MAKAM İÇİN VATAN SATANLAR FAHRETTİN PAŞA´YI ANLAYAMAZLAR

21 Aralık 2017
328 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Vatan müdafaasından bihaber olan, para ve makam için her türlü soysuzluğu her türlü rezilliği yapabilen bir anlayışın Fahrettin Paşa’yı anlamasını beklemek elbette boşunadır.... Bu çürümüş zihniyetin Çöl Kaplanı Fahreddin Paşa'ya hakaretler etmesi kabul edilemez.

Yazılı basın açıklaması yapan  Kılavuz açıklamasında şunları kaydetti:

 

 "Yüce Türk milletinin tarihi kahramanlıklarla dolu bir tarihin adıdır. Türk cihan h‰kimiyeti mefkžresi ile Türklerin dünyaya adalet getirme anlayışı tarih boyunca hep var olmuştur. Atalarımız gittikleri her yere adalet ve insanca yaşama anlayışını da beraberinde götürmüştür. Türklüğün İslam ile şereflenmesinden sonra da bu anlayış devam etmiştir.

 

Atalarımızın İslam'ı kabul etmeleriyle birlikte Müslümanlığın da koruyuculuğu görevi yüce Türk milletinin olmuştur. Birçok mukaddes İslam beldesi Türklerin h‰kimiyetine geçerek huzura kavuşmuştur. İslamiyet'i en üst noktalarda yaşayan atalarımız İslam'ın mukaddes gördüğü topraklara müthiş bir saygı anlayışıyla hükmetmiş kutsal toprakları yüce Allah'ın hoşnutluğunu kazanacak bir şekilde yönetmiştir. 

Makam için vatan satanlar Fahrettin Paşa'yı anlayamazlar

Büyük Türk hükümdarı Yavuz Sultan Selim'in seferi sonrası Türk h‰kimiyetine geçen bu beldeler Haçlı zihniyetinin 1.Dünya Savaşı sırasında yeniden hortlamasıyla elimizden kayıp gitmiştir. Son ana kadar kanını dökerek ve canını vererek ne pahasına olursa olsun İslam'ın mukaddes şehirlerini İngilizlere teslim etmeme görevi yine Türklere düşmüştür. Bölgedeki kabile şeyhleri birer birer İngilizler ile anlaşırken, Kral olma umuduyla hayal görenler ceddimizi arkadan hançerleyip bu kutsal beldeleri İngilizlere peşkeş çekerken, ecdadımız; namusu olarak gördüğü bu toprakları açlık, yoksulluk ve hastalık içerisinde savunmaya çalışmıştır. 

 

Medine müdafi Fahrettin Paşa'da bu kanlı mücadelelerde büyük kahramanlıklar göstermiş kanının son damlasına kadar bu kutsal beldeleri savunmaya çalışmıştır. " Peygamberimin gömülü olduğu toprakları abdestsizlere teslim etmem " diyerek çöl sıcağı altında günlerce çekirge yiyerek savaşan yiğit bir kahraman ve askerlerinin kanlı ve şanlı çarpışmaları tarihe altın harflerle yazılmış bu mübarek yerlerin savunulması onur, şeref ve haysiyet meselesi olarak görülmüştür.

 

Bugünlerde haberlere yansıyan ve BAE Dışişleri Bakanı tarafından dile getirilen soysuzca ithamların aksine Fahrettin Paşa kutsal emanetleri çalmak için orada bulunmamıştır. BAE Dışişleri Bakanı'nın ceddi para karşılığında, makam karşılığında, can korkusu karşılığında o mübarek beldeleri birer birer İngilizlere peşkeş çekerken, dindaşı olan Osmanlı'yı Haçlı İngiliz'e satarken; Fahrettin Paşa onuruyla mücadele etmiş ve peygamberin, sahabenin ayak bastığı o toprakları Haçlı'ya bırakmamak için canı pahasına savaşmıştır.

 

Vatan müdafaasından bihaber olan, çıkarı uğruna emanete ihanet eden, para ve makam için her türlü soysuzluğu her türlü rezilliği yapabilen bir anlayışın Fahrettin Paşa'yı anlamasını beklemek elbette boşunadır. Böylesi kirli geçmişi olanların büyük asker, gazi komutan Fahrettin Paşa'ya, onun kahraman askerlerinin verdiği mücadeleye, şehitlerimize, gazilerimize ve o beldeleri yüzyıllarca muhafaza eden Türklere böylesi densizce hakaretler etmesi kabul edilemez. 

 

Tarih şüphesiz kimin hırsız kimin kahraman olduğunu açıkça ortaya çıkarmıştır." 


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber