Ana Sayfa > SPOR

Kürşat Çavuşoğlu Koltukta “Diş Hekimi” masada “Şampiyon”
21 Mayıs 2015
Bu haber 1304 kez okundu
Kürşat Çavuşoğlu… O bir Kerkük Türkmen’i, işinin ehli bir diş hekimi, 5 dil biliyor, iyi bir eş, süper bir baba, birçok ülkeyi dolaşan bir sporcu ve en önemlisi: “O bir dünya şampiyonu” Antalya’da ikamet eden Diş Hekimi Kürşat Çavuşoğlu, farklı özellikleri ve başarılarıyla Antalyalıların dikkatini çekiyor.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 Tam 5 dil bilen bir hekim olmasının yanı sıra gönül verdiği masa tenisinde elde ettiği başarılarla da, bir Kerkük Türkmen’i olan Çavuşoğlu’nun deyim yerindeyse yıldızı parlıyor. Masa tenisinde Irak, Türkiye, Danimarka ve İsveç liglerinde oynayarak ulusal ve uluslararası dereceler kazanan Kürşat Çavuşoğlu en son Avusturya´nın Wels kentinde 21-28 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılan 35. Medigames-World Medical and Health Games’de tek erkeklerde üst üste 3. kez dünya şampiyonu oldu. Çavuşoğlu, Avusturya’da hem tekler hem de çiftlerde dünya şampiyonluğu elde ederek, Türkiye’ye iki altın madalya kazandırdı.
 
Medigames’de 54 ülkeden tıp ve sağlık sektörü çalışanının katıldığı oyunlarda, her yaştan binlerce sağlık çalışanı, 24 ayrı kategoride bireysel ya da takım olarak yarıştı. ‘Tıp Olimpiyatları’ olarak da adlandırılan organizasyonda futbol ve basketbolun yanı sıra atletizm, yüzme, tenis, masa tenisi, voleybol, biatlon ve satranç gibi spor dallarında sporcular, olimpiyat ruhuna sahip çıkarak hem birbirine üstünlük sağlamaya çalıştı. Olimpiyatlarda yeni dostluk köprüleri kuruldu. Çavuşoğlu da elde ettiği başarıyla Türkiye’nin adını bütün dünyaya duyurdu. Şampiyon hekim Türkiye ve Türk adını bütün dünyaya alkışlatarak Avusturya’yı fethetti.


Hem sağlık hem de spor alanında renkli bir sima olarak tanınan Şampiyon Diş Hekimi Çavuşoğlu’nu daha yakından tanımak istedik.
 
Sayın Kürşat Çavuşoğlu sizi bir de kendi ağzınızdan tanımak isteriz?
İlk ve orta öğrenimini doğduğum Türkmen kenti Kerkük’te tamamlayarak, 1978’de Üniversite öğrenimi için Türkiye’ye geldim. 1979 yılındaAnkara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazandım. 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne yatay geçiş yaptım.1985 yılında mezun oldum ve halen Antalya’da diş hekimi olarak hayatımı sürdürüyorum. Yurtdışında 9.5 yıl süreyle eğitim aldım ve çalıştım. Evli ve 2 çocuk babasıyım. 5 yabancı dil biliyorum.
 
Kerkük doğumlusunuz. Gözyaşının maalesef halen dinmediği bir coğrafya. Nasıl bir ortam vardı çocukluğunuzda?
Çocukluğum, doğduğum Kerkük’ün Sarıkahya Mahallesi sokaklarında futbol, masa tenisi, misket, çelik-çomak, oynayarak geçti. Kerkük caddelerinin, sokaklarının her adımında ve her karış toprağında bir hatıramın hâlâ capcanlı aklımın bir köşesinde duruyor. Yaşadıklarımı unutmak mümkün mü? Zaten bu yaşadıklarım hayatımın önemli bir parçasıdır. Çok güzeldi o günler.
 
Türkiye’ye geliş hikayeniz nedir? Siz buraya geldikten iki yıl sonra İran-Irak savaşı başladı. Neler yaşandı o yıllarda?
Üniversitede okumak için 1978 yılında anavatan Türkiye’ye geldim. 1980 yılında İran-Irak savaşı başladı. Baas rejimi ve başındaki Saddam Hüseyin 8 yıl boyunca yüz binlerce Iraklı ve İranlının hayatına mal olacak bir savaşı başlattı. Bu savaşın bitmesinden iki yıl sonra bu kez yine hiçbir sebep yokken Kuveyt'i işgal etti ve Körfez Savaşı'na yol açtı. Ancak Saddam'ın terörü sadece komşu ülkeleri değil, kendi halkını da hedef alıyordu. İktidarı boyunca rejime muhalif görülen kişiler, siyasi ve hatta etnik gruplar türlü vahşetlere maruz kadılar. Ateşkes ilanından 7 ay önce yani 1988’de kardeşim savaş meydanında şehit oldu. 3 hafta sonra da ağabeyim İranlılara esir düştü ve İran da 11 yıl esir kaldı. Ağabeyim savaş ve esarette yaşadıklarını anlatırken, inanın hayalin ötesinde şeylerdi yaşadıkları. Kardeşimin şehit olduğunu tam 4 yıl sonra yani 1992 yılında öğrenebildim. Türkiye’deki çevrem ve arkadaşlarım biliyorlardı, üzülmemem için benden saklamışlardı.
 
Peki Irak’ta spora ilginiz nasıl başladı? Başarılarınız neler?
Ailemde, babam sporla uğraştığı için bende spora yöneldim. Babam benim sporla uğraşmama öncü oldu. Kardeşlerim Kerkük Karmasında yıllarca forma giydi. Karmada yer alabilmek oldukça zor ve ağır antrenmanlar sonrası elde edilecek bir başarıdır. Daha sonra Kerkük’ün o zaman en ünlü kulübü olan Elsavra Kulübü’ne üye oldum. Kerkük’te Irak Milli Takım’ının Çinli antrenörü kurs açtı. Bu fırsatı iyi değerlendirdim ve masa tenisinde Kerkük’te 1 numara oldum. 1977 yılında yani iki yıl sonra da Irak Genç Milli Takımı’na seçildim. Irak’ı uluslararası turnuvalarda temsil ettim. Kerkük masa tenisi karmasında yıllarca oynadım ve kaptanlığını yaptım. Çiftlerde Kerkük için yarıştığım milli eğitim karmaları şampiyonasında Süleymaniye Şehri’nde finalde Bağdat’ı yenerek Irak 1.’si olduk.
 
Lise ve üniversite yıllarından bahsedebilir misiniz?
Liseyi 1978’de bitirdim. Üniversite sınavlarına girdim kazandım. Ancak ben Türkiye’de okumak istiyordum. 8 ay üniversiteye hazırlık döneminden sonra 1979 senesinde Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazandım. Ardından hemen Ankara Diş Hekimliği Fakültesi masa tenisi takımını oluşturduk ve Türkiye Diş Hekimleri Şampiyonası’nda birinci olduk. Ankara’da 1 yıl okuduktan sonra 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine yatay geçiş yaptım ve burada 4 yıl hem fakülte hem de üniversite masa tenisi takımında oynadım. Aynı yıl İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık  (TED) Spor Kulübünün masa tenisi takımında çalışmalara başladım. TED Kulübü Terfi Ligi maçlarında 3. Lig’e şampiyon olarak yükseldik. 3. Lig’den 2. Lig’e 1. olarak çıktık. 1983 yılında şampiyon olduğumuz yıl takıma İran’ın Milli oyuncusu Perviz Farahmand transfer edildi. Bu Azeri asıllı oyuncunun takıma büyük katkısı olmuştu. Aynı zamanda senelerce Türkiye şampiyonu olan milli masa tenisçi ve takım kaptanı Osman Vardar’ı zikretmeden olmaz. Bu takım o günlerde benzeri olmayan çok özel bir takımdı.
 
Üç ülkenin milli sporcuları bir takımda toplanmıştı ve üçü de Türk’tü. O tarihlerde İran ve Irak savaş halindeydi ama biz takımımız için savaşıyorduk. 1. Lig’de Türkiye 2.’si olduk ve Süper Lig’e yükseldik. TED takımında tam 9 yıl oynadım. Daha sonra yurt dışına ihtisas yapmak üzere Danimarka’ya gittim. Danimarka’da bir yıl kaldım ve eğitimimi sürdürürken orada Arhus SİSU Spor Kulübü’nü 1. Lig’de temsil ettim.
 
Avrupa’da spor kültürünü nasıl görüyorsunuz? Oralarda da raket salladınız.
Evet çok meraklılar ve istekliler. Alt yapı ve sporun gelişmesi için her şeyi yapıyorlar, sporculara spor yapmaları için her imkanı ve ortamı sağlıyorlar, salon, malzeme ve psikolojik destek. Zaten bu ülkelerin olimpiyatlarda aldıkları madalyalar her şeyi net bir şekilde açıklıyor. Danimarka’nın komşusu İsveç o tarihte dünyanın en refah ülkesiydi benim için de şartlar uygundu İsveç’e gittim, eğitim çalışmamı burada sürdürdüm. İsveç’te Umea şehrinde Umea Spor Kulübü’nde bölge liginde oynamaya başladım. Umea Şampiyonası’nda hem ferdi hem de çiftlerde 1. oldum. 6 yıl İsveç’te kaldım. Hem meslek hem sporcu olarak burada yaşamımı sürdürdüm. 1995 yılında Kanada’da bir burs kazandım. 2 yıl 2 ay Kanada’da kaldıktan sonra Anavatanım Türkiye’ye dönüş yaptım.
 
Antalya’ya yerleşmeye nasıl karar verdiniz?
Bu kadar yurt dışı tecrübesi yaşamış hem sporcu hem diş hekimi olarak Antalya’ya gelip de aşık olmayan bu güzelliklere hayran kalmayan kimse yoktur. Bende birkaç günlüğüne Antalya’ya gelmiştim. Karaalioğlu Parkı’ndan Antalya’yı seyrettim ve evet dedim ben artık bir yerde durmalıyım. O yer Antalya olmalı dedim ve karar verdiğim parkın içerisinde yer alan düğün salonunda evlendim.
 
Buradaki masa tenisi hikayeniz nasıl gelişti?
Karaalioğlu Parkı’nda, Atatürk Stadyumu’nun içinde bulunan masa tenisi salonunda masa tenisine gönül vermiş olan Milli Takım Antrenörü Yahya Gürcüm ile tanıştım. ‘Ligde takım var mı?’ diye sordum. Hayır cevabını alınca çok şaşırdım. Nasıl olur da böylesine güzel bir dünya şehrinde bu eksik olur dedim. O dönem de Antalyalı masa tenisçiler başka şehirlerin kulüplerin de oynuyorlardı. Antrenör Yahya Gürcüm ve isimsiz üç kişi Kürşat Çavuşoğlu, Akif Özsarı ve Kader Dönmez Antalya için güç birliği yaparak çalışmalara başladık. 2000 yılında Afyon’da terfi ligi maçlarına katıldık, olmadı. 2001 de Mersin’de yine denedik yine olmadı. 2002 yılında Çankırı’da başardık ve 2. Lig’e çıkıldı. O yıl ligde Türkiye üçüncüsü olduk. 2005 yılın da 1. Lig’de Türkiye 2.’si olduk Süper Lig’e çıktık. Süper lige çıkmamız aslında azmin, inancın ve çok çalışmanın zaferiydi. Bu bir mucizeydi, sıfır imkanla buralara gelmek gerçekten bir mucizeydi. 10 yıl Antalyaspor’un hem oyuncu hem de kaptanlığını yaptım.
 
Anladığımız kadarıyla masa tenisi sizin için yaşam biçimi olmuş. Peki bu spor aile yaşantınızı nasıl etkiledi?
Evet gerçekten öyle. 7 Aralık 2003 tarihinde oğlum erken doğumla dünyaya geldi. Bu nedenle hastane kapılarındayız. Ancak lisanslı olarak mücadele verdiğim kulübümün de (Antalyaspor) Aydın’nın ilçesi Kuşadası’nda önemli bir maçı vardı ve ben orada bulunmak zorundaydım. O maça gitmeseydim ki o gün yedek oyuncumuz yoktu, 1. Lig’e ve daha sonra da süper lige çıkamayacaktık. Oğlumun hastanede yatışını hiç düşünmeden Kuşadası’na o maça gittim. Eşim hala o günü bana hatırlatır. O haklıdır ama; benim de başka çarem yoktu. Masa tenisi sporu bende böylesine tutkuya dönüşmüş durumda. Antalya’ya ve Antalyalılara hizmet etmekten ve onların sağlığına kavuşmasını sağlamaktan dolayı büyük mutluluk duymaktayım.
 
Birazda Kerkük’ten bahsedelim. Oralardan 25 yıl ayrı kaldınız. Saddam Hüseyin'in devrilmesinden sonra gittiniz mi Kerkük'e?
Bağdat'ın Firdevs Meydanı'ndaki Saddam heykelinin 9 Nisan 2003'te devrilmesiyle Saddam rejiminden en çok zulüm gören biz Türkmenlerin üzerinde sevinç yaratmıştır. 25 yıldır  bu anı bekleyen biri olarak ben de sevinmiştim. Çocukluğumu yaşadığım Kerkük’e ben, eşim ve 1.5 yaşındaki kızım inci ile gitmeye karar verdik. Yirmi beş yıl gibi uzun bir süre Kerkük'ten, ailemden, akrabalarımdan ve arkadaşlarımdan ayrı kalmıştım. Ayrı kaldığım süre içerisinde en acı duyduğum hususların başında aile yakınlarının cenazelerine gidememekti. Irak’ta savaş hâlâ devam (1 Mayıs 2003'te savaş sona erdi) ediyordu, Kerkük’e vardığımızda çok duygulandım. Bir an önce çocukluk yıllarımın anılarıyla dolu Sarıkahya Mahallesi ve Korya Pazarı’na varmak için sabırsızlanıyordum. Şaturlu, Arafa, Bağdat Yolu, Tisin, Almas, O Yaka (Büyük Pazar), Musalla, Çukur, Piryadi, Avcılar ve Kerkük Kalesini görmek hayalindeydim.
 
Kerkük uzun süren ambargo ve savaş yılları dolayısıyla çok yorgun düşmüş, şehirde uzun yıllar taş üstüne taş konulmamış. İnsanların yüzünde hüzün ve korku hâkimdi. Şehir adeta harabe gibiydi. Kültür ve medeniyet şehri olan bir kent ancak bu kadar acımasız bir şekilde tahrip edilebilirdi. Sefalet, kargaşa beni çok üzdü. Acı ve sevinç içinde gidip gelen duygulara kapıldım. O güzelim toprakların işgal altında olması beni çok yaraladı. İnsanların çaresiz ve ümitsiz çırpınışlarından çok etkilendim. İlk ayrıldığım zaman ile tekrar geldiğim andaki tespitlerime gelince, zulüm, haksızlık ve insanların ne yapacağı belli olmayan hedefsiz, ümitsiz ve istikrarsız bir ortamdaki insanları görmemdi. Ayrıca o güzelim kültür, tarih ve sanat ile yoğrulmuş kentler adeta harabeye dönmüştü. Kerkük, bu gezegende, aklımıza gelebilecek en büyük servetin zengin petrol yatağı üzerinde oturup, ama yoksulluk ve sefalet içinde yaşatılan insanların kenti. Artık Kerkük’ün idaresi sahiplerinin değil yabancıların elinde!
 
Kerkük’ün kimliği neden değiştiriliyor?
Türkmenler, Irak Devleti içinde Araplar, Kürtler ile birlikte 3 milyon nüfuslu üç “asli unsur”dan biridir. Türkmenler, en eğitimli, kültürel düzeyi en yüksek ve en şehirli olan unsurdur. Buna rağmen önce “Araplaştırılma”, şimdilerde de “Kürtleştirme” politikaları ile Türkmen varlığı ortadan kaldırılmaya ve Kerkük’ün kimliği yok edilmeye çalışılıyor. Ne zaman ki işgal güçleri ABD ve İngiltere Irak’a girdi, Kerkük’te tapu ve nüfus kayıtları yakıldı ve bu kent talan edildi, yağmalandı. Türkmen şehri Kerkük’ün nüfusunda ve nüfuzunda büyük hareketlenmeler ve oynamalar baş gösterdi. Irak’a getirilmek istenen özgürlük ve demokrasinin yer üstündekiler için değil, yeraltındakiler için olduğunu sonunda saflar bile anladı.
 
Kerkük, asırlardan beri Irak Türkmenlerinin bu coğrafyada şekillenmiş Türk kültürünün merkezidir. Bir kentin aidiyeti ve kimliği, o şehrin tarihi mimari eserleri, sosyal ve kültürel yapısıyla da yakından ilgilidir. Kerkük Kalesi, Gök Kümbet’i, Nakışlı Minare ve Camisi, Kerkük Redif Kışlası, Kapalı Çarşı (Kayseri), Kilciler Pazarı, Kırdar Hanı ve Çarşısı, Kerkük Kale Hanı, Mecidiye Sarayı, Dakuk Ulu Cami Minaresi, 16 gözlü Taşköprü gibi 60’tan fazla Türk eserine Kerkük’ün her noktasında rastlamak mümkün. Kerkük’te yaşayan Türkmenlerin dışındaki milletlerin buna benzer acaba kaç tane tarihi eseri vardır? Yok. Diğer taraftan edebiyat ve kültür alanında da Türkmen ağırlığını görmek mümkün. Kerkük’teki sanatçıların çoğunluğu da yine Türkmenlerden. Kerkük Türküleri tüm dünyada hangi dille icra ediliyor? Türkçe. Bazı gruplar Kerkük bizim diyor, o zaman haklı olarak şu soruyu sormak gerekiyor? Bu grupların Kerkük’te tarih, medeniyet ve kültür mirasları nerede? Yok.
 
Son olarak bizlere ve okurlarımıza neler söylemek istersiniz?
Altın madalya aldığım için çok mutlu ve gururluyum. Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak ve o bayrakla tur atmak gerçekten inanılmaz bir duygu. O madalyaları ülkem için kazandım. Bu gururu yaşamak için yaz-kış, kar-yağmur, sıcak-soğuk demeden çok çalıştım. Bu ülkede eğitim gören ve bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen ve çalışan bir vatandaş olarak tek borcum; ülkeme olan gönül borcumdur. Onu da madalyalar kazanarak ödemeye çalışıyorum. Kazandığım madalyaları tutkuyla sevdiğim güzel ülkeme armağan ediyorum.
 
Güzel sohbetiniz için teşekkür ediyoruz.
Ben de teşekkür eder yayın hayatınızda başarılar dilerim.
 
Röportaj: Ahmet BalcıFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SPOR Haberleri

Başlık Tarih
 
Devletin Türk Sporuna El Koyması Gerekir19 Ocak 2020
Ziraat Türkiye Kupası'nda eşleşmeler belli oldu20 Aralık 2019
Antalya Veteranlar Şampiyonası Muhteşem Final Müsabakalarına Sahne Oldu09 Aralık 2019
Türkiye'nin EURO 2020'deki rakipleri belli oldu30 Kasım 2019
Bahçeli’den Euro 2020’yi garantileyen Milli Takım'a tebrik15 Kasım 2019
Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi sonuçlandı! İşte eşleşmeler06 Kasım 2019
Bahçeli'den Rıza Kayaalp'e kutlama 17 Eylül 2019
‘PROFESYONELCE YÖNETİN’03 Eylül 2019
MHP Lideri Bahçeli'den, Ünal Karaman'a tebrik mesajı 23 Ağustos 2019
Süper Kupa Galatasaray'ın08 Ağustos 2019
Şampiyon zaferini kutladı! 26 Mayıs 2019
KUPA ASLANIN16 Mayıs 2019
Kupada eşleşmeler belli oldu30 Ocak 2019
ANATALYA 'DA VETERANLAR MADALYA İÇİN TER DÖKTÜ25 Aralık 2018
Geleceğin karatecileri Ege Ligi’nden çıkacak25 Aralık 2018
Türkiye Kupası’nda eşleşmeler belli oldu21 Aralık 2018
VakıfBank Dünya Şampiyonu oldu10 Aralık 2018
EURO 2020'de Türkiye'nin rakipleri belli oldu02 Aralık 2018
Ziraat Türkiye Kupası 5. eleme tur kurası çekildi23 Kasım 2018
Ampute Milli Takımımız MHP lideri Bahçeli’yi ziyaret etti15 Kasım 2018
Elit sporcular hayat okulunda sınav verdi15 Ağustos 2018
Spor Toto Süper Ligde 2018-2019 sezonu fikstür çekimi yapıldı09 Temmuz 2018
ŞAMPİYON GALATASARAY19 Mayıs 2018
Ziraat Türkiye Kupası Akhisarspor'un10 Mayıs 2018
Bahçeli'den Milli Güreşçilere Kutlama Mesajı07 Mayıs 2018
ANKARAGÜCÜ BAŞKANI YİĞİNER, DEVLET BAHÇELİ'Yİ ZİYARET ETTİ24 Şubat 2018
Kürşat Çavuşoğlu: O Adını Spor Tarihine Yazdıran Bir Dünya Şampiyonu29 Ocak 2018
Terim: Kaldığımız yerden devam etme zamanıdır 22 Aralık 2017
SPOR KULÜPLERİ BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'Ü ANDI10 Kasım 2017
MHP'Lİ YÖNTER’İN SORU ÖNERGESİNE CEVAP GELDİ09 Kasım 2017
Ampute Futbol Milli Takımı Avrupa Şampiyonu oldu09 Ekim 2017
"SPOR KULÜPLERİNİN DURUMU REZALET" 25 Temmuz 2017
Milli sporcularımızın gösterdiği başarılar, göğsümüzü kabarttı24 Temmuz 2017
2017-2018 Sezonu Süper Lig Fikstürü Çekildi11 Temmuz 2017
BAHÇELİ: 12 CESUR YÜREK’İ TEBRİK EDİYORUM03 Temmuz 2017
MHP Lideri Bahçeli, dünya şampiyonu tekvandocularımızı kutladı28 Haziran 2017
MHP Lideri Bahçeli'den Fenerbahçe'ye kutlama18 Haziran 2017
Bitirin Şu Stadyum Kavgasını, Gereğini Yapın13 Haziran 2017
Usta Raketler Antalya'da Kapıştı11 Haziran 2017
ÖNCE PENSİLVANYA SONRA KAMP08 Haziran 2017
Beşiktaş Şampiyon Oldu28 Mayıs 2017
ZONGULDAK/GÖKÇEBEY MASA TENİSİ 1si ÜLKÜ OCAKLARINDAN 26 Mayıs 2017
Euroleague'de Fenerbahçe Şampiyon Oldu21 Mayıs 2017
Vakıfbank dünya şampiyonu oldu14 Mayıs 2017
Bahçeli'den milli güreşçi Yıldırım'a kutlama 04 Mayıs 2017
BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE VE OSMANLISPOR'UN RAKİPLERİ BELLİ OLDU12 Aralık 2016
ZTK Grup Maçları Kura Çekimi yapıldı02 Kasım 2016
ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI 3. TUR EŞLEŞMELERİ BELLİ OLDU28 Eylül 2016
TFF'DE FETÖ DEPREMİ31 Temmuz 2016
2016-2017 futbol sezonunun fikstürü çekildi.19 Temmuz 2016
UEFA' da kura çekimi15 Temmuz 2016
Manisaspor'dan Devlet Bahçeli'ye Ziyaret14 Temmuz 2016
Ronaldo ve Bizimkiler13 Temmuz 2016
Antalyalı Masa Tenisçiler Antrenman Salonuna Kavuştu25 Haziran 2016
Türkiye'nin Gururu: Kürşat Çavuşoğlu08 Haziran 2016
İŞTE TÜRKİYE'NİN EURO 2016 KADROSU31 Mayıs 2016
Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray’ın27 Mayıs 2016
Devlet Bahceli'den Beşiktaş'a Tebrik...16 Mayıs 2016
ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ15 Mayıs 2016
Türk sporunda öfke, şiddet ve kutuplaşma28 Nisan 2016
Galatasaray Eurocup şampiyonu oldu!27 Nisan 2016
ÜLKÜ OCAKLI DÜNYA ŞAMPİYONU YURDA DÖNDÜ29 Mart 2016
4 Kez Dünya Şampiyonluğuna Uzanan Bir Başarı Hikayesi26 Mart 2016
AKP Türk Sporundan Elini Çeksin25 Şubat 2016
ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI’NDA EŞLEŞMELER BELLİ OLDU02 Şubat 2016
POTA DA RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU27 Ocak 2016
Sağ bek geliyor Sabri de kalıyor26 Aralık 2015
İşte EURO 2016 şarkımız!26 Aralık 2015
Antalya Akdeniz Veteran , Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası'nda birinci oldu24 Aralık 2015
Rusya'ya ağır fatura! Hepsi hükmen mağlup18 Aralık 2015
İtalya'da Galatasaray korkusu15 Aralık 2015
Cüneyt Çakır EURO 2016'da düdük çalacak!15 Aralık 2015
Galatasaray'dan son 5 sezonun en kötü performansı15 Aralık 2015
İşte Süper Lig şampiyonluk oranları!15 Aralık 2015
Gaziantepspor: 1 - Adanaspor: 115 Aralık 2015
İşte Euro 2016'daki rakiplerimiz12 Aralık 2015
TÜRKİYE KUPASI'NDA MAÇLARININ PROGRAMI BELLİ OLDU07 Aralık 2015
GALATASARAY'IN YENİ HOCASI BELLİ OLDU`MU !20 Kasım 2015
GALATASARAY'DA DEPREM18 Kasım 2015
UEFA BİLE İNANAMADI: VAY CANINA, HER ŞEY BİTTİ DERKEN TÜRKİYE FRANSA'DA14 Ekim 2015
Türkiye Fransa’ya direkt gidiyor! 14 Ekim 2015
SÜPER KUPA KUPA BEYININ09 Ağustos 2015
Savaşan İzmir Kulüplerinin Stat Meselesini Meclis'e Taşıdı15 Temmuz 2015
SÜPER LİG'DE FİKSTÜR ÇEKİMİ YAPILDI09 Temmuz 2015
Harikasınız Sultanlar27 Haziran 2015
4 YILDIZ 2 KUPA03 Haziran 2015
VE ŞAMPİYON GALATASARAY26 Mayıs 2015
GALATASARAY'IN YENİ BAŞKANI BELLİ OLDU23 Mayıs 2015
VOLEYBOLDA BÜYÜK ZAFER !10 Mayıs 2015
Avrupa'nın en büyüğü Eczacıbaşı VitrA06 Nisan 2015
KARATECİLERİMİZ AVRUPA ŞAMPİYONU22 Mart 2015
BEŞİKTAŞ'IN RAKİBİ BELLİ OLDU27 Şubat 2015
KUPADA EŞLEŞMELER BELLİ OLDU17 Şubat 2015
Masa Tenisinde Dünya Şampiyonu Diş Hekimi15 Şubat 2015
MHP'Lİ ALAN ;KIRIKKALESPOR MAÇINA GELMEK İSTERİM30 Aralık 2014
İSMAİL ELİBOL, SANDIKLISPOR MAÇINA ALINMADI!..22 Aralık 2014
UEFA AVRUPA LİGİ'NDE 2. TUR KURALARI ÇEKİLDİ15 Aralık 2014
ANKARAGÜCÜ'NDEN BAHÇELİ'YE ZİYARET08 Aralık 2014
PRANDELLİ'NİN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ28 Kasım 2014
Mustafa Yıldızdoğan'dan Genel Başkan'a vefalı davranış "ABİM" Albümü!!!13 Kasım 2014
TÜRKİYE KUPASI'NDA GRUPLAR BELLİ OLDU07 Kasım 2014
Galatasaray'ın Yeni Başkanı Duygun Yarsuvat25 Ekim 2014
Dünya şampiyonu Kürşat Çavuşoğlu görevini bıraktı14 Ekim 2014
Çavuşoğlu ve Özçelik, Türkiye’ye Altın Madalya Kazandırdı08 Ekim 2014
LÜTFÜ TÜRKKAN 'PASSOLİG'İ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI02 Ekim 2014
SÜPER KUPA SAHİBİNİ BULDU !25 Ağustos 2014
TRABZONSPOR'DA LİGDEN ÇEKİLME ÖNERİSİ26 Haziran 2014
GALATASARAY LIV HOSPITAL, FENERBAHÇE ÜLKER MAÇINA ÇIKMAMA KARARI ALDI17 Haziran 2014
Hollandalı iş adamı Kuba'da gördüklerinden dehşete düştü13 Haziran 2014
UEFA Sivasspor ve Eskişehirspor kararını açıkladı07 Haziran 2014
UEFA, Es-Es ve Sivasspor'la İlgili Soruşturma Başlattı22 Mayıs 2014
Türkiye, Kosova'yı 6-1 Yendi21 Mayıs 2014
MİLLİ TAKIM SOMA'DA19 Mayıs 2014
Yıldırım Demirören: Süper Kupa Finali Manisa'da Oynanacak16 Mayıs 2014
Kupa Aslanı: 1-007 Mayıs 2014
FENERBAHÇE ŞAMPİYON!27 Nisan 2014
TFF: 2020´YE ADAY DEĞİLİZ25 Nisan 2014
KUPA FİNALİ KONYA'DA OYNANACAK21 Nisan 2014
Ziraat Türkiye Kupası'nda finalin adı belli oldu.17 Nisan 2014
Galatasaray finalde17 Nisan 2014
Avrupa'nın en büyüğü Dişi Aslanlar!13 Nisan 2014
HALTERDE 2 ALTIN MADALYA06 Nisan 2014
Rıza Kayaalp 4. kez Avrupa Şampiyonu06 Nisan 2014
TAHA AKGÜL AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU04 Nisan 2014
VOLEYBOL´DA FENERBAHÇE AVRUPA ŞAMPIYONU29 Mart 2014
TÜRKIYE KUPASI’NDA YARI FINAL MAÇLARININ PROGRAMI BELLI OLDU12 Mart 2014
FATIH TERIM: "ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN İNŞALLAH 2016'DA ORADA OLACAĞIZ"23 Şubat 2014
EURO 2016 ELEMELERINDE TÜRKIYE'NIN RAKIPLERI BELLI OLDU23 Şubat 2014
İran liginde Türk takımı TRAKTÖR şampiyon16 Şubat 2014
Türkiye 2014 Dünya Kupası'nda02 Şubat 2014
PFDK Kararları 30.01.201431 Ocak 2014
Bahçeli'den Aziz Yıldırım'a Destek18 Ocak 2014
Yargıtay'dan şike kararı17 Ocak 2014
Kasımpaşa'dan TFF'ye ve Başkan Demirören'e teşekkür!13 Ocak 2014
TFF'den Flaş Karar12 Ocak 2014
Olaylı derbide kupa Galatasaray'ın12 Ocak 2014
MANCINI: TÜRK FUTBOLU BIRAZ GERIDE KALMIŞ10 Ocak 2014
Kupada gruplar belli oldu25 Aralık 2013
Galatasaray Rakibi Chelsea Oldu16 Aralık 2013
Trabzonspor İtalya'dan lider döndü13 Aralık 2013
ASLAN YINE TARIH YAZDI11 Aralık 2013
DÜNYA KUPASI'NDA KURALAR ÇEKILDI!07 Aralık 2013
'YÜCE ATATÜRK' YAZISINA CEZA GELIYOR!07 Aralık 2013
Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. Tur kuraları06 Aralık 2013
Fırtına yıktı geçti29 Kasım 2013
Filipinli çocuklar için oynadılar18 Kasım 2013
Türkiye Kupası'nda kuralar çekildi11 Kasım 2013
MHP Lideri Bahçeli, Aziz Yıldırım'ı Kutladı03 Kasım 2013
Trabzonspor, Evinde Legia Varşova'yı 2-0 Yendi24 Ekim 2013
Şampiyonlar Ligi'nde gecenin özeti!24 Ekim 2013
Galatasaray - Kopenhag: 3-124 Ekim 2013
Beşiktaş-G.Saray derbisinde karar belli oldu!22 Ekim 2013
Vakıfbank Dünya Şampiyonu13 Ekim 2013
Juventus 2 – 2 Galatasaray (özet)03 Ekim 2013
Galatasaray yönetimi, Fatih Terim ile yollarını ayırma kararı aldı. 24 Eylül 2013
BAHÇELİ DERBİDE YAŞANAN OLAYLARI DEĞERLENDİRDİ23 Eylül 2013
Dev derbi tamamlanamadı!22 Eylül 2013
UEFA'dan özel önlem15 Eylül 2013
İşte şimdi ortalık karışacak!06 Eylül 2013
FATIH TERIM: “KAYBEDECEK BIR ŞEYIMIZIN OLMADIĞI BIR ORTAMDAYIZ”05 Eylül 2013
Olimpiyat bahane, turistik gezi şahane04 Eylül 2013
UEFA'dan Trabzon'a şok haber04 Eylül 2013
İşte Trabzonspor'un rakipleri ! 30 Ağustos 2013
Fenerbahçe ' de deprem...! 30 Ağustos 2013
Beşiktaş da Avrupa defterini kapattı30 Ağustos 2013
Galatasaray'ın rakipleri ve grubu belli oldu29 Ağustos 2013
İşte CAS'ın kararı28 Ağustos 2013
MİLLİ TAKIMDA İSTİFA20 Ağustos 2013
MHP’den Yıldırım Demirören’e kınama!20 Temmuz 2013
Süper Lig'de fikstür çekildi!17 Temmuz 2013
SON UMUT CAS16 Temmuz 2013
UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaş kararı15 Temmuz 2013
ŞENES ERZIK ERTELEMEYI YALANLADI!13 Temmuz 2013
SÜPER KUPA MAÇI KAYSERI'DE12 Temmuz 2013
UEFA'DAN FENERBAHÇE'YE ŞOK CEZA25 Haziran 2013
Dinar’da GS Spor Kulübü Seçmeleri Başladı19 Haziran 2013
ULUSOY: BÜTÜN DÜNYAYA REZIL OLDUK18 Haziran 2013
ŞAMPIYON GALATASARAY15 Haziran 2013
BEŞIKTAŞ’ TAN UEFA DISIPLIN KURULU AÇIKLAMASI10 Haziran 2013
UEFA'dan resmi açıklama geldi! 10 Haziran 2013
F.BAHÇE VE BEŞIKTAŞ UEFA DISIPLIN KURULU'NA SEVKEDILDI!10 Haziran 2013
FATIH TERIM MILAN'IN BAŞINDA!02 Haziran 2013
"TÜRKIYE’YE ŞAMPIYONLAR LIGI KUPASINI GETIRMEK ISTIYORUZ"27 Mayıs 2013
Süper Lig'e çıkan son takım belli oldu 26 Mayıs 2013
Avrupa'nın en büyüğü Bayern Münih26 Mayıs 2013
İŞTE SÜPER LIG'IN 34 HAFTALIK ISTATISTIĞI20 Mayıs 2013
Cim Bom'un bayrağı Köprü'de19 Mayıs 2013
Süper Lig'de görünüm 34. hafta19 Mayıs 2013
Spor Toto Süper Lig'de görünüm son hafta19 Mayıs 2013
VOLKAN VE SABRI’NIN CEZASI BELLI OLDU16 Mayıs 2013
Galatasaray, şampiyonluk kutlamalarını erteledi 13 Mayıs 2013
Büyükataman'dan başsağlığı mesajı /FIFA Başkanı'ndan başsağlığı mesajı 07 Mayıs 2013
Süper Lig'de görünüm 32. hafta06 Mayıs 2013
Şampiyon Galatasaray05 Mayıs 2013
ŞAMPİYONU KUTLUYORUZ02 Mayıs 2013
Alkışlar Pınar Karşıyaka'ya!29 Nisan 2013
Süper Lig'de görünüm 31. hafta28 Nisan 2013
Spor Toto Süper Lig'de görünüm 30. hafta22 Nisan 2013
Spor Toto Süper Lig'de 29. hafta Görünüm14 Nisan 2013
TFF'ye protesto yürüyüşü14 Nisan 2013
"Tereddüt etmeden kabul ettim"14 Nisan 2013
Fenerbahçe'nin rakibi belli oldu12 Nisan 2013
Aslan`lar gibi veda10 Nisan 2013
Süper Lig'de görünüm 28.hafta08 Nisan 2013
TERİM: "ELLERİNDEN GELENİ ARDINA KOYMASINLAR"07 Nisan 2013
Fatih Terim sezonu kapattı 07 Nisan 2013
Spor Toto Süper Lig'de görünüm 27. hafta02 Nisan 2013
Brezilya artık çok uzak!27 Mart 2013
Süper Lig'de kıran kırana yarış17 Mart 2013
Avrupa'da rakipler belli oldu15 Mart 2013
Kanarya çeyrek finale uçtu!15 Mart 2013
Fenerbahçe-Viktoria Plzen maçı saat kaçta hangi kanalda?14 Mart 2013
Arslan Avrupa'da Tarih yazdı13 Mart 2013
Süper Lig'de görünüm 24. Hafta03 Mart 2013
Şampiyon Halkbank03 Mart 2013
UEFA'dan Fenerbahçe'ye şok ceza28 Şubat 2013
G.Saray'a kardeş kulüp!27 Şubat 2013
İstanbul 2020'ye En Büyük Aday27 Şubat 2013
Arena'da nefes kesen maç26 Şubat 2013
Süper Lig'de görünüm 23.hafta24 Şubat 2013
Tur Almanya'ya Kaldı21 Şubat 2013
Spor Toto Süper Lig'de görünüm 22.hafta17 Şubat 2013
Galatasaray'da Drogba dönemi başladı16 Şubat 2013
DURUP DURURKEN KENDİMİZE SIKINTI YARATMAYI SEVİYORUZ16 Şubat 2013
Süper Lig'de 21.haftanın görünümü11 Şubat 2013
UltrAslan'dan Melo'ya açık mektup!08 Şubat 2013
Spor Toto Süper Lig'de görünüm03 Şubat 2013
Melo'ya tükürük cezası01 Şubat 2013
Fenerbahçe'den iki transfer bombası birden30 Ocak 2013
Süper Lig'de görünüm27 Ocak 2013
Galatasaray 10 kişiyle de lider: 2-127 Ocak 2013
Galatasaray Didier Drogba ile anlaştı27 Ocak 2013
Taht kavgası27 Ocak 2013
Trabzonspor, Elazığ'da kaybetti: 3-127 Ocak 2013
Aslan'ın Stoper Adayı Böyle Biri25 Ocak 2013
Wesley Sneijder: Şimdi sıra bende24 Ocak 2013
Belhanda geliyor24 Ocak 2013
İşte Terim'in yeni prensi: Sneijder24 Ocak 2013
Antrenmanda büyük kavga!23 Ocak 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH