Ana Sayfa > EĞİTİM

Koncuk: Biz Bu Ülkenin Divanesiyiz
14 Nisan 2013
Bu haber 1376 kez okundu
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “BİZ BU ÜLKENİN AKİLİ DEĞİLİZ. BİZ ÜLKEMİZİN VE MİLLETİMİZİN DELİSİYİZ, DİVANESİYİZ” DEDİ.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Genel Mali Sekreter Seyit Ali Kaplan ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan 11 Nisan 2013 tarihinde Eskişehir 1 ve 2 No’lu Şubelerin düzenlediği İşyeri Temsilcileri İstişare Toplantısına katıldı. Toplantıda Türk Eğitim-Sen Eskişehir 1 ve 2 No’lu Şubelerin Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilcisi, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı diğer sendikaların Eskişehir Şube Başkanları ve işyeri temsilcileri de hazır bulundu.
 
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmalarını Eskişehir 1 No’lu Şube Başkanı Şükrü Erkoca ve Eskişehir 2 No’lu Şube Başkanı Mecbur Bodur yaptı.
 
Aziz milletimizin-etnik kökeni ne olursa olsun- milli devlet yapısına sıkı sıkı sarılacağını ve elinden kaçırmamak için ciddi bir mücadele sergileyeceğini düşünüyorum.
 
        Daha sonra kürsüye gelen Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk konuşmasına Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun Malazgirt Marşını okuyarak başladı. Koncuk, “Malazgirt benzeri bir savaş yapmayı Allah bir daha göstermesin” dedi.
 
        Şehitlerimizi ve Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anan Koncuk, bu coğrafyanın nasıl vatan yapıldığının her birimizin, her bir vatandaşımızın hatırlamaya ihtiyacı var” dedi.
 
        Ulu Önder Atatürk’ün bu ülkeyi üniter bir devlet olarak kurduğunu, milli devlet yapılanmasını oluşturduğunu söyleyen Genel Başkan Koncuk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyada gelişmiş tüm ülkeler üniter ve milli devlet anlayışı üzerine bina edilmiştir. TBMM’nin kuruluşunun üzerinden 93 yıl, Cumhuriyetin ilanının üzerinden de tam 90 yıl geçmiştir. Bugün Türkiye’nin üniter yapısını bozmak, milli devlet anlayışını yok etmek üzere hazırlanan bir planın parçaları yavaş yavaş uygulanmaktadır. Üniter; devlet merkezi yönetim anlayışına dayanan devlettir ve eyaletlere, özerk yapılara müsaade etmez. Mili devlet; millet egemenliğine dayanır ve etnik kökeni ne olursa olsun, üst kimliği olan devlettir. Tüm bu yapı bozulmak istenmektedir. Bizim göstereceğimiz tepkiler bu kirli oyunu bozacaktır. Aziz milletimizin-etnik kökeni ne olursa olsun- milli devlet yapısına sıkı sıkı sarılacağını ve elinden kaçırmamak için ciddi bir mücadele sergileyeceğini düşünüyorum. Zira bu durum, her türlü siyasi anlayışın üzerindedir. Türkiye’yi seven, bu ülkenin geleceğini çocuklarının geleceği olduğuna inanan insanlar, hangi siyasi teşekküle oy verirse versin, Türkiye’nin 93 yıllık mücadelesi sonucunda geldiği bu noktadan geri dönmeyi kabul etmez. Nice şehitler vermiş bir milletin fertleri olarak bu devlet yapılanmasını kimsenin kara kaşı için feda edemeyiz. Türkiye’de artık herkes seçimini yapmak zorundadır. Zira ülkemiz, dönülmez noktaya doğru koşar adım gitmektedir.”
 
 
 
Durağanlık dönemi iki tarafında işine gelmektedir. Birileri sözde barış sürecinde büyüyecek, birileri de seçim dönemlerini atlatacaktır. Hesap budur.
 
        40 bin insanımızın katilinin 5 bin yıllık Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi köklü bir geçmişe sahip olan bir devleti yönetenler tarafından muhatap alındığını kaydeden Koncuk, “Bu cani ‘Yeni bir Türkiye inşa ediyoruz’ diyor. Ben de soruyorum: Sen kimsin ki yeni bir Türkiye inşa edeceksin? Yeni bir Türkiye inşa etme yetkisini sana kim verdi? Ne yazık ki bu soruyu bu ülkeyi yönetmekle sorumlu olanlar sormuyor” dedi.
 
        Terör örgütünün 50 milyar dolarlık bir para hacmine sahip olduğunu söyleyen Genel Başkan Koncuk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Duygusallığı bir kenara bırakıp, mantığı ön plana koyuyorum. Taşeron terör örgütü, 50 milyar dolar paraya hükmetmektedir. Bu örgüt, uyuşturucu ticaretinden silah ticaretine kadar her türlü pisliğin içine batmıştır. Bu noktada, ‘Örgütten kiminle masaya oturursak anlaşırız’ diyecek durumda değiliz. Peki bu süreci başlatanlar bunu bilmiyor mu? Biliyor. Ama önümüzde yerel ve genel seçimler var. Yerel seçimler ile birlikte yaşanacak referandum süreci var. Referandum süreci, başkanlık sisteminin, buna bağlı olarak da eyalet sisteminin milletin önüne getirileceği bir süreç olacaktır. Dolayısıyla bu süreci, birilerinin kazasız belasız atlatması gerekmektedir. Bu zaman zarfında Türkiye’de terör olmamalıdır. PKK’da son bir yılda çok ciddi kayıplar vermiştir. Durağanlık dönemi iki tarafında işine gelmektedir. Birileri sözde barış sürecinde büyüyecek, birileri de seçim dönemlerini atlatacaktır. Hesap budur. Ayrıca Türkiye’ye Ortadoğu’nun yeniden yapılandırılması sürecinde bir rol biçilmiştir. Bu talimatı ABD vermiştir. Suriye’nin parçalanması söz konusudur. Kuzey Irakla, Güneydoğu Anadolu arasında bir organik bağ oluşturularak, büyük Kürdistan devletinin kurulması söz konusu olacaktır. İran’ın parçalanması söz konusudur. İsrail Türkiye’den üç yıl sonra özür dilemiştir. Bunun nedeni, Türkiye’nin ve İsrail’in düşman olmasının ABD’nin işine gelmemesi ve ABD’nin planlarını uygulayamamasıdır. İsrail, Obama’nın talimatıyla Türkiye’den özür dilemiştir. Dolayısıyla olayları değerlendirirken, bütünü görmemiz gerekmektedir.”
 
Dün annelerimiz, ‘vatan sağolsun’ diyordu. Bundan sonra bu kafayla gidilirse, ülkemizde ‘vatan sağolsun’ diyecek bir tane anne, baba bulamazsınız.
 
        Şehit Aileleri Derneği Başkanı’nın, “Bugün oğlumun şehit olduğu günden çok daha fazla üzülüyorum” dediğini hatırlatan Koncuk, şöyle konuştu: “ ‘Akan kan dursun, anaların gözyaşları dinsin’ deniliyor. Şehit Aileleri Derneği Başkanı ‘Oğlumun şehit olduğu günden çok daha fazla üzülüyorum’ diyor. Neden? Çünkü ‘Benim çocuğum niye şehit oldu?’ diye sorguluyor. Haksız mı? Sonuna kadar haklı. Bakınız böyle devam ederse, bu ülke için canını seve seve verecek bir tek insan bulabilir miyiz? Terör nedeniyle 10 bin Mehmetçiğimiz şehit oldu, 35 bin insanımız öldürüldü. Dün annelerimiz, ‘vatan sağolsun’ diyordu. Bundan sonra bu kafayla gidilirse, ülkemizde ‘vatan sağolsun’ diyecek bir tane anne, baba bulamazsınız.”
 
        Bu süreçte ülkemizin birlik ve beraberliğinden yana olan herkesi mücadele etmeye çağıran Koncuk “Siyasi anlayışı ne olursa olsun, Türkiye sevdalısı olma noktasında bizimle beraber olsunlar, Atatürkçülükte bizimle beraber olsunlar, milli ve manevi değerlerimiz noktasında bizimle beraber olsunlar, ülkemizin bölünmez bütünlüğünde bizimle beraber olsunlar” dedi.
 
       
 
Biz bu ülkenin akili değiliz, biz ülkemizin ve milletimizin delisiyiz, divanesiyiz.
 
Akil adam olmayı teklif etmeleri zoruma gitti. Tabi ki bu teklifi reddettim. Şayet teklifi kabul etseydim, ihanet sürecinde yer alsaydım, sizin yüzünüze de, evlatlarımın yüzüne de bakamazdım
 
        Akil İnsanlar Heyeti ile ilgili de açıklamalar yapan Koncuk, “Biz bu ülkenin akili değiliz, biz ülkemizin ve milletimizin delisiyiz, divanesiyiz” dedi.  Akil İnsanlar Heyetinde yer alanlara “Akil adam oldunuz ama bu süreci siz mi başlattınız? Proje babası siz misiniz? Bu süreç sonunda nasıl bir tabloyla karşı karşıya kalacağınızı biliyor musunuz? Yarın karşınıza Türkiye’nin özerk bölgelere ayırılması konusu geldi. Ne yapacaksınız? Bunu kabul etmemeye hakkınız olur mu? Sürecin doğru olduğunu anlatmak için il il gezeceksiniz, sonra pardon mu diyeceksiniz?” diye sorduğunu kaydeden Koncuk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nasıl bir sonuçla karşılaşacağınızdan eminseniz orada olursunuz. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Akil İnsanlar Heyetinde yer almam için beni de aradı. Bu sürecin ihanet süreci olduğuna dair onlarca açıklamam var. Akil adam olmayı teklif etmeleri zoruma gitti. Tabi ki bu teklifi reddettim. Şayet teklifi kabul etseydim, ihanet sürecinde yer alsaydım, sizin yüzünüze de, evlatlarımın yüzüne de bakamazdım” dedi.
 
 
 
Türkiye Kamu-Sen olarak 657 sayılı DMK’yı madde madde inceledik. Faruk Çelik’e ‘Madem 657 sayılı DMK köhne bir kanun, size modern bir kanun hazırladık’ diyeceğiz.
 
        Kamu çalışanlarının elinden iş güvencesinin alınmak istenmesine dikkat çeken Koncuk, “Anayasa’nın 128. maddesi değiştirilmek isteniyor. Bu madde ‘Devletin asli ve sürekli işleri devlet memurları ve kamu görevlileri eliyle görülür’ diyor. AKP milletvekilleri Anayasa Uzlaşma Komisyonuna bu maddenin ‘Devletin işleri çalışanlar eliyle görülür’ şeklinde değiştirilmesi için teklif verdi. Öte yandan 28 Mart 2013 tarihinde yapılan toplantıda Çalışma Bakanı Sayın Faruk Çelik önümüze ilk kez resmi bir teklif koydu. Çelik, genel konfederasyon başkanlarına ‘Devlet memurluğu yerine işçi mi, sözleşmeli mi, çalışan mı diyelim?’ şeklinde soru sordu. Oysa biz, iş güvencesinin elimizden alınmak istendiğini iki yıldır anlatıyoruz. Bugün Faruk Çelik ile konfederasyon genel başkanları olarak yeniden biraraya geleceğiz. Bu toplantıda birçok konu ele alınacak. Bakınız; Faruk Çelik sık sık 657 sayılı DMK’nın köhne bir kanun olduğunu söylüyor. Hükümete göre bu kanun, memurların iş güvencesi yönüyle köhnedir. Türkiye Kamu-Sen olarak bu kanunu madde madde inceledik. Faruk Çelik’e ‘Madem 657 sayılı DMK köhne bir kanun, size modern bir kanun hazırladık’ diyeceğiz. Bizim Hükümete teklifimizde; memurların maaş sistemi, disiplin sistemi, intibak, görevde yükselme, memurların vergi dilimlerinin yeniden belirlenmesi, emekli aylığı bağlama oranları, harcırah, fazla mesai ücreti, öğretmenlere, akademisyenlere ek ödeme, memura kira ödeneği verilmesi, tatil ödeneği verilmesi v.b. birçok konu olacaktır. ‘Madem bu kanun köhne, buyurun modern kanun’ diyeceğiz” şeklinde konuştu. Rotasyona kökünden karşı olduklarını belirten Koncuk, “Rotasyon yerine, mahrumiyet bölgelerinin cazip hale getirilmesi için bu bölgelerde çalışanlara ‘mahrumiyet bölge tazminatı’ verilmesini isteyeceğiz. Bu bölgelerde en fazla 5 yıl çalışmış olanların ise, istedikleri yere tayinlerinin yapılmasını talep edeceğiz” dedi.
 
 
 
Allaha şükürler olsun, 93 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sırtını yere getirmedik.
 
        “Bu Cumhuriyeti kuranlar, devlet memurları millet adına görev yaparken, siyasi müdahalelerden uzak olsun diye onlara iş güvencesi vermiştir. Biz de Allaha şükürler olsun, 93 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sırtını yere getirmedik” diyen Koncuk devlet memurlarının sayısının fazla olduğunu ve memurların çalışmadığını iddia edenlere veryansın etti. Koncuk şunları söyledi: “Devlet memuru sayısının fazla olduğunu iddia ediyorlar. Oysa Türkiye Kamu-Sen olarak yaptığımız araştırmada, Finlandiya’da 9 vatandaşa 1 devlet memuru, ABD’de 12 vatandaşa 1 devlet memuru, Türkiye’de ise 29 vatandaşa bir devlet memuru düştüğü ortaya çıkmıştır. OECD ülkelerinin ortalamasını baz aldığınızda bile Türkiye’de 2 milyon 386 bin devlet memuruna daha ihtiyaç olduğu görülecektir. Dolayısıyla devlet memurunun sayısının fazla olduğunu söyleyenleri yalancı ilan ediyorum. Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, devlet memurlarının yan gelip yattığını söylemiştir. Bayraktar’a soruyorum: 93 yılda bu devleti, bu noktaya senin baban mı getirdi? Devlet memurlarıyla ilgili bilgi kirliliği oluşturulmaya başlandı. Bilgi kirliliği oluşturması devlet memurluğu kavramını ortadan kaldırmak içindir. Çünkü, iş güvencesi olmayan yeni bir istihdam modeli oluşturmak istiyorlar.”
 
Eyalet sisteminde esnek istihdamla, part-time, çağrı usulüyle, parça başı çalışanların olması gerekmektedir. Bu sistemde iş güvencesi olan kadrolu devlet memurları yoktur. Dolayısıyla iş güvencesiz bir istihdam modelinin alt yapısı hazırlanmaktadır.
 
        Başkanlık ve eyalet sisteminin getirilmek istendiğine dikkat çeken Genel Başkan Koncuk, “Bu sisteme uygun bir çalışma hayatı dizayn etmek hedefleniyor” dedi. Eyalet sisteminde devlet memurluğu kavramının olmadığını söyleyen Koncuk, eyalet sisteminin karşılığının esnek istihdam modeli olduğuna vurgu yaptı. Koncuk şöyle konuştu: “Eyalet sisteminde esnek istihdamla, part-time, çağrı usulüyle, parça başı çalışanların olması gerekmektedir. Bu sistemde iş güvencesi olan kadrolu devlet memurları yoktur. Dolayısıyla iş güvencesiz bir istihdam modelinin alt yapısı hazırlanmaktadır. Bazı kamu çalışanlarının bu tehlikeyi tam olarak farkettiğini düşünmüyorum. Şayet tehlikenin farkında olsalardı, teslim olmuş bir sendikaya 650 bin kişi üye olmazdı.  Ben bu arkadaşlarıma seslenmiyorum: Küçük menfaatlerle yaşamayın. Bu ülkenin ve çocuklarınızın geleceğini düşünün. Teslim olmuş, ‘emret padişahım’ diyen yapılarla kamu çalışanlarının kazanımlarını koruması mümkün değildir. Sağlam bir mücadele için, yürekli bir sendikal mücadele gerekmektedir. ‘Höyt’ denildiğinde kaçan adam mücadele edebilir mi? Bakınız; 23 Mayıs’ta iş bırakma eylemi yaptık. Biz gaz yedik, bunlar piknik yaptı. Biz kimseden korkmadan mücadele ediyoruz. Bu ülkede siyasi iktidarın her dediği yapılacaksa, sendikal mücadeleye ne gerek vardı? Sendikalar, Kanarya Sevenler Derneği değildir. Tüm kamu çalışanlarının bu mücadelede olması lazım. Kimse ‘Birileri mücadele ediyor, bende gemimi yüzdürürüm’ dememelidir.”
 
Bir deli kuyuya taş attı, kırk akıllı çıkaramadı. Nabi Avcı ikazlarımızı dikkate almadı, ağrımayan başını belaya soktu. Buradan sesleniyorum: Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar.
 
        Yönetici Atama Yönetmeliğine de değinen Genel Başkan Koncuk, yönetmelik konusunda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı iki kere uyardığını söyledi. Sendikamızın Bakanlık önünde yaptığı eylemin ve yoğun tepkinin ardından, Bakan Avcı’nın yönetmeliği yeniden değerlendireceğini açıkladığını kaydeden Koncuk, “Bugünlerde bu kıytırık sendika ‘Yönetici Atama Yönetmeliği üzerinde çalışıyoruz’ diyor. Siz kimsiniz çalışıyorsunuz? MEB’in yeni yönetmelik yapmaya ihtiyacı yok. 2009 yılında çıkarılan yönetmelik herkesin mutabık olduğu bir yönetmeliktir. Dolayısıyla sendika olarak 2009 yılındaki yönetmeliğin uygulanmasını istiyoruz. Bir deli kuyuya taş attı, kırk akıllı çıkaramadı. Nabi Avcı ikazlarımızı dikkate almadı, ağrımayan başını belaya soktu. Buradan sesleniyorum: Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar” diye konuştu.
 
       
 
Hani öğretmenlerin ek ödemeleri artıyordu? Demek ki ağababalarınıza yağcılık yaparak sendikacılık olmuyormuş. İşte ağababalarınız sizi beş kuruşa satar, sıfır ek ödemeyle masadan kaldırır.
 
        4+4+4 eğitim sistemine de değinen Koncuk, “Bu sistem dolayısıyla 80 bin öğretmen norm kadro fazlası oldu. Norm içinde kalanlar ‘paçayı yırttım’ diye düşünmesin. Seneye onlar da norm kadro fazlası duruma düşebilir. Bu nedenle biz Bakanlığa, önümüzdeki 3-4 yıl içinde sistemin oturacağını, ders saatlerinin artacağını, bugün norm kadro fazlası olanların yarın norm içinde olacağını, bu nedenle de şu anda norm kadro fazlası olanların kadrosunun eski okulunda kalmak şartıyla başka bir okulda görevlendirilmesini istedik. Bakanlık bu talebimize olumsuz cevap verdi. Türk Eğitim-Sen olarak, bu sistem uygulamaya konulmadan önce öğretmenlerin norm kadro fazlası olacağını her platformda söyledik. Bir yandaş sendika ise bir tane bile öğretmenin norm kadro fazlası olmayacağını iddia ederek, ‘garantisi biziz’ dedi. Ben bunların değirmenlerine su taşıyanlara sormak istiyorum: Yalana doymadınız mı? Bu yalancılar daha sizi ne kadar aldatsın diye bekliyorsunuz. Bu zillete tahammül ettiğiniz sürece, bugün Ahmet, yarın Mehmet sizi aldatmaya devam edecek. Yalancıların yakasına yapışın, yalanların hesabını sorun. Hani öğretmenlerin ek ödemeleri artıyordu? Demek ki ağababalarınıza yağcılık yaparak sendikacılık olmuyormuş. İşte ağababalarınız sizi beş kuruşa satar, sıfır ek ödemeyle masadan kaldırır” diye konuştu.
 
28 Şubat’ta biz vatandaşların yakalarına ‘kesintisiz demokrasi istiyoruz’ kokartları takarken,  bunlar evlerinden burunlarını bile çıkamadılar. Bunlar light demokratlardır, 12 Eylül’ün, 28 Şubat’ın büyüttüğü tosuncuklardır. Bakmayın darbe savar ve demokrat geçinmelerine….”
 
        Kamusal alanda başörtüsü serbestliği olması gerektiğini söyleyen Genel Başkan Koncuk, kadınların çalışma hayatının önündeki tüm engellerin kaldırılmasını istedi. Bir insanı aşıyla, dini tercihleri arasında bırakılmasının insanlıktan uzak bir yaklaşım olduğuna dikkat çeken Koncuk, din istismarcılarına da tepki gösterdi. Koncuk, “28 Şubat’ta biz vatandaşların yakalarına ‘kesintisiz demokrasi istiyoruz’ kokartları takarken,  bunlar evlerinden burunlarını bile çıkamadılar. Bunlar light demokratlardır, 12 Eylül’ün, 28 Şubat’ın büyüttüğü tosuncuklardır. Bakmayın darbe savar ve demokrat geçinmelerine….
 
        Bakın o tarihte, 28 Şubat sürecinde, zamanın Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı, Ankara Melbo Restoran’da, üyelerimizle birlikte başlatılan ‘Kesintisiz Demokrasi’ kampanyasında ne diyor? Türkiye Kamu-Sen diyor ki: ‘Adı, kimliği ve görevi ne olursa olsun kimse demokrasiye dayatamaz. Sivil toplum kuruluşları darbe çağrıştıran söylem ve davranışlardan uzak durmalıdır. Asker ya da sivil kimden gelirse gelsin demokrasi dışı her türlü girişim her platformda karşısında Türkiye Kamu-Sen’i bulacaktır. (Zaman gazetesi) O tarihte bu tosuncukların böyle bir açıklaması ya da eylemi olduğunu gören duyan var mı? Bu açıklamadan sonra tüm illerde vatandaşlarımızın yakasına ‘kesintisiz demokrasi istiyoruz’ kokartları takılmıştır.
 
Kendi yandaşlarını bir yerlere getirmeyi hak, kendilerinden olmayanı ezmeyi bir İslam anlayışı olarak gören ve başka insanların hakkını hukukunu çiğnemeyi kendi inancı gereği zanneden nesiler türedi.
 
        Koncuk sözlerini şöyle sürdürdü: “1997 yılında İmam Hatiplerin orta bölümleri kapatıldığında din istismarı sona erdi mi? Tam tersine 1997 yılında alınan kararlar sonrasında din istismarı tarihimizin en yüksek seviyesine çıktı. Çünkü din eğitimini devlet kontrolünde vermezseniz, din eğitimi merdiven altında yapılır ve sağlıksız bir din algısı oluşur. Ne yazık ki, Atatürk’e düşman olmayı, İslamın 6. şartı zanneden nesiller türedi. Vatansever ve milliyetçi olmayı İslamla taban tabana zıt zanneden nesiler türedi. Kendi yandaşlarını bir yerlere getirmeyi hak, kendilerinden olmayanı ezmeyi bir İslam anlayışı olarak gören ve başka insanların hakkını hukukunu çiğnemeyi kendi inancı gereği zanneden nesiler türedi. Hz. Peygamberimizin ‘Din güzel ahlaktır’ sözünün ne anlama geldiğinden habersiz insanlar yetiştirirseniz, din adına insanların hakkını hukukunu gasp etmeyi kendi hakkı gibi gören nesiller türer. Artık din istismarı son bulmalıdır.”
 
        4/C’lilerin başına gelenlerin devlet memurlarının da başına gelebileceğini söyleyen Koncuk, “4/C’lilere sesleniyorum: Bu çorabı başınıza iktidar ördü. İktidarın yandaşları da belli. Bu yandaşların yanında ne arıyorsunuz? 4/C, 4/S olsun diye mi oradasınız?” dedi.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EĞİTİM Haberleri

Başlık Tarih
 
“Mimar Sinan” Konulu Konferans!14 Mayıs 2019
‘Liyakat ve adalet esas alınmalı’11 Ocak 2019
“KAHRAMANMARAŞ’IN DERSLİK SIKINTISI NE ZAMAN BİTECEK?”16 Aralık 2018
MİLLİ EĞİTİM’E ÜLKÜCÜ DAMGASI TARİKATLAR RAHATSIZ OLDU09 Aralık 2018
Türk Eğitim-Sen’den Andımızla ilgili MEB’in temyiz dilekçesine cevap03 Aralık 2018
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUYACAĞIZ22 Kasım 2018
ANALAR DOĞURUR, ÖĞRETMENLER YETİŞTİRİR21 Kasım 2018
MHP'den MEB'e "Öğrenci Andı Savunması" Tepkisi13 Kasım 2018
Danıştay Kararının Tartışılacak Bir Yanı Yok19 Ekim 2018
Bakan Selçuk'tan öğretmenlere mektup21 Temmuz 2018
Talip Geylan; Açıklanan Paket Güncellenmelidir 02 Mayıs 2018
İkinci öğretimde görev yapan öğretim görevlileri için kanun teklifi12 Nisan 2018
Bazıları Kendilerini İmtiyazlı Müslüman Olarak Görüyor09 Nisan 2018
TÜRK EĞİTİM SEN YÖNÜNÜ BELİRLEMİŞTİR.29 Mart 2018
PİCTES Öğretmenlerine MHP’den Müjde 15 Mart 2018
Öğretmenlerin Motivasyonu Bozulmamalı 08 Mart 2018
MHP'li Aksu, önlisans mezunları için kanun teklifi02 Mart 2018
Eğitimin hiç mi önemi yok?08 Şubat 2018
"Üniversite giriş sınavlarını kaldıralım"23 Aralık 2017
MHP'li Arzu Erdem'den sözleşmeli öğretmen çağrısı23 Aralık 2017
Kayıtta öncelik onların olacak29 Kasım 2017
Tokat'ta 'Fırat Çakıroğlu Fidanı' Gerginliği19 Kasım 2017
MHP'li Akçay: Atanamayan öğretmenler ve öğretmen açığı bir Milli Eğitim sorunudur16 Kasım 2017
Hangi doğruyu söylediysek sizden aldığımız güçle söyledik.13 Kasım 2017
BAŞKAN KAŞLI;TÜRK EĞİTİM-SEN KONGRESİNDE 12 Kasım 2017
UŞAK ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI;BASINDA ÇIKAN HABERLER ASILSIZDIR.06 Kasım 2017
Milli Eğitim Sistemi Hakkında Araştırma Önergesi 02 Kasım 2017
YENİ SINAV SİSTEMİNE TEPKİLER DİNMİYOR14 Ekim 2017
MHP'den sözleşmeli öğretmenlere eş durumu desteği14 Ekim 2017
MHP'li Erhan Usta: Böyle rezalet görülmedi12 Ekim 2017
Üniversiteye girişte yeni sistem belli oldu12 Ekim 2017
Eğitimde çözülmesi gereken onca sorun varken ...02 Ekim 2017
Bu yıl üniversite sınavı yapılacak24 Eylül 2017
Öğrenci yurtları yetersiz!!!21 Eylül 2017
MHP'li Erdem'den öğrencilere 'adab-ı muaşeret' dersi önerisi03 Ağustos 2017
Aladağ Yurt Yangını raporuna MHP şerhi01 Ağustos 2017
'Ülkücüleri bırakın, Üniversitelerimizdeki terörislere bakın'19 Haziran 2017
Ulusal Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kongresi01 Mayıs 2017
NORM FAZLASI ÖĞRETMENLER İŞSİZ Mİ KALACAK?28 Şubat 2017
Atama bekleyen öğretmenlerin çağrılarına kulak verelim 22 Şubat 2017
Ülkücüden FETÖ'cü çıkmaz18 Şubat 2017
Türk Eğitim-Sen'liler ne zaman görevlerine iade edilecek?14 Aralık 2016
“Kazanılan seçimler iptal ediliyor”12 Aralık 2016
Öğretmenler icraat istiyor25 Kasım 2016
MHP Ankara'dan Öğretmenler Günü Mesajı23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLER BAŞIMIZIN TACIDIR23 Kasım 2016
İsmail Koncuk; Bir Misyon Sendikasıyız21 Kasım 2016
MHP'den eğitime tam destek17 Kasım 2016
Alan Değişikliğinden Anlamadığınız Nedir?26 Ekim 2016
Hala “Benim Adamım” Derseniz, Yenikapı Ruhunu Yaşatamayız!14 Ekim 2016
Tam gün eğitim sistemine katılıyoruz.05 Ekim 2016
“Sayın Bakanın Hesabında Bir Yanlışlık Var”03 Ekim 2016
Koncuk “Şu An Norm Fazlası Gibi Görünenler Esasen Norm İçinde Kalabilecektir.”23 Eylül 2016
İSMAİL KONCUK: 'BU YÖNETMELİK UCUBEDİR'04 Ağustos 2016
“AĞUSTOS’TA ATAMA YAPIN, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK HÜLYASINDAN VAZGEÇİN”23 Haziran 2016
"Şubata kadar dersler boş mu geçecektir?"16 Haziran 2016
TÜRKİYE KAMU-SEN YİĞİT VE DİK DURUŞUN SESİDİR20 Nisan 2016
Koncuk’dan Nabi Avcı’ya Çağrı12 Nisan 2016
AHLAKİ YOZLAŞMA VE İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEK İÇİN EĞİTİM ŞART!15 Şubat 2016
MHP’li Yılmaz'dan bürokratlara: Sizlerin de psikolojiniz bozulacak07 Şubat 2016
ÖĞRETMEN ADAYLARI DİKKAT: YARIN SON GÜN !07 Şubat 2016
MEB atanacak 30 bin öğretmenin branş dağılımını açıkladı 28 Ocak 2016
Koncuk: 100 bin öğretmen ataması mutlaka yapılmalı 21 Ocak 2016
YHS PERSONELİNİN HİZMET SINIFI DEĞİŞECEK Mİ?09 Ocak 2016
GÜCÜNÜZ ÜLKÜCÜLERE Mİ YETİYOR !08 Ocak 2016
Üniversitelerin Sorunu 'Bilim' Olmaktan Çıktı07 Ocak 2016
ÜNİVERSİTE KORİDORLARI KANDİL MAĞARALARINA DÖNDÜ30 Aralık 2015
'TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ÜNİVERSİTELERDE YAPILANIYOR'28 Aralık 2015
Doğum Borçlanması Nedir?19 Aralık 2015
Hükümet ve Milli Eğitim Bakanı Eğitim Sistemini Enkaza Çevirdi25 Kasım 2015
Öğretmenlik, kara tahtayı ruhuyla aydınlatan nurlu bir sevdadır25 Kasım 2015
Dünyanın en itibarlı mesleği...23 Kasım 2015
Öğretmen karanlıkları yırtan tek meşalemiz23 Kasım 2015
EĞİTİM SİSTEMİ 'PARAN VARSA OKU' HALİNE GELDİ16 Kasım 2015
Vefalı Esnafa, Şehit Ailelerinden Teşekkür Ziyareti21 Ekim 2015
MHP'DEN ÖĞRETMENLERE MÜJDE !20 Ekim 2015
ÜLKE HIZLA KAOSA SÜRÜKLENİYOR 13 Ekim 2015
Ermeni Meselesini Hiç Bu Açıdan Okumadınız !13 Eylül 2015
OKULLARI İTİBARSIZLAŞTIRMAK İSTİYORLAR 06 Ağustos 2015
İSMAİL KONCUK: AYM BEKLENEN KARARI VERMİŞTİR24 Temmuz 2015
10 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINA NE OLDU?20 Temmuz 2015
YUSUF BAŞ, ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ14 Haziran 2015
Erdoğan'ın mitingine talimatla öğrenci taşınacak 29 Mayıs 2015
TÜRK EĞİTİMSEN TEK YETKİLİ SENDİKA OLDU26 Mayıs 2015
AKP üniversiteleri PKK'ya teslim etmiştir.25 Mayıs 2015
'MİLLİ İRADE DİYENLERİN AMACININ MİLLİ İRADEYİ YOK ETMEK OLDUĞU APAÇIK ORTADA'20 Mayıs 2015
Topçu, DTCF'li Ülkücüleri Yanlız Bırakmadı07 Mayıs 2015
Öğretmenlere Uygulanacak Rotasyon Yönetmeliği Yandaşı Kayırmak İçindir27 Nisan 2015
Vural, KPSS Operasyonunun Asıl Amacını Açıkladı21 Nisan 2015
MHP'Lİ SEDEF: AKP REKTÖRLÜK SEÇİMİNİ DE SİYASETE ALET ETTİ18 Nisan 2015
Büyükataman: "Hacettepe Üniversitesi rektörü bir an önce aklını başına almalıdır"24 Mart 2015
HACETTEPELİ ÖĞRENCİLER PKK’YA KARŞI TEK YÜREK OLDU23 Mart 2015
Oktay Vural'dan sınavsız üniversite sözü15 Mart 2015
MHP’li Orhan’dan, YGS’ye girecek öğrencilere başarı mesajı.14 Mart 2015
"KANUN ÇIKARDILAR, ÜNİVERSİTELERDE HOCALAR KONUŞAMIYOR"20 Şubat 2015
Türk okullarını değil Doğu’daki PKK okullarını kapatın !14 Şubat 2015
Topcu: Bakanlığı Kapatın İnanın Okulları Müdürler ve Öğretmenler Daha İyi Yönetir13 Şubat 2015
'Vatandaş sizi Etiyopya'da okul açın diye seçmedi'31 Ocak 2015
'İktidara bağlılığını bildirenler okullara müdür yapıldı'22 Ocak 2015
Polis Akademisi ve Koleji Öğrencileri için Ne Düşünüyorsunuz?21 Ocak 2015
Büyükataman, Nabi Avcı'ya KPSS'yi Sordu14 Ocak 2015
MHP'Lİ HALAÇOĞLU: OSMANLICA ZATEN ÜNİVERSİTELERDE ÖĞRETİLİYOR30 Aralık 2014
MAHKEME TASFİYE EDİLEN OKUL MÜDÜRLERİNİ GÖREVLERİNE İADE ETTİ25 Aralık 2014
"DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖRNEK OLARAK 17-25 ARALIK YOLSUZLUKLARI KONULMALI"17 Aralık 2014
MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu, 19. Milli Eğitim Şurası'nı değerlendirdi. 11 Aralık 2014
"Siyasi iktidar ülkeyi, polis devletine dönüştürmek istiyor"28 Kasım 2014
Topcu,Bizim her şeyimiz açık24 Kasım 2014
Günal: AKP Okul Arazilerini Yandaş Müteahhide Peşkeş Çekiyor!23 Kasım 2014
'Siyasi iktidar, okullarımıza ayrımcılığı soktu'23 Kasım 2014
MHP Şehitkamil ilçe Başkanı Aziz Yücel’in Gündeme Dair Açıklaması23 Kasım 2014
EĞİTİMDEKİ SORUNLAR BİR AN EVVEL ÇÖZÜMLENMELİ19 Kasım 2014
"Milli Eğitim'de haktan söz etmek mümkün değil"02 Kasım 2014
SAYIN MÜDÜR, DİNAR’A KASTININ SEBEBİ NE?23 Ekim 2014
Zühal Topcu: YÖK’ün imkânlarını dibine kadar kullandınız22 Ekim 2014
Milli Eğitim, yaz-boz tahtasına döndürüldü15 Ekim 2014
MHP'Lİ KALAYCI: TASFİYE EDİLEN OKUL VE POLİS MÜDÜRLERİ CEMAAT'TEN DEĞİL, ÜLKÜCÜ14 Ekim 2014
Öğretmenler 1 günlük iş bıraktı24 Eylül 2014
MHP'li Zuhal Topçu:Eğitim keşmekeş içinde21 Eylül 2014
Büyükataman: Bir daha bu sorunlar yaşanmasın15 Eylül 2014
Zühal Topcu Öğretmen Atamaları Konusunda Hükümete “Hodri Meydan!” Dedi11 Eylül 2014
MHP'li Başeskioğlu'ndan Türk Eğitim-Sen'e Destek Sözü31 Ağustos 2014
MEMUR SEN, BASKI ARACI VE BALYOZ HALİNE GELDİ27 Ağustos 2014
Topcu: Bakan Avcı, derhal istifa etmelidir27 Ağustos 2014
"BÖYLESİNE ZULMÜ 12 EYLÜL DÖNEMİNDE GÖRMEDİK"26 Ağustos 2014
"pkk, AKP TARAFINDAN AKLANMAYA ÇALIŞIR HALE GELMİŞTİR"25 Ağustos 2014
Ruhsar Demirel Okullardaki Yönetici Atamasına Vali Müdahalesini Meclis'e Taşıdı19 Ağustos 2014
Öğretmene Rotasyon Zühal Topçu’ya Rağmen Onaylandı08 Ağustos 2014
OKULLAR SİYASİ KADROLAŞMA YERİ DEĞİLDİR07 Ağustos 2014
Zühal Topcu Öğretmen Maaşlarının Artırılması İçin Kanun Teklifi Verdi15 Temmuz 2014
Aklınızı başınıza alın, kamu çalışanlarını sınamayın26 Haziran 2014
Kamu-Sen: Ermeni taziyesi şehitlerimizin ruhunu incitmiştir27 Nisan 2014
Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor17 Nisan 2014
Zühal Topcu: MEB, Anadolu Liselerindeki kontenjanları yönetemezken15 Nisan 2014
KIME HIZMET EDIYORSUNUZ11 Nisan 2014
Koncuk: Türkiye Orta Çağ Zihniyetini Yaşıyor29 Mart 2014
73 Bin Yöneticiye Sivil Darbe Yapılmıştır22 Mart 2014
Öğretmen Açığı Acilen Kapatılmalıdır18 Mart 2014
MHP'li Ogan;’Öğretmenlere saldırının sorumlusu Başbakan’dır’10 Mart 2014
Memurun Torbası seçim sonrasına kaldı!06 Mart 2014
MEB Kanunu AİHM'e Taşınıyor06 Mart 2014
ATANMAYI BEKLEYEN 300 BIN ÖĞRETMEN VARKEN İKTIDAR YENI EĞITIM FAKÜLTELERI AÇIYOR20 Şubat 2014
MHP'li Zühal Topçu: Dersane tasarısı eğitime bir darbedir17 Şubat 2014
'Savcı ve polislere yapılan kıyım şimdi öğretmenlere yapılacak'13 Şubat 2014
DERSHANE YASA TASARISI ASLA KABUL EDİLEMEZ.07 Şubat 2014
Koncuk Yeniden Genel Başkanlığa Seçildi05 Şubat 2014
Eğitim Sistemi Yap-Boz Tahtasına Çevrildi01 Şubat 2014
MHP'LI HALAÇOĞLU, FATIH PROJESINI SORDU23 Ocak 2014
Kamu Sen: Hırsıza Değil, Memura Bütçe İstiyoruz31 Aralık 2013
Afyonkarahisar’da öğrenci olayları protestosu28 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin 216 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin16 Aralık 2013
Türkiye sevdamızı gelecek nesillere aktaracağız27 Kasım 2013
Oktay Vural Sınav skandalını deşifre etti23 Kasım 2013
Şivan Perver'leri değil, vatanperverleri dinleyin!21 Kasım 2013
Erdoğan sözde Kürdistan'ı resmen tanıdı19 Kasım 2013
ASLAN: EĞİTİM YAP-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ18 Kasım 2013
Dersanelerin Kapatılması Oslo Görüşmelerinin Sonucu Olabilir17 Kasım 2013
YILMAZ BİNLERCE İLLEGAL DERSANE ORTAYA ÇIKACAK15 Kasım 2013
özel okul açacağız" demek çözüm değil15 Kasım 2013
Dershanelerle değil derslik ve öğretmen açığıyla uğraşın15 Kasım 2013
Zühal Topçu: Bakan Bu Ülkenin Çocukları ile Oynanmasın14 Kasım 2013
MHP dershaneler için Meclis araştırması istedi, CHP destekledi, AKP reddetti14 Kasım 2013
Dadaşlardan Sert Tepki!13 Kasım 2013
Kemalettin Yılmaz: Afyon'da 1300 derslik, 1800 öğretmen açığı var27 Ekim 2013
Memurun yüzü güldü demekle yüzü gülmüyor25 Ekim 2013
Dershaneler kapatılmadan önce eğitim sistemi sınav odaklı olmaktan çıkarılmalıdır11 Ekim 2013
KÜLTÜR ŞEHRİNE EĞİTİM 2023 GENEL MERKEZİNDEN ZİYARET06 Ekim 2013
Zühal Topcu Milli Eğitim’deki partizanlığı gözler önüne serdi27 Eylül 2013
ON BİR YILLIK REZALET15 Eylül 2013
EĞİTİMDE DERİN OYUN12 Eylül 2013
Aslan'dan Eğitim Eleştirisi05 Eylül 2013
ÜNİVERSİTE HOCALARI SEFALET GİRDABINDA 03 Eylül 2013
Koncuk: Mülakatı Kirletenleri Affetmeyeceğiz!01 Eylül 2013
Halaçoğlu: Çocuklara Dağıtılan Tabletlerin Radyasyonu Ölçüldü mü?23 Ağustos 2013
HÜKÜMET BİRİLERİNE MESAJ GÖNDERİYOR09 Temmuz 2013
"Eğitim kurumlarını, siyasi rant alanından çekin"08 Temmuz 2013
Öğretmenlik mesleğini halkın gözünde bu iktidar itibarsız hâle getirmiştir03 Temmuz 2013
Zühal Topcu: "4+4+4" Eğitim Sistemimizi Sorunlar Yumağına Çevirdi20 Haziran 2013
“GEZİ PARKI MESELESİ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU”07 Haziran 2013
Üniversiteler Rektörlerin babasının çiftliği olmamalıdır06 Haziran 2013
Yılmaz Ziraat ve Veteriner Fakültesi mezunlarının sorunlarını Meclise taşıdı06 Haziran 2013
Eğitim Bilimleri Mezunlarının Mağduriyeti24 Mayıs 2013
TORBA KANUN TASARISI YA GERİ ÇEKİLSİN YA DA MEMURLARIN BEKLENTİLERİ KARŞILANSIN23 Mayıs 2013
Öğretmenler Sadaka Değil, İhtiyaç Kadar Atama İstiyor19 Mayıs 2013
2013 YILINDA 37 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK17 Mayıs 2013
ARİF NİHAT ASYA İLKOKULU VARAN 2. RESMİ YAZIDAN T'Yİ ATIP KÜRTÇE ÇALIŞTAY İZNİ ALDILAR16 Mayıs 2013
Topcu’dan Bilişim Teknolojisi Dersi için Araştırma Önergesi16 Mayıs 2013
BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ06 Mayıs 2013
Öğretmene Ek Ödeme Yok!06 Mayıs 2013
Piyon ve provakatör rektörün hezeyanları 30 Nisan 2013
ADALET İSTİYORUZ16 Nisan 2013
YGS'de hatalı soru iddiası27 Mart 2013
NEVRUZ AYRIŞMA DEĞİL BİRLİK GÜNÜDÜR23 Mart 2013
TÜRK MİLLETİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ23 Mart 2013
Bu Barış Süreci Değil, İhanet Sürecidir20 Mart 2013
YGS giriş belgesi yarın internette14 Mart 2013
AÖF'de okuyanlara kötü haber12 Mart 2013
Kirli bir tezgâhla karşı karşıyayız28 Şubat 2013
Lisede ‘rapor’ dökümüne MHP'den Soru Önergesi22 Şubat 2013
FİZİK TEDAVİSİNDE ÜYELERİMİZE YENİ BİR İMKÂN22 Şubat 2013
YILMAZ, BAKAN AVCI’YA SORDU17 Şubat 2013
Devlet Yurtları Ülkücüye Kapatıldı mı?16 Şubat 2013
Şubatta 30 Bin, Ağustostada 70 Bin Öğretmen Ataması İstiyoruz07 Şubat 2013
PERFORMANSA DAYALI ÜCRET ve YÜKSELME SİSTEMİ ZULÜM ARACIDIR04 Şubat 2013
TELEKOM’DAN ÜNİVERSİTEYE GEÇEN PERSONELİN DENGE TAZMİNATI DAVASINI KAZANDIK01 Şubat 2013
200 bine yakın atanamayan öğretmen var01 Şubat 2013
Öğretmenlerimizin mağduriyetlerine son vermelidir.30 Ocak 2013
BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRİRİZ27 Ocak 2013
Rektör intihara kalkıştı27 Ocak 2013
Aksaray Oğuz Ata İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldılar25 Ocak 2013
MHP'den öğretmenler için kanun teklifi25 Ocak 2013
Üniversitelilere kötü haber23 Ocak 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH