Ana Sayfa > EĞİTİM

Koncuk Yeniden Genel Başkanlığa Seçildi
05 Şubat 2014
Bu haber 1420 kez okundu
Türkeğitimsen 5. Olağan Genel kurulu yapıldı. Seçime tek liste olarak giren KONCUK yeniden genel başkanlığa seçildi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Türk Eğitim-Sen Genel Kuruluna; MHP Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Zühal Topçu, Çalışma ve Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar,  Türk Dünyası Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve MHP MYK Üyesi Şenol Bal, DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Türk Eğitim-Sen Eski Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Ali Ünalan, Türkiye Kamu-Sen Eski Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut, Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mehmet Özer, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati ALSANCAK, Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir, İlksan Başkanı Tuncer Yılmaz, Ankara Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hamit Köse, , Genel Kurulda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan seçimi yapıldı. Divana Türk Eğitim-Sen İstanbul 8 No’lu Şube Başkanı Remzi Özmen başkanlık ederken; Türk Eğitim-Sen Ankara 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Çömez, Trabzon 2 No’lu Şube Başkanı Arife Erkan ve Batman Şube Başkanı Aykan Sağırkaya divan üyeliğine seçildi.
 
Genel Kurulda; Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Zühal Topçu, DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi ve Çalışma ve Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar ile Türk dünyasından Genel Kurulumuza katılan Kazakistan,Azerbaycan, Kırgızistan, Kosova, Makedonya ve Kıbrıs Heyetinin temsilcileri  debirer konuşma yaptı.
 
 
 
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk konuşmasına Sezai Karkoç’un;
 
 
Halbuki, biz sussak, tarih susmayacak.
 
 
Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak.
Halbuki bizden kurtulsalar vicdan azabından kurtulamayacaklar,
Vicdan azabından kurtulsalar, tarihin azabından kurtulamayacaklar.
Tarihin azabından kurtulsalar Allah’ın gazabından kurtulamayacaklar” şeklindeki sözleriyle başladı.
 
Son günlerde ülkemizin kötü günlerden geçtiğini kaydeden Koncuk, 17 Aralık  tarihini sahte ahlak maskelerinin düştüğü gün olarak tanımladı. 17 Aralık tarihinden önce de ekonominin kötüye gittiğini kaydeden Koncuk şunları söyledi: “17 Aralık tarihinden önce cari açık 55 milyar doları bulmuştu. Dün açıklanan verilere göre, dış ticaret açığımız da 99.8 milyar dolar olmuş. Ekonomideki bu kötü gidiş sadece 17 Aralık operasyonuna bağlanamaz. ‘17 Aralık’a kadar Türkiye’de her şey güllük gülistanlıktı, 17 Aralık’tan sonra operasyonu yapanlar Türkiye’deki kötü ekonomik gidişin sebebi oldu’ şeklinde gerekçe yaratılıyor. Bu doğru değildir. Türk ekonomisi freni patlamış kamyon gibi. Şu anda kimse nerede duracağını bilemiyor. Faizler yüzde 100 oranında artırıldı. Faizlerin artması, birçok yatırımın durması ve işsizliğin artması demektir. 17 Aralık ile birlikte siyasi iktidara karşı güvensizliğin daha da derinleşmesi beraberinde ekonomik güvensizliği ve istikrarsızlığı getirdi. Bir ülkede ekonominin iyi olması için huzur olması ve ülkeyi yönetenlere güven duyulması lazım. Dolayısıyla Türkiye’nin yatırım yapılabilecek, insan hakları ve demokratik haklar bakımından güvenilir bir ülke olduğu kanaatinin oluşması lazım ki sıcak para akışı olsun. Şu anda sıcak para akışı kesildi. Sıcak para akışını yeniden sağlamak düşüncesiyle faizler artırıldı. Ama bunun doların ateşini ne kadar azaltabileceğini zaman içinde göreceğiz. Allah ülkemizin yardımcısı olsun.”
 
Türkiye’de siyasi anlamda güvenin sağlanması gerektiğini kaydeden Koncuk, “Hem Türk insanının hem de Türkiye dışındaki camianın, dünya ülkelerinin Türk yönetimine güven duyması lazım. Bunu sağlamak zorundayız. Şu yapılanlarla güven sağlanması mümkün değil” dedi. Yargının alt üst edildiğini ve siyasi iktidarın, ‘paralel devlet’ diyerek, esasında akla zarar bir iddia ile yolsuzluk iddialarından kendilerini soyutlamaya çalıştığını belirten Koncuk, “Peki paralel devlet ne zaman yapılanmış, paralel devleti kim yapılandırmış? Paralel yapının mensupları emniyetin, yargının kilit noktalarına kimin onayıyla getirilmiş?” diye sordu.
 
Türkiye’de siyasi güvensizlik oluştuğunun altını çizen Genel Başkan Koncuk, “11 yıldır ‘Siyasi istikrar bozulmasın. Siyasi istikrar bozulursa ekonomik istikrarda bozulur’ diyorlardı. Şu anda siyasi istikrardan bahsetmek mümkün değildir. Dolar yüzde 22 ila yüzde 25 oranında Türk lirası karşısında değer kazandı. Dolayısıyla bizim ülke olarak siyasi istikrarı sağlama mecburiyetimiz var. Bu da ancak güven duyulan bir siyasi iktidarla oluşabilir” diye konuştu.
 
“Benim evimden ayakkabı kutularında izah edemeyeceğim paralar çıkarsa, ben burada nasıl ahlaktan bahsedebilirim?” diyen Koncuk, vatandaşlarımızın gereğini mutlaka yapacağını kaydetti. Koncuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir ülkede ahlaksızlık, yolsuzluk hırsızlık varsa vatandaş gereğini yapacaktır. Facebook ve twitter’da ses kayıtları dolaşıyor. Mızrak çuvala sığmıyor. Birileri Başbakanı da, bakanları da, iş adamlarını da dinlemiş. ‘Yapmadık’ diyorsunuz da, bu kayıtları nereye koyacaksınız? Tüm bunları siyasi angajmanla söylemiyorum; bu ülkenin bir ferdi, en büyük sivil toplum örgütlerinden birinin genel başkanı olarak söylüyorum. Bu ülke bizim. Evlatlarımızın geleceğini hiç kimsenin, hiçbir siyasi partinin siyasi ihtiraslarına feda edemeyiz.    
 
Bu iktidar döneminde makam mevki sahibi olabiliriz. ABen İsmail Koncuk’um. Türküm ve Müslümanım. Bundan da şeref duyuyorum.
 
Adımıza sahip çıkmalıyız. Adımıza sahip çıkmak bir şereftir, Türküm demek bir şereftir.
 
Kişi başına milli geliri 10 bin 500 dolara çıkardık’ diyorlar. Vatandaş, ‘10 bin 500 dolarım nerede?’ diye hesap sormalıdır.
 
Enflasyon farkını bile düşünemeyen bir konfederasyonun hala var olması, emin olun Türk memuru açısından kaygı verici bir durumdur.
 
Eti kasaptan, ekmeği fırından alacaksın. Kaçak et alırsan ya at ya eşek eti yersin. Memurlar bunu bilecek. Sendikacılığı da, sendikacılık yapanların yanında durarak göstereceğiz.
 
Başbakan daha önceki zamanlarda YÖK Başkanlarını yerden yere vuruyordu, YÖK Kanununun anti demokratik olduğunu söylüyordu. Ama YÖK Kanununu değiştirmediler. Kim gücü eline geçirirse, He-man gibi ‘güç bende’ diyor; o gücü kullanmaya devam ediyor.
 
YÖK Kanunu çalışmaları yapıldı. Biz de TES olarak bu çalışmaların içindeydik. Ama YÖK Kanunu rafa kalktı. YÖK Kanunu iyi ki değişmedi. Çünkü mevcut kanundan daha beter bir YÖK Kanunu ile karşı karşıya kalacaktık.”
 
Buradan Mehmet Şimşek’e sesleniyorum: Siz ağlama duvarı değilsiniz. Akademisyenlerin problemlerini çözün.
 
Akademisyenlerin ekonomik durumunun çok kötü olduğunu kaydeden Koncuk, akademisyenlerin maaşları ile ilgili düzenleme yapılmasını istedi.  Koncuk, “Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de akademisyenlerin ekonomik durumunun kötü olduğunu söyledi. Buradan Mehmet Şimşek’e sesleniyorum: Siz ağlama duvarı değilsiniz. Akademisyenlerin problemlerini çözün.
 
YÖK Kanununun değiştirilmesi gerektiğini de kaydeden Koncuk, “Kim iktidar olursa olsun, isterse babamız iktidar olsun, bu kanun değişmelidir. YÖK ve rektör sultasına son verilmelidir. Aksi taktirde üniversitelerde huzur bulamayız, üniversiteleri bilimsel çalışmanın merkezi yapamayız” diye konuştu.
 
Bu ülke; Türkü, Kürdü, Çerkesiyle  hep birlikte bir ve beraber olursa, mutlu olabilir. Ancak siyasi iktidar ‘Beni destekleyenler, sadece bana teslim olanlar bu ülkede yaşama hakkına sahiptir. Diğerlerine bu hakkı tanımam, devlet kademelerinde unvan vermem’ diyerek, kendisi gibi düşünmeyen tüm insanları potansiyel suçlu olarak görürse, bu ülkede huzur olmaz.
 
‘Cemaat mensubu, dün AKP’ye yardım etti’ şeklinde düşünmemeliyiz. Kim olursa olsun, o bu ülkenin insanıdır. Acı çekenin derdiyle dertlenmeyen, bundan keyif alan alçak oğlu alçaktır.”
 
Özel okullarda öğrenci başına 3 bin TL para vereceklerini söylüyorlar. Siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz? Camı kırık okullar var, badanası yapılamayan, laboratuvarı olmayan, hala saboyla ısınan okullar var. Önce bu okullara yardım et; kendi elindeki okulları, devlet okullarını adam et.
 
Dershanelerin kapatılması ile ilgili akla zarar projeler var. Dershanelerin bir kısmını özel okula dönüştürecekler. Ülkemizde özel okulların doluluk oranı yüzde 40. Mevcut özel okullar dahi öğrenci bulamıyor. Özel okullarda öğrenci başına 3 bin TL para vereceklerini söylüyorlar. Siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz? Camı kırık okullar var, badanası yapılamayan, laboratuvarı olmayan, hala saboyla, hatta mahrumiyet bölgelerinde tezekle ısınan okullar var. Önce bu okullara yardım et; kendi elindeki okulları, devlet okullarını adam et. Böyle bir öngörüsüzlük olur mu? Sanıyorum ki, bir kör inatlaşma uğruna ne güneşler batıyor diyeceğiz.”
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yandaş koruma bakanlığı olmaktan çıkarılmasını isteyen Koncuk, “Nabi Avcı’yı ikaz ediyoruz. Sayın Avcı 60 yaşındasın. Hayatının en olgun çağındasın. Adını güzel analım. Bir Nabi Avcı geldi geçti, ne güzel bakanlık yaptı diyelim; yandaş korudu, eğitim-öğretimi berbat etti demeyelim. Bakanlık koltuğunu korumak uğruna bu kadar yanlışlığa göz yumman, ses çıkarmaman senin ak saçına, ak sakalına hiç yakışmıyor” diye konuştu.
 
Yönetici ve şube müdürlüğü atamalarına değinen Koncuk, şöyle konuştu: “Adamlar tezgah kurmuş. Yönetici atamalarında kendilerinden olmayanlara düşük puanlar veriyorlar. Günah, böyle bir şey olmaz. Kim hak ediyorsa, liyakatli ise, eğitim-öğretimimizi bir adım ileri götürecekse, o kişiler yöneticilik makamlarına getirilmelidir. Önümüzdeki dönemde şube müdürlüğü atamaları olacak. Öyle bir yönetmelik ki, şube müdürlüğü sınavlarında yazılı sınav sonucuna göre sözlü sınava çağırıyorlar ama şube müdürlüğü atamaları sözlü sınav sonucuna göre yapılıyor. Açıkça ‘torpil yapacağım’ deniliyor. Ama yargıda kazanacağız. Sizlerin yüzünü o zaman göreceğiz. İlçe müdürleri atanıyor. Yıllardır Ankara’da görev yapan ilçe müdürleri vardı, onları farklı illere gönderdiler. Ahde vefada yok. Bu kişilerin yerine kimleri getirdiler? Bir yalaka sendikanın adamlarını, iki koyun güdemeyecek, birini kaybedip gelecek kişileri ilçe milli eğitim müdürü yaptılar. Sonra da Türk milli eğitimi neden bu durumda diyoruz? Daha beter durumda olmadığına şükredelim. İyi ki Türkiye sevdalıları size rağmen Türk milli eğitim sistemi içinde var. Bir başarı varsa onların omuzlarında olan bir başarıdır.
 
Hem kendi çocuklarımızı sömürüyoruz hem de Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü söylüyoruz. İnsanı böyle mi yaşatacaksınız?
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tüm 4/C’lileri kadrolu yapmaya gücünün yeteceğine inanıyorum.23 bin 4/C’linin kadroya alınmasını isteyen Koncuk, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tüm 4/C’lileri kadrolu yapmaya gücünün yeteceğine inanıyorum” dedi. Koncuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 4/C’liler ile ilgili ‘sorumluluklarımızı yerine getirdik’ diyor. Yani Mehmet Şimşek, ‘Biz kurumları özelleştirirken, işçilere kıdem ve ihbar tazminatını verdik, devlet olarak görevimizi yerine getirdik” demek istiyor. Hani devletin görevi insanı yaşatmaktı? Yüce dinimiz de bu çifte standart anlayışı zulüm olarak adlandırıyor. Çalışanlar arasında farklı hukuki normları uygulamak zulümdür. Bu kabul edilebilecek bir durum değildir. Başbakan 4/C’lilere kadro konusunda ‘seçimler öncesinde popülizm olur’ diyorsa da, insana sahip çıkmak popülizm olmaz. Siz devlet olarak görevlerinizi yerine getirin, onlara sahip çıkın; popülizm diyenler, desinler. 4/C’lilerin kadroya alınması konusunun takipçisiyiz” dedi.
 
 
 
Devlet memurlarının    iş güvencesinin tehdit altında olduğunu kaydeden Koncuk, “Siyasi iradenin zaman zaman yaptığı açıklamalar iş güvencesinden rahatsızlık duyduklarını gösteriyor. 17 Aralık operasyonundan sonra Pakistan gezisinden dönerken bir gazeteci Başbakan’a ‘Operasyon yapan polisleri neden görevden almıyorsunuz? diye sordu. Başbakan da ‘657 sayılı kanun bu kişileri koruyor. Fabrikada çalışsalardı kıdem ve ihbar tazminatını verip kapının önüne koyardık. Aklımız başımıza geldi, 657’yi değiştireceğiz’ diyor.  2 milyon 600 bin kamu çalışanı bu sözleri duya duya, iş güvencesiz bir istihdam modeli istiyor mu? Başka bir isim ile anılmak istiyorlar mı? 2 milyon 600 bin kamu çalışanı buna karar vermek zorundadır. Ya haklarımıza sahip çıkacağız ya da siyasi iktidarlar, yarın böyle bir değişiklik yaparak işine gelmeyeni kapı önüne koyacak. Bu noktada 4/C’liler önümüzde bir örnektir. Yarın devlet memurluğunda da böyle bir sitem oluşturulabilir.
 
Türkiye Kamu-Sen bu mücadeleyi vermekte kararlıdır, meydan boş değildir. Her türlü bedeli öderiz ama devlet memurluğu kavramının kaldırılmasına müsaade etmeyiz. Kimse macera aramasın. Bir ülkede iktidar olmak, keyfince her istediğini yapmak anlamına gelemez. Senin iktidar olman benim haklarımızı budama hakkını vermez, devlet memurluğunu kaldırma hakkını sana vermez. Kimse kral değil. Kimse şah değil, padişah değil. Herkes yetkilerini sınırları içinde davranmalıdır” diye konuştu.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EĞİTİM Haberleri

Başlık Tarih
 
“Mimar Sinan” Konulu Konferans!14 Mayıs 2019
‘Liyakat ve adalet esas alınmalı’11 Ocak 2019
“KAHRAMANMARAŞ’IN DERSLİK SIKINTISI NE ZAMAN BİTECEK?”16 Aralık 2018
MİLLİ EĞİTİM’E ÜLKÜCÜ DAMGASI TARİKATLAR RAHATSIZ OLDU09 Aralık 2018
Türk Eğitim-Sen’den Andımızla ilgili MEB’in temyiz dilekçesine cevap03 Aralık 2018
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUYACAĞIZ22 Kasım 2018
ANALAR DOĞURUR, ÖĞRETMENLER YETİŞTİRİR21 Kasım 2018
MHP'den MEB'e "Öğrenci Andı Savunması" Tepkisi13 Kasım 2018
Danıştay Kararının Tartışılacak Bir Yanı Yok19 Ekim 2018
Bakan Selçuk'tan öğretmenlere mektup21 Temmuz 2018
Talip Geylan; Açıklanan Paket Güncellenmelidir 02 Mayıs 2018
İkinci öğretimde görev yapan öğretim görevlileri için kanun teklifi12 Nisan 2018
Bazıları Kendilerini İmtiyazlı Müslüman Olarak Görüyor09 Nisan 2018
TÜRK EĞİTİM SEN YÖNÜNÜ BELİRLEMİŞTİR.29 Mart 2018
PİCTES Öğretmenlerine MHP’den Müjde 15 Mart 2018
Öğretmenlerin Motivasyonu Bozulmamalı 08 Mart 2018
MHP'li Aksu, önlisans mezunları için kanun teklifi02 Mart 2018
Eğitimin hiç mi önemi yok?08 Şubat 2018
"Üniversite giriş sınavlarını kaldıralım"23 Aralık 2017
MHP'li Arzu Erdem'den sözleşmeli öğretmen çağrısı23 Aralık 2017
Kayıtta öncelik onların olacak29 Kasım 2017
Tokat'ta 'Fırat Çakıroğlu Fidanı' Gerginliği19 Kasım 2017
MHP'li Akçay: Atanamayan öğretmenler ve öğretmen açığı bir Milli Eğitim sorunudur16 Kasım 2017
Hangi doğruyu söylediysek sizden aldığımız güçle söyledik.13 Kasım 2017
BAŞKAN KAŞLI;TÜRK EĞİTİM-SEN KONGRESİNDE 12 Kasım 2017
UŞAK ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI;BASINDA ÇIKAN HABERLER ASILSIZDIR.06 Kasım 2017
Milli Eğitim Sistemi Hakkında Araştırma Önergesi 02 Kasım 2017
YENİ SINAV SİSTEMİNE TEPKİLER DİNMİYOR14 Ekim 2017
MHP'den sözleşmeli öğretmenlere eş durumu desteği14 Ekim 2017
MHP'li Erhan Usta: Böyle rezalet görülmedi12 Ekim 2017
Üniversiteye girişte yeni sistem belli oldu12 Ekim 2017
Eğitimde çözülmesi gereken onca sorun varken ...02 Ekim 2017
Bu yıl üniversite sınavı yapılacak24 Eylül 2017
Öğrenci yurtları yetersiz!!!21 Eylül 2017
MHP'li Erdem'den öğrencilere 'adab-ı muaşeret' dersi önerisi03 Ağustos 2017
Aladağ Yurt Yangını raporuna MHP şerhi01 Ağustos 2017
'Ülkücüleri bırakın, Üniversitelerimizdeki terörislere bakın'19 Haziran 2017
Ulusal Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kongresi01 Mayıs 2017
NORM FAZLASI ÖĞRETMENLER İŞSİZ Mİ KALACAK?28 Şubat 2017
Atama bekleyen öğretmenlerin çağrılarına kulak verelim 22 Şubat 2017
Ülkücüden FETÖ'cü çıkmaz18 Şubat 2017
Türk Eğitim-Sen'liler ne zaman görevlerine iade edilecek?14 Aralık 2016
“Kazanılan seçimler iptal ediliyor”12 Aralık 2016
Öğretmenler icraat istiyor25 Kasım 2016
MHP Ankara'dan Öğretmenler Günü Mesajı23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLER BAŞIMIZIN TACIDIR23 Kasım 2016
İsmail Koncuk; Bir Misyon Sendikasıyız21 Kasım 2016
MHP'den eğitime tam destek17 Kasım 2016
Alan Değişikliğinden Anlamadığınız Nedir?26 Ekim 2016
Hala “Benim Adamım” Derseniz, Yenikapı Ruhunu Yaşatamayız!14 Ekim 2016
Tam gün eğitim sistemine katılıyoruz.05 Ekim 2016
“Sayın Bakanın Hesabında Bir Yanlışlık Var”03 Ekim 2016
Koncuk “Şu An Norm Fazlası Gibi Görünenler Esasen Norm İçinde Kalabilecektir.”23 Eylül 2016
İSMAİL KONCUK: 'BU YÖNETMELİK UCUBEDİR'04 Ağustos 2016
“AĞUSTOS’TA ATAMA YAPIN, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK HÜLYASINDAN VAZGEÇİN”23 Haziran 2016
"Şubata kadar dersler boş mu geçecektir?"16 Haziran 2016
TÜRKİYE KAMU-SEN YİĞİT VE DİK DURUŞUN SESİDİR20 Nisan 2016
Koncuk’dan Nabi Avcı’ya Çağrı12 Nisan 2016
AHLAKİ YOZLAŞMA VE İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEK İÇİN EĞİTİM ŞART!15 Şubat 2016
MHP’li Yılmaz'dan bürokratlara: Sizlerin de psikolojiniz bozulacak07 Şubat 2016
ÖĞRETMEN ADAYLARI DİKKAT: YARIN SON GÜN !07 Şubat 2016
MEB atanacak 30 bin öğretmenin branş dağılımını açıkladı 28 Ocak 2016
Koncuk: 100 bin öğretmen ataması mutlaka yapılmalı 21 Ocak 2016
YHS PERSONELİNİN HİZMET SINIFI DEĞİŞECEK Mİ?09 Ocak 2016
GÜCÜNÜZ ÜLKÜCÜLERE Mİ YETİYOR !08 Ocak 2016
Üniversitelerin Sorunu 'Bilim' Olmaktan Çıktı07 Ocak 2016
ÜNİVERSİTE KORİDORLARI KANDİL MAĞARALARINA DÖNDÜ30 Aralık 2015
'TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ÜNİVERSİTELERDE YAPILANIYOR'28 Aralık 2015
Doğum Borçlanması Nedir?19 Aralık 2015
Hükümet ve Milli Eğitim Bakanı Eğitim Sistemini Enkaza Çevirdi25 Kasım 2015
Öğretmenlik, kara tahtayı ruhuyla aydınlatan nurlu bir sevdadır25 Kasım 2015
Dünyanın en itibarlı mesleği...23 Kasım 2015
Öğretmen karanlıkları yırtan tek meşalemiz23 Kasım 2015
EĞİTİM SİSTEMİ 'PARAN VARSA OKU' HALİNE GELDİ16 Kasım 2015
Vefalı Esnafa, Şehit Ailelerinden Teşekkür Ziyareti21 Ekim 2015
MHP'DEN ÖĞRETMENLERE MÜJDE !20 Ekim 2015
ÜLKE HIZLA KAOSA SÜRÜKLENİYOR 13 Ekim 2015
Ermeni Meselesini Hiç Bu Açıdan Okumadınız !13 Eylül 2015
OKULLARI İTİBARSIZLAŞTIRMAK İSTİYORLAR 06 Ağustos 2015
İSMAİL KONCUK: AYM BEKLENEN KARARI VERMİŞTİR24 Temmuz 2015
10 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINA NE OLDU?20 Temmuz 2015
YUSUF BAŞ, ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ14 Haziran 2015
Erdoğan'ın mitingine talimatla öğrenci taşınacak 29 Mayıs 2015
TÜRK EĞİTİMSEN TEK YETKİLİ SENDİKA OLDU26 Mayıs 2015
AKP üniversiteleri PKK'ya teslim etmiştir.25 Mayıs 2015
'MİLLİ İRADE DİYENLERİN AMACININ MİLLİ İRADEYİ YOK ETMEK OLDUĞU APAÇIK ORTADA'20 Mayıs 2015
Topçu, DTCF'li Ülkücüleri Yanlız Bırakmadı07 Mayıs 2015
Öğretmenlere Uygulanacak Rotasyon Yönetmeliği Yandaşı Kayırmak İçindir27 Nisan 2015
Vural, KPSS Operasyonunun Asıl Amacını Açıkladı21 Nisan 2015
MHP'Lİ SEDEF: AKP REKTÖRLÜK SEÇİMİNİ DE SİYASETE ALET ETTİ18 Nisan 2015
Büyükataman: "Hacettepe Üniversitesi rektörü bir an önce aklını başına almalıdır"24 Mart 2015
HACETTEPELİ ÖĞRENCİLER PKK’YA KARŞI TEK YÜREK OLDU23 Mart 2015
Oktay Vural'dan sınavsız üniversite sözü15 Mart 2015
MHP’li Orhan’dan, YGS’ye girecek öğrencilere başarı mesajı.14 Mart 2015
"KANUN ÇIKARDILAR, ÜNİVERSİTELERDE HOCALAR KONUŞAMIYOR"20 Şubat 2015
Türk okullarını değil Doğu’daki PKK okullarını kapatın !14 Şubat 2015
Topcu: Bakanlığı Kapatın İnanın Okulları Müdürler ve Öğretmenler Daha İyi Yönetir13 Şubat 2015
'Vatandaş sizi Etiyopya'da okul açın diye seçmedi'31 Ocak 2015
'İktidara bağlılığını bildirenler okullara müdür yapıldı'22 Ocak 2015
Polis Akademisi ve Koleji Öğrencileri için Ne Düşünüyorsunuz?21 Ocak 2015
Büyükataman, Nabi Avcı'ya KPSS'yi Sordu14 Ocak 2015
MHP'Lİ HALAÇOĞLU: OSMANLICA ZATEN ÜNİVERSİTELERDE ÖĞRETİLİYOR30 Aralık 2014
MAHKEME TASFİYE EDİLEN OKUL MÜDÜRLERİNİ GÖREVLERİNE İADE ETTİ25 Aralık 2014
"DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖRNEK OLARAK 17-25 ARALIK YOLSUZLUKLARI KONULMALI"17 Aralık 2014
MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu, 19. Milli Eğitim Şurası'nı değerlendirdi. 11 Aralık 2014
"Siyasi iktidar ülkeyi, polis devletine dönüştürmek istiyor"28 Kasım 2014
Topcu,Bizim her şeyimiz açık24 Kasım 2014
Günal: AKP Okul Arazilerini Yandaş Müteahhide Peşkeş Çekiyor!23 Kasım 2014
'Siyasi iktidar, okullarımıza ayrımcılığı soktu'23 Kasım 2014
MHP Şehitkamil ilçe Başkanı Aziz Yücel’in Gündeme Dair Açıklaması23 Kasım 2014
EĞİTİMDEKİ SORUNLAR BİR AN EVVEL ÇÖZÜMLENMELİ19 Kasım 2014
"Milli Eğitim'de haktan söz etmek mümkün değil"02 Kasım 2014
SAYIN MÜDÜR, DİNAR’A KASTININ SEBEBİ NE?23 Ekim 2014
Zühal Topcu: YÖK’ün imkânlarını dibine kadar kullandınız22 Ekim 2014
Milli Eğitim, yaz-boz tahtasına döndürüldü15 Ekim 2014
MHP'Lİ KALAYCI: TASFİYE EDİLEN OKUL VE POLİS MÜDÜRLERİ CEMAAT'TEN DEĞİL, ÜLKÜCÜ14 Ekim 2014
Öğretmenler 1 günlük iş bıraktı24 Eylül 2014
MHP'li Zuhal Topçu:Eğitim keşmekeş içinde21 Eylül 2014
Büyükataman: Bir daha bu sorunlar yaşanmasın15 Eylül 2014
Zühal Topcu Öğretmen Atamaları Konusunda Hükümete “Hodri Meydan!” Dedi11 Eylül 2014
MHP'li Başeskioğlu'ndan Türk Eğitim-Sen'e Destek Sözü31 Ağustos 2014
MEMUR SEN, BASKI ARACI VE BALYOZ HALİNE GELDİ27 Ağustos 2014
Topcu: Bakan Avcı, derhal istifa etmelidir27 Ağustos 2014
"BÖYLESİNE ZULMÜ 12 EYLÜL DÖNEMİNDE GÖRMEDİK"26 Ağustos 2014
"pkk, AKP TARAFINDAN AKLANMAYA ÇALIŞIR HALE GELMİŞTİR"25 Ağustos 2014
Ruhsar Demirel Okullardaki Yönetici Atamasına Vali Müdahalesini Meclis'e Taşıdı19 Ağustos 2014
Öğretmene Rotasyon Zühal Topçu’ya Rağmen Onaylandı08 Ağustos 2014
OKULLAR SİYASİ KADROLAŞMA YERİ DEĞİLDİR07 Ağustos 2014
Zühal Topcu Öğretmen Maaşlarının Artırılması İçin Kanun Teklifi Verdi15 Temmuz 2014
Aklınızı başınıza alın, kamu çalışanlarını sınamayın26 Haziran 2014
Kamu-Sen: Ermeni taziyesi şehitlerimizin ruhunu incitmiştir27 Nisan 2014
Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor17 Nisan 2014
Zühal Topcu: MEB, Anadolu Liselerindeki kontenjanları yönetemezken15 Nisan 2014
KIME HIZMET EDIYORSUNUZ11 Nisan 2014
Koncuk: Türkiye Orta Çağ Zihniyetini Yaşıyor29 Mart 2014
73 Bin Yöneticiye Sivil Darbe Yapılmıştır22 Mart 2014
Öğretmen Açığı Acilen Kapatılmalıdır18 Mart 2014
MHP'li Ogan;’Öğretmenlere saldırının sorumlusu Başbakan’dır’10 Mart 2014
Memurun Torbası seçim sonrasına kaldı!06 Mart 2014
MEB Kanunu AİHM'e Taşınıyor06 Mart 2014
ATANMAYI BEKLEYEN 300 BIN ÖĞRETMEN VARKEN İKTIDAR YENI EĞITIM FAKÜLTELERI AÇIYOR20 Şubat 2014
MHP'li Zühal Topçu: Dersane tasarısı eğitime bir darbedir17 Şubat 2014
'Savcı ve polislere yapılan kıyım şimdi öğretmenlere yapılacak'13 Şubat 2014
DERSHANE YASA TASARISI ASLA KABUL EDİLEMEZ.07 Şubat 2014
Eğitim Sistemi Yap-Boz Tahtasına Çevrildi01 Şubat 2014
MHP'LI HALAÇOĞLU, FATIH PROJESINI SORDU23 Ocak 2014
Kamu Sen: Hırsıza Değil, Memura Bütçe İstiyoruz31 Aralık 2013
Afyonkarahisar’da öğrenci olayları protestosu28 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin 216 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin16 Aralık 2013
Türkiye sevdamızı gelecek nesillere aktaracağız27 Kasım 2013
Oktay Vural Sınav skandalını deşifre etti23 Kasım 2013
Şivan Perver'leri değil, vatanperverleri dinleyin!21 Kasım 2013
Erdoğan sözde Kürdistan'ı resmen tanıdı19 Kasım 2013
ASLAN: EĞİTİM YAP-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ18 Kasım 2013
Dersanelerin Kapatılması Oslo Görüşmelerinin Sonucu Olabilir17 Kasım 2013
YILMAZ BİNLERCE İLLEGAL DERSANE ORTAYA ÇIKACAK15 Kasım 2013
özel okul açacağız" demek çözüm değil15 Kasım 2013
Dershanelerle değil derslik ve öğretmen açığıyla uğraşın15 Kasım 2013
Zühal Topçu: Bakan Bu Ülkenin Çocukları ile Oynanmasın14 Kasım 2013
MHP dershaneler için Meclis araştırması istedi, CHP destekledi, AKP reddetti14 Kasım 2013
Dadaşlardan Sert Tepki!13 Kasım 2013
Kemalettin Yılmaz: Afyon'da 1300 derslik, 1800 öğretmen açığı var27 Ekim 2013
Memurun yüzü güldü demekle yüzü gülmüyor25 Ekim 2013
Dershaneler kapatılmadan önce eğitim sistemi sınav odaklı olmaktan çıkarılmalıdır11 Ekim 2013
KÜLTÜR ŞEHRİNE EĞİTİM 2023 GENEL MERKEZİNDEN ZİYARET06 Ekim 2013
Zühal Topcu Milli Eğitim’deki partizanlığı gözler önüne serdi27 Eylül 2013
ON BİR YILLIK REZALET15 Eylül 2013
EĞİTİMDE DERİN OYUN12 Eylül 2013
Aslan'dan Eğitim Eleştirisi05 Eylül 2013
ÜNİVERSİTE HOCALARI SEFALET GİRDABINDA 03 Eylül 2013
Koncuk: Mülakatı Kirletenleri Affetmeyeceğiz!01 Eylül 2013
Halaçoğlu: Çocuklara Dağıtılan Tabletlerin Radyasyonu Ölçüldü mü?23 Ağustos 2013
HÜKÜMET BİRİLERİNE MESAJ GÖNDERİYOR09 Temmuz 2013
"Eğitim kurumlarını, siyasi rant alanından çekin"08 Temmuz 2013
Öğretmenlik mesleğini halkın gözünde bu iktidar itibarsız hâle getirmiştir03 Temmuz 2013
Zühal Topcu: "4+4+4" Eğitim Sistemimizi Sorunlar Yumağına Çevirdi20 Haziran 2013
“GEZİ PARKI MESELESİ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU”07 Haziran 2013
Üniversiteler Rektörlerin babasının çiftliği olmamalıdır06 Haziran 2013
Yılmaz Ziraat ve Veteriner Fakültesi mezunlarının sorunlarını Meclise taşıdı06 Haziran 2013
Eğitim Bilimleri Mezunlarının Mağduriyeti24 Mayıs 2013
TORBA KANUN TASARISI YA GERİ ÇEKİLSİN YA DA MEMURLARIN BEKLENTİLERİ KARŞILANSIN23 Mayıs 2013
Öğretmenler Sadaka Değil, İhtiyaç Kadar Atama İstiyor19 Mayıs 2013
2013 YILINDA 37 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK17 Mayıs 2013
ARİF NİHAT ASYA İLKOKULU VARAN 2. RESMİ YAZIDAN T'Yİ ATIP KÜRTÇE ÇALIŞTAY İZNİ ALDILAR16 Mayıs 2013
Topcu’dan Bilişim Teknolojisi Dersi için Araştırma Önergesi16 Mayıs 2013
BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ06 Mayıs 2013
Öğretmene Ek Ödeme Yok!06 Mayıs 2013
Piyon ve provakatör rektörün hezeyanları 30 Nisan 2013
ADALET İSTİYORUZ16 Nisan 2013
Koncuk: Biz Bu Ülkenin Divanesiyiz14 Nisan 2013
YGS'de hatalı soru iddiası27 Mart 2013
NEVRUZ AYRIŞMA DEĞİL BİRLİK GÜNÜDÜR23 Mart 2013
TÜRK MİLLETİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ23 Mart 2013
Bu Barış Süreci Değil, İhanet Sürecidir20 Mart 2013
YGS giriş belgesi yarın internette14 Mart 2013
AÖF'de okuyanlara kötü haber12 Mart 2013
Kirli bir tezgâhla karşı karşıyayız28 Şubat 2013
Lisede ‘rapor’ dökümüne MHP'den Soru Önergesi22 Şubat 2013
FİZİK TEDAVİSİNDE ÜYELERİMİZE YENİ BİR İMKÂN22 Şubat 2013
YILMAZ, BAKAN AVCI’YA SORDU17 Şubat 2013
Devlet Yurtları Ülkücüye Kapatıldı mı?16 Şubat 2013
Şubatta 30 Bin, Ağustostada 70 Bin Öğretmen Ataması İstiyoruz07 Şubat 2013
PERFORMANSA DAYALI ÜCRET ve YÜKSELME SİSTEMİ ZULÜM ARACIDIR04 Şubat 2013
TELEKOM’DAN ÜNİVERSİTEYE GEÇEN PERSONELİN DENGE TAZMİNATI DAVASINI KAZANDIK01 Şubat 2013
200 bine yakın atanamayan öğretmen var01 Şubat 2013
Öğretmenlerimizin mağduriyetlerine son vermelidir.30 Ocak 2013
BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRİRİZ27 Ocak 2013
Rektör intihara kalkıştı27 Ocak 2013
Aksaray Oğuz Ata İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldılar25 Ocak 2013
MHP'den öğretmenler için kanun teklifi25 Ocak 2013
Üniversitelilere kötü haber23 Ocak 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH