MHP İL BAŞKANI BIYIK'LA DOBRA DOBRA

16 Aralık 2017
463 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Eskişehir İl Başkanı Kadir Bıyık, Eskişehir gündeminde çokça yer bulan konuları değerlendirdi.

Termik santralle ilgili konuda açıklamada bulunan Başkan Bıyık, “Alpu ovasında yapılacağı konuşulan termik santralin sağlıksal ve daha bir çok konuda bölge halkına ve Eskişehir'e zararı dokunacağını söylemek isterim. Termik santralin yapılmaması yönünde görüşlerimizi gerekli yerlere bildirdik.” dedi.

ESKİŞEHİRSPOR’U HERKESİN DESTEKLEMESİ GEREKİR 
Eskişehirspor'un içinde bulunduğu durum ile ilgili de konuşan Bıyık, “Eskişehirspor'u herkesin desteklemesi gerekir." dedi. Bıyık; ”Eskişehirspor'a sahip çıkmayı sadece belediyelerden beklenmemesi gerekiyor. Her kesim tarafından destek verilmesi gerekiyor. Belediyelerimiz elbette destek verecekler ama her kesimin takımın yanında olması şart. Eskişehirspor köklü ve derinliği olan bir kulüp bu zor günleri hepimiz kenetlenerek aşacağız.” dedi.

SORUNLAR TEK ÇATI ALTINDA ÇÖZÜLMELİYDİ 
Parti içinde ayrılmalar ve İYİ Parti oluşuma dair değerlendirmelerde bulunan Bıyık, "İYİ Parti oluşumunun kalıcı olamayacağını düşünüyorum. İstifa etmek normal bir şey ama bunun yapılma yöntemlerini doğru bulmuyorum. İl başkanları belli oldu. 20 günde kendi içlerinde de çekişmeye başladılar. Muhalif olunmasını anlıyorum ama sorunlar tek çatı altında çözülmeliydi. Bu yüzden yöntemleri ve şu anki durumları kalıcı olmadıklarını gösteriyor. 300 istifa olacağı söylendi lakin 51 istifa gerçekleşti. 8000 kişiyi hedeflediklerini ifade ettiler ama bu sayıya ulaşamadıklarını görüyorum" diye konuştu.

YEŞİLLİK BEKLERKEN TAMAMEN BETONLAŞMA OLDU 
Hamamyolu Projesinin vatandaş ve esnaf üzerindeki etkilerini değerlendiren Başkan Bıyık, "Bu proje yapılmalıydı ama tamamen beton yığını olmamalıydı. Yeşillik beklerken tamamen bir betonlaşma oldu. En başından belediye meclis üyelerimiz de bu projeye karşıydı. 6 milyon civarı bir bütçe açıklandı. Oralar yıkılıp bu inşaata başlanırken Hamamyolu' nun bir çok esnafın da mağduriyetine neden oldu. Sonrasında da neredeyse yapım aşamasına yakın bir bütçeyle de peyzaj çalışması için istediler. Bu mantıksızdı biz MHP olarak bu işe ret verdik. Yeşil bir alanı resmen betonlaştırdılar.


Nasıl bir şey olacağını gerçekten merak ediyoruz. Fotoğraflarda bahsedildiği gibi bir şeyler göremedim, daha güzel bir şeyler yapılabilirdi. Belediyecilikte vatandaşa bir artı katılması amaçlanırken burada ne artı katılacak biz onu bilmiyoruz. Üst geçit trafiğin akışı için evet daha önce de öbür taraf yürüyüş yoluydu. Rant olmuş mudur olmamış mıdır gözümüzle bir şey görmedik, iftira atmış oluruz bu da bize yakışmaz, bilmiyoruz. O bütçelere çok daha güzel işler yapılabilirdi. İnşallah güzel bir sonuç olur, biz başından beri bu projeye karşıyız. Daha iyi bir proje bekliyorduk" dedi.

SADECE KARŞI OLMAK DA YETMİYOR, ÇÖZÜM ÜRETMEK DE GEREKİYOR 
Bıyık termik santral tartışmalarına yönelik konuşurken santrale karşı olduklarını ve bunun tek başına yetmediğini çözüm üretilmesi gerektiğini söyledi. Bıyık, "Termik santral gündeme geldiğinde biz Alpu'ya gittik. Bir iki köyde şahsi olarak beklentisi olan vatandaşlar vardı, oğluna iş kapısı bulmak için desteklendi. Yerleri yüksek değerlere satılacak ama genel olarak termik santrale karşıydı. Biz de bununla alakalı bilgilendirme toplantıları yaptık. Biz parti olarak da bu işe karşıydık. Bilgilendirme toplantısıyla sadece karşı olmak da yetmiyor, çözüm üretmek de gerekiyor.

Burası bir tarım bölgesi oradaki yaşamsal alanı öldürmüş olacaksın. Kanser ve daha birçok sağlık problemleri oluşacak. Her şeyin başı sağlık ve insan düşüncesine göre biz buna karşıydık. Güneş enerji paneli kurulabilir, hidroelektrik santral kurulabilir önerilerinde bulunduk. Tarımı bitiriyorsun enerji üretiyorsun, üretilen enerjiyi organize sanayiye çok daha düşük fiyatlara verecek misin, vatandaşa verecek misin, sağlık sorunlarını nasıl engelleyeceksin, nasıl bir yatırım yapacaksın? sorularına bir cevap bulamadık.” şeklinde konuştu.

İLK HEDEFİMİZ İLÇELERDEKİ KAYIPLARI KAZANMAK OLACAK 
Son olarak seçim dönemine yönelik çalışmalara başladıklarını ifade eden başkan Bıyık sözlerini şöyle tamamladı; “İlçelerde halkla buluşma toplantılarını arttıracağız. İlk hedefimiz ilçelerdeki kayıpları kazanmak olacak. Merkezde bir belediye almak istiyoruz. Avantajımız geçmiş günlere göre bakarsak Odunpazarı gibi gözüküyor.MHP Eskişehir'de bir belediye alamaz algısını yıkmak istiyoruz. Ak Parti alacağına, Yılmaz Hoca alsın görüşü var. Biz her yerde de üstüne basa basa söylüyoruz. MHP alamadıktan sonra kimin aldığının da çok önemi yok.” diyerek sözlerini tamamladı.  
Eskişehir Son Haber

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber