Ana Sayfa > EKONOMİ

Koncuk: İnanmış İnsanın Gücü, En Büyük Güçtür
28 Aralık 2016
Bu haber 1108 kez okundu
Türkiye Kamu-Sen’in ülke genelindeki istişare toplantıları Isparta ve Burdur’la devam etti. Coşku ve heyecanın hiç dinmediği toplantıda,
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türkiye Kamu-Sen Genel Mali Sekreteri ve Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Sözleşme Sekreteri ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türkiye Kamu-Sen Genel Basın Sekreteri ve Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz, Türkiye Kamu-Sen Genel Sosyal İşler Sekreteri ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Şerafeddin Deniz, Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz ve Genel Merkez Yöneticileri, üyelerimiz ve teşkilatımızla bir araya geldi.
 
KONCUK: SESİMİZİ, NEFESİMİZİ DUYMAYAN KALMAYACAK
 
İstişare toplantımıza katılımcıları selamlayarak başlayan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ülke ve çalışma hayatı gündemine ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Koncuk, “Isparta’da olmaktan mutluluk duyuyorum. Aslen Adanalı’yım ama yarı yarıya Isparta’lıyım. Gençlik yıllarım Şarkikarağaç’ta geçmiştir. O nedenle buranın yeri ve önemi bende çok önemlidir. 
 
Her yerde bulunmaya gayret gösteriyoruz. Ayak basmadığımız il, ilçe kalmayacak. Sesimizi, nefesimizi duymayan kalmayacak. Kimse duymadım, görmedim demeyecek. Türkiye Kamu-Sen ve bağlı sendikalarımız, Genel Başkanlarımız, Şube başkanlarımız durmuyor ve mücadele ediyorlar. Bazıları “Bunlar hala nasıl ayakta?” diye merak ediyorlar. Bu onların kavrayamayacağı bir durumdur. Bu kadar eziyet gören bir teşkilatın hala 450 bin üyesi olması aslında üniversitelerin üzerinde çalışması gereken bir tez çalışmasını gerektirir. Bu tek kelimeyle ifade edilebilir, “İnanmış insanın gücü en büyük güçtür”. Hiçbir şey onu eğip bükemez. Türkiye Kamu-Sen’in mücadele azminin azalmadan devam etme sebebi sizin o kocaman yüreklerinizdir.
 
 
Sendikacılık esasen dünden daha önemli hale geldi, kamuda yaşananlar, 15 Temmuz’dan sonra olanları göz önüne aldığımızda, hukukun ülkemizde neredeyse askıya alındığını dikkate aldığımızda, sendikaların ve stk’ların herkesi uyarma görevini yapma noktasına geldiğini hepimizin görmesi lazım. Türkiye’de,  Sivil toplum kuruluşu denilen yapıların birtakım yerlere yağ çekme mekanizmasına dönüştüğü ortadadır. Adı sivil toplum kuruluşu olan ancak koltuklarını korumaktan başka bir şey yapmayan insanların oluşturduğu  yapıların adı stk olamaz. Biz sendikal kimliğimizi, demokratik kitle örgütü kimliğimizi her alanda kullanarak hakkını vermeye gayret eden bir konfederasyonuz.  
 
657 sayılı devlet Memurları Kanunu tartışılıyor. İş güvencesinin kaldırılacağı, 657’nin değişeceği ifade ediliyor. Bunlar sık sık gözümüzün içine baka baka anlatılıyor. İşte bundan dolayı  sendikal mücadele daha önemli bir hale geldi. Çalışma hayatıyla ilgili önümüzdeki süreç daha sıkıntılı olacaktır. 657’sayılı DMK’yı değiştirmek kolay bir iş değildir. Anayasanın 128. Maddesinin ortadan kalması gerekir ki, ben  siyasi partilerin özellikle de muhalefet partilerinin  evet diyeceğini düşünmüyorum. Bu madde devlet memurlarını tanımlayan en önemli maddedir. O madde değiştirildiği takdirde 657 değiştirilebilir.  
 
Biz Türkiye Kamu-Sen olarak asla böyle bir değişikliğin yanında olmayacağımızı ifade ettik. “Kimse bizlerle uğraşmasın” dedik. Birileri korkabilir, biz doğruları söylemek üzere buradayız. “Biz sendikacılık yapacağız” dedik bu sözü tutuyoruz, bundan sonrada tutacağız. Kimse 657 ile memurla uğraşmasın. Değişmesi gereken maddeler var mı, otururuz masaya değiştiririz, mesela ek gösterge rakamları. Oturalım bunu değiştirelim. Tüm memurların ek gösterge rakamlarını 800’er puan artıralım. Bu işlerine gelmiyor. 
 
Bunlar diyorlar ki, “Öyle bir düzenleme yapalım, memurları da bir taşeron çalışan gibi istediğimiz zaman kıdem tazminatını vererek kapının önüne koyalım” diyorlar. Yani “At oynatalım” diyorlar. Böyle bir şey yok. Buna izin vermeyiz. Siz insanların gelecekleriyle oynayamazsınız, sistemi işinize geldiği gibi eğip bükemezsiniz. Çekin sağlık çalışanlarını sağlıktan, öğretmenleri çekin okullardan…Orada devlet kalmaz. Devlet, memurları ile bir cisim haline gelir. Devlet, memurlarla halka uzanan bir hale gelir.
 
Bu açıklamalarımız yavaş yavaş sonuç vermeye başladı. Cumhurbaşkanlığı ekonomik kurul üyesi olan bir hocamız kendi geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Bir talimat aldığını, çalışma hayatına yönelik yeni bir çalışma yapacağı ama işçi ve memur ayrımı olacak şekilde bir çalışma hayatı dizaynı üzerine gayret sarf edeceği noktasında haberler geldi. İnşallah sayın Cumhurbaşkanı da bu hayalden vazgeçmiştir. Bu önemli bir talimattır. Bunun aksi umarım olmaz. Aklı selimi bulmak lazım” dedi.
 
KONCUK: TÜRKİYE’DE ARTIK AKLISELİM’İN GALİP GELMESİ LAZIM
 
“Gelin kamuda milat olarak 15 Temmuz’u alalım, yeni bir sayfa açalım” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Umut ediyorum zaman içinde aklıselim bulunur, kinler azalır, vicdanlar yumuşar ve masum insanlar için yeni bir yol bulunur” dedi. Koncuk, “15 Temmuz süreci yaşadık. İç kargaşa çıkarmaya yönelik bir hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Milletin feraset ve cesareti ile siyasi partilerin Genel Başkanlarının gayreti ile bunu savuşturduk. Bundan sonra yaşadıklarımıza bakarak bir değerlendirme içine girmemiz lazım. Ülkeyi yönetenlerin hala 15 Temmuz’da meydana gelen travmadan çıktıklarını düşünmüyorum.
 
Şayet çıksalardı kamuda daha aklı selim hareketler görürdük. Kamuda 86 bin memur ihraç edildi. 15-20 bin aralığında açıkta bekleyen var. Bunların içinde gerçekten FETÖ ile hiçbir yakınlığı bulunmayan insanlar olduğunu biliyoruz ama birileri pisliğe taş atınca size de sıçrayabiliyor. Türkiye tam bir akıl tutulması yaşıyor. Türkiye Kamu-Sen olarak 19 Temmuz’dan bu yana açıklamalarımızda hukuk içinde kalınmasını, mağdurlara savunma hakkı verilmesini ısrarla söylüyoruz.
 
17-25 Aralık’tan önce bu FETÖ denen yapının referansı olmadan herhangi bir kuruma girebilmek mümkün değildi. Yargıda, emniyette her neredeyse o FETÖ’cülerden referans alınmadan iş yapılmıyordu. Ülkeyi yönetenler, “Biz bunları 17-25 Aralık’ta anladık” diyorlar. Nasıl anladınız? Size bir operasyon yapıldı, o zaman anladınız. Herkesin sizin söylediklerinize inanmasını beklediniz. Madem siz 17-25 Aralık’ı milat seçtiniz, bende diyorum ki, “Bu 17-25 Aralık neden milat oldu? Bu siyasetçinin kendini affettiği tarih aslında. Milletle alakası yok. Siz o günden önceki tüm ilişkilerden bu tarihi milat sayarak kendinizi aklamış oluyorsunuz ama millet bunların gerçek yüzünü 15 Temmuz’da gördü” Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bunların yüzünü çok önceden biliyorduk. 15 Temmuz’dan öncede, 17-25 Aralık’tan öncede biliyorduk.
 
Milletin her ferdinin bunları tanımasını beklemek akılcı ve vicdani bir tavır değildir. Türkiye Kamu-Sen olarak, “Gelin kamuda milat olarak 15 Temmuz’u alalım, yeni bir sayfa açalım. Masum insanlar için yeni bir sayfa açalım” diyoruz ama buna cevap bulabilmiş değiliz şu ana kadar. Umut ediyorum aklıselim bulunur, kinler azalır, vicdanlar yumuşar, masum insanlar için yeni bir yol bulunur. Eğer bir çözüm bulunmazsa hepimiz vicdan azaplarıyla karşı karşıya kalabiliriz. İnsanları işsiz bırakmak sadece onları değil, ana ve babalarını, eşlerini, çocuklarını da cezalandırmak anlamına gelir. Türkiye Kamu-Sen olarak bunu tarihi bir görev olarak addediyor, sorumluluğumuz gereği olarak artık burada bir aklı selimin hakim olması gerektiğini Isparta’dan tekrar ifade ediyorum. Bu problemler umarım çözülür” dedi.
 
KONCUK: MÜLAKAT SİSTEMİ, TÜRKİYE’DE NİTELİKLİ TORPİL DÖNEMİNİ BAŞLATACAKTIR
 
Kamuda getirilen mülakat sistemini sert bir dille eleştiren Genel başkan İsmail Koncuk, “Biz Türkiye Kamu-Sen olarak üzerimize düşeni iptal davaları açarak yaptık ama milletimiz de üzerine düşeni yapmalı ve ses çıkarmalı. Yoksa yarın evlatlarınız bir işe girmek istediğinde bu torpil sistemi devam ederse, iktidar partilerinin kapılarında beklemekten başka bir yol bulamayacaksınız. Çocuklarınızın donanımlı olması, alın teri dökmesinin bir anlamı kalmayacaktır” dedi. Koncuk, “Çalışma hayatında ciddi sıkıntılar var. Öğretmen alımı dahi mülakatla yapılır hale geldi. KPSS ile öğretmen alınırken artık öğretmenlik mülakatla girilebilen meslekler arasına girdi. Bir düzenlemeyle sağlık çalışanları da mülakatla kamuya girecekler.
 
Öğretmen ve sağlık çalışanı 4+2 yıl çalıştıktan sonra tayin isteyecekler ve işe mülakatla girecekler.  Bu Türkiye’de nitelikli torpil dönemini başlatacak bir uygulamadır. Biz gerek Türkiye Kamu-Sen olarak gerek Türk Eğitim-Sen olarak mülakat sisteminin iptali için üzerimize düşeni yaptık ve iptal davalarını açtık ama milletimizin de çocuklarının geleceğini hesap ederek bir ses çıkarması lazım. Yarın evlatlarınız bir işe girmek istediğinde bu torpil sistemi devam ederse, iktidar partilerinin kapılarında beklemekten başka bir yol bulamayacaksınız. Çocuklarınızın donanımlı olması, alın teri dökmesinin bir anlamı kalmayacaktır. Bu hepimizi ilgilendiren bir sistemdir. Biz üzerimize düşen gayreti göstereceğiz. Hem sözleşmeli sistem, hem mülakat sistemi ortadan kalkıncaya kadar mücadele edeceğiz.
 
Kamuda neredeyse bir tane idarecimiz kalmadı. Hastane müdürü, okul müdürü, postane müdürü, müftümüz kalmadı. 15 Temmuz sürecinde sayın Cumhurbaşkanı, “Yenikapı ruhu, birlik ve  beraberlik” dedi. Son derece önemli bir açıklama idi. Türkiye’nin içte ve dışta yaşadıkları, devamında 15 Temmuz’da yaşadığı musibetten sonra gerçekten birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Buna inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı Yenikapı ruhu deyince umutlandık. Bu Yenikapı ruhu ifadesinden bugüne kamuda yaşananlara bakıldığında bu çağrının taşrada karşılık bulamadığını görüyoruz. Aynı ayrımcılık tüm illerde devam ediyor.
 
Genel anlamda bu çağrı külliyenin duvarlarını aşamadı. Bu illerde, ilçe merkezlerinde çeteler var. Hukukun felan, bir anlamı yok. Vakıflar, sendikal görünümlü yapılar çete oluşturmuş, kim ne derse desin onlar orada 15 Temmuz öncesindeki havayı çalmaya devam ediyorlar. Elbette bütünlükten yanayız, “Ayrımcılık son bulsun” diyoruz, söylemlerimizde bundan yana ama yaşadıklarımız halen kamuda dışlanmaya devam ettiğimizi gösteriyor. Mevzuat düzenlemelerinin de ayrımcılığın devamı noktasında olduğunu görüyoruz. Bir düzenleme yapıldı, çerçeve yönetmelik çıktı Devlet Personel Başkanlığı’nca ve  yönetici atama sisteminde de mülakat getirildi. Biz bu ayrımcılığın ortadan kalkacağına nasıl inanlım? Buna ses çıkarmayalım mı? Bunları dillendireceğiz, yüksek perdeden söyleyeceğiz” dedi.
 
KONCUK: OHAL ARTIK BİTMELİ, OLAĞAN HALE DÖNÜLMELİDİR
 
OHAL’in kapsamı dışına çıktığına dikkat çeken Genel Başkan İsmail Koncuk, “OHAL idari yapıyı tehdit eder bir boyut aldı ve kamuyu, kamu çalışanlarını sıktı” dedi. Koncuk, “Şu an ülkemizde OHAL var. Kamuda ki tüm düzenlemeler OHAL çerçevesinde uygulanıyor. OHAL terörle mücadele amacıyla çıkarıldı ama maalesef kapsamını aşan bir düzenleme haline geldi. Türkiye Kanun Hükmünde Kararnamelerle yönetiliyor. OHAL kapsamı dışına çıkmış bir durumda. TBMM by-pass edildi. Bu bizi demokrasiden uzaklaştıran bir duruma dönüyor. Umut ediyorum OHAL kısa sürede kalksın. Bombalar patladıkça birileri çıkıp, “OHAL kalksın diyenler görsün” diyorlar. Bomba patladığında sanki OHAL yoktu. OHAL idari yapıyı tehdit eder bir boyut aldı ve kamuyu, kamu çalışanlarını sıktı.
 
Umut ediyorum, OHAL artık ortadan kaldırılır ve uzatılmaz. Bunu söylerken “Terörle mücadele geri adım atılsın” demiyoruz. Bu mücadelede sonuna kadar varız,  ama demiyoruz, ancak demiyoruz, fakat demiyoruz…Terörle mücadelede, hükümetin, devletin alacağı her kararı sonuna kadar destekliyoruz.  Biz zaten her zaman terörle mücadele yapılsın noktasında tavır sergiledik. Onlar, “Çözüm süreci” derken, biz “Terörle müzakere edilmez, mücadele edilir” demedik mi? Biz bunları savunduk, hala da aynı şeyleri söylüyoruz. Kararlı olun biz sonuna kadar yanınızdayız” dedi. 
 
KONCUK: MÜCADELEMİZİ HEP BİRLİKTE DAHA DA YUKARI ÇIKARACAĞIZ
 
Konuşmasının sonunda kamu çalışanlarına çağrıda bulunan Genel Başkan İsmail Koncuk, “Memurların karşısına çıkacak yüzü olan tek bir konfederasyon vardır, o da Türkiye Kamu-Sen’dir. Bizi desteklemek ülkenin, evlatlarınızın geleceğini desteklemek demektir” dedi. Koncuk, “Kamuda yaşanan bu gelişmelerden hareketle önümüzde iki yol var, sağlam bir sendikal mücadele ya da yaşanan bütün şeyleri sineye çekeceğiz “Eyvallah” diyeceğiz. Biz hep birinci yolu tercih ettik. Türkiye Kamu-Sen olarak yıllardır kamu çalışanlarını uyardık, “Gelin birlikte mücadele edelim” diye, bu mücadeleyi sağlam bir zeminde hep birlikte yapmazsak emin olun cumhuriyet tarihi boyunca kazandığımız tüm hakları birer birer kaybederiz.
 
Bir yandaş sendikanın bir milyon üyesi oldu. Camide imam “Köyden şehre nasıl gelirim?” diye sendikasını tercih ederse, hastanedeki hemşire “Döner sermayeden 100 TL daha nasıl fazla alırım?” derse, öğretmen “Günlük planımı, haftalık planımı okul müdürü bozar” diyerek endişe eder ve sendikal tercihini böyle yaparsa, postacı “Cihetimi değiştirirler aman ha!”! diyerek sendikal tercih ortaya koyarsa çok şey kaybederiz. “Isparta’da nasıl yetkili değiliz?” diye şapkayı önümüze koymamız lazım. Burada her şey bizim lehimizedir. Burada vatansever olmayan bir kişi yoktur. Isparta’da ve Türkiye’nin her yerinde tüm hizmet kollarında yetkili olmamız gerekir. Kamu çalışanlarının Türkiye Kamu-Sen’e ihtiyacı var. Mücadelemizi hep birlikte daha yukarlara çıkarmamız lazım.
 
2017’de tekrar toplu sözleşme masasına oturacağız. Bir hata yaptılar 2013’de imzaladıkları toplu sözleşmenin bir maddesi 2015 yılında  tekrar değiştirildi , fark etmediler. Her ay yüzde 1,8 enflasyon kaybına sebep oldular. Dünyadan bi haberler. Bunları tezgaha getirdiler, önlerine koydular, bunlarda demiyor ki, “Biz 2013’de bu maddeyi imzaladık bitti. 2015’te niye yine önüme geldi” diye sormuyorlar. Emekliler dahil 5 milyon insanın aylık kaybı yüzde 1,8’dir. Bu emekliliğimize yansıyacak bir orandır. Bunu yapan insanın utanması gerekir. Sendikacıyım  diye ortada gezmemesi lazım ama adamlar  bir milyon üye buluyorlar. Böyle bir mantık olmaz. Anlatacağız, izah edeceğiz, insanları bilgilendireceğiz. Memurların karşısına çıkacak yüzü olan tek bir konfederasyon vardır, o da Türkiye Kamu-Sen’dir her yönüyle. Bizi desteklemek ülkenin, evlatlarınızın geleceğini desteklemek demektir.” diyerek sözlerini noktaladı.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
Bulut, çiftçilerin sulama sorununa dikkat çekti06 Ağustos 2020
"İndirimli tarifeler uygulanmalı"03 Ağustos 2020
Çiftçilerin Borçları Ertelensin11 Temmuz 2020
İşçinin ekmeğine dokunmayın26 Haziran 2020
BÖYLE GİDERSE ÇİFTÇİLİK BİTECEK !26 Haziran 2020
MEHMET TAYTAK'IN BASIN TOPLANTISI23 Haziran 2020
"Aracılar değil, toprağa alın teri döken çiftçiler kazanmalıdır"21 Haziran 2020
“ÇİFTÇİLERİMİZ PERİŞAN OLDU”19 Haziran 2020
Çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi ...17 Haziran 2020
TARIMIN STRATEJİK ÖNEMİNİ KORONAVİRÜS SALGINI BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYMUŞTUR 17 Haziran 2020
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ, MERSİN’İ OLUMSUZ ETKİLEMEKTEDİR09 Haziran 2020
MHP’li Varlı, üreticilerin yanında!06 Haziran 2020
"Çiftçilerimizin zararı acilen karşılanmalıdır"26 Mayıs 2020
‘’Korona esnafı daha fazla vurdu, kamu borçları seneye ertelensin’’11 Mayıs 2020
Muzlar çürümeye terk edilmemelidir08 Mayıs 2020
"Esnafın nefes alması mutlaka sağlanmalıdır"06 Mayıs 2020
Çiftçilerimiz yalnız ve sahipsiz değildir06 Mayıs 2020
"Sicil affının mutlaka gelmesi gerekiyor"02 Mayıs 2020
Esnafa Sicil Affı Getirilsin, Kolay Kredi İmkânı Verilsin25 Nisan 2020
Kaşıkçı çilek üreticileriyle bir araya geldi21 Nisan 2020
Yücel Bulut'tan süt açıklaması14 Nisan 2020
İLK GÜNDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ10 Nisan 2020
Van'da ekmeğe, koronavirüs zammı28 Mart 2020
MHP muhtaç ailelerin yardımına koştu26 Mart 2020
Karataş'tan fırıncılara tepki18 Mart 2020
“Üreticinin meselesi hepimizin meselesi” 29 Şubat 2020
Ayşe Sibel Ersoy’dan “Apiterapi” önergesi .21 Şubat 2020
“Sicil affı mutlaka çıkarılmalı”20 Şubat 2020
Depremzedelerin fatura talebini Meclise taşıdı19 Şubat 2020
Kalaycı: "Konya Metro'ya hızla kavuşacak"14 Şubat 2020
Fendoğlu, depremzede esnafa sicil affı istedi12 Şubat 2020
MHP'den yüksek konut fiyatları için araştırma önergesi24 Ocak 2020
HAKSIZ REKABET ORTADAN KALDIRILSIN16 Ocak 2020
Devlet memurunu tahkir etmek, devleti tahrip etmektir08 Ocak 2020
MHP’li Varlı zarar gören alanları inceledi03 Ocak 2020
Esin Kara, çiftçinin Tarım Kredi'ye borçlarını sordu31 Aralık 2019
“SULAMA BİRLİKLERİNİN BORÇLARI AFFEDİLMELİ”21 Aralık 2019
Kayıt dışı ekonomide yeni tedbirler alınmalı20 Aralık 2019
"Ara eleman sorunu çözülmeli"19 Aralık 2019
3600 ek gösterge beklentileri yerine getirilmeli18 Aralık 2019
2020 Merkezi Yönetim bütçe görüşmeleri09 Aralık 2019
EMD’den ‘30.Yaş’ kutlaması.08 Aralık 2019
Karakaya: KİT'ler ya asli görevlerini yapacaklar05 Aralık 2019
BÜTÇE VE ÖTESİ 02 Aralık 2019
EKONOMİMİZİ ÇÖKERTME GİRİŞİMLERİ ETKİSİZLEŞTİRMİŞTİR28 Kasım 2019
Matikçi değil yüzde 99’u gerçek emekçi08 Kasım 2019
İşçilere kıymaktan vazgeçin31 Ekim 2019
TMMOB çalışanlarının kesintileri ile ilgili soru önergesi11 Ekim 2019
Pamukta beklenmedik rekolte ve fiyat düşüklüğünün, ...03 Ekim 2019
"Devletimiz bu yaraları saracak güce ve şefkate sahiptir"23 Temmuz 2019
Sadir Durmaz'dan işçi kıyımına tepki! 19 Temmuz 2019
"Amacımız bağcıyı dövmek değildir"10 Temmuz 2019
“Dağ fare doğurdu!”30 Haziran 2019
"Konya YHT Garı ne zaman açılacak"28 Haziran 2019
Taytak, yumurta üreticilerinin sorunlarını TBMM'ye taşıdı22 Haziran 2019
İZMİR ENERJİSİNİ YENİLİYOR 31 Mayıs 2019
"Kazandığımız Belediyelerde Bütçeleme Faaliyeti Başlatacağız"09 Mart 2019
Taşdoğan, Adıyaman'ın sorununu meclise taşıdı.09 Şubat 2019
Taşdoğan'dan Bakan Pakdemirli'ye Soru Önergesi08 Şubat 2019
Afyon’da Hayvancılık Kontrol Noktası kurulsun17 Ocak 2019
Asgari Ücretlilere Ulaşım Desteği Talebi11 Ocak 2019
Vergi Ödemenin Kul Hakkı ve Milli Ödev 28 Aralık 2018
ÇİFTÇİSİNİN SIKINTISI MECLİS'TE27 Aralık 2018
Karayolu Taşımacılığı İçin Gerekli Belge Fiyatları Çok Yüksek 24 Aralık 2018
MHP’den asgari ücret açıklaması!21 Aralık 2018
“AYRIM SON BULMALI”19 Aralık 2018
“MHP’nin Sözü Senettir”11 Aralık 2018
Bütçe Millet Malıdır, Beytülmaldır .11 Aralık 2018
İP, EYT SORUNUNU TIKIYOR05 Aralık 2018
Mücadele sahtekarları03 Aralık 2018
MEZUN ÇOK, İSTİHDAM YOK!29 Kasım 2018
Taytak, Pancar Üreticisinin sorunlarını bakana sordu27 Kasım 2018
Yerli ve milli üretimimiz yok olmaktadır. 20 Kasım 2018
SURİYELİLERİN ODA VE BORSA YÖNETİCİLİĞİNİN ÖNÜNÜ KESEN YASA TEKLİFİ19 Kasım 2018
Kadro alamayan taşeron işçiler Gündeme Alınmalı 14 Kasım 2018
ŞEHİT, GAZİ VE YAKINLARINA . . . 12 Kasım 2018
MHP'li Durmaz: "Güvenli Bir Gelecek İnşası En Büyük Hedefimizdir"08 Kasım 2018
MHP'den Mevduat Önerisi08 Kasım 2018
MHP’Lİ AKÇAY ZEYTİN ÜRETİCİLERİNE DESTEK İSTEDİ07 Kasım 2018
Karataş'dan, Aydın'a Destek07 Kasım 2018
"Kayseri Milli Savunma Üretimi Konusunda Sembol Olmaya Aday Bir Şehrimizdir"02 Kasım 2018
MHP’den EYT açıklaması29 Ekim 2018
Fendoğlu'ndan Eyt Değerlendirmesi28 Ekim 2018
"ASKIDA EKMEK PROJESİ"26 Temmuz 2018
BATAKLIĞI BIRAKIP SİVRİSİNEKLERLE UĞRAŞMAK05 Temmuz 2018
Reformlar ittifak ruhu içerisinde devam edecek01 Temmuz 2018
"ÜRETEN BİR TÜRKİYE OLMALI" 21 Haziran 2018
"Bizim 24 Haziran'dan Sonra Önceliğimiz Ekonomi"10 Haziran 2018
"Enflasyon Merkez Bankasının yalnız başına çözeceği bir mesele değil"05 Haziran 2018
"Kadro Alamayan Taşeron İşçilerin Feryadı Duyulmalı"14 Mayıs 2018
GEÇİMLE İLGİLİ SIKINTILAR VAR 10 Mayıs 2018
“EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR MAĞDUR EDİLMEMELİ”06 Mayıs 2018
“İmar Ve Mülkiyet Sorunlarının Çözülebilmesi İçin” Kanun Teklifi 05 Nisan 2018
PROJELERİN BİR AN ÖNCE BİTİRİLMELERİ GEREKİYOR28 Mart 2018
"Çiftlik Bank" Araştırma Önergesi 27 Mart 2018
Kanun tasarısı KDV sistemindeki çarpıklığı düzeltmiyor23 Mart 2018
'TÜRKİYE'DE ŞEKER ÜRETİMİ MUTLAKA OLMALI'11 Mart 2018
Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde acele edilmemeli09 Mart 2018
MHP'Lİ KARAKAYA, SULAMA BİRLİKLERİNE TERCÜMAN OLDU07 Mart 2018
"2023’e Doğru Türkiye’nin Kalkınma Perspektifi”06 Mart 2018
Afyonkarahisar MHP'den İmza Kampanyasına Destek01 Mart 2018
KÖYLÜLER, ÜRETKEN, ÇALIŞKAN VE KAHRAMANDIR25 Şubat 2018
MHP Yozgat Şeker Fabrikası Satışını TBMM Gündemine Taşıdı.24 Şubat 2018
Türk Şekeri Tehdit Ediliyor22 Şubat 2018
Çorum ortalamanın çok altında kaldı22 Şubat 2018
KENTSEL DÖNÜŞÜM RANTSAL DÖNÜŞÜME KURBAN EDİLEREK VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR EDİLMEMELİDİR! 21 Şubat 2018
'VATANDAŞIN YAŞAYACAĞI KARGAŞANIN ÖNÜNE GEÇİN'20 Şubat 2018
Taksici Esnafımızın Helal Lokmasıyla Oynayan UBER Ülkemizde de Yasaklanacak mı?13 Şubat 2018
ÜLKEMİZİN FOTOĞRAFI BUDUR 26 Aralık 2017
MHP'den Gemlik Belediyesi'ne Tepki 21 Aralık 2017
TÜRK FINDIĞI YABANCI TEKELLERE TESLİM EDİLDİ 21 Aralık 2017
MHP’den Ak Belde AŞ.vergi borcu nedeniyle ihalelere giremiyor !20 Aralık 2017
TARIM, MİLLİ GÜVENLİK SEKTÖRÜDÜR 19 Aralık 2017
MHP'den 'Bütçe' Eleştirisi19 Aralık 2017
YERLİ MALI DEMEK, MİLLİ ÜRÜN DEMEKTİR.18 Aralık 2017
ÇALIŞANLARIN TAMAMI MUTSUZ18 Aralık 2017
Taşeronlar...17 Aralık 2017
TÜRK METAL SENDİKASI İŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ15 Aralık 2017
MHP'den 'büyüme' eleştirisi15 Aralık 2017
Devletimiz Büyüktür. Devlete Düşen Hak Ve Hakkaniyettir, Adalettir13 Aralık 2017
"Kurumlar lego değildir"11 Aralık 2017
'TÜRK MİLLETİ HAFIZASI OLAN BİR MİLLETTİR'11 Aralık 2017
MEVSİMLİK İŞÇİLER DE KADROYU HAK EDİYOR 09 Aralık 2017
'Çiftçi ve köylü çok zor durumdadır'07 Aralık 2017
"2017 Yılında Asgari Ücret Enflasyona Yenilmiştir." 06 Aralık 2017
MHP'DEN MECLİSE TEKLİF06 Aralık 2017
'Büyüme Kortizonlu'05 Aralık 2017
Hayvancılık, Tarımsal Üretimin Amiral Gemisidir01 Aralık 2017
“YETMEZ AMA EVET” KABİLİNDEN… 30 Kasım 2017
MHP'li Karakaya: Kooperatifçilik sahipsiz22 Kasım 2017
TARSİM'in Dolandırıldığı Doğru mu?17 Kasım 2017
'HÜKÜMET TARAFINDAN TAŞERON İŞÇİLERE VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLMELİDİR'16 Kasım 2017
'TÜTÜN İTHALATI OLMASIN, ÜRETİME DESTEK VERİLSİN'16 Kasım 2017
Afetten sonra vatandaşlarımızın yanında olamayacaksak ...16 Kasım 2017
"4 bin 995 geçici cami görevlisinın durumu ne olacak"16 Kasım 2017
Ekmek fiyatları açıklandı16 Kasım 2017
MHP Antalya Afet Bölgesinde15 Kasım 2017
'MADEN RUHSATI ÇOK, SAHADA ÜRETİM YOK'15 Kasım 2017
ASGARİ ÜCRETLİ AÇLIK SINIRININ ALTINDA14 Kasım 2017
'İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ŞARTLARI İNSANLIK DIŞIDIR'14 Kasım 2017
MHP'li Karakaya’dan Adana çağrısı12 Kasım 2017
Ekonomi büyüdükçe işsizlik artıyor12 Kasım 2017
Buğday üreticisi 20 milyar kaybetti11 Kasım 2017
“GEREKÇE BAŞTAN SAVMA YAZILMIŞ”10 Kasım 2017
'ASGARİ ÜCRETLİNİN ÜCRETİNİN TELAFİ EDİLMESİ DOĞRU BİR YAKLAŞIMDIR AMA YETERLİ DEĞİLDİR'09 Kasım 2017
MHP’Lİ AKÇAY’DAN ÜZÜM ÜRETİCİLERİNE MÜJDE09 Kasım 2017
MHP’Lİ AKÇAY’DAN AKARYAKIT ZAMLARI DEĞERLENDİRMESİ09 Kasım 2017
'ÜZÜM ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARIYLA İLGİLİ MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMALIDIR'06 Kasım 2017
MHP'den emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kanun teklifi06 Kasım 2017
MHP'li Usta: Sonuç tam bir fiyasko05 Kasım 2017
Hükümetin, çalışanlara ve emeklilere de kesenin ağzını açmalı03 Kasım 2017
"Durumumuz 2002 yılından bile daha kötü"03 Kasım 2017
Tarladaki traktörden, neden vergi alınıyor?02 Kasım 2017
Kamu Kendine Çeki Düzen Vermelidir 27 Ekim 2017
“Afetzede üreticilerin Borçlarını yapılandırın”26 Ekim 2017
ÖZEL STATÜ TAŞERON İŞÇİLERİN SORUNUNU ÇÖZMEZ25 Ekim 2017
'MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL’IN BEYANI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR'20 Ekim 2017
HÜKÜMETİN TASARRUFA GİTMESİ GEREKLİ..19 Ekim 2017
Hükümete Adana Çağrısı09 Ekim 2017
FINDIĞI KONUŞMAK İÇİN HEP GEÇ KALINIYOR 08 Ekim 2017
Taşerona Kadro Konusu Acilen Düzenlenmeli; 06 Ekim 2017
"Rekabet gücümüz yok"01 Ekim 2017
Ekonomi Yönetimindeki, Algı Yanılması mı, İllüzyon mu, Halüsinasyon mu ?07 Ağustos 2017
MİLLİ GELİRİN ADİL ŞARTLARDA, HAKKA VE HUKUKA UYGUN PAYLAŞILMALIDIR 01 Ağustos 2017
Hükümet Yanlış Bir Yoldadır.31 Temmuz 2017
FINDIK ÜRETİCİSİ MAĞDUR EDİLMESİN!26 Temmuz 2017
Gelin Görün Yaşayın! Muğla Çok Güzel25 Temmuz 2017
MHP GENEL SEKRETERİ İSMET BÜYÜKATAMAN'DAN AÇIKLAMA24 Temmuz 2017
TÜRK TELEKOM’DA BÜYÜK ZARAR KAPIDA17 Temmuz 2017
Karakaya: “Adana afet bölgesi ilan edilsin”11 Temmuz 2017
"Dünyada Suç, Bizde Serbest03 Temmuz 2017
"Maalesef Hükümet, Dimyat'a Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olacağının Farkında Değil."30 Haziran 2017
YENİ BİR RANT MI?18 Haziran 2017
Elektrik abonelerinden TRT payı kaldırılmalı16 Haziran 2017
HASAT BAŞLADI FİYAT HÂLÂ YOK14 Haziran 2017
AKP Tarımı Bitirdi12 Haziran 2017
Tasarı geçerse kırmızı et gibi zeytin ithal ederiz 08 Haziran 2017
Sanayi ve Üretime Destek Tasarısı Genel Kurul'da07 Haziran 2017
MHP’li Karakaya, üreticinin sesi oldu 05 Haziran 2017
Tıbbi Atıkların Bertarafı Çok Önemli 02 Haziran 2017
MHP’li Usta, Meclis’te ‘Çay’a Değindi31 Mayıs 2017
Elektrikte Kayıp Kaçak Tepkisi31 Mayıs 2017
MHP'li Tanrıkulu'ndan, 'Zeytincilik Yasası' tepkisi 31 Mayıs 2017
İNŞAATLAR DURMA TEHLİKESİNDE 30 Mayıs 2017
"Fiyatı Erken Açıklayın, İthalat Yapmayın"29 Mayıs 2017
Çiftçilerin feryadına kayıtsız kalınmamalı14 Mayıs 2017
Türkiye'de 2 milyon 700 bin hane yardımla yaşıyor04 Mayıs 2017
Enflasyon canavarı zammı 4 ayda yuttu 04 Mayıs 2017
Pozitif Gündemle Bir Yol Haritası Hazırlanmalı 21 Nisan 2017
Enflasyon canavarı vatandaşın paçasını yakalamış durumda03 Nisan 2017
MHP’Lİ ÖZTÜRK TAŞERONA KADROYU SORDU28 Mart 2017
Turizmde borç yapılandırması ve akıllı teşviklere ihtiyacımız var 28 Mart 2017
Türkiye kaybederse Avrupa kaosa gider22 Mart 2017
HaremGebze hattı minibüs esnafının sorunları bir an önce çözülmeli'.,21 Mart 2017
Türkiye yüksek enflasyona yenik düştü04 Mart 2017
Çiftçimiz borç ekip faiz biçmekte22 Şubat 2017
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YÖNTER'İN BASIN TOPLANTISI...15 Şubat 2017
Varlık Fonu çare değil08 Şubat 2017
“Elektrik ve su faturalarındaki soygun da önlensin!”06 Şubat 2017
MHP'Lİ TANRIKULU'DAN EKONOMİK UYARI01 Şubat 2017
İŞSİZLİK SON 7 YILIN ZİRVESİNDE17 Ocak 2017
ENFLASYONDA HEDEFLER 9'UNCU KEZ BİR BAŞKA BAHARA KALDI04 Ocak 2017
ACİL EYLEM PLANINA İHTİYAÇ VAR29 Aralık 2016
YOKSULUN MİLLİ GELİRDEKİ PAYI DÜŞTÜ29 Aralık 2016
Türk İşçisine Hak Vereceksiniz27 Aralık 2016
Tanrıkulu: Gemi Üfleyerek Yol Almıyor23 Aralık 2016
Benzinin fiyatı arttı22 Aralık 2016
Ilgaz Tüneli 26 Aralık'ta hizmete giriyor22 Aralık 2016
İKTİDARIN ATACAĞI ADIMLARA EKONOMİMİZİN İSTİKRARI İÇİN KATKI SUNMAYA HAZIRIZ12 Aralık 2016
MHP’den “İki katına çıkaralım” çağrısı!09 Aralık 2016
Asgari Ücrette Ayak Oyunu Yapıldı08 Aralık 2016
TL DOĞRU, ALTIN YANLIŞ08 Aralık 2016
Asgari ücret açlık sınırının üzerine çıkarılsın25 Kasım 2016
MHP'li Tanrıkulu: 2016 kayıp bir yıl oldu11 Kasım 2016
Biz terörizm ve teröristlerle mücadelede .....20 Ekim 2016
MHP’li Mevlüt Karakaya’dan kanatlı sektör uyarısı19 Ekim 2016
MHP'li Tanrıkulu: "İşsizlik patlamış" 18 Ekim 2016
Yardıma Muhtaç Vatandaşlarımızın Sayısı Giderek Artıyor18 Ekim 2016
MHP'Lİ TANRIKULU: 2016 KAYIP YILI 2017 İSE MEÇHUL13 Ekim 2016
ÜLKÜCÜ İŞÇİLER İŞSİZLİK RAKAMLARINA DİKKAT ÇEKTİ10 Ekim 2016
Tanrıkulu'dan Kredi Kartı Borcu Uyarısı29 Eylül 2016
Yokuş; Memurlar Hak Arama Kuyruklarına Mahkum Edildi22 Eylül 2016
MHP'Lİ TANRIKULU'NDAN TAKSİT ELEŞTİRİSİ22 Eylül 2016
YÜKSEK İŞSİZLİK NEDENİYLE SOSYAL PATLAMA RİSKİ ARTIYOR21 Eylül 2016
MHP’li Parsak, Erdoğan ile Putin görüşmesini değerlendirdi10 Ağustos 2016
Vergi affı getiriliyor ama ya düzenli ödeyenler…!05 Ağustos 2016
Esnaf ve Çiftçinin Vergi ve Prim Yükü Hafifletilmeli04 Ağustos 2016
MHP'li Parsak Patates üreticilerinin sorunlarını meclise taşıdı04 Ağustos 2016
Hiçbir Yargı, Hiçbir Vicdan, Çalanla Çalışanı Aynı Kefeye Koyamaz.03 Ağustos 2016
Vergi affı kötü bir şey31 Temmuz 2016
AKP, kara para ekonomisini düzlüğe çıkarmak istiyor15 Temmuz 2016
MHP'Lİ TANRIKULU: ULUSLARARASI GÖSTERGELERDE TÜRKİYE...14 Temmuz 2016
OLUMSUZ ŞARTLAR ÜRETİMİ ZAYIFLATIYOR14 Temmuz 2016
Rüşvet vermeden iş yapamıyorlar26 Haziran 2016
MHP'Lİ MEVLÜT KARAKAYA'DAN ADANA ÇAĞRISI!24 Haziran 2016
Üretici küstü 9 milyar uçtu!21 Haziran 2016
MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ TOR'UN BASIN TOPLANTISI...16 Haziran 2016
YATIRIMCININ DERDİ AYAĞINA SERİLECEK HALININ RENGİ DEĞİL16 Haziran 2016
Acil Önlem Çağrısı06 Haziran 2016
Kapanan Kepenkler TBMM'de05 Haziran 2016
MHP'Lİ MEVLÜT KARAKAYA'DAN 'İLAÇ GİBİ' ÖNERGE29 Mayıs 2016
Elektrikteki Kesintilere Karşı Denetim Çağrısı05 Mayıs 2016
“ Taşeron işçilere "3 yıllık sözleşme" değil "kadro" sözü verdiniz. „02 Mayıs 2016
İşsizlik Maaşı Başvuruları Yüzde 42 Arttı02 Mayıs 2016
1 Mayıs'ı bayram tadında kutlamamızın imkanı yok01 Mayıs 2016
"Çiftçinin sesine kulak verin"28 Nisan 2016
Tüsiad Heyetinden MHP'ye Ziyaret25 Nisan 2016
Ekonomik Ve Sosyal Göstergeler Alarm Veriyor24 Nisan 2016
MHP'NİN OSMANLI HANEDANLARINA MAAŞ TEKLİFİ21 Nisan 2016
NAKİT KREDİ KULLANIMI YÜZDE 20 ARTTI19 Nisan 2016

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH