunlar göz önünde bulundurulduğunda belki bir seçim öncesi ittifak düşünülebilir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Bu konuda bir çalışma yok. Bana göre şu an için bu, erken sayılabilecek bir tartışma. Ancak ülke olarak baraj meselesinde tecrübemiz, deneyimimiz fazlasıyla var. Olaya ekonomik ve mali istikrar olarak bakmamız lazım. 50 artı 1 ile siyasi istikrar geliyor.

Dolayısıyla bütün bunları göz önüne aldığımızda belki bir seçim öncesi ittifak düşünülebilir, onun üzerinde durulabilir. Bu da yetkili kurullarımızın çalışması, gerekli değerlendirmeleri yapması gereken bir iştir. bunlar da bu ülkenin evlatlarının birbirleriyle neler yapabildiğini göstermesi açısından çok çok önemlidir.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber