MHP Aybastı'dan Ordu Büyükşehir Belediyesine istek ve talepler!

21 Şubat 2018
595 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Aybastı İlçe Başkanı Abdullah Kendir Ordu Büyükşehir Belediyesinden taleplerini dile getirdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesinden istek ve taleplerimiz:
Armutlu Mahallesi ve Fatih Mahallesi yol yapımı henüz başlamamıştır. Bununla ilgili çalışmalarınız ne aşamadadır?
Aybastı Şehir Merkezinde bulunan Lise Caddesi ve Hükümet Caddesi zemin olarak çok bozuk. Bununla ilgili çalışma var mı varsa ne durumda? 
Küçükyaka Mahallesinde bulunan Kaba Kiraz, Hacıosmanlı yol güzergahının Büyükşehir kapsamı dışına çıkarılacağı halk arasında konuşulmaktadır.

Bunun doğruluk derecesi nedir? Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir?
Perşembe Yaylası merkezi ile Kümbet Şehitliği arasındaki yol çok bozuktur. Bu yolu ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz?
Genel olarak bakıldığında 4 yılda Büyükşehir olarak yol bakımından Aybastı’nın mahalleleri mağdur durumdadır.
Büyükşehir olmamıza rağmen Fatsa Aybastı arasında bulunan aynı zamanda 3 İlçeye hitap eden dere yolu bir türlü yıllardır bitirilememiştir.
Kaldı ki şuan hiçbir çalışma yoktur. Bu konudaki çalışmalarınız ne aşamadadır.

Aybastı’nın kanayan yarası haline gelen Aybastı Devlet Hastanesinin C Sınıfı Statüsüne alınması ile ilgili gerekli kurumlarla temasa geçilerek yardımcı olmanızı talep ederiz. 
C Sınıfı istememizin nedenine gelince, gerek sahile olan mesafe gerekse güzergahta bulunan yolun ulaşım sıkıntısı ve kırsalda olmamız sebebiyle en ufak bir yaralanmada bile müdahale yapabilecek doktor bulunmaması ve benzeri branş doktorlarının yokluğu başlıca sebeptir.
Türkiye’de Tarihi Kırkpınar’dan daha Tarihi olan Perşembe Yaylamızda plansız yapılaşma ile ilgili bir çalışmanız var mıdır?
Büyükşehir Belediyesi’nin Aybastı’da yapmayı düşünüp hafriyatı alınıp açılışı siz tarafından yapılan Kültür Sarayı çalışmasının üstünden yaklaşık 10 ay gibi bir süre geçmesine rağmen halen başlanmamıştır. Bununla ilgili çalışmanız ne aşamadadır. 
İlçemiz gençlerinin ve tüm halka hitap edecek şekilde havuz, sauna, hamam vs. özellikleri barındıran Spor Kompleksi projeniz var mı? Varsa hangi aşamadadır?

Akp Aybastı İlçe Teşkilatı ile Belediye Başkanı arasındaki yıllardır süre gelen uyumsuzluk Aybastı’ya gelecek olan hizmetleri geciktirdiği halk arasında konuşulmaktadır. Kaldı ki biz Aybastı olarak sizin Aybastı’yı daha sık ziyaret ederek vatandaşlarla daha yakın iç içe olarak onların istek ve taleplerini dinlemenizi isteriz.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ile sayın Genel Başkanımız arasında imzalanan ortak mutabakat metninden sonra bu istek ve taleplerimizin yapılması her iki parti açısından halk tarafından takdirle karşılanıp karşılık bulacağı kanısındayım. 
Saygılarımla…

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber