MHP HEYETİ YAYLADAĞI'NDA TÜRKMENLERLE GÖRÜŞÜYOR

23 Kasım 2015
913 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Rus destekli Esad yönetimi ile İran, Hizbullah, IŞİD VE PYD baskısı altındaki Suriye Türkmenleri zor durumda yaşam mücadelesi veriyor. Sınıra giden MHP heyeti de Türkmenlerle görüşüyor.

Rus destekli Esad yönetimi ile İran, Hizbullah, IŞİD VE PYD baskısı altındaki Suriye Türkmenleri zor durumda yaşam mücadelesi veriyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin verdiği yetkiyle sınıra giden MHP heyeti de Türkmenlerle görüşüyor.

 
(Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türkmen Çocukların fotoğraf çektirme isteklerini kabul etti.)
 
MHP Genel Başkan Yardımcıları'ndan Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın başkanlık yaptığı heyette, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor ve MHP Hatay Milletvekili Necmettin Ahrazoğlu yer alıyor.
 
BENGÜ TÜRK'e kısa bir açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ “13 gündür Türkmenlere yönelik çok ağır saldırılar devam ediyor. Bölgede etnik temizliğe yakın insanlık dramı yaşanıyor. Şu ana kadar Türkiye’nin aldığı tedbirleri yeterli görmüyoruz. Biz de meseleyi yerinde incelemek için bölgeye gidiyoruz. Türk kamuoyu ile paylaşacağımız alınması gereken tedbirlerle ilgili MHP’nin vereceği karara zemin hazırlamak istiyoruz.” dedi.
 
BENGÜ TÜRK TV Muhabiri Muhammet Kutlu'nun verdiği bilgilere göre MHP heyeti Hatay Valisi Ercan Topaca ile görüştü. İlk bilgileri alan heyet Hatay'dan Yayladağı'na ulaştı. Burada Türkmenlerle görüşmeler yapan MHP ve Ülkü Ocakları heyeti, gerekli bilgileri aldıktan sonra yardımlar konusunda da rapor hazırlaycak.
 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber