MHP Ankara’dan beyaz karanfilleri ziyaret.

12 Mayıs 2016
638 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Engelliler Haftası nedeniyle Beyaz Karanfiller Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Dernek Başkanı Ömer Koç’tan bilgi aldı ve engellilerle sohbet etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, engellilerin hayata tutunmaları için en önemli şeyin toplumsal duyarlılık olduğunu söyledi. Çetinkaya, içinde bulunduğumuz Engelliler Haftası münasebetiyle ülkemizdeki engellilere karşı toplumsal duyarlılık çağrısında bulundu.

Engelliler Haftası münasebetiyle Batı kent Zihinsel Engellileri Koruma Derneği’nin Beyaz Karanfiller Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Dernek Başkanı Ömer Koç’tan bilgi aldı ve merkezde hayatını sürdüren zihinsel engellilere beraberinde getirdiği hediyeler dağıttı ve onlarla sohbet etti.

Görme,duyma, konuşma, yürüme ve zihinsel engellilerin sayısının Türkiye’de 10 milyonun üzerinde olduğuna dikkat çeken Çetinkaya, engellilerin sorunlarından kurtulması ve yaşamlarının kolaylaştırılmasının insanlığın en büyük görevi olduğunu bildirdi.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyaret ettiği Beyaz Karanfiller Yaşam Merkezi’nde Dernek Başkanı Ömer Koç’un zihinsel engellilerin sıkıntılarının bayraktarlığını yaptığını söyledi. Çetinkaya, yaşam merkezinin oluşturularak zihinsel engellilerin burada hertürlü yaşamlarının kolaylaştırılmasının kolay bir iş olmadığına dikkat çekerek“Ömer Koç, azmin ve mücadelenin bayraktarlığını yaparak engellilerimizin dertlerine çare olmak için mücadele veriyor. Bu mücadelesinin yakın tanığı olmaktan da gurur duyduk” dedi.

MERKEZ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Kendiside zihinsel engelli çocukları olduğunu bildiren Dernek Başkanı Ömer Koç, yaşam merkezinin büyük mücadeleler sayesinde tamamlandığını ifade etti. Engellilere hizmet yolunda önlerine çıkarılan bürokratik engellerden yakınan Dernek Başkanı Ömer Koç, yaşam merkezine katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Koç, merkezin acil ihtiyaçları için hayırseverleri yardıma çağırdı.


MHP ANKARA İL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber