Koncuk’dan Nabi Avcı’ya Çağrı

12 Nisan 2016
659 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yargı kararlarını uygulamayan MEB’i eleştirerek, “Kararları uygulamamak misyonu eğitim olan MEB'e yakışmıyor.” dedi. Koncuk şunları kaydetti:

“Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı'ya çağrımdır. Okul yöneticileri 4.davalarını da kazanıyor. Kararları uygulamamak misyonu eğitim olan MEB'e yakışmıyor.

Bu yargı kararları uygulanmadığı sürece, MEB hep tartışılan ve hukuk özürlü bir bakanlık olarak anılacaktır. Bu sorumluluk sizdedir, Sayın Avcı.

Benzeri anlayış şube müdürlüğü kararlarında da yaşanmaktadır. Sayın Avcı MEB'i hukuk ayıplı bir bakanlık olmaktan kurtarınız.Size yakışmıyor.

MEB yargı kararlarına saygı duymadığı sürece, bu hukuksuzluk hep gündemimizde olacaktır. Unuttuğumuzu, unutacağımızı asla düşünmeyiniz.

Sayın Avcı torpille atadığınız, liyakatsiz, kabiliyetsiz birçok yönetici yüzünden, okul ve kurumlarda ciddi krizler yaşanmaktadır. Bunu görün.

İyi bir yönetici atama sistemi kuramayan ülkelerin, hiç bir alanda başarılı olması, dünyayla yarışması mümkün olmayacaktır. Başarı için ADALET.

Kaldı ki, yönetim sorumluluğu uhdenizde olan en önemli bakanlık MEB'de yaşananlar sizi hiç mi ilgilendirmiyor. Neden bu kadar kayıtsızsınız?

İktidarınız döneminde görev yapmış olan, Erkan Mumcu,Hüseyin Çelik, Nimet Çubukçu ve Ömer Dinçer dönemlerinde yargı kararları saygıdeğerdi.

Sayın Avcı, MEB, döneminizde hukuk tanımazlık konusunda adeta karanlık bir dönemi yaşamaktadır. Böyle bir sıfatı taşımak nasıl kabul edilebilir?”


Türk Eğitimsen

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber