MHP Ankara İl Başkanlığına Baştuğ seçildi.

08 Ekim 2017
529 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Ankara İl Başkanlığına Turgay Baştuğ seçildi.

MHP Ankara 12. Olağan İl Kongresi, ATO Congresium'da yapıldı. Kongre, Ankara Milletvekili Mustafa MİT'in başkanlığında oluşturulan divan heyetinin seçilmesiyle başladı.

"Hareketin Başkanı Devlet Bahçeli", "Devletin Başına Devlet Gelecek" sloganlarının sık sık atıldığı kongrede, divan üyesi Kadir Şekerci tarafından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yolladığı mesaj okundu.

Faaliyet ve mali raporun okunmasının ardından, MHP İl Başkanı Fatih Çetinkaya ve MHP Ankara İl Başkan adayı Turgay Baştuğ birer kanuşma yaptı.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada, 642 delegeden 506'sı oy kullandı. Tek aday olarak seçime giren Baştuğ, 506 delegenin oyunu alarak il başkanı oldu.

MHP Ankara İl Başkanlığı'nda kongre heyecanı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanlığının Turgay Baştuğ'un tek aday olarak katıldığı 12. Olağan Kongresi yapıldı.

MHP Ankara İl Başkanlığı 12. Olağan Kongresi, ATO Congresium'da başladı. Turgay Baştuğ'un başkanlık için tek aday olduğu kongrede, mevcut Başkan Fatih Çetinkaya ve yönetiminin yaptığı faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı. Yapılan bilgilendirmelerin ardından kürsüye çıkan Turgay Baştuğ, 48 yıllık siyasi tarihinde parti içi demokrasiyi en iyi şekilde uygulayan partinin MHP olduğunu ifade ederek, "Kongreler, teşkilatların mensuplarına hesap verdiği, istişare ettiği, programlarını anlattığı, onay aldığı yerlerdir.

 

Hepinizin hatırlayacağı üzere 1 Kasım seçim sonuçlarını bahane eden ve bugün çok şükür MHP çatısı altında olmayan bazı isimler uzunca bir müddet gündemimizi işgal etti. Liderimiz Devlet Bahçeli, sırayla adaylık açıklaması yapan bu şahıslara olağan kongremizin takvimini hatırlatmış, 'samimiyseniz çalışmalarınızı yapın günü gelince ülkücü hareketin karşısına çıkarsınız' demişti. Ama onlar bu samimiyetten uzaktı, hepsinin çok ama çok acelesi vardı. Onların derdi bir oldubittiye getirerek MHP'yi ele geçirmek ve paradigmasını değiştirerek karanlık ellerin uydusu yapmaktı" diye konuştu.
 

Kongrede çıkan sonuçla hiç kimsenin kazanmayacağını ve kaybetmeyeceğini belirten Baştuğ, kongrenin sonucunda tek kazananın davaları olduğunu vurguladı. Türkiye'nin çok sıkıntılı günlerden geçtiğini ifade eden Baştuğ, "Terör örgütleri bir anda harekete geçerek ülkemizi hedef almışlardır.

 

Dost maskesi altına gizlenen müttefik ülkeler asıl yüzünü göstermeye başladı. Türk milletinin birliğini ve dirliğini hedef alanlar ve onların işbirlikçi maşaları hain emellerine asla ulaşamayacaktır. Çünkü Türk milletinin yegane umudu MHP ayaktadır ve hiçbir fitne tohumunun yeşermesine izin vermeyecektir. Liderimiz Devlet Bahçeli, attığı adımlarla ülkemiz üzerinde oynanan tüm oyunları bozmuştur, bozmaya da devam etmektedir" şeklinde konuştu.

 

Mevcut Başkan Fatih Çetinkaya ise "Ankara İl Başkanlığı gibi şerefli bir vazifeye yeni seçilecek olan kıymetli ülküdaşım, dava arkadaşım Turgay Baştuğ ve yönetimine de başarılar diliyorum. Kendilerinin Ankaramızda devraldıkları bayrakları yorulmadan, bıkmadan mücadele ederek azimle, çalışarak hedefe varacaklarını ve önümüzdeki seçimlerde de Başkent'e MHP'nin sancağını dikeceklerine yürekten inanıyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun" dedi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber