Ana Sayfa > SPOR

Kürşat Çavuşoğlu: O Adını Spor Tarihine Yazdıran Bir Dünya Şampiyonu
29 Ocak 2018
Bu haber 1433 kez okundu
“O bir dünya şampiyonu” Antalya’da ikamet eden Diş Hekimi Kürşat Çavuşoğlu, farklı özellikleri ve başarılarıyla dikkat çekiyor.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Kerkük’ten gelerek anavatanı Türkiye’ye yerleşen ve müthiş  başarılara imza atan Çavuşoğlu, Türkiye’ye kazandırdığı 5 dünya şampiyonluğu ve madalyalar için “ülkeme olan gönül borcumdur” diyerek büyük bir alçak gönüllükte bulunuyor. 2012’de 'Yılın hekimi' seçilen Kürşat Çavuşoğlu, tıptaki başarısını, sporda da devam ettirdi ve Dünya Şampiyonluğuna kadar uzandı. Tam 5 dil bilen bir hekim olmasının yanı sıra gönül verdiği masa tenisinde elde ettiği başarılarla da, bir Kerkük Türkmen’i olan Çavuşoğlu’nun deyim yerindeyse yıldızı parlıyor. Masa tenisinde Irak, Türkiye, Danimarka ve İsveç liglerinde oynayarak onlarca ulusal ve uluslararası dereceler kazanan Kürşat Çavuşoğlu en son Fransa'nın Marsilya kentinde 1-8 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenen 38.Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları'nda (38. Medigames-World Medical and Health Games) tek erkeklerde 5. kez dünya şampiyonu oldu. Fransa’da tek erkeklerde Güney Koreli Myung Han Kim’i 3-1 yenerek altın madalyayı kazanan Çavuşoğlu, Çift erkeklerde partneri İtalyan Massimo Tonacchera ile tüm rakiplerini yenerek altın madalya kazandı. Çavuşoğlu, hem tekler hem de çiftlerde dünya şampiyonluğu elde ederek, Türkiye’ye 2 altın madalya kazandırdı. 2012'de Antalya'da  ilk kez katıldığı Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları'nda masa tenisi dalında Türkiye'ye tarihinde ilk kez hem tekler hem de çiftlerde iki altın madalya kazandırdı. Bu dünya şampiyonluğu masa tenisi branşında bir ilkti!
Çavuşoğlu, Sağlık olimpiyatı olarak adlandırılan bu oyunlarda 2012 Türkiye,  2013 Hırvatistan, 2014 Avusturya, 2015İrlanda ve 2017 Fransa  olmak üzere teklerde 5 kez dünya şampiyonluğu kazanan ilk Türk masa tenisi sporcusu unvanının da sahibi oldu. 2016 yılında Slovenya´nın Maribor kentinde yapılan oyunlarda, Çift erkeklerde altın madalya kazandı, tek erkeklerde ise gümüş madalyanın sahibi oldu. O spor tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Dile kolay hem tekler hem de çiftlerde 5 kez dünya şampiyonu olmak, ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atmak ve uzun süre zirvede kalabilmek…
Çavuşoğlu, 2017-2018 sezonu Masa Tenisi Türkiye 1.Ligi'nde mücadele eden  Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Gençlik ve Spor Kulübü Masa Tenisi Takımı'nda oynuyor. Takım Süper Lig parolasıyla 1.Lig’de mücadele ediyor, başarılı bir sezon geçiriyor ve 1.Lig'de puan tablosunda 1.sırada yer alıyor.
 
Kürşat Çavuşoğlu kimdir?
 

İlk ve orta öğrenimini doğduğum Kerkük’te tamamlayarak, 1978’de Üniversite öğrenimi için Türkiye’ye geldim. 1979 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazandım. 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne yatay geçiş yaptım. 1985 yılında mezun oldum ve halen Antalya’da diş hekimi olarak hayatımı sürdürüyorum. Yurtdışında 9.5 yıl süreyle eğitim aldım ve çalıştım. Evli ve 2 çocuk babasıyım. 5 yabancı dil konuşuyorum.
 
Kerkük doğumlusunuz. Nasıl bir ortam vardı çocukluğunuzda?
Çocukluğum, doğduğum Kerkük’ün Sarıkahya Mahallesi sokaklarında futbol, masa tenisi, misket, çelik-çomak oynayarak geçti. Kerkük caddelerinin, sokaklarının her adımında ve her karış toprağında bir hatıramın hâlâ capcanlı aklımın bir köşesinde duruyor. Yaşadıklarımı unutmak mümkün mü? Zaten bu yaşadıklarım hayatımın önemli bir parçasıdır. 
 Masa Tenisine merakınız nasıl başladı?
Ailemde babam sporcuydu ve beni hep spora yönlendirdi. Kardeşlerimle, yer alması oldukça zor olan Kerkük karmasında forma giydik. Daha sonra ben o zamanlar Kerkük’ün en ünlü kulübü El-Savra’ya (Devrim) üye oldum. Bu arada Irak Milli takımının Çinli antrenörünün Kerkük’te düzenlediği masa tenisi kampına katıldım ve kısa zamanda Kerkük’te 1 numara oldum ve 1977’de Irak Genç Milli takımına seçildim. Uluslararası turnuvalarda Irak’ı temsil ettim. Kerkük Karmasının kaptanlığını yıllarca yaptım.
 
Sportif anlamda başarılı bir çocukluğun oldu. O yaşlarda başarılı olmak, yaşıtlarına iletişimini nasıl etkiledi?
 
Mahalledeki çocuklardan çok da farkım yoktu. Çocukların düzenli olarak spor yaptığı bir ortamda büyüdüm. Spor yapıyordum; çünkü bizim orada, tüm çocuklar bunu yapardı. Futbol,
basketbol, voleybol, Atletizm, yüzme, bisiklet, masa tenisi... Bizim oranın çocukları, bunlardan birini mutlaka yapardı. O yüzden, ilk çocukluk yıllarımda, sadece spor yaptığım için özel bir çocuk olduğumu hissetmedim. Arkadaşlarımdan ayrışmam. Onların biraz önüne geçmem için yaşımın ilerlemesi ve büyümem gerekti. Aynı şekilde, kardeşlerimle ilişkim de hiç anormal olmadı. Onlar da sporun içimdeydiler. Hatta belli bir yaşa kadar, ailede en başarılı sporcu sıralaması yapılsa, muhtemelen ben onların gerisinde yer alırdım. Büyüdükçe ve başarılı olduğumu gördükçe, sporla ilgili başarılı olabileceğimi düşünmeye başladım.
 
Antalya’ya yerleşmeye nasıl karar verdiniz?
Bu kadar yurt dışı tecrübesi yaşamış hem sporcu hem diş hekimi olarak Antalya’ya gelip de aşık olmayan bu güzelliklere hayran kalmayan kimse yoktur. Bende birkaç günlüğüne Antalya’ya gelmiştim. Karaalioğlu Parkı’ndaki seyir terasındanAntalya’yı seyrettim, Beydağları; Konyaaltı Plajı sahili ve uçsuz bucaksızmış gibi görünen Akdeniz’in her an değişen bir renk çümbüşü içinde muhteşem bir görünüşü var. İnsan saatlerce ve hiç bıkmadan bu güzelliği hayranlıkla seyredebilirve evet dedim ben artık bir yerde durmalıyım. O yer Antalya olmalı dedim ve karar verdiğim parkın içerisinde yer alan düğün salonunda evlendim.
 
Antalya’da yaşanan şaşkınlık
Antalya’ya yerleştikten sonra Antalya'nın ligde takımının olmadığını öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Antalya için güç birliği yaparak çalışmalara Medical Park Antalyaspor Kulübü’nde başladık. 2002’de Terfi Ligi'nden 2. Lig’e, 2015'te 1.Lig’e, 2006’da da Süper Lig’e çıktık. Süper Lig'e çıkmamız aslında azmin, inancın ve çok çalışmanın zaferiydi. 10 yıl Medical Park Antalyaspor’un hem oyuncu hem de kaptanlığını yaptım. 10 yıl içinde birlikte olağanüstü başarılara imza atıldı. Bu bir mucizeydi, sıfır imkanla buralara gelmek gerçekten bir mucizeydi. Bugün Medical Park Antalyaspor Masa Tenisi Türkiye 1.Ligi'nde mücadele ediyor ve başarılarını sürdürüyor. 
 
Milli takımda ve dört ülke liginde masa tenisi oynamak, onlarca ulusal ve uluslararası şampiyonluklar kazanmak, 5 kez dünya şampiyonu olmak gerçekten müthiş bir başarıdır, bu başarıları neye bağlıyorsunuz?
 
Hayatım boyunca disipline odaklandım. İyi bir masa tenisçi olmak için çok çalışmaya özen gösterdim. Hedef olmadan ve çalışmadan hiç bir şey olmuyor. Amacım hep, yapabileceğimin en iyisini yapmak oldu. Bu yaşıma gelene kadar bu kurallar içinde yaşadım. Küçükken arkadaşlarım gezerken, sinemaya giderken ve oyun oynarken ben antrenmanlara gidiyordum. Bu başarıları kazanmak için tüm hayatım boyunca çalıştım. Şimdi geriye baktığımda bunların benim için doğru adımlar olduğunu görüyorum. Ailem de beni doğru yönlendirmiş. O zamanki disiplinden ve şu an bulunduğum konumdan dolayı da çok mutluyum.
 
Başarılı olmak, bir şeyleri başarmak hemen herkesin ortak hedefi… Ancak en başarılı veya en iyi olmak nasıl bir duygudur acaba?

Başarılı insanlar hayatta hayallerine hedeflerine koşarken ödeyecekleri bedelin farkında olanlardır. Sporda başarı, küçük yaşlardan başlayan yoğun çaba, enerji, disiplin, fedakarlık, azim, karar, irade, zaman, planlı ve programlı çalışma ister. Sporda yalnızca sportif başarı yetmez; sporcunun bu başarıya uygun örnek bir yaşam sürmesi de gerekir. Bugün bütün büyük zaferler üzerinde düşünülerek yani planlanarak elde edilmiştir. Başarılı insanların geneline baktığınızda göreceğiniz şey onlar bu dünyaya yapmakta oldukları şeyi yapma amacı ile geldiklerini hissediyor ve hissettiriyorlar. Aslında başarıya ulaşan insanlar hayallerinin peşi sıra yürüyen kişilerdir.
 
5 kez dünya şampiyonu olmak nasıl bir duygu?
 
Ülkem adına çok mutlu ve gururluyum. Hayal ötesi bir başarı.  Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak ve o bayrakla tur atmak gerçekten inanılmaz bir duygu. Bu mutluluk kelimelerle anlatılamaz. Allah herkese nasip etsin. Bu gururu yaşamak için yaz-kış, Kar-yağmur, sıcak-soğuk demeden çok çalıştım. Ülkemi en iyi şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. 
 
Büyük başarılara imza attığınız, Bu başarıların ardından çevrenden nasıl bir tepki aldınız?
 
Dünya Tıp ve Sağlık Olimpiyatları'nda 10 altın ve 2 gümüş madalya almam,  hem yurtdışından hem Türkiye'den pek çok kişi tarafından övüldüm. Ülkemin uluslararası arenada tanıtımı adına çok önemlidir. Düşünün bu olimpiyatlara 5 kıtadan onlarca ülke ve binlerce sporcu katılıyor.
 

ASAT Spor Kulübü masa tenisi takımı bugün Türkiye 1. Ligi'nde lider,  kulüp nasıl kuruldu?

 
 
 
O tarihte Antalya Masa Tenisi İl Temsilcisi'ydim, Rekabet, başarıyı getirir düşüncesi ile 29.03.2012’de Antalya’da büyük ümitlerle ve kısa sürede inanılmaz başarılara imza atan Rixos Spor Kulübü kurulur. Kürşat Çavşoğlu, İsmail Hakkı Özçelik, Dinç Türeray ve Tufan Yalçın’dan  oluşan bu efsane takım, 2013’te Türkiye Masa Tenisi Terfi Lig’i müsabakalarında dereceye girerek 2.Lig’e yükselir. Mayıs 2014’de tarihinde ilk kez mücadele ettiği Türkiye 2. Ligi’nde 16 takım arasından ikinciliği elde ederek Türkiye 1. Ligi’ne yükselir. Unutmadan 2013'te 2.Lig'e yükselen takım bir anda sahipsiz ortada kalır. Antalyalı oyuncular takıma sahiplenir, kendi ceplerinden para harcayarak  takımın 1. Lig'e yükselmesini sağlar. Herkes çok onurlu bir mücadele verdi. Biz üzerimize düşeni, daha doğrusu bize yakışanı yaptık. Yapmayanlar utansın.İnsan, uğrunda zaman, çaba ve emek harcadığı değerler için mücadele eder, Rixos Spor Kulübü 1. Lig'deyken stratejik bir kararla kapanır ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında  birleşir ve 1.Lig'e ASAT bünyesinde yoluna devam eder.   ASAT Spor Kulübü takımı bugün Türkiye 1.Ligi'nde lider. 
 
 
Kürşat Çavuşoğlu (Takım kaptanı), İran’ın milli oyuncusu Eisa Tahmasebi, Murat Eriş, Fatih Karbi ve Faruk Efe Çelik'ten oluşan ASAT Spor Kulübü Erkek Masa Tenisi Takımı, çok başarılı bir sezon geçiriyorTürkiye 1.Ligi'nde  puan tablosunda 1.sırada yer alıyor ve Süper Lig'e çıkmayı hedefliyor.
 
 
 
 
 
 
Yakın zamanda uluslararası herhangi bir turnuvaya katıldınız mı?
 

Irak'ın Necef kentinde 23-25 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılan Irak Açık Masa Tenisi Şampiyonası'nda doğduğum Şehir Kerkük'ü  ben, Ziyad Tahir Babaoğlu, Seyfeddin Fattah ve Eyad Tahir Babaoğlu temsil etti. Şampiyonada Kerkük adına büyük bir başarıya imza attık.
2012  “Yılın Enleri “ arasında yer aldınız, neler hissettiniz
2012'nin Spor “Enleri belli olurkenşöyle yazıyordu: " Dünya Tıp Oyunları’nda masa tenisinde tarihimizde ilk kez altın madalya kazanan diş hekimi Kürşat Çavuşoğlu". En iyi sporcular arasına girmeyi başarmak benin için  büyük sevinç ve gurur kaynağı oldu.
Bugüne kadar gittiğin ülkelerden en sevdiğin hangisi oldu?
Slovenya. Yeşil ve mavinin muhteşem birlikteliği olan doğa harikası bir ülke. Slovenya'nın başkenti Ljubljana yakınlarında bulunan ve bir doğa harikası olan Bled Gölü'nü arkadaşlarımla beraber görmeye gittim. Slovenya'nın sahip olduğu tek doğal ada Bled gölünün ortasında bulunuyor. Bu ada Bled gölünün incisidir ve Slovenya’nın en çok bilinen görüntülerinden biridir. Bled Adası, Peri masallarından fırlamışçasına karşınıza çıkar. Göl, orman, dağlar, kale ve ada hepsi bir arada, muhteşem bir ortam.  Aslında burası cennettin bir köşesidir.
Hayat felsefeniz nedir?
Hiç bir başarı tesadüf değildir.
 
Sizi çok hırslı olarak biliyoruz. Başarınızda hırsınızın payı var mı? Maç esnasında hırsınızın kötü etkilediği zamanlar oluyor mu? 

Evet hırslıyım. Zaten hırs olmadan başarılı olunabileceğine inanmıyorum. Maç esnasında hırsım tam tersine beni motive eden bir faktör oluyor.
 
Oyunun zihinsel yönüne gelirsek, teknik yönü kadar, zihinsel yönünün de önemli olduğunu düşünüyor musun?
Çok önemli olduğunu düşünüyorum. İyice konsantre oluyorum. Bu da maçlardaki başarımı olumlu etkiliyor.
Masa tenisinde en önemli konu ne?
Bence en önemlisi konsantrasyon.
En çok neyi antrenman yapıyorsun?
Servis karşılama, yeni vuruş alıştırmaları, teknik ve taktik çalışması.
En unutamadığın maçın hangisi?
 
                                         
 
2016 yılı Slovenya'daki şampiyonda finalde 3-0 yenildiğim Güney Koreli Myung Han Kim'i bir yıl sonra Fransa'da 3-1 yendim. Tabiri caizse,  Koreli Kim Slovenya'daki finalde masayı bana dar etmişti. Çift erkeklerde şampiyon olduğum partnerim İtalyan Massimo Tonacchera'nın çektiği ve bana gönderdiği rakibimin maç videolarını 4 ay nerdeyse her günizdim. Amacım rakibimin  Zayıf ve  kuvvetli yanlarını tespit edip, ona göre taktik geliştirmekti. Şampiyonunluk unvanını geri almak için 4 ay hemen hemen her gün çalıştım. Bu kadar yoğun tempoda çalıştığımı gören ailem ve arkadaşlarım bile çok şaşırmış. Hani derler ya! “Başına taş mı düştü acabaİnanırsan başarırsın!
 
Masa Tenisine yeni başlayanlara tavsiyelerin neler olur?


Masa tenisine küçük yaşta başlamaları ve hiç aksatmadan antrenmanlara devam etmelerini tavsiye ederim. Masa tenisi çok geç yaşlara kadar oynanabilen, hem fiziksel olarak hem sosyal olarak hayatımıza kattıklarıyla çok önemli bir spor. Profesyonel anlamda olmasa bile hobi olarak da seçilebilecek en güzel spor dallarından biri. Masa tenisçi olmak isteyen gençlere ise ailelerinin desteklerini ve inandıkları yolda inatla sabırla çok çalışarak yürümelerini, koydukları hedefin gerçekçi olması gerekir. Bu süreçte yenilgi olmadan başarının gelmeyeceğini bilmeleri lazım. Çocuğun sadece masa tenisçi değil sporcu olması çok önemli. Bir de, çocuğun ailesinin hatırı için değil gerçekten kendi isteğiyle oynaması gerekiyor.
 
Son olarak neler söylemek istersiniz?
 
Bu başarılarda bana her zaman destek olan aileme, arkadaşlarıma ve yanımda olan herkese   çok teşekkür ediyorum.
 
Kürşat Çavuşoğlu'nun başarılarını hep birlikte desteklemeliyiz. Çünkü o hepimizin, Türkiye’nin gururu. Ve o bir Dünya Şampiyonu...
 
Elif Özdemir
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SPOR Haberleri

Başlık Tarih
 
Devletin Türk Sporuna El Koyması Gerekir19 Ocak 2020
Ziraat Türkiye Kupası'nda eşleşmeler belli oldu20 Aralık 2019
Antalya Veteranlar Şampiyonası Muhteşem Final Müsabakalarına Sahne Oldu09 Aralık 2019
Türkiye'nin EURO 2020'deki rakipleri belli oldu30 Kasım 2019
Bahçeli’den Euro 2020’yi garantileyen Milli Takım'a tebrik15 Kasım 2019
Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi sonuçlandı! İşte eşleşmeler06 Kasım 2019
Bahçeli'den Rıza Kayaalp'e kutlama 17 Eylül 2019
‘PROFESYONELCE YÖNETİN’03 Eylül 2019
MHP Lideri Bahçeli'den, Ünal Karaman'a tebrik mesajı 23 Ağustos 2019
Süper Kupa Galatasaray'ın08 Ağustos 2019
Şampiyon zaferini kutladı! 26 Mayıs 2019
KUPA ASLANIN16 Mayıs 2019
Kupada eşleşmeler belli oldu30 Ocak 2019
ANATALYA 'DA VETERANLAR MADALYA İÇİN TER DÖKTÜ25 Aralık 2018
Geleceğin karatecileri Ege Ligi’nden çıkacak25 Aralık 2018
Türkiye Kupası’nda eşleşmeler belli oldu21 Aralık 2018
VakıfBank Dünya Şampiyonu oldu10 Aralık 2018
EURO 2020'de Türkiye'nin rakipleri belli oldu02 Aralık 2018
Ziraat Türkiye Kupası 5. eleme tur kurası çekildi23 Kasım 2018
Ampute Milli Takımımız MHP lideri Bahçeli’yi ziyaret etti15 Kasım 2018
Elit sporcular hayat okulunda sınav verdi15 Ağustos 2018
Spor Toto Süper Ligde 2018-2019 sezonu fikstür çekimi yapıldı09 Temmuz 2018
ŞAMPİYON GALATASARAY19 Mayıs 2018
Ziraat Türkiye Kupası Akhisarspor'un10 Mayıs 2018
Bahçeli'den Milli Güreşçilere Kutlama Mesajı07 Mayıs 2018
ANKARAGÜCÜ BAŞKANI YİĞİNER, DEVLET BAHÇELİ'Yİ ZİYARET ETTİ24 Şubat 2018
Terim: Kaldığımız yerden devam etme zamanıdır 22 Aralık 2017
SPOR KULÜPLERİ BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'Ü ANDI10 Kasım 2017
MHP'Lİ YÖNTER’İN SORU ÖNERGESİNE CEVAP GELDİ09 Kasım 2017
Ampute Futbol Milli Takımı Avrupa Şampiyonu oldu09 Ekim 2017
"SPOR KULÜPLERİNİN DURUMU REZALET" 25 Temmuz 2017
Milli sporcularımızın gösterdiği başarılar, göğsümüzü kabarttı24 Temmuz 2017
2017-2018 Sezonu Süper Lig Fikstürü Çekildi11 Temmuz 2017
BAHÇELİ: 12 CESUR YÜREK’İ TEBRİK EDİYORUM03 Temmuz 2017
MHP Lideri Bahçeli, dünya şampiyonu tekvandocularımızı kutladı28 Haziran 2017
MHP Lideri Bahçeli'den Fenerbahçe'ye kutlama18 Haziran 2017
Bitirin Şu Stadyum Kavgasını, Gereğini Yapın13 Haziran 2017
Usta Raketler Antalya'da Kapıştı11 Haziran 2017
ÖNCE PENSİLVANYA SONRA KAMP08 Haziran 2017
Beşiktaş Şampiyon Oldu28 Mayıs 2017
ZONGULDAK/GÖKÇEBEY MASA TENİSİ 1si ÜLKÜ OCAKLARINDAN 26 Mayıs 2017
Euroleague'de Fenerbahçe Şampiyon Oldu21 Mayıs 2017
Vakıfbank dünya şampiyonu oldu14 Mayıs 2017
Bahçeli'den milli güreşçi Yıldırım'a kutlama 04 Mayıs 2017
BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE VE OSMANLISPOR'UN RAKİPLERİ BELLİ OLDU12 Aralık 2016
ZTK Grup Maçları Kura Çekimi yapıldı02 Kasım 2016
ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI 3. TUR EŞLEŞMELERİ BELLİ OLDU28 Eylül 2016
TFF'DE FETÖ DEPREMİ31 Temmuz 2016
2016-2017 futbol sezonunun fikstürü çekildi.19 Temmuz 2016
UEFA' da kura çekimi15 Temmuz 2016
Manisaspor'dan Devlet Bahçeli'ye Ziyaret14 Temmuz 2016
Ronaldo ve Bizimkiler13 Temmuz 2016
Antalyalı Masa Tenisçiler Antrenman Salonuna Kavuştu25 Haziran 2016
Türkiye'nin Gururu: Kürşat Çavuşoğlu08 Haziran 2016
İŞTE TÜRKİYE'NİN EURO 2016 KADROSU31 Mayıs 2016
Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray’ın27 Mayıs 2016
Devlet Bahceli'den Beşiktaş'a Tebrik...16 Mayıs 2016
ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ15 Mayıs 2016
Türk sporunda öfke, şiddet ve kutuplaşma28 Nisan 2016
Galatasaray Eurocup şampiyonu oldu!27 Nisan 2016
ÜLKÜ OCAKLI DÜNYA ŞAMPİYONU YURDA DÖNDÜ29 Mart 2016
4 Kez Dünya Şampiyonluğuna Uzanan Bir Başarı Hikayesi26 Mart 2016
AKP Türk Sporundan Elini Çeksin25 Şubat 2016
ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI’NDA EŞLEŞMELER BELLİ OLDU02 Şubat 2016
POTA DA RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU27 Ocak 2016
Sağ bek geliyor Sabri de kalıyor26 Aralık 2015
İşte EURO 2016 şarkımız!26 Aralık 2015
Antalya Akdeniz Veteran , Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası'nda birinci oldu24 Aralık 2015
Rusya'ya ağır fatura! Hepsi hükmen mağlup18 Aralık 2015
İtalya'da Galatasaray korkusu15 Aralık 2015
Cüneyt Çakır EURO 2016'da düdük çalacak!15 Aralık 2015
Galatasaray'dan son 5 sezonun en kötü performansı15 Aralık 2015
İşte Süper Lig şampiyonluk oranları!15 Aralık 2015
Gaziantepspor: 1 - Adanaspor: 115 Aralık 2015
İşte Euro 2016'daki rakiplerimiz12 Aralık 2015
TÜRKİYE KUPASI'NDA MAÇLARININ PROGRAMI BELLİ OLDU07 Aralık 2015
GALATASARAY'IN YENİ HOCASI BELLİ OLDU`MU !20 Kasım 2015
GALATASARAY'DA DEPREM18 Kasım 2015
UEFA BİLE İNANAMADI: VAY CANINA, HER ŞEY BİTTİ DERKEN TÜRKİYE FRANSA'DA14 Ekim 2015
Türkiye Fransa’ya direkt gidiyor! 14 Ekim 2015
SÜPER KUPA KUPA BEYININ09 Ağustos 2015
Savaşan İzmir Kulüplerinin Stat Meselesini Meclis'e Taşıdı15 Temmuz 2015
SÜPER LİG'DE FİKSTÜR ÇEKİMİ YAPILDI09 Temmuz 2015
Harikasınız Sultanlar27 Haziran 2015
4 YILDIZ 2 KUPA03 Haziran 2015
VE ŞAMPİYON GALATASARAY26 Mayıs 2015
GALATASARAY'IN YENİ BAŞKANI BELLİ OLDU23 Mayıs 2015
Kürşat Çavuşoğlu Koltukta “Diş Hekimi” masada “Şampiyon”21 Mayıs 2015
VOLEYBOLDA BÜYÜK ZAFER !10 Mayıs 2015
Avrupa'nın en büyüğü Eczacıbaşı VitrA06 Nisan 2015
KARATECİLERİMİZ AVRUPA ŞAMPİYONU22 Mart 2015
BEŞİKTAŞ'IN RAKİBİ BELLİ OLDU27 Şubat 2015
KUPADA EŞLEŞMELER BELLİ OLDU17 Şubat 2015
Masa Tenisinde Dünya Şampiyonu Diş Hekimi15 Şubat 2015
MHP'Lİ ALAN ;KIRIKKALESPOR MAÇINA GELMEK İSTERİM30 Aralık 2014
İSMAİL ELİBOL, SANDIKLISPOR MAÇINA ALINMADI!..22 Aralık 2014
UEFA AVRUPA LİGİ'NDE 2. TUR KURALARI ÇEKİLDİ15 Aralık 2014
ANKARAGÜCÜ'NDEN BAHÇELİ'YE ZİYARET08 Aralık 2014
PRANDELLİ'NİN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ28 Kasım 2014
Mustafa Yıldızdoğan'dan Genel Başkan'a vefalı davranış "ABİM" Albümü!!!13 Kasım 2014
TÜRKİYE KUPASI'NDA GRUPLAR BELLİ OLDU07 Kasım 2014
Galatasaray'ın Yeni Başkanı Duygun Yarsuvat25 Ekim 2014
Dünya şampiyonu Kürşat Çavuşoğlu görevini bıraktı14 Ekim 2014
Çavuşoğlu ve Özçelik, Türkiye’ye Altın Madalya Kazandırdı08 Ekim 2014
LÜTFÜ TÜRKKAN 'PASSOLİG'İ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI02 Ekim 2014
SÜPER KUPA SAHİBİNİ BULDU !25 Ağustos 2014
TRABZONSPOR'DA LİGDEN ÇEKİLME ÖNERİSİ26 Haziran 2014
GALATASARAY LIV HOSPITAL, FENERBAHÇE ÜLKER MAÇINA ÇIKMAMA KARARI ALDI17 Haziran 2014
Hollandalı iş adamı Kuba'da gördüklerinden dehşete düştü13 Haziran 2014
UEFA Sivasspor ve Eskişehirspor kararını açıkladı07 Haziran 2014
UEFA, Es-Es ve Sivasspor'la İlgili Soruşturma Başlattı22 Mayıs 2014
Türkiye, Kosova'yı 6-1 Yendi21 Mayıs 2014
MİLLİ TAKIM SOMA'DA19 Mayıs 2014
Yıldırım Demirören: Süper Kupa Finali Manisa'da Oynanacak16 Mayıs 2014
Kupa Aslanı: 1-007 Mayıs 2014
FENERBAHÇE ŞAMPİYON!27 Nisan 2014
TFF: 2020´YE ADAY DEĞİLİZ25 Nisan 2014
KUPA FİNALİ KONYA'DA OYNANACAK21 Nisan 2014
Ziraat Türkiye Kupası'nda finalin adı belli oldu.17 Nisan 2014
Galatasaray finalde17 Nisan 2014
Avrupa'nın en büyüğü Dişi Aslanlar!13 Nisan 2014
HALTERDE 2 ALTIN MADALYA06 Nisan 2014
Rıza Kayaalp 4. kez Avrupa Şampiyonu06 Nisan 2014
TAHA AKGÜL AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU04 Nisan 2014
VOLEYBOL´DA FENERBAHÇE AVRUPA ŞAMPIYONU29 Mart 2014
TÜRKIYE KUPASI’NDA YARI FINAL MAÇLARININ PROGRAMI BELLI OLDU12 Mart 2014
FATIH TERIM: "ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN İNŞALLAH 2016'DA ORADA OLACAĞIZ"23 Şubat 2014
EURO 2016 ELEMELERINDE TÜRKIYE'NIN RAKIPLERI BELLI OLDU23 Şubat 2014
İran liginde Türk takımı TRAKTÖR şampiyon16 Şubat 2014
Türkiye 2014 Dünya Kupası'nda02 Şubat 2014
PFDK Kararları 30.01.201431 Ocak 2014
Bahçeli'den Aziz Yıldırım'a Destek18 Ocak 2014
Yargıtay'dan şike kararı17 Ocak 2014
Kasımpaşa'dan TFF'ye ve Başkan Demirören'e teşekkür!13 Ocak 2014
TFF'den Flaş Karar12 Ocak 2014
Olaylı derbide kupa Galatasaray'ın12 Ocak 2014
MANCINI: TÜRK FUTBOLU BIRAZ GERIDE KALMIŞ10 Ocak 2014
Kupada gruplar belli oldu25 Aralık 2013
Galatasaray Rakibi Chelsea Oldu16 Aralık 2013
Trabzonspor İtalya'dan lider döndü13 Aralık 2013
ASLAN YINE TARIH YAZDI11 Aralık 2013
DÜNYA KUPASI'NDA KURALAR ÇEKILDI!07 Aralık 2013
'YÜCE ATATÜRK' YAZISINA CEZA GELIYOR!07 Aralık 2013
Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. Tur kuraları06 Aralık 2013
Fırtına yıktı geçti29 Kasım 2013
Filipinli çocuklar için oynadılar18 Kasım 2013
Türkiye Kupası'nda kuralar çekildi11 Kasım 2013
MHP Lideri Bahçeli, Aziz Yıldırım'ı Kutladı03 Kasım 2013
Trabzonspor, Evinde Legia Varşova'yı 2-0 Yendi24 Ekim 2013
Şampiyonlar Ligi'nde gecenin özeti!24 Ekim 2013
Galatasaray - Kopenhag: 3-124 Ekim 2013
Beşiktaş-G.Saray derbisinde karar belli oldu!22 Ekim 2013
Vakıfbank Dünya Şampiyonu13 Ekim 2013
Juventus 2 – 2 Galatasaray (özet)03 Ekim 2013
Galatasaray yönetimi, Fatih Terim ile yollarını ayırma kararı aldı. 24 Eylül 2013
BAHÇELİ DERBİDE YAŞANAN OLAYLARI DEĞERLENDİRDİ23 Eylül 2013
Dev derbi tamamlanamadı!22 Eylül 2013
UEFA'dan özel önlem15 Eylül 2013
İşte şimdi ortalık karışacak!06 Eylül 2013
FATIH TERIM: “KAYBEDECEK BIR ŞEYIMIZIN OLMADIĞI BIR ORTAMDAYIZ”05 Eylül 2013
Olimpiyat bahane, turistik gezi şahane04 Eylül 2013
UEFA'dan Trabzon'a şok haber04 Eylül 2013
İşte Trabzonspor'un rakipleri ! 30 Ağustos 2013
Fenerbahçe ' de deprem...! 30 Ağustos 2013
Beşiktaş da Avrupa defterini kapattı30 Ağustos 2013
Galatasaray'ın rakipleri ve grubu belli oldu29 Ağustos 2013
İşte CAS'ın kararı28 Ağustos 2013
MİLLİ TAKIMDA İSTİFA20 Ağustos 2013
MHP’den Yıldırım Demirören’e kınama!20 Temmuz 2013
Süper Lig'de fikstür çekildi!17 Temmuz 2013
SON UMUT CAS16 Temmuz 2013
UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaş kararı15 Temmuz 2013
ŞENES ERZIK ERTELEMEYI YALANLADI!13 Temmuz 2013
SÜPER KUPA MAÇI KAYSERI'DE12 Temmuz 2013
UEFA'DAN FENERBAHÇE'YE ŞOK CEZA25 Haziran 2013
Dinar’da GS Spor Kulübü Seçmeleri Başladı19 Haziran 2013
ULUSOY: BÜTÜN DÜNYAYA REZIL OLDUK18 Haziran 2013
ŞAMPIYON GALATASARAY15 Haziran 2013
BEŞIKTAŞ’ TAN UEFA DISIPLIN KURULU AÇIKLAMASI10 Haziran 2013
UEFA'dan resmi açıklama geldi! 10 Haziran 2013
F.BAHÇE VE BEŞIKTAŞ UEFA DISIPLIN KURULU'NA SEVKEDILDI!10 Haziran 2013
FATIH TERIM MILAN'IN BAŞINDA!02 Haziran 2013
"TÜRKIYE’YE ŞAMPIYONLAR LIGI KUPASINI GETIRMEK ISTIYORUZ"27 Mayıs 2013
Süper Lig'e çıkan son takım belli oldu 26 Mayıs 2013
Avrupa'nın en büyüğü Bayern Münih26 Mayıs 2013
İŞTE SÜPER LIG'IN 34 HAFTALIK ISTATISTIĞI20 Mayıs 2013
Cim Bom'un bayrağı Köprü'de19 Mayıs 2013
Süper Lig'de görünüm 34. hafta19 Mayıs 2013
Spor Toto Süper Lig'de görünüm son hafta19 Mayıs 2013
VOLKAN VE SABRI’NIN CEZASI BELLI OLDU16 Mayıs 2013
Galatasaray, şampiyonluk kutlamalarını erteledi 13 Mayıs 2013
Büyükataman'dan başsağlığı mesajı /FIFA Başkanı'ndan başsağlığı mesajı 07 Mayıs 2013
Süper Lig'de görünüm 32. hafta06 Mayıs 2013
Şampiyon Galatasaray05 Mayıs 2013
ŞAMPİYONU KUTLUYORUZ02 Mayıs 2013
Alkışlar Pınar Karşıyaka'ya!29 Nisan 2013
Süper Lig'de görünüm 31. hafta28 Nisan 2013
Spor Toto Süper Lig'de görünüm 30. hafta22 Nisan 2013
Spor Toto Süper Lig'de 29. hafta Görünüm14 Nisan 2013
TFF'ye protesto yürüyüşü14 Nisan 2013
"Tereddüt etmeden kabul ettim"14 Nisan 2013
Fenerbahçe'nin rakibi belli oldu12 Nisan 2013
Aslan`lar gibi veda10 Nisan 2013
Süper Lig'de görünüm 28.hafta08 Nisan 2013
TERİM: "ELLERİNDEN GELENİ ARDINA KOYMASINLAR"07 Nisan 2013
Fatih Terim sezonu kapattı 07 Nisan 2013
Spor Toto Süper Lig'de görünüm 27. hafta02 Nisan 2013
Brezilya artık çok uzak!27 Mart 2013
Süper Lig'de kıran kırana yarış17 Mart 2013
Avrupa'da rakipler belli oldu15 Mart 2013
Kanarya çeyrek finale uçtu!15 Mart 2013
Fenerbahçe-Viktoria Plzen maçı saat kaçta hangi kanalda?14 Mart 2013
Arslan Avrupa'da Tarih yazdı13 Mart 2013
Süper Lig'de görünüm 24. Hafta03 Mart 2013
Şampiyon Halkbank03 Mart 2013
UEFA'dan Fenerbahçe'ye şok ceza28 Şubat 2013
G.Saray'a kardeş kulüp!27 Şubat 2013
İstanbul 2020'ye En Büyük Aday27 Şubat 2013
Arena'da nefes kesen maç26 Şubat 2013
Süper Lig'de görünüm 23.hafta24 Şubat 2013
Tur Almanya'ya Kaldı21 Şubat 2013
Spor Toto Süper Lig'de görünüm 22.hafta17 Şubat 2013
Galatasaray'da Drogba dönemi başladı16 Şubat 2013
DURUP DURURKEN KENDİMİZE SIKINTI YARATMAYI SEVİYORUZ16 Şubat 2013
Süper Lig'de 21.haftanın görünümü11 Şubat 2013
UltrAslan'dan Melo'ya açık mektup!08 Şubat 2013
Spor Toto Süper Lig'de görünüm03 Şubat 2013
Melo'ya tükürük cezası01 Şubat 2013
Fenerbahçe'den iki transfer bombası birden30 Ocak 2013
Süper Lig'de görünüm27 Ocak 2013
Galatasaray 10 kişiyle de lider: 2-127 Ocak 2013
Galatasaray Didier Drogba ile anlaştı27 Ocak 2013
Taht kavgası27 Ocak 2013
Trabzonspor, Elazığ'da kaybetti: 3-127 Ocak 2013
Aslan'ın Stoper Adayı Böyle Biri25 Ocak 2013
Wesley Sneijder: Şimdi sıra bende24 Ocak 2013
Belhanda geliyor24 Ocak 2013
İşte Terim'in yeni prensi: Sneijder24 Ocak 2013
Antrenmanda büyük kavga!23 Ocak 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH