Lider Türkiye İçin Alparslan Türkeş Vizyonu

02 Aralık 2017
336 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Doğumunun 100. Yıl Dönümünde Lider Türkiye İçin Alparslan Türkeş Vizyonu' paneli Panelin başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın yaptı.

 MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 'Doğumunun 100. Yıl Dönümünde Lider Türkiye İçin Alparslan Türkeş Vizyonu' konulu panelin panelin başkanlığını yaptı. 

Türk Akademisi Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfı tarafından hazırlanan 'Doğumunun 100. Yıl Dönümünde Lider Türkiye İçin Alparslan Türkeş Vizyonu' konulu panel Wyndham Ankara Oteli'nde düzenlendi.

Panele konuşmacı olarak TASAV Başkanı 
İsmail Faruk AksuHacettepe Üniversitesi'nden Prof.Dr Yonca Anzerlioğlu, Hitit Üniversitesi'nden Prof. Dr.Hilmi Demir, Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ali Güler katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın ise panelin başkanlığını yaptı. Yalçın, Merhum Alparslan Türkeş'in 100.yaşı dolayısıyla yeniden andıklarını ve Türk siyasi hayatında çok değerli ve karizmatik bir şahsiyet olan Alparslan Türkeş'i panelistlerin 1,1,5 saatlik zaman içerisinde değerlendirmeye çalışacaklarını ifade etti.

Doğumunun 100. yıl dönümü anısına hazırlanan panelde, Türkeş'in Türkiye için çizdiği vizyonun daha fazla anlaşılmasına katkı sağlamak amaçlanıyor.
 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, "48 yıllık MHP'nin siyasi hayatında, büyük badireler yaşamış olmasına rağmen, fikri anlamda eksen kayması yoktur, olmayacaktır da." dedi.
Doğumunun 100. Yıl Dönümünde Lider Türkiye İçin Alparslan Türkeş Vizyonu Paneli
Yalçın, Türk Akademisi Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfınca (TASAV) düzenlenen "Doğumunun 100. yıl dönümünde lider Türkiye için Alparslan Türkeş vizyonu" konulu panelde yaptığı konuşmada, merhum Türkeş'in karizması, dünyaya bakışı, hayat tarzı, bir doktrin oluşturması ve lider özellikleriyle önemli bir şahsiyet olduğunu vurguladı.

Onun Türk siyasetine damga vurmuş bir kişilik olduğunu ifade eden Yalçın, "Böyle bir önemli şahsiyetin dünyayı anlayabilmesi için dili de rahat bir şekilde konuşabilmesi, Avrupa ve dünya tarihini bilebilmesi, özellikle de Türk tarihini idrak etmiş olması gerekir. Bu hususiyetlerin hepsi merhum Türkeş'te vardı." diye konuştu.

Türkeş'in her yıl büyük kitleler tarafından hayırla yad edildiğine ve bunun her lidere nasip olmayacağına dikkati çeken Yalçın, "Bıraktığı bu miras, hiçbir endişeniz olmasın, MHP tarafından aynıyla muhafaza edilmekte ve tatbik edilmektedir." dedi.

"Başbuğ Türkeş, gönüllere taht kurmuş bir şahsiyetti." ifadesini kullanan Yalçın, "O siyasi hayatı sonrasında, 80 yıllık hayatı sonrasında öyle bir nesil bıraktı ki, o nesil bugün Türkiye'de yeri geldiğinde Türk siyasetini de Türk milleti adına domine edebiliyor, şekillendirebiliyor. Sayıları az olsa da siyasette temsili çok rahat bir şekilde sağlayabiliyor." değerlendirmesini yaptı.

"Davamız emin ellerdedir"
Davamız emin ellerdedir
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, "devlet, siyaset ve fikir adamı" olarak nitelediği Türkeş'in Türk toplumunun yaşadığı her yeri vatan olarak gördüğünü söyledi.

Takipçileri ve kitlesinin bugün de onun bayrağını dalgalandırdığını belirten Semih Yalçın, şunları kaydetti: 

"Başbuğ'un siyasi hayatına baktığınızda çilelerle dolu olduğunu, çok zahmetler çektiğini görürsünüz. Ama hiçbirisinde yılmamış, yıkılmamış, düştüğü yerden tekrar kalkıp yürümesini bilebilmiştir. Siyasi hayatı boyunca geri adımı yoktur. Yargılandığı MHP davasındaki savunması dillere destandır, ibretliktir. Hiçbir şekilde hiçbir merciden, devletten, makamdan, mahfilden çekinmeden bu bayrağın kendisinden sonraki nesillere, bizlere, milliyetçi, ülkücü harekete intikali için elinden gelen her şeyi yapmıştır.

48 yıllık MHP'nin, siyasi hayatında büyük badireler yaşamış olmasına rağmen, fikri anlamda eksen kayması yoktur, olmayacaktır da. Bu hareket nasıl kurulduysa, banisiyle kurucusu Alparslan Türkeş ise bu hareketin koruyucusu da Devlet Bahçeli'dir. Yani emanet, dava, davamız emin ellerdedir."

MHP İstanbul Milletvekili ve TASAV Başkanı İsmail Faruk Aksu da Türkeş'in, Türk milliyetçiliği fikrini geniş kitlelere ulaştıran, onu bir siyasi proje haline getirip yurdun dört köşesine, hatta sınırların ötesine yayan büyük bir fikir ve dava insanı olduğunu ifade etti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber